سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » علی مطهری: عیوب احمدی‌نژاد از اول معلوم بود، برخی از روی بغض حقیقت را نمی‌دیدند...

علی مطهری: عیوب احمدی‌نژاد از اول معلوم بود، برخی از روی بغض حقیقت را نمی‌دیدند

چکیده :نماینده منتقد دولت همچنین خاطرنشان کرد بعضی از علما به دلیل بغض و كینه ای كه از طرف مقابل داشتند، حمایت بیش از اندازه ای از احمدی نژاد كردند و عیب‌های وی را ندیدند، در حالی كه عیب‌های وی عیان...


علی مطهری معتقد است انحرافات فكری و فرهنگی این افراد (طیف دولتی ها) از آغاز مشخص بود، منتها حمایت همه جانبه برخی علما از احمدی نژاد، باعث شد كه برخی حقیقت را نبینند.

نماینده منتقد دولت همچنین خاطرنشان کرد بعضی از علما به دلیل بغض و كینه ای كه از طرف مقابل داشتند، حمایت بیش از اندازه ای از احمدی نژاد كردند و عیب‌های وی را ندیدند، در حالی كه عیب‌های وی عیان بود.

به گزارش تابناک، علی مطهری در گفت و گو با این پایگاه خبری- تحلیلی، با بیان اینکه “برخی نظریاتی كه رئیس جمهور در مسائل فرهنگی داشت، مشخص بود كه حرف های باطلی است و با اسلام سازگاری ندارد”، خاطرنشان کرد “وی از همان آغاز، وظیفه دولت در امر به معروف و نهی از منكر را انكار می كرد و این آقایان اینها را می دیدند، ولی برای اینكه مبادا طرف مقابل تقویت شود، هیچ انتقادی نكردند.”

مطهری تصریح کرد “انحرافات فكری مشایی نیز از اظهار نظرهای وی مشخص بود و متأسفانه، بیشتر احساس بر ما حاكم بود تا عقل؛ تا اینكه به اینجا رسیدیم.”

نماینده اصولگرای تهران در مجلس شورای اسلامی تأكید كرد: باید با انصاف و بدون حب و بغض قضاوت كرد. بسیاری از علما و روحانیون به خاطر بغض با آقای هاشمی، از این جریان حمایت بیش از حد كردند و در نتیجه، اشكالات آن را ندیدند. چیزی عوض نشده و آقایان مشایی و احمدی نژاد همان آدم ها هستند؛ اما چهره واقعی آنها تا اندازه ای برای مردم روشن شده و كسانی كه پی برده اند، بهتر است بگویند اشتباه كرده اند، به جای اینكه به دنبال تطهیر آقای احمدی نژاد باشند و بگویند كه او سحر شده و از جریان انحرافی جداست و هیچ انحرافی ندارد. باید واقعیت را ببینند، اینها یكی هستند. خود احمدی نژاد بارها به صراحت گفته است كه افكار مشایی را قبول دارد. نگاه ایشان به مسائل فرهنگی و به مسأله مكتب ایران و به روحانیت و مرجعیت، همان نگاه مشایی است. هر دو از قانون گریزی و از تخلفات اطرافیان خود حمایت می كنند و در واقع، یك روح در دو بدن هستند.

نباید خود را فریب دهیم، باید واقعیت را دید و درست تصمیم گرفت. البته نقاط مثبت و خدمات این دولت به جای خود محفوظ است. بحث در جهت گیری فكری و فرهنگی این دولت است.

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به پرسشی درباره چشم پوشی صدا و سیما بر اشتباهات و تخلفات دولت گفت: اینكه در برنامه های صدا و سیما از سازمان‌های منحله تربیت بدنی و جوانان نام برده می شود و رؤسای قبلی هنوز به عنوان روسای این سازمان ها معرفی می شوند، تخلف از قانون است و شورای نظارت بر صدا و سیما باید واكنش نشان داده و به رهبری گزارش كند. صدا و سیما در برابر مجلس پاسخگو نیست؛ بنابراین، شورای نظارت باید به وظیفه خود عمل كند.

مطهری در ادامه افزود: تك صدایی به نفع كشور نیست و حرف ها باید گفته شود، حتی سخنان مخالف؛ تا مردم خودشان تشخیص داده و انتخاب كنند و به این ترتیب، رشد اجتماعی مردم بالا رود. با توجه به آشنایی كه من با ضرغامی دارم، می دانم كه وی طرفدار چند صدایی است، اما نمی دانم چه وقایعی رخ داده است كه ایشان الان گرفتار ملاحظات سیاسی شده!

البته در برخی حوزه ها، وی تنها تصمیم گیرنده نیست و برخی تصمیمات از سوی برخی نهادها به وی تحمیل می شود؛ به عنوان مثال ممكن است شورای عالی امنیت ملی، بخشنامه ای داشته باشد و وی مجبور به اجراست. در مجموع صدا و سیما آیینه جامعه نیست و بهتر است نظرات مخالف نیز در آن مطرح شود.


یک پاسخ به “علی مطهری: عیوب احمدی‌نژاد از اول معلوم بود، برخی از روی بغض حقیقت را نمی‌دیدند”

  1. همای خمام گفت:

    با سلام
    واقعاً چه اعتراف جالبی بالاخره معلوم شد که جریان مقابل علماء(نمیدانم عالم چی هستن )!!!!!، حضرت ایت الله(اگر این اطلاق درست باشد) هاشمی رفسنجانی هست . واقعاً این علماء!!!! چقدر حسود هستند و حاضر هستند که برای نشان دادن قدرت همه مبانی های اسلام را از بین ببرن .درست مثل راس همین بظاهر علماء که شخص شخیص خامنه ائی ست ، درست است راس همه این علماء کسی نیست الا شخص خامنه ائی که برای از بین بردن شخصیت آقای هاشمی در منصب امام جمعه (امام که شرط اولش عدالت هست)رسماً دوست 50ساله (بنا بر ادعای شخص خودش) او را بزیر کشید !!!!! تا از جریان مقابل ( شخص احمدی نژاد) دفاع نمودند . واقعاً که مبارک است این حسادت که باعث شده وضع این مملکت بدینجا کشیده شده حتی سقوط اخلاقی بهر اندازه