سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بیانیه شورای هماهنگی راه سبز امید به مناسبت خرداد ماه...

بیانیه شورای هماهنگی راه سبز امید به مناسبت خرداد ماه

چکیده :خرداد، ماه سرنوشت‌ساز ايرانيان است و اينك ما با جنبش سبز متولد خرداد روبرو هستيم كه در جان و دل ايرانيان خانه كرده است و سبب شده تا هر آنكس كه خود را ايراني مي‌داند و در سر‌ سوداي آباداني ميهن و در دل عشق به وطن دارد، در دل اين جنبش همگاني جايگاهي براي خود بيابد تا عليرغم همة تفاوت ديدگاهها و سليقه‌ها، خود را در كنار همه هموطنان خود و نه در برابر آنها بيابد و حتي به آنها كه در حق او و شهروندان ديگر ظلم روا داشته‌اند نه به ديدة انتقام و كينه، بلكه از روي دلسوزي و اصلاح بنگرد. ...


شورای هماهنگی راه سبز امید با صدور بیانیه ای خرداد را ماه سرنوشت ساز نامیده و اعلام کرده است که 25 خرداد كه اوج شكوفايي مدنيت و عقلانيت در ايرانيان بود، اين بار عليه دروغ و فساد و تحجر و فريب به ميدان آمدند و صحنه‌هایي آفريدند كه در تاريخ انقلاب اسلامي بي‌سابقه بود و سرمشقي شد براي همه جنبشهاي دموكراسی‌خواه منطقه.

در بیانیه شورای هماهنگی راه سبز امید، ضمن مروری کوتاه بر روزهای سرنوشت ساز خرداد از پانزدهم خرداد گرفته تا سوم و دوم خرداد، آمده است:«آری خرداد، ماه سرنوشت‌ساز ايرانيان است و اينك ما با جنبش سبز متولد خرداد روبرو هستيم كه در جان و دل ايرانيان خانه كرده است و سبب شده تا هر آنكس كه خود را ايراني مي‌داند و در سر‌ سوداي آباداني ميهن و در دل عشق به وطن دارد، در دل اين جنبش همگاني جايگاهي براي خود بيابد تا عليرغم همه تفاوت ديدگاهها و سليقه‌ها، خود را در كنار همه هموطنان خود و نه در برابر آنها بيابد و حتي به آنها كه در حق او و شهروندان ديگر ظلم روا داشته‌اند نه به ديده انتقام و كينه، بلكه از روي دلسوزي و اصلاح بنگرد.»

این شورا همچنین وعده داده است که طی روزهای آینده، برنامه های بزرگداشت روزهای سبز سال 88 را به اطلاع غیورزنان و غیورمردان این مرز و بوم خواهد رساند.

متن بیانیه شورای راه سبز امید به مناسبت خردادماه، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملئکه ان لا تخافوا و لاتحزنوا و ابشروا بالجنه التی کنتم توعدون

خرداد ماه سرنوشت‌ساز ايران و ايرانيان بار ديگر از راه رسیده و موجي از اميد را با خود برای همه جويندگان حق و آزادي به ارمغان ‌آورده است.

پانزدهم خرداد كه سرآغاز شكل‌گيري جنبش آزاديخواهي مسلمانان ايراني در برابر يكي از خشن‌ترين ديكتاتوريهاي قرن بيستم بود که سرانجام به بار مي‌نشست و سلطان مغرور و مستبد را كه به هيچ نداي اصلاح‌طلبی گوش فرا نداد به سرنوشت دردناكي دچار کرد.

سوم خرداد نيز در امتداد انقلاب اسلامي، عبرت‌آموز يكي ديگر از ديكتاتوري‌هاي قرن شد و صدام حسين را كه گمان مي‌برد بي هيچ زحمتي خاك ایران را اشغال و مردم كم‌سلاح اما با ايمان ايران را به تسليم وا می دارد، به سرنوشتی بدتر از شاه دچار کرد.

دوم خرداد، طليعه اصلاح در انقلابي بود كه به قيمت جان هزاران انسان توانسته بود بر استبداد داخلي و سلطه‌طلبي خارجي پيروز شود اما اينك خود در مسيري انحرافي به تدريج از آرمانهای اصيل انقلاب كه مبتنی بر اسلام رحماني، اخلاق محمدی، آزادي و مردم‌سالاري بود فاصله مي‌گرفت.

