سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هاله سحابی به پدر پیوست+ خبر تکمیلی 3...

هاله سحابی به پدر پیوست+ خبر تکمیلی 3

چکیده : یکی از ماموران به شدت عکسی از مهندس سحابی را که هاله سحابی به سینه خود می فشرد، کشید و بر اثر مقاومت هاله بر زمین افتاد و دیگر بلند نشد....


هاله سحابی فرزند عزت الله سحابی تنها یک روز بعد از درگذشت پدرش در مراسم تشییع جنازه پدر پس از برخورد  ماموران امنیتی  و انتقال به  بیمارستان  دچار ایست قلبی  شده و  از دنیا رفت.

بنا به اخبار رسیده به کلمه صبح امروز در مراسم تشییع جنازه عزت‌الله سحابی وقتی ماموران امنیتی برای بردن جنازه دخالت می‌کنند هاله سحابی، دختر مرحوم سحابی، به آنها اعتراض می‌کند و نیروهای امنیتی با او و جمع حاضر  برخورد میکنند.

هاله سحابی به بیمارستان منتقل و در آنجا از دنیا می رود. هم اکنون جو امنیتی ویژه ای در مراسم و محدوده لواسان حاکم است.

هاله سحابی ۵۴ ساله، قرآن پژوه و از فعالان سیاسی و اجتماعی و حوزه زنان بود که به در حوادث بعد از انتخابات شعبهٔ ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی او را به دو سال حبس تعزیری و پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد .

وی در حال گذراندن دوران محکومیتش در زندان بود که به دلیل وخیم بودن حال پدرش از زندان مرخصی گرفت.

خبر تکمیلی:

سایت میزان نیوز وابسته به ملی – مذهبی ها نیز  به نقل از یک شاهد حاضر در مراسم این واقعه را اینگونه روایت کرد:

یکی از ماموران به شدت عکسی از مهندس سحابی را که هاله سحابی به سینه خود می فشرد، کشید و بر اثر مقاومت هاله بر زمین افتاد .

یحیی شامخی، فرزند هاله سحابی در مصاحبه با میزان خبر گفت: موقعی که پیکر مهندس را برای تشییع بیرون آوردیم ماموران جلوگیری کردند و اجازه تشییع ندادند، جر و بحث شدید شد و فضا متشنج بود. خیلی اذیت کردند و بالاخره جنازه را به زور کشیدند و بردند.

نوه مهندس سحابی افزود: جنازه را که به زور کشیدند مادرم افتاد. بی هوش بود، تا دکتر به ما گفت ایست قلبی کرده است.

روایت یک شاهد حاضر در مراسم

یک شاهد حاضر در مراسم هم مشاهدات خود را اینگونه روایت می کند:

هاله سحابی جلوی جمعیت بود. قرار بود – یعنی قول داده بودند – که پیکر تا سر کوچه تشییع شود. اما وسط کوچه گفتند ادامه ندید. هاله اعتراض کرد. درگیری لفظی شد و چندبار هاله سحابی را هُل دادند. همون موقع پیکر مرحوم سحابی رسید. مامورا با کسانی که زیر پیکر رو گرفته بودند درگیر شدند. تو این کشمکش هاله سحابی که از این صحنه به شدت متاثر شده بود روی زمین افتاد.در این موقع بود که گفتند پیکر مهندس را نگه دارید یک نفر زمین افتاده است. رفتم بالای سر هاله سحابی. چشمانش باز بود.. به هوای اینکه ضعف کرده همه می‌گفتند آب قندی چیزی بیارید. گفتیم پیکر رو نگه دارید اما گوش نکردند همینطور که هاله زمین افتاده بود اون طرف داشتن تلاش می‌کردند پیکر رو از دست مردم دربیارند.. هاله سحابی را به کناری کشیدند و سوار ماشینی کردند و بردند. پیکر هم بعد از 3-4 دقیقه کشمکش و فریادهای لااله الالله مردم بردند…

فریدون سحابی: هاله بر اثر ضربه به شکم و ریه به شهادت رسید

عموی هاله سحابی علت درگذشت هاله را ضربه به شکم و ریه و نهایتا ایست قلبی عنوان کرد.

