سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تشييع و تدفين پيكر هدي صابر تحت تدابير شديد امنيتي...

تشييع و تدفين پيكر هدي صابر تحت تدابير شديد امنيتي

چکیده :ساعتی پیش نماز میت شهید هدی صابر پشت غسالخانه ی بهشت زهرای تهران، تحت محاصره ي كامل نیروهای امنیتی و همراه با حجم انبوه دوربين های آنان خوانده و هدی صابر به خاک سپرده شد....


با اينكه قرار بود تشییع پيكر هدي صابر روزنامه نگار زنداني كه سه روز قبل بر اثر عوارض اعتصاب غذا در زندان اوين  جان باخت ساعت هفت و نيم صبح امروز برگزار شود،اما ماموران امنيتي بامحاصره كامل خانواده و تشييع كنندگان پيكر او  تا نيمه ظهر مانع اين كار شدند.

به گزارش خبرنگار كلمه، در ساعت حدود 12 بعد از ظهر خانواده پس از ساعتها انتظار در ميان حضورسنگين و پر تعداد نيروهاي امنيتي و نظامي و آزار و اذيت كلامي آنان  مراسم تدفين اين روزنامه نگار را در قطعه 100بهداشت زهراي تهران رديف 145 آغاز كردند.

بر این  اساس نماز میت شهید هدی صابر پشت غسالخانه ی بهشت زهرای تهران، تحت محاصره ي كامل نیروهای امنیتی و همراه با حجم انبوه دوربين های آنان خوانده و  هدی صابر به خاک سپرده شد.

رضاهدی صابر روزنامه نگارو فعال سیاسی که از زندانیان سياسي در بند 350 زندان اوين بود در  پی اعتصاب غذا و حمله قلبی سه روز قبل درگذشت.

ماموران روز جمعه وی را به دلیل عارضه قلبی ناشی از اعتصاب غذا از زندان اوین به بیمارستان مدرس منتقل می کنند، اما سنگینی آسیب‌ قلبی ناشی از اعتصاب غذا چنان بوده است که وی تحمل این آسیب را نداشت و در گذشت .

هدی صابر و امیرخسرو دلیر ثانی دو فعال ملی – مذهبی در پی شهادت هاله سحابی اعلام کرده بودند که در اعتراض به فاجعه روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ماه ۹۰ و تهاجم منجر به مرگ فرزند اول سحابی بزرگ که مادرصفت و خواهرگونه در خدمت مردمان و آسیب دیدگان وقایع دو سال اخیر میهن بود، از‌ غروب پنجشنبه ۱۲ خرداد ماه در بند ۳۵۰ زندان اوین بدون طرح هیچ گونه مطالبه و خواسته شخصی، دست به اعتصاب غذای‌تر می‌زنند.

اين اعتصاب غذا منجر به مرگ هدي صابر ، روزنامه نگار و فعال ملي –مذهبي شد ،اما هنوز از وضعيت امير خسرو دلير ثاني. ديگر اعتصاب كننده در بند 350زندان اوين   اطلاع دقيقي  در دست نيست .


25 پاسخ به “تشييع و تدفين پيكر هدي صابر تحت تدابير شديد امنيتي”

 1. علی گفت:

  استاد صابر رفتی و ما رو در حسینیه ارشاد تنها گذاشتی. تیکه کلامت ٬می زیم٬ بود. پس ما هم می زییم و راه تو و استاد عزتمندت و دختر شهیدش را ادامه خواهیم داد.
  این استاد گرانقدر در یکی از جلسات سال گذشته که چندی پیش از ربوده شدنشان صورت گیرد به تعریف و تمجید از خانم قدس به خاطر مدیریت موسسه محک پرداخته و آن را در چارچوب قرآن تحلیل می کردند. این کلاس ها تحت عنوان باب بگشا تا پیش از دستگیریشان در حسینیه ارشاد پیگیری میشد.

 2. ناشناس گفت:

  روحش شاد.از زحمات شما بسیار تشکر میکنم ولی اشتباه تایپی یه مدت زیاد شده تو سایت

 3. یسنا گفت:

  یادش تا ابد در قلب های ازادگان زنده است پرواز را به خاطر بسپار پرنده مردنی است

 4. کاشانی گفت:

  باز هم مبارک باشد!!!!!!!!!!!!!