و سرانجام 25 خرداد كه اوج شكوفايي مدنيت و عقلانيت در ايرانيان بود كه اين بار عليه دروغ و فساد و تحجر و فريب به ميدان آمدند و صحنه‌هایي آفريدند كه در تاريخ انقلاب اسلامي بي‌سابقه بود و سرمشقي شد براي همه جنبشهاي دموكراسی‌خواه منطقه.

آری خرداد، ماه سرنوشت‌ساز ايرانيان است و اينك ما با جنبش سبز متولد خرداد روبرو هستيم كه در جان و دل ايرانيان خانه كرده است و سبب شده تا هر آنكس كه خود را ايراني مي‌داند و در سر‌ سوداي آباداني ميهن و در دل عشق به وطن دارد، در دل اين جنبش همگاني جايگاهي براي خود بيابد تا عليرغم همة تفاوت ديدگاهها و سليقه‌ها، خود را در كنار همه هموطنان خود و نه در برابر آنها بيابد و حتي به آنها كه در حق او و شهروندان ديگر ظلم روا داشته‌اند نه به ديدة انتقام و كينه، بلكه از روي دلسوزي و اصلاح بنگرد.

اينك جنبش سبز نه يك حركت برآمده‌ از انتخابات به سرقت رفته ملت، بلكه يك خيزش بزرگ به سوي آرمانهاي والائي است كه يك قرن ملت ما براي آن مبارزه كرده. اينك جنبش نه یک حرکت سیاسی صرف، بلکه متن زندگی مردم ما را تشکیل داده و با زندگی روزمره ایرانیان عجین شده است. جنبش سبز يعنی دروغ ممنوع، جنبش سبز يعني ما همه با هم هستیم، جنبش سبز يعنی خردورزی و عقلانيت، جنبش سبز يعني مبارزه با تحجر و رمّالي و جن‌گيري، جنبش سبز يعني دفاع از حق ديگران، يعني حاكميت قانون، يعني برابری همه در برابر قانون، يعنی قانون فراتر از همه و در يك كلمه، جنبش سبز يعنی زندگی، يعنی دوست داشتن ايران و ايرانی و يعنی اميد به روزهای روشن آينده.

بسيار جاي تأسف دارد كه عده‌ای كه گويا قدرت چشم آنها را بسته، توان ديدن اينهمه زيبائي و نورانيت را ندارند و به جای قدردانی از چنين ملتی، فرزندان ملت را در خيابانها سركوب مي‌كند و بسياري از فرهيختگان را به جرم انديشيدن و تفكر و به گناه گفتن و نوشتن به زندان می ‌اندازد و جمع كثيری از دانشمندان و انديشمندان را به جرم مطيع نبودن از دانشگاه‌ها و مراكز علمي اخراج می‌كند و در كنار اين‌ها، ميلياردها دلار سرمايه ملي را به فنا مي‌دهد و در برابر هيچ‌كس پاسخگو نيستند.

نتيجه چنين رفتاری جز ورشكستگی اقتصادی، جز انزوای جهانی، جز رسوخ فساد در بالاترين لايه‌هاي حكومت و سرانجام جز فروپاشی ارکان قدرت ملی، چه خواهد بود؟

جنبش سبز از اين آينده هولناك نگران است و مايل است تا به هر نحو ممكن حاكميت را متوجه عواقب خطرناك تداوم چنين شيوه‌های كشورداری كند و در اين راه همه ابزارها و راه های قانونی و مسالمت‌آميز را تجربه خواهد كرد.

اگر جنبش سبز از حضور مردم در راهپيمائي‌ها حمايت می‌كند به خاطر آن است كه قانون چنين حقی را برای شهروندان به رسميت شناخته است و در عين حال از همی راههای گفتگو و تعامل با همه افراد حتي درون حاكميت بر مبنای حقوق اساسی و آزادی های قانونی و شهروندی استقبال مي‌كند.

جنبش سبز خواهان آن است كه همه كساني كه مسئوليت دارند، بسته به ميزان قدرتی كه قانون در اختيار آنها گذاشته، به همه مراجع پيش‌بينی شده در قانون، و مهمتر از آن به افكار عمومی، پاسخگو باشند.