فریدون سحابی برادر مرحوم سحابی در گفتگوی کوتاهی با جرس خبر شهادت هاله سحابی را تایید کرد.

یحیی پسر هاله سحابی در مصاحبه ای اعلام کرده بود که درگذشت مادرش بر اثر ضرب و شتم نبوده و علت فوت ایست قلبی هاله خانم بوده است. فریدون سحابی عموی هاله تاکید کرد که اینطور نیست و ضرب و شتم در منتهی درجه بوده است و نیروهای امنیتی در منتهی درجه سختی و بیرحمی و نامردی نسبت به هاله کردند.

فریدون سحابی در حال رانندگی به سمت منزل مرحوم هاله سحابی بود او گفت هم اینک پیکر هاله را به منزل بردند و الان بچه هایش بر سر و صورت خودشان می زنند.

این  خبر به روز می شود


196 پاسخ به “هاله سحابی به پدر پیوست+ خبر تکمیلی 3”

 1. ناشناس گفت:

  خدایا دجالان و یارانشان را خوار و رو سیاه بفرما

 2. سارا گفت:

  خدایا اگر هستی به این همه ظلم پایان بده

 3. علی گفت:

  چه غریبانه و مظلومانه به دیار باقی شتافت…..

 4. ناشناس گفت:

  این ایینه تمام نمای حکومت دینی است.

 5. امام حسین گفت:

  جواب هم وطن که خدا بسط ظلم را برچینه باید بکم

  از تو حرکت از خدا برکت بدون حرکت خدا هیچ کاری نمی کنه

 6. بکشند.با رویش نا گذیر جوانه ها چه خواهند کرد گفت:

  مرگ او را از كجا باور كنم؟
  صحبت از پژمردن يك برگ نيست

  واي! جنگل را بيابان مي كنند
  دست خون آلود را در پيش چشم خلق پنهان مي كنند
  هيچ حيواني به حيواني نمي‌دارد روا
  آنچه اين نامردمان با جان انسان مي كنند

 7. افسانه گفت:

  امروز صلح عزادار است چرا که مادر صلح به دیار باقی رفت !!!!

 8. محمد . مشهد گفت:

  حکومت دجالان و فریب کاران وجکومت سر نیزه با این خانواده فر هیخته چه نکردند ؟ حکو مت گران بی مقداران رانت خور بدانند .که این جور نخواهد ماند .خدایا خدائیت را نشان ده از این همه جنایات صبر ملت به سر امده

 9. یکی از بیشماران! گفت:

  اوین آسمانی مسافراش را با پدر به آسمان فرستاد!
  نام او و ستم ان دیگر را سینه به سینه حفظ میکنیم! ما با شما کار داریم……….! ما کابوس شماییم! به انتقام فکر نمیکنم، به آزادی می اندیشم که کابوس دیکتاتور و مزدورانش است!
  یا حسین ……!

 10. سبز مشهد گفت:

  دجال بداند عا قبت با چاپلوسانش باید پاسخ گوی این همه جنایت باشند

 11. ناشناس گفت:

  ای مردم وای بر فردای ما

 12. علی گفت:

  خدا سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه آن قوم برای تغییر سرنوشت خود اقدام کنند.

 13. جواب به عزت گفت:

  سلام….عزت خدا دادی است و شما از عزت خدادادی امثال سحابی و حجازی و فرزندش هراس دارید ….عزت اینها با صدا و سیما و حقوق دادن از بیت المال بدست نیامد…خدا از سر تقصیر رئیستان نگذرد

 14. م.س گفت:

  عجب صبري خدا دارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 15. ایرانی سبز گفت:

  22 خرداد باز هم می آییم.

