سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سید حسن خمینی: آنچه در یادها می‌ماند اخلاق است...

سید حسن خمینی: آنچه در یادها می‌ماند اخلاق است

چکیده :سیدحسن خمینی، در دیدار با رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آرامگاه رهبر فقید جمهوری اسلامی، همچنین اظهار داشت لزومی ندارد اگر ما با هم اختلافی داریم از محدوده ادب بیرون بگذاریم، بلكه می‌توانیم مودبانه با یكدیگر سخن بگوییم ، چراكه آنچه جامعه ما را به تكامل می‌رساند ادب متقابل...


سید حسن خمینی طی دیدار با اعضای مجلس شورای اسلامی در آستانه سالگرد درگذشت رهبر فقید جمهوری اسلامی، با بیان اینکه “مطمئنا مرگ برای همه حق است، اما آنچه در یادها می‌ماند اخلاق و در راس آن ادب است”، خاطرنشان کرد “من قرائن زیادی دارم كه امام در زندگی فردی و اجتماعی خود پا روی اخلاق نگذاشته‌اند و این برای همه ما درس بزرگی است. ”

به گزارش ایسنا، سیدحسن خمینی، در دیدار با رییس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آرامگاه رهبر فقید جمهوری اسلامی، همچنین اظهار داشت لزومی ندارد اگر ما با هم اختلافی داریم از محدوده ادب بیرون بگذاریم، بلكه می‌توانیم مودبانه با یكدیگر سخن بگوییم، چراكه آنچه جامعه ما را به تكامل می‌رساند ادب متقابل است.

بر اساس این گزارش، حسن خمینی، جمهوری اسلامی را دستاورد بزرگ آیت الله خمینی عنوان كرد و گفت: علت غایی خلقت، بعثت، تشكیل حكومت دینی و همچنین پیدایش پیامبر ، تكمیل مكارم اخلاق در جامعه است.

نوۀ رهبر فقید جمهوری اسلامی، همچنین خاطرنشان كرد:‌بی‌شك بزرگترین دستاورد و میراث امام، جمهوری اسلامی است و به هر نحوی كه نگاه كنیم، نظام مقدس اسلامی میراث وی به حساب می‌آید. این شاكله حكومت و نظام اسلامی در قالب تئوری معروف امام (ولایت فقیه) در قانون اساسی شكل گرفته و دارای روح و جوهره خاص خود است كه همه ما آن را می‌شناسیم و درباره‌آن سخن بسیار شنیده‌ایم.

سیدحسن خمینی در ادامه با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام اظهار كرد: غایت حضور انبیاء در جامعه تكمیل معارف اخلاق است و دستاورد بزرگ امام هم همانند اصل دین و اصل بعثت برای این بوده كه در جامعه اخلاق تكامل پیدا كند.

نوۀ آیت الله خمینی، در ادامه سخنان خود، ادب را از جمله مكارم اخلاق عنوان كرد و گفت: همه كسانی كه با امام مرتبط بودند ایشان را یك انسان به شدت مودت و مبادی به آداب می‌دانستند. همسر مكرم امام هم در پایبندی به آداب اجتماعی نمونه و الگوی بی‌نظیری بود و فضای خانه امام به گونه‌ای بود كه همه به شدت به این ادب اجتماعی مقید بودند.


یک پاسخ به “سید حسن خمینی: آنچه در یادها می‌ماند اخلاق است”

  1. ناشناس گفت:

    شما در گفته های خود منافقید در تمام متن حتی یک بار هم امام را با این لفظ خطاب نکردید اگر چه حضور احمدی نژاد در راس حرم قدرت را مضر میدانم از به قدرت نرسیدن امثال شما خدای راشاکرم.