سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تهديد 26 زندانی سیاسی شكايت كننده از وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران...
» مجازات شاکی به جای متخلف

تهديد 26 زندانی سیاسی شكايت كننده از وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران

چکیده :26 زنداني سياسي به تازگی با نوشتن نامه اي خطاب به مقامات قضايي شرايط مراحل بازجويي و بازداشت شان را پس از انتخابات رياست جمهوري سال 88 شرح داده و از وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران شكايت كردند . تعدادی از اين زندانيان سياسي اكنون از سوي مقامات دادستاني تهران و سپاه پاسداران تحت فشار قرار گرفته اند تا اين نامه را تكذيب كنند ....


26 زنداني سياسي به تازگی با نوشتن نامه اي خطاب به مقامات قضايي شرايط مراحل بازجويي و بازداشت شان را پس از انتخابات رياست جمهوري سال 88 شرح داده و از وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران شكايت كردند . تعدادی از اين زندانيان سياسي اكنون از سوي مقامات دادستاني تهران و سپاه پاسداران تحت فشار قرار گرفته اند تا اين نامه را تكذيب كنند . آنها از سوي اين مقامات تهديد شده اند كه در صورت عدم تكذيب اين نامه دوباره بازجويي خواهند شد و پرونده هاي جديدي براي شان تشكيل مي شود .

براساس خبرهای رسیده به کلمه، بازجوها از تعدادی از امضا کنندگان این بیانیه خواسته اند که یا بیانیه منتشر شده را تکذیب کنند و یا در انتظار عواقب سختی باشند.

اين بيانيه با امضاي 26 زنداني سياسي هم زمان با سالگرد تصویب قانون احترام به آزادیهای مشروع حقوق شهروندی، در سايتهاي خبري منتشر شد ، اين زندانيان متفق القول در اين نامه از مسوولان خواستند به شكايت شان رسيدگي شود .

محسن امين زاده، محسن ميردامادي، مجيد دري، عبدالله رمضانزاده، بهزاد نبوی، كيوان صميمي از جمله زندانياني هستند كه تهديد شده اند در صورت تكذيب نكردن اين نامه برايشان پرونده هاي جديدي تشكيل مي شود و يا از حق استفاده از مرخصي يا ديگر حقوق عادي يك زنداني محروم خواهند شد .

گفته می شود سایر زندانیان امضا کننده بیانیه نیز در روزهای آینده برای بازجویی احضار خواهند شد.

هربار زندانيان سياسي- عقيدتي كه به ناحق در زندان هستند نامه اي را خطاب به مقامات قضايي منتشر مي كنند و از شرح مصائبي كه بر آنها رفته سخن مي گويند به جاي برخورد با آمران تخلفات با شاكيان برخورد مي شود اين موضوع حتي درباره نامه هاي انفرادي و تكان دهنده تعدادي از زندانيان كه تحت شديدترين شكنجه هاي روحي و جسمي قرار گرفته بودند نيز مصداق دارد و هر بار شاكي به جاي مجرم مجازات و تنبيه شده است. زندانيان سياسي و خانواده هايشان مي پرسند ديگر نمي دانيم بايد شكايت مان را به كجا ببريم ؟

زندانیان سیاسی در نامه معروف به 26 نفر بار ديگر با شرح شكنجه هايي كه بر آنها رفته نوشته بودند : بازداشتهايشان با اعمال خشونت، توهین و تحقیر همراه بوده به طوری که برخی از متهمان هنگام دستگیری به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

این زندانیان همچنین نوشته بودند :«ما امضا کنندگان این شکواییه تحت شکنجه قرار گرفته ایم. یکی از متداول ترین شکنجه ها نگهداری ما در سلول های انفرادی بسیار کوچک بوده است . روشی که به اذعان همه مسوولان عالی کشور شکنجه تلقی می شود و بازجویان و زندان بانها نیز تایید می کنند که متهم پس از چند هفته نگهداری در سلول انفرادی دچار اختلالات جسمی و روحی شدید می شد.
شکنجه های شدیدتر از جمله فرو کردن سر متهم در توالت، خوراندن کاغذ بازجویی به متهم و مواردی امثال نیز علیه برخی از ما اعمال شده ، که برخی از شاکیان و زندانیان در گزارشهای جداگانه جزییات آن را منتشر کرده اند.»

این زندانیان یاد آور شده بودند که «بازجویان معمولا این فشارها را نه برای کشف واقعیت بلکه برای وادار کردن متهمان به اعتراف مطالب واهی و خلاف واقع مورد نظر بازجویان به کار گرفتند. این رفتارهای خلاف قانون منحصر به دوره بازداشت نبوده و برخی محکومان به رغم طی مراحل دارسی و حکم قطعی در حال حاضر نیز همچنان تحت شکنجه به صورت انفرادی یا همراه محکومان دچار بیماری روحی و روانی نگهداری می شوند.» .»