جنبش سبز هيچكس را فراتر از قانون نمي‌داند و بر اين اعتقاد است كه بايد باب انتقاد از همه مسئولان باز باشد.

جنبش سبز حاكميت نظاميان و نيروهاي امنيتی و بسته شدن فضای پرنشاط سياسي، تعطيلی نهادهای مدني و رسانه‌های مستقل و حاكم شدن فضاي پليسی را در مغايرت كامل با آرمانهای انقلاب مي‌داند و وظيفه خود مي‌داند به هر نحو ممكن با آگاهي‌بخشي، مردم را به نفي اين روندهاي ديكتاتوری دعوت كند.

جنبش سبز اداره كشور به دست انسانهاي ناآگاه و غيرمتخصص را كه تنها هنر آنها بله قربان‌گويي واطاعت محض و تملق است خيانت به آرمانهای انقلاب مي‌داند و وظيفه خود می‌داند تا همه صاحب‌نظران را به نقد چنين حاكميتي فراخواند.

جنبش سبز تشنج‌آفرينی در سطح بين‌المللي را كه منجر به انزوای بی سابقه ايران شده و از اين راه ملت ايران را متحمل هزينه‌هاي بسيار سنگين كرده است برخلاف منافع ملی مي‌داند و از همه امكانات خود براي توقف اين سياستهای خانمان‌سوز و ايران بر بادده استفاده خواهد كرد و از همه ملتها و دولتهای جهان درخواست مي‌كند كه بهای ناداني و ناتوانی بخشي از حاكميت ايران را به هزينه تمام ملت ايران تبديل نكنند و بيش از اين ملت ما را به رنج و گرفتاري مقيد نكنند.

جنبش سبز ضمن حمايت از همه ملتهای منطقه كه براي آزادی و دموكراسی قيام كرده‌اند بخصوص از مردم ليبي، سوريه، بحرين و يمن كه اين روزها در زير فشار طاقت‌فرسای ديكتاتوری حاكم بر اين كشور، شرايط بسيار سختي را تجربه مي‌كنند، برخورد دو گانه حاکمیت اقتدارگرا را با جنبش های منطقه و سکوت تأیید آمیز در قبال سرکوب ملت آگاه سوریه را مایه ننگ انقلاب و نظام و کشور می داند.

برنامه هميشگي جنبش سبز تلاش برای نيل به دموكراسی و عدالت و پيشرفت در كنار حاكميت اخلاق و معنويت است و مي‌داند كه پيمودن اين راه سخت نيازمند همت والا و تلاش خستگي‌ناپذير و صدالبته، پرداختن هزينه‌هائی چه بسا سنگين است. هزينه‌هائی كه بخشي از آن را فرزندان غيور اين مرزوبوم كه در زندانها به‌سر مي‌برند پرداخته‌اند و در رأس همه بايد از دو يار هميشگي ملت، رهبران سرافراز جنبش سبز، جناب مهندس موسوی و جناب حجت‌الاسلام والمسلمين كروبی ياد كرد كه اينك در حبس خانگی غيرقانونی، از بديهی‌ترين حقوق خود محروم هستند.

جنبش سبز وظيفه خود مي‌داند در اولين گام تمام همت خود را مصروف آزادی همه زندانيان سياسي و بخصوص رفع حصر ظالمانه رهبران جنبش سبز كند و در اين راه به حمايت قاطبه ملت ايران مستظهر است و اميد آن دارد كه مردم و بخصوص جوانان عزيز، با حمايت از برنامه‌هاي اعلام شده پویایی و نشاط جنبش سبز را به نمايش بگذارند و ثابت كنند كه حتي در غياب رهبران جنبش سبز، اين حركت بي‌ هيچ وقفه‌اي مسير خود را ادامه خواهد داد. اگر روزی هر شهروند يك ستاد و روزی ديگر هر شهروند يك رسانه بوده، امروز روزی است كه بگوئيم هر شهروند يك رهبر است. ما در انتظار روزهاي بهتر هستيم.

اما خرداد در خود خاطره‌اي تلخ نيز دارد.

