سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » راهپیمایی سکوت/ بازداشت تعداد زیادی از مردم معترض و آرامش مردم...

راهپیمایی سکوت/ بازداشت تعداد زیادی از مردم معترض و آرامش مردم

چکیده :خبرنگاران کلمه گزارش کرده اند که واکنش بازداشت شدگان حتی در زمان بازداشت نیز با سکوت و آرامش همراه بوده است. ...


چند صد نفر از معترضان در حالی که در حال راهپیمایی سکوت بودند و شعاری هم نمی دادند، امروز توسط نیروهای گارد شورش در خیابان ولی عصر تهران بازداشت شدند.

خبرنگاران کلمه گزارش کرده اند که واکنش بازداشت شدگان حتی در زمان بازداشت نیز با سکوت و آرامش همراه بوده است.

شورای هماهنگی راه سبز امید، با صدور بیانیه ای از معترضان درخواست کرده بود که عصر امروز به مناسبت سالگرد انتخابات پرمناقشه خرداد ۸۸ در پیاده روهای خیابان ولی عصر راهپیمایی سکوت کنند.


44 پاسخ به “راهپیمایی سکوت/ بازداشت تعداد زیادی از مردم معترض و آرامش مردم”

 1. ناشناس گفت:

  طرح هوشمندانه ای بود اینکار باید تکرار شود.و بصورت موج به مناطق بیشتری گسترش یابد. و با فصل تابستان به پارک های بزرگ انتقال یابد با همین آرامش و سکوت. این نظر را فقط در شورا طرح کنید. و در ذیل مطلب نیاورید.

 2. فرهاد گفت:

  من دیدم که چند نفر را در نقاط مختلف بدلایل مختلف مثلا پیراهن یا روسری سبز بازداشت کرده بودند ولی راه رفتن و لباس سبز را نمی توانند مدرک جرم تلقی نمایند.

 3. محمد گفت:

  شما که از تجمعات پر شور حرف می زنید لااقل چندتا عکس قدیمی بزارید که بعضی از ساده لوحان رو خر کنید،قبلا بهتر دروغ میگفتین،یه چند وقتیه دیگه دروغهاتون هم تابلو شده.
  مرگ بر منافق…..

 4. سکوت در مقابل ظلم،معصیت است گفت:

  درود و سلام به همه ی کسانی که امروز خیابان ولیعصر را با قدوم سبزشان نور باران کردند.مرحبا به همه تان.مرحبا به شیر زنانمان.مرحبا به دلاور مردانمان.حضور ما به معنای تو دهنی به همه ی آن چهره های سنگی و عصبانی بود.
  چهره های لباس شخصی ها را دیدید؟خشمی که بر سر مردم ساکت فرو می ریختند دلتان را به حالشان نسوخت؟
  هر چند امروز هم هرجا توانستند زهرشان را ریختند امّا با حضور در میان این همه خفقان و مامورانی که دم به دم بر سر بریدگی ها مردم را به خیابان های کناری می فرستادند پیامی واضح و ضربانی سهمگین از قلب تپنده ی جنبش سبز بود که همچون پتک بر روباها و خیال بافیشان پایان بود.حضور این همه زن و مرد و پیر و جوان آن هم زمانی که تمامی مغازه ها بسته بودند فقط یک پیام داشت: همچنان پر شور و زنده ایستاده ایم.هر چند که تنمان از دشنه هایتان پر از زخمهای بی شمار باشد
  پ.ن:شهادت هدی صابر را تسلیت می گویم

 5. ناشناس گفت:

  زیر پل توانیر بدون هیچ دلیلی مردم را می گرفتند
  زنده باد
  پیرزنهای 80 ساله هم سربالایی خیابان را با لبخند می آمدند

 6. ناشناس گفت:

  تبریک به شورای هماهنگی و رهبران جنبش سبز ..با نزدیک شدن به اتمام روز ،موفقیت این تاکتیک سکوت کاملا مشخص است .و به روحیه امروز مردم بسیار نزدیک. این خود جوابی است به منتقدین این روش .به امید روز های سبز.