 5. رضا گفت:

  رحمت خدا بر این عزیز و لعنت خدا بر همه ظالمین در طول تاریخ

 6. احمد گفت:

  لطفا خودتان بگویید این کار که نامش را گذاشته ایم اعتصاب غذا ، نوعی خودکشی تدریجی نیست ؟! تازه اونم بخاطر چه؟ برای چه کسی؟ واقعاً کار درستی است که خانواده که حق گردن انسان دارند اینجوری زجر بکشن بابت اعتصاب مرد خانواده که تازه واسه مردن کسی که ربطی بهشون نداره ؟! دنیای عجبیه و خدا از سر تقصیر همه بگذره. ولی روایت داریم کسی که خودکشی بکنه مورد رحمت خداوند قرار نمیگیره .

 7. صبوری گفت:

  روحش شاد و راهش پر رهرو باد. یا حجت ابن الحسن ریشه ظلمو بکن .

 8. رضا گفت:

  “ان الله مع الصابرین”……خدا یا صابران است

 9. جاويد گفت:

  انان كه رفتند كاري حسيني كردند اما انان كه مانده اند بايد كاري زينبي كنند وگرنه يزيدي اند!!؟
  هرچند حكومت ظلم و جور همچين حركتي را بر نخواهد تابيد همچنان كه به هاله اجازه نداد!
  سفيد باد روي يزيديان كه دست كم روايات متعددي از فريادهاي زينب بر سرشان در تاريخ مانده است ، بي آنكه پيش حسينش بفرستند!!

 10. آبدانان گفت:

  هدی صابر زنده است و ما تا ابد این فداکاری او را فراموش نمی کنیم او شهیدی مث امام حسین است که تن به ذلت نداد یادت همیشه گرامی باد

 11. ناشناس گفت:

  اگر به عزاداري هاي مردم در كوران انقلاب در بهشت زهرا بنگريم مي بينيم ،كه ساواكي هاي رژيم فاسد پهلوي از اين متظاهرين به اصولگرائي اسلامي ديندار تر بودند و چماقداران خود را به بهشت زهرا نمي فرستادند.

 12. دلخسته گفت:

  ای همراه خدا سلام- چه خوفی و چه حزنی از شب اول وحشت قبر که رفیق اعلی با توست. به به ! به تو و چه چه و حبذا و استقبالا و ترحیبا !
  ان الله مع الصابرین خدا همراه با صابرها است !
  ای سمبل و قهرمان هدایت و صبر که زنجیر مصابره ات را در رابطه را با مظلومیت فاطمه گونه ان ملکه نور و ابر عزت به وفا و صفا حفظ کردی و جان شیرین با علم و اراده به جان آفرین تقدیم به اخلاص کردی و لبیک گفتی، خود را به تقوی حفظ کردی و جزء خواص پیروزان و رستگاران در آمدی آفرین خدا نثارث باد!
  بافتخار و هدیه به روح قهرمان صبر و وفا- ایثار و هدی، این ایه محبوب ش را بخوانید و 1000 صلوات بر محمد و ال محمد نثار روح بلندش
  یا ايها الذين امنوا اصبروا و صابروا و رابطوا و اتقواالله لعلكم تفلحون. صبر کنید ای مؤمنان و تقوی را حفظ – آغوش شما ! و رستگاری و پیروزی !

 13. ناشناس گفت:

  اعتصاب غذا یک مبارزه است و تنها وقتی صورت می‌گیرد که زندانی یا مظلوم هیچ راه دیگری برای احقاق حق خود ندارد. زندانبانان موظفند به زندانیانی که اعتصاب غذا می‌کنند، توجه خاصی داشته باشند و مراقب سلامت آنها باشند. تلاش کنند تا آنها اعتصاب خود را بشکنند. در موقع لزوم کمکهای پزشکی را فراهم کنند. حتا رژیم سابق هم به این موارد بیش از جمهوری اسلامی توجه می‌کرد. بپرسید از زندانیان آن زمان.

  زیرا که طبق ماده۴۳ـ “آئين‎نامه اجرايي سازمان زندان‌ها و اقدامات تاميني و تربيتي كشور”، متهمان و محكومان در طول اقامت زندان از حيث تشخيص سلامت بدني و روحي تحت مراقبت و بررسي متخصصان زندان قرار خواهند داشت. زیرا که طبق اصل 3 قانون اساسی، دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است به تأمین حقوق همه جانبه افراد از زن و مرد و ایجاد امنیت قضایی عادلانه برای همه و تساوی عموم در برابر قانون!