امضا کنندگان این شکواییه همچنین نوشته بودند که ما بدون استثنا با رفتار غیر اخلاقی و غیر اسلامی بازجویان مواجه بوده ایم . شکنجه های روحی و فیزیکی فحاشی های شرم آور نسبت به متهم و خانواده و عزیزان او و طرح اکاذیبی چون روابط غیر اخلاقی در غالب بازجویی ها به کرات انجام شده است . رفتاری که باعث فشار روحی زیاد به متهمان نیز بوده است.

امضا كنندگان اين بيانيه محسن امین زاده ، محسن میر دامادی، بهمن احمدی امویی، عبدااله مومنی، میلاد اسدی، عبدالله رمضان زده، عماد بهاور، مصطفی تاج زاده، مجتبی تهرانی، علی جمالی، محمد حسین خوربک ، محمد داوری، امیر خسرو دلیر ثانی، کیوان صمیمی، اسماعیل صحابه، محمد فرید طاهری قزوینی، فیض الله عرب سرخی،بهزاد نبوی، ابولفضل قدیانی ،مجید دری ،ضیا نبوی، مهدی کریمیان اقبال، محمد رضا مقیسه، علی ملیحی، محمد جواد مظفر و حسن اسدی زید آبادی، هستند .


34 پاسخ به “تهديد 26 زندانی سیاسی شكايت كننده از وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران”

 1. سبز گفت:

  مرگ بر خون اشامان و دیکتا تور زنده باد جنبش سبز ایران

 2. حسین گفت:

  عاقبت کار سپاه به کجا رسیده ! سپاهی که همه به پوشیدن لباسش افتخار می کردند حالا پوشیدن لباسش مساوی با آبرو ریزی و خجالت ،شکنجه و گناه و معصیت شده .
  وای به حال خیانت کنندگان به خون شهدا

  فرزند شهید سپاه در زمان جنگ

 3. حامد گفت:

  خدا از ظالمان نخواهد گذشت . ما نیز از ظالمین در قوه قضاییه و سپاه نخواهیم گذشت.
  درود خدا بر آزاد مردان مردان مقاوم ایران زمین
  درود بر زندانیان سیاسی سبز
  و زنده باد میرحسین عزیز و شیخ مهدی بزرگوار

 4. ناشناس گفت:

  امريكا اسرائيل براي شما بازجويان را تشويق و برايتان دعا ميكند

 5. مریم گفت:

  مردم ایران هیچ وقت ظالمین و متجاوزین به حقوق مردم در سپاه پاسداران را نخواهند بخشید و بین عده ای معدود و خود فروخته در فرماندهی سپاه و رزمندگان سپاهی تزمان جنگ تفاوت قائل هستند.

 6. قادر گفت:

  این 26 زندانی مظلوم نمونه ای از خروار خروار ظلم های سپاه و قوه قضائیه به مردم مسلمان ایران بعذ از انتخابات است. خدا همه ظالمین را هدایت کنه . انشاءالله

 7. ناشناس گفت:

  مراجع محترم و معظم تقلید فکر نمی کنید ابتدا باید به ظلم های حکومت خودمان اعتراض کنید بعد سراغ همسایه ها یی مثل بحرین بروید.
  ابتدا سپاه را نهی از ادامه ظلم به بهترین های امت کنید و ….بعد از دیکتاتور بحرین بخواهید به عدالت رفتار کند….
  ظلم به میر حسین ، شیخ مهدی ، میر دامادی ، بهزاد، تاجزاده ، رمضان زاده مظلوم و…توکلی ، بهمن ا…

  خدایا خودت به داد مظلومان برس
  خدایا خودت سپاه را از سلطه ظالمین رها بنما
  خدایا قضات را به راه راست و عدالت رهنمون فرما

 8. سهراب گفت:

  پناه بر خدا ! سپاهی که تنها سرمایه امام بود به چه روزی افتاده !

 9. سید کاظم گفت:

  سربازان امام زمان و سپاه پاسداران که زمانی موجب امنیت مردم بودند حالا تبدیل به دشمن مردم و عامل سلب آسایش .
  حیف نون و نمکی که با بعضی از این ها در زمان جنگ خوردیم.
  بسیجی زمان جنگ

 10. ایرانی گفت:

  چنین اخباری واقعا خجالت آور و باعث بدنامی سپاه و وزارت اطلاعات است. توصیه ما بازگشت سپاه پاسداران و نیروهای اطلاعات به راه خدا و دامن مردم به جای بنده ظلم جور شدن است.

 11. جعفر گفت:

  روز ی که شکایت نامه رو خوندم به خودم گفتم این بندگان خدا رو دوباره تحت فشار و شکنجه قرار می دن . خدا به دادشون برسه

 12. خس و خاشاک گفت:

  نمی دونم آقای خاتمی با این اوضاع چطور می تونه خواستار بخشش ظالمین از طرف مردم باشه

 13. کبری گفت:

  بصیرت سپاه با شکنجه و ظلم اثبات شد

 14. محسن گفت:

  یکی نیست به این بچه های سپاه بگه بابا آبروی خودتون هیچی لااقل به فکر آبروی کسب شده زمان جنگ را بکنیند

 15. فرمانده سپاه گفت:

  دورد برسپاهی ها آزاده مرگ بر دیکتاتور قابل توجه احمدی نژاد ما آزاد هستیم کجا آزاد هستیم مر گ بر دیکتاتور

 16. ناشناس گفت:

  باید همه در این زمان که وقت است سپاهیانی که هنوز مانده اند در این سیستم استفاده دهند و به مردمی بپیوندد که انقلاب کردند.