 7. یک سبز سرافراز گفت:

  کلمه جان در ساعت 30/19 حدفاصل تامیدان ونک تراکم نیروهای لباس شخصی و پلیس ضد شورش زیاد تر بود و در همین زمان دو اکیپ خبرنگار با دوربین های بزرگ و میکروفن و یکنفردیگر با دوربین هندیکم با افرادی هدایت شده مشغول مصاحبه بودند و اولین سئوال انها با این جمله شروع میشد که ببخشید الان تقویم روز چیست و ساعت چند است و در ادامه علت حضور فرد مذبور را در خیابان ولیعصر سئوال میشد.
  به نظر میرسد مزدوران رسانه ای آقایان سرگرم پروژه دیگری برای لوث کردن حضور مردم و ایجاد سرخوردگی برای طرفداران جنبش در روزهای آتی باشند

 8. ناشناس گفت:

  محمد جان شما که خودت احتمالا تو خط بی‌ار‌تی بودی باتوم دستت بوده نمیتونستی مردمو بزنی… شما که احتمالا جمعیتو خوب دیدی خودت! و حتما دیدی با کسایی که فیلم میگرفتن چیکار میکردن!؟
  دیگه همه میدونن چه کسایی منافق واقعی هستن…

 9. ناشناس گفت:

  محمد جوووون میومدی میدیدی. باشه منم میگم مرگ بر منافقف هممون میگیم مرگ بر منافق. اصلا کل قضیه همینه. شما چشم وا کن ببین برادرم ، ببین کی بذر نفاق پاشید. بعد قضاوت کن.

 10. . گفت:

  آقا محمد. ببخشید اینا ازین کارا بلد نیستند. آخه ” … ساده لوحان” حرفه ی امثال شماست که طی این دو سال در این زمینه تخصص پیدا کردید!

 11. mahsa گفت:

  این درسته. باید به همین روش ادامه داد تا دوباره بحضور میلیونی برسیم….

 12. ناشناس گفت:

  مناففق توئی که چشاتو میبندی دهنتو باز میکنی.
  من امروز دیدم که تعداد زیادی زن رو گرفته بودن.میدون ولیعصر
  یه پسر با بلوز مشکی هم گرفتن و داشتن با کتک میبردنش.تقریبا 18 ساله میزد. لاغر اندام و بلند قد بود .خدا به داد مادر چشم انتظارش برسه.

 13. شاهد عینی گفت:

  جناب محمد (حیف اسم محمد )
  منافق به کی میگن ؟ به مردمی که برای احقاق حق خودشون در داشتن حداقلهای یک زندگی انسانی ؟
  یا به … که اسم مرد مسلمون رو یدک میکشن و اونوقت بخاطر قدرتی که … بهشون داده به خودشون جرات میدن یه دختر مسلمون رو توی پیاده روی خیابون ولیعصر از پا بگیرن وبکشن دنبال خودشون تا ماشینشون پر بشه و بتونن آمارشونو تکمیل کنن و برن دنیال کارشون – بدون اینکه حتی لحظه ای فکر کنن گناه این دختر چیه و چه کسی بهشون این حق رو داده تا با یه مسلمون (حتی بدحجاب — که مطمئنا از یهودی بدتر نیست ) همچین رفتاری بکنن . فراموش نکردی که مولا علی در مورد خارج کردن خلخال از پای زن یهودی در حکومت اسلامی چی فرمودن ؟

 14. محسن گفت:

  جنبش سبز مرده اما در دو سالگی اش تهران به پادگانی تمام عیار مبدل گشت
  جنبش سبز مرده است.جنبش سبز تمام شد .جنبش سبز به تاریخ پیوست .جملاتی آشنا که به کرات این روزها از جایگاه ها ی گوناگون شنیده می شود.امروز جالب بود که به خاطر جنبش سبز مرده و بی جان و بی توان تهران به یک پادگانی وسیع و پر نیرو مبدل گشت.ازدحام نیروهای سرکوبگر با رفتارهای مضحکشان براستی در نوع خود جالب توجه بود.
  امروز پس از مدتی طولانی یک بار دیگر حضور پر رنگ مردم در صحنه را شاهد بودیم .حضوری که شاید کمتر کسی انتظارش را داشت.شاید این حضور می توانست به شمایلی دیگر نیز برگزار گردد که به دلایلی فعلا وارد آن بحث نمی شوم.
  اما نکته مهم راهپیمایی سکوت امروز تقویت روحیه مردم بود.در نگاه ها به وضوح می توانستی این روحیه مضاعف را بنگری.امروز 22 خرداد بود شاید در حد نام 22 خرداد نبود اما فراتر از انتظاری بود که در این وضعیت از حضور مردم می رفت.براستی امروز مردم رفتاری بی نظیر از خود به نمایش گذاشتند و این پیام قاطعانه به جهان مخابره شد که جنبش سبز پویاترین جنبش ایران است

 15. من سبز هستم (راه امام حسین) گفت:

  منافق تو و امثال تو و اون …. هست .مردک بی دین شما همون قومی هستید که خون به دل امام (ع) کردید .نفرین خدا بر شما