 16. آزاد و سبز گفت:

  مظلومیت توی چهره پدر و دختر فریاد میزد
  وای بر ما که مظلومی را کتک زده و کشتد
  خدایا قدرتی به ما بده تا هر آنچه که لیاقت دژخیمان و حرام زادگان است بر سر آنها بیاوریم
  3 ساعته که پای کامپیوتر دارم گریه میکنم

 17. ناشناس گفت:

  شورای راه سبز چرا ساکتین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  زود تر تظاهرات را اعلام کنید

 18. یک ایرانی دردمند گفت:

  خدایا از این ظلمی که به نام دین در جامعه برپا می شود به چه کسی شکایت ببریم. خدایا شاید صبر و تحمل تو زیاد باشد اما ما بندگان کوچک تو هستیم و اینقدر صبر و طاقت نداریم. یا امام زمان نگاهی به این سرزمین نفرین شده بینداز. خدایا کمکمان کن. یا حسین یا علی

 19. ایرانی گفت:

  خدایا به اسم دین سر دین راشکستند پر مرغ دو آیین را شکستند
  خدایا تا کی می خواهی سکوت کنی
  خدایا مردم ما نشان دادند که از ظلم حاکم ظالم به ستوه آمدند . روشنفکرانمان در زندان آزادیخواهانمان درحصر جوانانمان در زجر مادرانمان در اندوه پدرانمان ماتم زده کشورمان ویران دینمان از دست رفته هویتمان خدشه دارشده خدایا الان دیگه نوبت توست یا ارحم الراحمین کمکمان کن ماهستیم

 20. رهسپاریم با ولایت تا شهادت گفت:

  ای معاندین و مخالفین جهوری اسلامی ایران عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید

 21. خون دل گفت:

  آخه تا کی؟؟؟؟
  خدایا خدایا خدایا ……………
  به خدا قسم تا نابودی دیکتاتور از پا نمی ایستم

 22. ناشناس گفت:

  اميدواريم بزرگان اصلاحات موضع قاطعي در برابر اين جنايت(واقعا جنايت) بگيرند

 23. ناشناس گفت:

  الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم

 24. بازمانده قوم مغول ! گفت:

  قوم مغولها هم از اين كارا نمى كردن… خدا از ريشه بكنشون

 25. داود گفت:

  اتحاد مبارزة پيروزي
  مرگ بر ديكتاتور مرگ بر دشمنان ازادي و عدالت
  درود بر انسانهاي شريف و آزاده همچون سحابي ها

 26. ناشناس گفت:

  بیانیه اصلاح طلبان استان آذربایجان شرقی در خصوص رحلت مهندس عزت الله سحابی
  بسم‌ الله‌ الرّحمن‌ الرّحیم
  مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا
  از میان مؤمنان مردانى‏اند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند؛ برخى از آنان به شهادت رسیدند و برخى از آنها در همین انتظارند و هرگز عقیده خود را تبدیل نکردند (سوره احزاب، آیه ۲۳)
  ” روزی چند در بلاها پای فشردند که از پی آن آسایشی ابدی است، چه داد و ستد پرسودی پروردگارشان نصیب کرده است! دنیا (پست و مقام) برآنها روی آورد اما نپذیرفتند، به اسارتشان گرفت، ولی جان خویش فدا کردند تا از اسارت برهند”( نهج البلاغه – خطبه ۱۸۴ متقین).
  مهندس عزت الله سحابی، عزت مردم ایران، که یکی از اخلاقی‌ترین، صادق‌ترین، منصف‌ترین، خردورزترین و پیگیرترین کوشندگان راه آزادی و آموزه های دموکراسی این سرزمین بوده است به رحمت حق تعالی پیوست. درگذشت مهندس عزت‌الله سحابی بار دیگر چشمان آزادی خواهان ایران را گریان و کام آنها را تلخ کرد. پر گشودن و آزادی آزادمردی چون او، امروز تمام ایرانیانی را که دل در گرو آزادی و آزادگی دارند و ایران را برای همه ایرانیان می¬خواهند، در غم و ماتم فرو برده است. عزت‌الله سحابی برای ایران و ایرانی همچون پدری دلسوز و غم‌خوار بود. غمی که دمی او را وا نگذاشت. و در این راه همچون سایر همگنان خود متحمل رنج ها و درد های فراوان شد. رنج ها و درد هایی که شیره جانش را مکید، اما ذره‌ای از ایمان، اخلاص و مروت و مدارای او نکاست.
  از خود گذشتگی و پرهیز از اولویت دادن به منافع شخصی، سلامت اخلاقی و مالی، تعهد به فعالیت‌های خیرخواهانه، افتادگی و خضوع، پرهیز از نان به نرخ روز خوردن و پرهیز از افراط و تفریط و نیز دارا بودن صداقت و حسن‌نیت و… که از ویژگی های کمیاب در عرصه سیاست ایران هستند، مهندس سحابی را به یکی از الگوهای ارزشمند برای کنشگران سیاسی به ویژه جوانان تبدیل کرده است. سحابی آرمان‌خواهی را با واقع‌بینی پیوند زد؛ نگاه کارشناسانه و علمی را در عرصه‌ی کنش اجتماعی جاری ساخت؛ مبارزه‌ی مسالمت‌آمیز برای آزادی و دموکراسی را پی گرفت؛ و از دین و دولت، قبایی برای خویش ندوخت. مهندس عزت‌الله سحابی مروج و مبلغ اسلام رحمانی و نقاد بی‌پروای قرائت خشونت‌بار و غیردموکراتیک از اسلام محمدی بود. تلاش خستگی¬ناپذیر این رادمرد تاریخ معاصر ایران برای همکاری و ائتلاف ایرانیان، تنها و تنها مبتنی بر آزادی و پیشرفت «ایران»، و نیز تحقق عملی سیاست و اخلاق، سرمایه¬ای نایاب از وی برای جنبش آزادی¬خواهی ایران ساخته بود. بزرگمرد ایران اهل قرآن و دعا و مناجات و تهجد بود، اما نه در حرف و ادعا که در عمل و اخلاق و رفتار. او از تبار صالحان، نیکان و پاکان و اهل رحمت و بخشش و مدارا و اعتدال بود، از کینه و انتقام و افراط بدور بود، مدارا و پرهیز از خشونت را در عمل سیاسی‌اش متبلور نمود و طالب رضایت خالق و خیرخواهی و شفقت خلق بود.
  مهندس عزت‌الله از جمله شخصیت‌هایی بود که از همان نخستین روزهای تولد جنبش سبز مردم ایران، همراهی معنوی و حمایت فکری خویش را از مهم‌ترین خیزش اجتماعی ایرانیان اعلام کرد. گو اینکه این همدلی و همگامی، منجر به وارد شدن فشارهای گوناگون بر پیرمرد آزادی‌خواه و دموکراسی‌طلب ایران شد. او در این ایام پرغصه و در عین حال پر امید این گونه نوشت: “تحمل حوادث و دردهایی که در این ایام بر این سرزمین و فرزندانش رفته است برای من در این سنین آخر عمر بسی سخت و ناگوار بوده است … ای خدای بزرگ، ای تغییر دهنده قلب‌ها و فکرها، یا حال و روز ما را دگرگون کن یا مرگ مرا برسان”. در جای دیگر دردمندانه این چنین می¬نویسد: “من به عنوان یک فرد مذهبی که اخلاق را ستون فقرات و هدف اصلی مذهب می‌دانم و پیامبرمان هم برای تعالی اخلاق مبعوث شده است (انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق) شرم‌ام می‌آید در زمانه‌ای زندگی می‌کنم که در آن، دروغ که در فرهنگ ملی و مذهبی ما بزرگ‌ترین گناه است، امروزه به سنت غالب زمانه تبدیل شده است”.
  آذربایجانی¬ها همیشه کسانی را که در راه توسعه و اعتلای ایران¬زمین و احقاق حقوق مردم پایمردی کرده¬اند، بزرگ می¬دارند و اکنون نیز مهندس سحابی را همچون همه¬ی مردان آزاده¬ای که تاریخ این سرزمین کهن، وام¬دار عظمت آنان است قدر می¬دانند. اینک مایه فخر ایران زمین به سرای باقی شتافته است، و بر ما فرض است که طریقت پر عزت او را دنبال کنیم تا همچون او نام نیکی‌ در این دنیای فانی و پاداش نیکوتری در سرای باقی برای خود فراهم آوریم. درود و رحمت رضوان حق بر آن عزیز سفر کرده باد…
  اصلاح طلبان استان آذربایجان شرقی- خرداد 90

 27. ایرانی گفت:

  سکوت سکوت سکوت ء تا کی ؟!!!