چهاردهم خرداد رحلت معمار بزرگ انقلاب اسلامي است كه با رفتن خود علاوه بر آن‌كه ميليونها انسان را داغدار كرد، موجب تأسف عميق كساني شد كه انتظار داشتند پس از فراغت از بحرانهای جنگ و ناآرامی های انقلاب و خلاصی از موج توطئه‌های داخلي و خارجي، افقهاي جديدی از مردمسالاري را در جمهوري اسلامی بگشاید و آنچه را كه در طول حیات پربار خود بروز داده بود بتواند برای هميشه باب تحجر و استبداد را درون جمهوری اسلامي ببندد و آنچنان كه خود وعده کرده بود، همه را به قانون بازگرداند.

اما دريغا كه تقدير الهي چنين نبود و اين آرزو بر دلها ماند كه به صورت واقعي و بازگشت‌ناپذير، آزادی، ديانت، عدالت و پيشرفت را در كنار هم تجربه كنند هر چند نسلي كه در انقلاب پرورده شدند مصمم بوده و هستند كه نگذارند اين راه روشن و پاك به بن‌بست كشيده شود.

جنبش سبز اما، راه امید دوباره ای گشوده است و با صبر و استقامت یکایک شهروندان آگاه و مصمم، که در استقامت ستودنی رهبران در بند آن تبلور یافته، با گام هایی استوار پیش خواهد رفت و با استعانت از الطاف بیکران الهی، نخواهد گذاشت که ایران ویران شود. طی روزهای آینده، برنامه های بزرگداشت روزهای سبز سال 88 را به اطلاع شما غیورزنان و غیورمردان این مرز و بوم خواهیم رساند.


شورای هماهنگی راه سبز امید


27 پاسخ به “بیانیه شورای هماهنگی راه سبز امید به مناسبت خرداد ماه”

 1. SARKHORDEYE NEZAM گفت:

  Betarsid betasid, ke MA HAME BA HAM HASTIM
  ya HASRO ZENDAN, baraye hich kas, ya baraye, MA HAME BA HAM HASTIM
  dorod bar azadi, va dorod bar,, RAHE SABZE OMID, omide yek mellat

 2. ناشناس گفت:

  ۲۵ خرداد روز حضور سبزها در خیابانها ،سبزها این روزها را از یاد نخواهند برد و در این روز شرکت خواهند کرد.

 3. جانباز آزاده وبرادرشهید دفاع مقدس گفت:

  آماده شرکت در برنامه های اعلامی شورای هماهنگی راه سبز امید هستیم .بانهایت شور واشتیاق این چند بیت حماسی وخاطره انگیز مربوط به یکی از سروده های زمان دفاع مقدس رابه تمامی ایرانیان آزادیخواه تقدیم میکنم .ای فلک بیافشان بربسیط عالم پرتویی زخورشید ما تاجهان هستی روشنی پذیرد ازفروغ توحید ما ألا به عالم ای نسیم صبح حدیث جانبازان ما بگو بگو چگونه در نماز عشق گرفته ایم باخون خود وضو بگو سلحشوران جبهه ها حماسه سازند از شرار خون بگو که ایران شد رها زبند اگرچه خاکش گشته لاله گون. عذرمیخوام اگه اشتباهی درمتن سروده مشاهده نمودید.ألله أکبر موسوی رهبر.

 4. حسین گفت:

  با سلام
  دوستان ، درست است که 15 خرداد یکی از روز هائی در نهضت ملی ایران است که بخش وسیعی از جامعهء دینی کشور را بر خیل دیگر مبارزان راه آزادی و استقلال افزود اما این روز ، روز آغازین تولد نهضت ملی ایران علیه استبداد و سلطهء بیگانگان بر کشورمان ، ایران نبوده است. جدا کردن این روز از دیگر روزهای حوادث در تاریخ معاصر ایران که معمولا” توسط علاقمندان به آیة الله خمینی صورت می گیرد ،نشان می دهد که برای هویت دیگر نحله های سیاسی در ایران ، ارزشی درجهء دوم قائل هستند و این ، با نگاه متکثر به جنبش سبز خوانائی ندارد .
  چه خوبست ، چنانچه با توضیحی که توسط نویسندگان اینگونه مطالب می دهند شبهه ای بوجود نیاید و اگر هم آمد برطرف گردد. به امید پیروزی ملت بزرگ ایران.