 14. ناشناس گفت:

  احمد آقا… هدی صابر خودکشی نکرده است. اعتصاب غذا کرده است. آقای صابر سنی نداشت، مومن بود و آرامش قلبی داشت. ورزش می‌کرد، حتا در زندان. اگر زندانبانانش او را هنگام اعتصاب غذا چنان وحشیانه ضرب و شتم نمی‌کردند، چه بسا اکنون زنده بود. پدر دو فرزند و همسر و
  احمد آقا… آقای صابر بدون هیچ جرمی و در وضعیت نامعلوم زندانی شده بود. دستگیری او خلاف اصل 22، 23، 32، 33 ،34، 35، 36، 37،38، 38، 39 و 40 قانون اساسی بود.
  احمد آقا… آقای صابر و خانواده سحابی به هم بی‎‌ربط نیستند. آخرین مصاحبه هاله سحابی را گوش کنید. می‌گوید ربط این مردان و زنان بزرگ را به هم، که همه یک خانواده‌اند، یک خانواده که با صبر و استقامت و ایمان برای ایران زندگی می‌کنند و جان می‌بازند. این خانواده هرگز نمی‌میرد…
  احمد آقا… وما يستوي الاعمى والبصير * ولا الظلمات ولا النور * ولا الظل ولا الحرور * وما يستوي الاحياء و لا الاموات…

 15. ابراهيم گفت:

  چه حكومت مقتدري داريم كه حتي از جنازه يك مخالف هم اين همه هراس دارد!!!

 16. ناشناس گفت:

  آقای احمد متوجه هستین که چی می گین؟ اعتصاب غذا خودکشی نیست. راهیه برای نشان دادن اعتراض و مسئولین زندان باید به خواسته های زندانی رسیدگی می کردند و دست کم ایشون رو مورد ضرب و شتم قرار نمی دادن یا به موقع به بیمارستان می رسوندن. این جور که شما می گین هر جور مبارزه خودکشیه. چون ممکنه آدم تو خیابون تیر بخوره یا تو کهریزک مننژیت بگیره!!!!

 17. شعار من هم ... گفت:

  ۲۵ و ۲۶ خرداد می آییم , همه با هم زن و مرد و پیر و جوان بپاخیزید.. رهبر ان جنبش در اسارتند. تا موسوی و کروبی را از دست ندادیم حرکت… کنیم که فردا دیر است
  هدف: آزادی رهبران سبز، زندانیان سیاسی، آزادی تمام ایران. زنده باد میرحسین و کروبی
  هشدار به پليس. پاسدار. بسيجي . لباس شخسي. ارتشي. نيروي انتظامي. و همه مذدورها و جيره خورها: به مردم بپيونديد وگر نه بخشيده نخواهيد شد

 18. بیست و پنجم بهمن گفت:

  بیست و پنجم بهمن
  زندانيان سياسي بند 350 زندان اوين امروز در ملاقات با خانواده هايشان اعلام كرده اند كه هدي صابر روزنامه نگاري كه در اين بند دست به اعتصاب غذا زده بود، وقتي توسط ماموران زندان به درمانگاه منتقل مي شده است مورد ضرب و شتم شديد نيروهاي امنيتي قرار گرفته است

 19. ناشناس گفت:

  زنده باد آزادی . 25 خرداد همه ما به یاد هدی صابر و تمام شهدای آزادی ، حضور خواهیم داشت.

 20. مهرتابان ایران گفت:

  روحش شاد ناجوانمردانه به شهادن رسید .

 21. ایران در رتبه آخر گفت:

  ایران در رتبه آخر گزارش سالانه حاکمیت قانون در جهان
  در گزارش سالانه بررسی میزان حاکمیت قانون در جهان که روز دوشنبه منتشر شد، ایران از نظر حفظ حقوق اساسی شهروندان خود، در بیش از یکصد کشور در سراسر جهان در رتبه آخر قرار گرفت

 22. ناشناس گفت:

  یادش همواره در دلها جاودانه خواهد ماند.این خونها به ناحق ریخته شده ثمر خواهد داد و ازادی را برای ایران به ارمقان خواهد اورد.

 23. ج-ص گفت:

  سلام خدا وهمه پاکان عالم بر او باد روزی که متولد شد روزی که رفت وروزی دوباره متولد خواهد شد.

 24. sharaf گفت:

  ahmad agha aaslan che rabti be shoma dare? bad ham ta adamhaei mesle shoma bahan inha ham zor migan be mardom roheshon shad dalir bodan

 25. ناشناس گفت:

  آنان که رفتند کاری حسینی کردند، و آنان که مانده اند نیز باید کاری حسینی کنند وگرنه یزیدی اند