 28. محمد گفت:

  شواهد وقاين نشان مي دهد كه شهادت هاله مانند خودسوزي جوا ن تونسي بساط ظلم وستم را نابود خواهد كرد

 29. پزشک گفت:

  تحقیق علت مرگ خانم سحابی تا حد زیادی حتی در منزل ایشون و بدون نیاز به پزشک قانونی ممکنه. با توجه به شرح حالی که آقای امین احمدیان در مصاحبه با رادیو فردا دادن و گفتن ضربه به پهلوها خورده با احتمال بالایی پارگی طحال یا کبد و مرگ در اثر خونریزی زیاد مطرح میشه که یه جراح میتونه بسادگی این مطلب رو ثابت کنه. همچنین بدنبال ضرب و شتم افراد مسن احتمال سکته قلبی هم همیشه بالاست.
  با توجه به قابل اعتماد نبودن پزشکی قانونی جمهوری اسلامی، شاید لازم باشه خونواده اون شادروان خودشون از یه جراح بخوان همونجا در منزل کالبدشکافی کنه، هر چند پیدا کردن همچین جراحی بینهایت سخته چون حکومت اسلامی بی تردید اذیتش خواهد کرد.

 30. ali گفت:

  آه جنگل را بیابان می کنند دست خون آلود را در پیش چشم خلق پنهان می کنند هیچ حیوانی به حیوانی نمی دارد روا آنچه این نامردمان با جان انسان می کنند

 31. ناشناس گفت:

  دوستان لطفا يه كلاغ چل كلاغ نكنيد. خدا همه اموات مسلمان را بيامرزد. اين قدر هم به نظام اسلامي نهمت نزنيد. اين تهمت ها با اصل آزادي خواهي و حقيقت طلبي در تناقضي آشكار است.

 32. صابر گفت:

  “اعلام اعتراض عمومی” ما همه منتظر یک هماهنگی جمعی هستیم …

 33. ناشناس گفت:

  و ان الله مع الصابرین

 34. سبز قامت گفت:

  قساوت تا کجا
  دختر نازنین پدر رو که در غم پدر عزیزش عزادار بود آنچنان مورد ضرب و شتم قرار می دهند که بنده ی خدا کشته میشه
  ننگ بر این حکومت فاسد و مقامات قسی القلب اش
  سرنگون باد حکومت رذل و خونریزی که حتا از جنازه ی آزادگان می هراسد و هاله سحابی را در مراسم پدرش به شهات می رساند

 35. شهیدهاله گفت:

  خوش به حال سحابی وهاله ی باغیرت،وافسوس برما.ما نامردمان بی غیرت.بااون سردنیانشستن وبیانیه دادن کاری درست نمی شه.

 36. محمد-قم گفت:

  لعنت ا…علی اقوم الظالمین

 37. ناشناس گفت:

  ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم

 38. یاور میر گفت:

  خدایا اگر هستی اگر صدایمان را میشنوی . ما را یا نجات بده یا بمیران.

 39. ناشناس گفت:

  انالله و انا اليه راجعون
  هاله، سحابي شد!

 40. ایرانی بدبخت گفت:

  دخالت نیروهای امنیتی تو این جور مراسم مدتهاست که به امری عادی تبدیل شده تو مملکت اسلامی ما!

  امروز با دیدن این خبر ناراحت کننده هیچ نمیتونستم بگم. همش تو این فکرم که هیچ کسی‌ نیست که صدای مظلوم رو بشنوه؟ ظلم تا کجا؟ کسانی‌ که در این ظلم دخیل هستید یا از ظالمین حمایت می‌کنید؛ به کجا میخواین برسین؟ بابا یه لحظه فکر کنید. همه انسانیم ناسلامتی.‌ای وای … که نمیدونم چی‌ باید بگم.