 16. ناشناس گفت:

  محمد عزیز فکر کنم زیادی پای صحبتهای رئیس جمهور منتصب نشسته اید و توهم خالی بندی و دروغ هم از همانجا نشات گرفته است .
  اگر شما صادق هستید ، بابا چیز زیادی از شما نمی خواهیم وسط بیابون های قم یک جایی رو قرار بدهند تا مخالفان حضور پیدا کنند ، آن وقت خواهی دید که بدون هیچگونه وسیله نقلیه ای و وسیله ایاب و ذهاب و ساندیس و …. مردم فوج فوج خواهند اومد و شما هم دست از این توهمات بر خواهید داشت .
  پیشنهاد میشه کمتر سخنرانی هاله نور رو تماشا کنید تا حالتون بهتر بشه ، ضمناٌ قرص هاتون رو نشسته نخورید که تاثیرش خیلی کم میشه .!!!!!!!!

 17. ناشناس گفت:

  منافقان زمان که شما هستید که حتی از جنازه افراد هم می ترسید!
  چه برسه که مردم زنده بخوان بیان به خیابونا دیگه خواب ندارید.
  هیچ ظلمی پایدار نحواهد بود.وعده الهی است

 18. ناشناس گفت:

  باریکلا محمد

 19. nameless گفت:

  Salam be baradarane aziz,
  Dar javabe dusti ke alghabe namonaseb bekar mibarad baiad arz konam ke ageh shoma bahse siasi darid … besmellah … vali bedoone harfe zesht … dar gheire insoorat ke eltemase doa.
  Kari konim ke khoda va peighambar azamoon razi basheh.
  shab khosh.

 20. ناشناس گفت:

  ا محمد توکی اومدی مگه ساندیس نمیدن هنوز تو ولیعصر؟

 21. سلام گفت:

  هموطن محمد …..سلام….برید از اونا بپرسید که شنیده ها رو دیدن……اگر عکس و فیلم و….هزار مدرک هم باشه اگه کسی نخواد واقعیت رو نبینه نمیبینه….هموطن بزرگوار 25 خرداد جمعیتی میلیونی امد و دولتیان انرا ندیدن…اصولا اقتدار گرایان مردم را نمیبینند و یا خیلی کوچک میبینند….شما در مقابل دوربین شعار میدهید مردم در مقابل باتوم و گاز اشک اور…درضمن برطبق روایات نشانه های منافق شامل حکومت است ..دروغگویی و خیانت در امانت و عدم وفای به عهد در مسئولین نمود پیدا کرده………..

 22. جواب اقا محمد گفت:

  از قدیم گفته اند ندزد و نترس….اینهمه نیرو و ترس از اجتماع مرد از چیست؟ همه نوع و همه رنگ نیروی نطامی و باتوم وشوکر و……شما که ساده لوح نیستید و میدونید سبزها همه نابود شدند چرا لشکرکشی میکنید…..

 23. ناشناس گفت:

  آقای محمد اینجا روزنامه کیهان نیست که عکس تقلبی بزارن، کافر همه را به کیش خود پندارد! اگه راست می گی برو از برادران ولاییت ( ولایت شیطان ) عکس ها رو بگیر اگر هم خیلی جنم داری میومدی و خودت عکس می گرفتی بعد برادران ولایی دوربین رو با فیلمش می کردن تو …
  مرتیکه ی نون به نرخ روز خور جیره خور سدعلی قاتل

 24. رضا گفت:

  محمد اقا در هر جامعه ای اگر منتقد و یا مخالف را نبینی و حرفش را نشنوی اعتماد از بین میرود و فضا رادیکال میشود…..همینکه وارد سایت فیلتر شده میشید و مطالب رو میخونید جای خوشحالیه…بی زحمت روزنامه و مطالب کلمه رو برای خانواده خودتون هم مرور کنید…نظر بگذارید و جواب رو هم بشنوید ..

 25. مهدی گفت:

  آ سید محمد گل
  شما برو کیک و ساندیستو بخور و نظر تو به خبرگزاری فارس بگو

 26. محمد گفت:

  بهترین کار این است که مردم لباس سبز برتن کنند وبیاد فرزند فاطمه باشند حکومت هم کاری نمی تواند بکند

 27. سوسن گفت:

  آقا محمد . چرا عکس قدیمی بگذارند به همان همپالکی هات که عکس می گرفتندو فیلم از توی ماشین بگو چندتا از عکس ها رابفرستند تا در مطلب قرار گیرد . مگر برای روزنامه کیهان مطلب نوشته ای که می خواهی به آرشیو مراجعه کنند . جنبش سبز هر روز حماسه ای تازه دارد و نیاز به عکس های قدیم نیست . شما و همکارانتان امروز ولی خوب سردر گم شده بودید . یکی از شما هراسان از مردمیانسالی از همپالکی های خودتان که با موبایل صحبت می کرد هراسان پرسید : چه می گویند ، چه کار کنیم . آنقدر گیج و منگ و هراسان شده بودید که در چهره همه تان مشخص بود . به خود آیید ، امروز دیر است و فردا دیرتر . توبه کنید و به ملت بپیوندید.