 5. اميد گفت:

  البته خيلي نبايد عجله كنيد و خيلي هم نبايد از خودتون جنبش و جوش نشان بدهيد، چشم به هم بزني خرداد هم تمام ميشه، من فكر كنم بهتره براي خرداد ده سال ديگه برنامه ريزي كنيد تا حداقل بتوانيد با آمادگي تمام وارد اين ماه شويم. خوب ملت را گذشته‌ايد سر كار

 6. سلام میر حسین گفت:

  این عبارتی بود که در تبلیغات سفیر آزادی میر دلاور ایران نهدس میرحسین موسوی بود .
  میرحسین کجایی که ببینی مادر بزرگم برای آزادیت می خواهد نذری بپزد.
  هر شب با یاد تو می خوابم . خسته شدم از بس به فضای مجازی سر زدم و بیانیه های تو را ندیدم.
  فیلمی که درباره آزادی خرمشهر بچه های کلمه گذاشته بودند خیلی خوب بود .
  فهمیدم در انتخابم اشتباه نکردم ای اسطوره ی قلبم ای ماه شب تارم ای ترنم آزادی
  من جوان 18 ساله پسری که شاید اگر تو و کلامت نبود به علت بیماری سختی که در سال 88 داشتم منفعل می شدم و در نهایت از بین می رفتم و این عشق به تو و آزادگی تو بود که مرا زنده نگه داشت .

 7. ناشناس گفت:

  البته مثلاً اسمش شورای هماهنگی راه سبز منصوب میر ماست که وظیفه ی هماهنگی حرکت ها و برنامه ریزی برای جنبش رو داره. من با تمام وجود خدا رو شکر می کنم که میر نتونست شورا رو همون روزای اول تشکیل بده وگرنه با این وضعیتی که می بینم بعید نبود همون روز اول جنبش خوابیده بود.
  بعد سوالی دارم از شما. این یه بیانیه ی سیاسی بود یا یک متن شاعرانه که هر نویسنده ی گمنام دیگه ای هم می تونست بنویسه. الان می تونم بپرسم دقیقاً نقش شورای هماهنگی چیه. چه برنامه ای دارید؟ به جای شعار دادن دائم در مورد بازگشت بی تنازل به فانون اساسی دقیقاً چی می خواید بدون زدن حرف های کلی و مغلطه هایی از جمله ظرفیت های فانون اساسی. اگر قانون اساسی وحی منزل نیست خواستار تغییر کدوم بخش ها هستید. و در نهایت این که نتایج اون نظرسنجی اصلاً آنالیز شد؟ والا باور کنید ملت خسته شدن از بلاتکلیفی بعد دوستان میان تئوری بافی می کنن در باب خوابیدن جنبش به علت شدت سرکوب و از کوچکترین انتقادی ناراحت می شن و حکم های عجیب و غریب صادر می کنن در باب هر گونه تندروی. به خدا شما تکلیفتون با خودتون هم مشخص نیست. با مردم هم که شفاف نیستید.
  اگر تکلیف این چیزا رو مشخص کنید و پایداری کنید رو حرفتون و هی به هر بهانه نخواید عقب نشینی کنید و فرا افکنی کنید مردم خواهند اومد.
  در ضمن به عنوان یک یار جنبش دوستانه ازتون می خوام دیگه چنین بیانیه ای نفرستید. مثلاً شماها در زمان در حصر بودن رهبران جنبش لیدرای جنبشید این در شان لیدر جنبش نیست. این حرفا رو یه خبرنگار و یا یه فعال سیاسی ساده هم می تونه بزنه. این حرفا نباید از یه جایی در بیاد که مثلاً ارگان اصلی هماهنگی و رهبری جنبشه.
  و این که اساساً فکری در مورد دیپلماسی خارجی جنبش و ارتباط گیری با جنبش های منطقه دارید. یا منتظرید حکومت دوباره مثل ماجرای بحرین روی سر ما هوار شه. یا حداقل با سوری ها ارتباط گیری کنید. یا همون محمود عباسی که می خواست یه شبکه ی تلوزیونی در اختیار جنبش قرار بده و بودجه ش رو بده. الانم که با حماس متحد شده وجه بدی نداره که برا جنبش.

 8. ناشناس گفت:

  شورای هماهنگی راه سبز امید
  عجله نکنيد هنوز 9 خرداد است کــــــــــــــــــــــــــــو تا پايان خرداد

 9. سلام گفت:

  هر روز که میگذرد ارادتم به میر حسین بیشتر میشود….خداوند ایشان را از شر بدخواهان حفظ و وسیله ازادی ایشان و شیخ عزیز و همه زندانیان را فراهم نماید….

