سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام تسلیت بیت آیت الله منتظری به مناسبت درگذشت عزت الله سحابی...

پیام تسلیت بیت آیت الله منتظری به مناسبت درگذشت عزت الله سحابی

چکیده :حسرت و اندوه برای کسانی است که به آن عزیز ظلم کرده و او را از آزادی، که حق طبیعی هر انسانی است، محروم کردند و شکنجه‌اش نمودند. آنان اگر از اعمالشان توبه نکرده و رضایتش را تحصیل نکرده باشند، در دنیا و آخرت باید پاسخگو باشند....


حجت الاسلام احمد منتظری طی پیامی، درگذشت مهندس سحابی را تسلیت گفت. در این پیام آمده است:”امیدوارم درگذشت مهندس سحابی موجب بیداری مسئولین امر گردد و بیش از این اجازه ندهند دلسوزان ملت و کسانی که به دنبال اصلاح نظام بوده و هستند، به جای تکریم و تشویق مجازات شوند.”

به گزارش تارنمای دفتر آیت الله منتظری، متن پیام تسلیت حجةالاسلام احمد منتظری به مناسبت درگذشت مهندس عزت الله سحابی بشرح زیراست:

بسم‌ الله‌ الرّحمن‌ الرّحیم

إنّا لله و إنّا إلیه راجعون

خانواده محترم آقای مهندس عزّت الله سحابی دامت توفیقاتهم

پس از سلام و آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما عزیزانی که در همه حال، آن مجاهد خستگی ناپذیر را همراهی نمودید،

رحلت آن مرحوم مغفور را به شما و همۀ دوستان و علاقه‌مندان ایشان تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم خداوند کریم ایشان را با پیامبر اکرم(ص) و ائمۀ معصومین(ع) محشور گرداند و به شما بزرگواران صبر و پایداری عنایت فرماید.

نیم قرن مبارزه با ظلم و بی‌عدالتی و پانزده سال زندان و شکنجه در قبل و بعد از پیروزی انقلاب برای تحقق اسلام رحمانی در کارنامۀ مهندس سحابی وجود دارد که خانواده و دوستان آن مرحوم به آن افتخار می‌کنند، همان گونه که عالم فرزانه مرحوم دکتر یدالله سحابی به چنین فرزندی افتخار می‌نمود.

حسرت و اندوه برای کسانی است که به آن عزیز ظلم کرده و او را از آزادی، که حق طبیعی هر انسانی است، محروم کردند و شکنجه‌اش نمودند. آنان اگر از اعمالشان توبه نکرده و رضایتش را تحصیل نکرده باشند، در دنیا و آخرت باید پاسخگو باشند.

کفی بالموت واعظا ً. به راستی که مرگ واعظ و پند دهنده بزرگی است.

اکنون نخبگان و شخصیّت‌های سیاسی فراوانی در حبس و حصر به سر می‌برند که حتی یک ساعت سلب آزادی از آنان قابل توجیه نیست.

امیدوارم درگذشت مهندس سحابی موجب بیداری مسئولین امر گردد و بیش از این اجازه ندهند دلسوزان ملت و کسانی که به دنبال اصلاح نظام بوده و هستند، به جای تکریم و تشویق مجازات شوند.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.

بیت آیت الله العظمی منتظری(رضوان الله تعالی علیه)

احمد منتظری

1390/3/10


یک پاسخ به “پیام تسلیت بیت آیت الله منتظری به مناسبت درگذشت عزت الله سحابی”

  1. بهار گفت:

    روحشان شاد و یادشان گرامی باد . همچنين مرحوم آقاي منتظري مبارزي نستوه كه هيچگاه عدالت و انسانیت را به حفظ قدرت نفروخت.