 28. هخامنش گفت:

  محمد عزیزم ، هیچ اشکالی نداره وقتی می فهمی راهت اشتباهه غرور احمقانه رو کنار بذاری و به عاشقان آزادی بپیوندی . نمی بینی غرور با ابلهان چکار می کنه؟نمیدونم چند سالته ولی فکر میکنم جوان باشی و هنوز برگشتن از راه خطا رو یادت ندادن، شاید هم یک گره روانی داری که از خشونت در برابر حق طلبان لذت می بری ( فکری یا زبانی یا جسمی) ولی هر چه که هستی با این افکار عقب مونده پسرم مسلمان سالمی نیستی..

 29. انقلاب خودجوش گفت:

  دوستان دیگر باید راجع به این به ظاهر آقا محمد به مرز پختگی رسیده باشید اینها یک سری اسپم سایبری است به احتمال زیاد برای “القای توهم و تشکیک” در جایی که همراه داشتن موبایل به قیمت جان آدم تمام میشود

 30. ايران گفت:

  ببينيد بچه ها برا چي اينقدر به اين يارو چيزي مي گين ؟ الانه است كه فكر كنه يه شخصيتيه واسه خودش.
  بابا اين يارو يه بدبخت فلك زده است كه كه از لحاظ مغز فكرش پوچه !! وقتي كه آدم فكر نداره ديگه از چشم و گوشش كه نبايد توقع بيجا داشت ، خوب معلومه نه چشماش مي بينن نه گوشش ميشنوه.
  طرف يه جيره خوره كه نه دين سرش ميشه ، نه وطن سرش ميشه ، نه ناموس سرش ميشه ، نه نون حلال سرش ميشه ، نه غيرت سرش ميشه و هزاران هزار نه ديگه.

  براش مهم نيست كه نفت اين مملكت رو بعد از سوريه كا ساليان ساله مجاني مي برن بدن به هند و پولشو نتونن بگيرن و با براي انتقال مجاني به هند اصرار كنن.
  اين آقا بابت اتفاقي كه ديروز به قول خودش نيافتاده يه ديويست سيصد هزار تومني زده تو گوشش !!!
  روزاي جمعه هم ايشون و امثال ايشون رو بار مي كنن ميبرن نماز جمعه ، آقا دكترشون هم كه ميره سفر استاني ايشون هم ميشه جزو غيور مردان اون خطه حتي لباس محلي اونا رو هم مي پوشه ميره اون جلو واميسه به نفع آقا شعار مي ده.
  جز ء همونائيه كه ميگه مملكتو ما داريم اداره مي كنيم .

 31. سبز مشهد گفت:

  در مشهد چهار راه ازاد شهر حضور کسترده نیروهای پلیس و بسیج و لباس شخصی ها بود دهها نفر را بازداشت کردند .اما طبق خبرهای تائید
  نشده بیشتر انها ازاد شدند

 32. آرش گفت:

  وای که چه قدر مردممون دوست دارم.
  تظاهرات هوشمندانه بود. من با خانومم رفته بودم . خیلی جمعیت زیاد بود

 33. ناشناس گفت:

  همه چیز خوب بود، اما خیایبان ولیعصر به گونه ای است که در صورت امکان راه گریز چندانی از شر امنیتی ها ندارد

 34. حسن گفت:

  چرا راحت به مردم دروغ مي گوييد؟ من ديروز چند بار خيابان وليعصر را بالا و پايين كردم. هيچ خبري نبود كه نبود.آخه چرا؟

 35. یه میرحسینی گفت:

  با سلام
  اول در جواب آقا محمد فقط همین که به گفته قدیمیها کافر همه را به کیش خود پندارد.
  دوم اینکه .دلم برای میر حسین عزیز و خانم رهنورد و شیخ شجاع وبانوی محترمشان تنگ شده واقعا نمیدونم خانواده های ایشون چی میکشند.
  سوم اینکه دعا میکنم ریشه ی ظلم برچیده شه و صلح و آرامش به میهن عزیزمان برگردد.