 10. azad گفت:

  ﻦ ﻗﻠﻢ ﻛﺮﺩﻧﺪ ﭘﺎﻫﺎﻳﻢ،ﻧﻮﺵﺗﻢ ﺑﺎﺯ ﻣﻲ ﻣﺎﻧﻢ
  ﺷﻜﺴﺘﻨﺪ ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻧﻢ ﺭﺍ،ﺳﺮﻭﺩﻡ ﺑﺎﺯ ﻣﻲ ﺧﻮﺍﻧﻢ
  ﻣﻦ ﺍﺯ ﺍﺑﻬﺎﻡ ﺯﻧﺠﻴﺮﻱ ﻛﻪ ﻣﻲ ﺁﻳﺪ ﻧﻤﻲ ﺗﺮﺳﺘﻢ
  ﻣﻦ ﺁﻥ ﺍﺷﻜﻲ ﻛﻪ ﻣﻲ ﺗﺮﺳﺪ،ﻧﻤﻲ ﺭﻳﺰﻡ ﺑﻪ ﺩﺍﻣﺎﻧﻢ
  ﻏﺮﻭﺭ ﺷﺎﻫﺮﮔﻬﺎﻳﻢ،ﺑﻪ ﻳﻚ ﺧﻨﺠﺮ ﻧﻤﻲ ﭘﺎﺷﺪ
  ﺑﻪ ﺣﺴﺮﺕ ﻟﺐ ﻧﻤﻴﮕﻴﺮﺩ،ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﻫﻨﮕﺎﻣﻪ ﺩﻧﺪﺍﻧﻢ
  ﮔﻴﻮﺗﻴﻦ ﻫﺎﻱ ﺑﻲ ﻣﺼﺮﻑ، ﻭ ﭼﻮﺏ ﺩﺍﺭ ﻣﺴﺘﻬﺠﻦ
  ﻏﺮﻭﺭﻡ ﺭﺍ ﻧﻤﻲ ﮔﻴﺮﺩ،ﺑﮕﻴﺮﺩ ﻫﻢ ﺍﮔﺮ ﺟﺎﻧﻢ
  ﺧﺪﺍﻳﺎ ﺁﻥ ﭼﻨﺎﻧﻢ ﻛﻦ، ﻛﻪ ﺳﺒﺰ ﺑﻲ ﺧﺰﺍﻥ ﺑﺎﺷﻢ
  ﻛﻪ ﻣﻦ ﺁﻥ ﺑﻴﺪ ﻣﺠﻨﻮﻧﻢ ﻛﻪ ﺩﺭ ﭘﺮﭼﻴﻦ

 11. محمد گفت:

  مراسم سالگرد حضرت امام سلام الله عليه در شهرهاي قم و تهران و مشهد و اصفهان و گرگان و شيراز و اراك در دفتر آيت الله صانعي روز چهاردهم خرداد . براي پيدا كردن آدرس دفاتر به saanei3.org مراجعه كنيد

 12. ناشناس گفت:

  مسئولین محترم شورای هماهنگی راه سبز امید-عزیزان دستتان درد نکند ولی آیا با اعلامیه دادن و دعوت مردم بصبر و استقامت میتوان اقتدارگرایان سرمست از چپاول ثروت و قدرت را به قانونمداری اخلاق و معنویت واداشت؟.مبارزه مدنی و مسالمت آمیز با یک قدرت خشن که تا کنون دهها نفر از جوانان بیگناه ما را در کف خیابانها بشهادت رسانیده و صدهها نفر میهن پرستان پاکباز را در کنج زندانها در بدترین شرایط غیر انسانی بزنجیر کشیده بدون یک نرنامه مبارزاتی (تاکتیک و استراتزی) امکان پذیر نیست.اتلاف وقت بدون برنامه و فقط اتکا بصدور گاه و بیگاه اعلامیه و یا سخنرانی آب در هاون کوبیدن است.اگر وضع بدینمنوال پیش رود در آیندهای نچندان دور پتانسیل جنبش بسردی و خاموشی پیش خواهد رفت و کشور در مقابل مصائب بیشمار داخلی و خارجی دیر یا زود دچار یک سرنوشت غمبار دیگری خواهد شد که چه بسا شاید تصویر اتی این کشور غیر از آن باشد که الان آست.