 41. ممد رضا گفت:

  دیکتاتور ننگت باد سحابی روحت شاد

 42. ناشناس گفت:

  که چی…ندا رو کشتید…سهراب رو کشتید.محسن رو کشتید.محمد مختاری کشتید…و حالا هاله.تا کی می خواید همه رو بکشید…به خدا حکومت بر کشور بی ملت ارزش ناداره…خیال می کنید ما از هدفمون دست بر می داریم……

 43. ناشناس گفت:

  تمام آن کارهایی رو که سالیان دراز بر سر منبرها و در مراسم و مساجدشون تحت عناوین ستم یزید و ظلم معاویه و طفلان مسلم و گلوی بریده مظلوم و اسیری زنان و کودکان و … خودشون دارند مو به مو در جامعۀ امروز تکرار می کنند. از دزدیدن جنازه و کشتن فرزند بر سر جنازۀ پدر و تجاوز به دختران و شکنجه زندانیان و ربودن جوانان مردم و… دیگر جایی برای..عاشورایی باقی نمیگذاره. تراژدی همین امروز در جامعۀ ما در حال رخ دادنه…

 44. آزاد مرد گفت:

  ننگ بر کسانی که از جنازه ی یک پیرمود 81 ساله مثل بید به خود می لرزند.

 45. سورنا گفت:

  یک روز هم نوبت ما می رسه که حق حزب اللهی ها ادا کنیم

 46. انقلاب از درون گفت:

  باز باران با ترانه با گوهرهای فراوان می خورد بربام خانه -ایران-، در خبرها داشتیم که خرداد ماه عجیبی است! مرگ ناصر حجازی – مرگ در اسارت عزت الله سحابی و مرگ دختری به هر علت در تشیع جنازه پدر و این شعر منصوب به! امام خمینی” سالها میگذرد حادثه ها میآید انتظار فرج از نیمه خرداد کشم” 22 خرداد همراهتان در خیابان دکتر مصدق( حضرت ولیعصر عج) سکوت میکنیم.

 47. آزاده گفت:

  ننگ بر ظالم !!!
  وعده خدا نزديك است

 48. يار گفت:

  اين محصول جهالت و بي‌غيرتي ماست. در اين جنايت همه ما شريكيم. اين سند ذلت پذيري ملت ايران است و بس. آيندگان در مورد ما چگونه قضاوت مي‌كنند؟ هيچي…مگر ما در مورد گذشتگان قضاوت مي‌كنيم؟ اگه ملت همين ملت است ديري نمي‌گذرد كه همه چيز فراموش مي‌شود و ما هم دنبال عشق و كيف خود مي‌رويم…….

 49. ناشناس گفت:

  حکومت به چه قیمتی؟ مگر حکومت کردن چقدر ارزش دارد؟ برای امام علی که به اندازه کف دهان شتر ارزش نداشت. ما می خواهیم با حکومت کردن رفاه و آسایش و التزام به دین را برای مردم ایجاد کنیم مگر جز اینست؟ پس این همه ظلم و شقاوت برای چه؟ ایا جز اینست که با این اعمال داریم همه را از دین دلزده می کنیم طوری که تا میلیون ها سال دیگر کسی حتی از کلمه دین دلزده شود. آسایش و رفاه مان کجاست؟ دلمان به درد آمده. به چه چیزی دلمان را خوش کنیم به امنیت جامعه که خودت را ندزدند اموالت را به غارت می برند. به فساد موجود که تحفه اسلامی بودن شماست به اقتصادمان که 16000 ریال معادل یک یورو است تازه اگر گیر بیاید. به دموکراسی و آزادی بیان که این نتیجه روشن آنست به چه؟ خود قضاوت کنید.
  مگر علی که امام عادل است گرفتن دانه از دهان مورچه را ظلم تلقی نمی کرد پس ما در کجای اسلام هستیم؟
  آیا وقت آن نرسیده به خود بیاییم؟

 50. حسین گفت:

  سلام .حالا هر کی هر گوشه ایندنیامرد شما بگید جموری اسلامی کشته.بابا انصاف هم خوی چیزی هست پسرش تکذیب کرده وگفت که مادرم بیماری قلبی داشته بر اثر فشار وناراحتی از فوت پدرش فوت کرده بابا خیلی کارتون درسته تو رو خدا انصاف داشته باشید