 36. علیرضا گفت:

  تو رو خدا بس کنید فقط همین

 37. صادق گفت:

  سلام
  ببخشید دوستان من تو بوشهرم ساندیسم نخوردم!
  امیدوارم این حقو به من بدبد که انتظار بی جایی نباشه
  آخه چجوری تو این دروغ بازار انتظار دارید باور کرد ، وقتی یه نفر تو بین جمعیت کثیری که میفرمایید پیدا نشده دوتا عکس درست از جمعیت بگیره بذاره تو این سایت به این درن دشتی؟؟!
  والا ما که میبینیم احمدی نژاد هر جا میره جمعیت زیادی اومدن به استقبالش تو تلویزیون هم به خوبی نشون میده که البته اگه نشون نمیداد حق داشتیم باور کنیم حرفای شمارو که رای موسوی خرده شده
  اما به نظره من مردم ایران (منظورم فقط تهران نیست) از جمله روستاییانه عزیز که قشر عظیمی هستن اغلب به فکر معاش و زندگی خودشون هستن تا آزادی های بی حدو حصر مدنی
  به دیده ی خوده من هم اغلبه کسایی که مخالف نظامن قشر مرفه جامعه هستن و مث اینکه فقط آزادی های پوششی کم دارن ،فک کنم مورد قبول همه باشه که جمعیت غالب ممکلتمونو طبقات متوسط به پایین تشکیل میدن که البته نونو آبشونم از طرفه این مرفه هان تامین نمیشه
  و سوال دیگه که داشتم اینه که این حرف که میگن رای من کو یعنی چی؟ پس این 13 میلیون رای از قبرستون اومده؟
  مردمی که این انقلابو شکل دادند عرضه های زیادی بخرج دادن خون زیادی ریختند از ایمانشون مایه گذاشتن و در راهشون استواری بخرج دادن،دسته دسته نظامیان و ارتشیان با دیدن خیل مردم به اونا پیوستن تا بالاخره تونستن به حقشون و آزادیه مورد نظرشون برسن، چجور انتظار دارید به شمایی که ادعای اکثریت میکنید و به خاطر اهدافتان جرات حتی عکس گرفتن ندارید و جمعیت لباس شخصی ها و نظامیان رو بیشتر از خودتون میدونید لقب انقلابی و بیشماری داد و نظامو به پای سسته شما بست ؟! نمیدونم به چه حقی به کسانی که به اعتقاداتشون پایبندن و به فرایضشون عمل میکنند توهین میکنید آیا تمام کسانی که به استقبال احمدی نژاد میرن ساندیس خور و مزدورن و فقط شما مردمی؟!
  ——– امیدوارم به کسی توهین نکرده باشم و اینکه اگر حقی کسی پایمال شده به حقش برسه

 38. ناشناس گفت:

  فقط ما بازداشتی های کلانتری 103 گاندی 210 نفر بودیم …

 39. میرحسین گفت:

  طرح فوق العاده عالی بود لطفا تکرار و حمایت شود .سکوت و لبخند پاسخ کوبنده ما به همه ددمنشی های متحجرین است

 40. ناشناس گفت:

  ببخشید آقای ناشناس
  شما با انگشتاتون شمردین یا جز نیروهای انتظامی بودین که تعداده دقیق دستتونه ؟

 41. nashenas گفت:

  baz dashtia kalantari 107

  balai 300 nafar bordan

 42. نا شناس گفت:

  بازداشتی های کلانتری 111
  از مرز 843 نفر هم گذشته بود
  نمیدونم تا الان چقد شده;))

 43. ناشناس گفت:

  از هرکس باید اندازه‌ی گنجایشش انتظار داشت؛ از شما هم انتظار زیادی نمیره
  ما نیازی به شمردن نداشتیم؛ نیروهای امنیتی زحمتش رو کشیدن!! فقط موقعی که داشت با موبایلش گزارش میداد، تعدادی رو که گزارش کرد رو شنیدیم

 44. ناشناس گفت:

  ماشالا چقدرم گنجایش نیروهای امنیتی بالاست ;)
  با موبایل گزارش میداد یا بی سیم؟! حتما داخل کلانتری داشت گزارش میداد ؟ اسناد دیگری از گزارشات تلفنیشان رو نشد ؟!
  بگذریم
  از شما هم به دلیل گنجایشی که دارید انتظار میره موقعی که مطلب خبری ارائه میدید یک سندیت حداقل کلامی اعلام بدارید
  البته همین ادب و احترامی که میگذارید کاملا گنجایشتون را نشان میده