 13. اشکان گفت:

  فراخوان بدید تجمع اعتراضی از22 خرداد تا آزادیه موسوی و کروبی

 14. امير حسين گفت:

  آقايان ، دوستان خواهش ميكنم روي اين نظر دقت كنيد و اطلاع رساني كنيد:
  تنها راه آزادي مير حسين و كروبي عزيز و رهايي از دست ديكتاتورهاي زمان، اعلام تحصن بعد از نماز جمعه روز 20 خرداده، باور كنيد مردم و معترضين و طرفداران جنبش سبز به بهانه شركت در نماز جمعه 20 خرداد ميليوني ميان به سمت محل برگزاري نماز جمعه و پس از انفجار جمعيت همون جا تحصن و شروع به شعار دادن ميكنن و جمعه خشم ايراني شكل ميگيره ، باور كنيد تنها راه غلبه بر ترس مردم همينه كه به بهانه نماز جمعه بيان، والا روزهاي عادي هميشه معابر رو ميبندن و نميزارن دست ما به هم برسه ، شما رو قسم ميدم به هر چي كه اعتقاد داريد ،عجله كنيد و طلاع رساني كنيد، اين تنها راه ممكنه.

 15. سرباز میرحسین گفت:

  نظر امیر حسین رو قبول دارم.عالیه

 16. sabz گفت:

  جمله “دروغ ممنوع” رو به همه مسج کنیم. …… «دورغ ممنوع»…!

 17. انتقادی از یک همراه گفت:

  با سلام
  یک انتقاد کوچک اما مهم
  به نظر من شورای هماهنگی راه سبز امید باید بیش از این و بیش از پیش مراقب ادبیات استفاده شده در بیانیه هایش باشد
  تا مبادا این تصور را که انگار این شورا تنها از یک طیف خاص که انقلاب کرده وانقلابشان توسط حاکمان کنونی از خط مستقیم دور و
  دزدیده شده و به وضع امروز دچار شده است، حمایت میکند و تنها از سمت این طیف از جامعه ی ایران سخن میگوید.
  در حالی که موسوی و کروبی بزرگوار بارها اشاره کرده اند که جنبش سبز و ایران متعلق به همه با هر رنگ و بو میباشد.
  مردم هم که در پی برقراری عدالت و آزادی بوده و هستند و در این راه ایستاده و هزینه ی بسیار داده اند هم
  بارها خواسته هایشان را در عمل نشان داده و گفته اند که در نهایت تنها یک رفراندوم آزاد حاکمیت را تعیین خواهد کرد.
  با تشکر.یک همراه

 18. الله اکبر گفت:

  راه سبز امید راه فردای ما جوانان ایران زمین

 19. سعید گفت:

  چقدر بیانیه میدید،رو سیاهی بیشتر از این چی میخوای که هیچ کس اهمیتی به بیانیه هاتون نمیده
  ما فقط گوش به فرمان رهبرمون میر حسین هستیم

 20. تفکر سبز گفت:

  منتظر اعلام برنامه هستیم.(یا حسین میرحسین)

 21. ناشناس گفت:

  زود یه کاری کنید…………………………………..میر حسین تنها مونده…………………………

 22. اشکان گفت:

  نظر امیرحسین منطقی به نظر میرسه

 23. مجید گفت:

  میر ما در حصر و ما د ر حسرت دیدار یار
  یا حسین گویان همه آماده ایم و بی قرار

 24. ناشناس گفت:

  10خرداد زادروزتولد دلاور مرد راه ازادی عبدالله مومنی مبارک باد

 25. سید گفت:

  قلبم با حسینه روحم با میرحسینه

 26. فرهاد گفت:

  واقعا نظر امير حسين خيلي عالي ، شوراي راه سبز يه كمي هم به نظر مردم توجه كن….

 27. ناشناس گفت:

  تا حالا که از برنامه خبری نیست.من در همه تجمع ها بودم و از این به بعد هم ان شاءالله هستم چون وظیفه ی شرعی،انسانی و عقلی خودم میدونم.ولی خودتون میدونید که خیلی کند عمل میکنید انگار خوابید