 17. مردمي گفت:

  غرق شدن در قدرت و ثروت بي حساب کشور مگه ميذاره که سپاه به فکر ابرو و حيثيت خودش باشه ؟

 18. ناشناس گفت:

  حكومت با كفر باقي مي ماند با ظلم باقي نخواهد ماند ( الملك يبغا مع كفر ولا يبغا مع ظلم)

 19. ناشناس گفت:

  ترور صياد شيرازي فرمانده مخلص و مومن زمان جنگ در هاله اي از ابهام است بعضي از فر ماندهان سپاه نيز بعد از اتمام جنگ

  به طرز مشکوکي به شهادت رسيدند که اگر بودند سپاه اکنون به اين وضع اسفناک دچار نمي شد

 20. هر ایرانی، یک رسانه سبز گفت:

  مرحبا به «صاحب کرامت و بصیرت» ایرانی که با لشکر ابرهه قصد خادم‌الحاج‌شدن در قبله آمال شیعیان را دارد!؟ ولایت چنین فردی، بر چنین افرادی، با کدامین واژگان اسلامی قرابت دارد؟ آیا!
  صد مرحبا به پیامبر خاتم(ص) که چنین جانشینی برای صیانت از دین خویش دارد و صد آفرین بر کردگار عالم که هنوز این رسوایان را بر مسند می‌پسندد و صبر می‌کند.

 21. ناشناس گفت:

  احسنت. کاش میشد رای مثبت و منفی داد.

 22. نصیحت گفت:

  با با خداوکیلی انقدر خرید که هنوز نفهمیدید که دیگه هم جلبک سبز و هم خود شما رو کسی حساب نمیکنه آخه کی میخواید آدم شید واقعا برای شما هم تاسف میخورم هم خندم میگیره با با اینقدر خودتونو خسته نکنید برای پول درآوردن راههای دیگه ای هم هست

 23. بیژن گفت:

  ایرانی جماعت همیشه بدبخت و مظلوم بوده برید تاریخ رو نگاه کنید هر شاهی که اومد اولش خوب بود ولی بدش شد همینی که می بینیم
  از ماست که بر ماست

 24. شهاب گفت:

  آزادترین کشور دنیا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 25. ناشناس گفت:

  اراذل و اوباش و قاتل و جانی در همه جای دنیا پیدا می شود. اما همه جا ماموران امنیت با آن ها مبارزه و کنترل می کنند اما اینجا همان ها قدرت را به دست دارند انتظار رفتارهای دیگری دارید؟
  البته آن ها به صورت فردی مقصرند اما مقصر اجتماعی اصلی خونخواریست که آن ها را برای پیش برد اهداف واهی و متوهمانه خویش اجیر کرده است. متاسفانه همه حتی بزرگان کشور هم می دانند که حقیقت چیست اما حقیقت را به پای مصلحت و به بهانه واژه های به تازگی سخیف شده ای نظیر بصیرت به مسلخ برده اند و این بزرگترین جرم در تاریخ است.

 26. زهرا گفت:

  lمملکت که داریم . بندگان خدا شکایت می کنند که چرا ما را شکنجه کردید . به اون ها می گن چرا می گید شکنجه شدید و… این عدالت کشور امام زمان ما را کشته …
  ما اگه نخواهیم کشورمان توسط امام زمان اداره بشه کی رو باید ببینیم.

 27. ناشناس گفت:

  امام عزيز نيستي تا ببيني که بر سر مردم چه ها اورده اند چه ظلمهايي کرده اند و بنام اسلام چه حق هايي پايمال شده

  و چه خون هايي ريخته اند حکومت با ياري سپاه مردم را قلع و قمع مي کنند و با ثروت کشور و ملت قدرت خود را بيشتر و بيشتر

  مي کنند و روز به روز عرصه را بر همه تنگ و تنگ تر مي کنند و زندانها را روز به روز از انسانهاي بي گناه پر مي کنند نا اهلان

  بر ما حاکم شده اند مردم ما گرفتار نااهلان و قدرت پرستان و زالو صفتان شده اند نمي دانم چه شد که به اينجا رسيديم

 28. یک شهروند گفت:

  به اون آغا یا خخانوم که اسم خودش رو گذاشته نصیحت بگید که اولا معنی نصیحت رو هم فهمیدیم ثانیا بدبخت ها اسم سبز می آد جاتون رو خیس می کنید کم مونده به درختها هم برای سبز بودنشون گیر بدبد.خودتون بهتر میدونید که پایگاه مردمی کی بیشتره …حیف وقت که جواب تو رو بدم

 29. ali گفت:

  من هم با شهروند موافقم حیف این وقت که صرف جواب دادن به این زبان نفهم ها بشه. من مطمئن هستم اگر امام زنده بود حقشون رو کف دستشون میذاشت ولی حیف حیف که زنده نیست. کشته شدن افرادی مثل بهشتی در اوایل انقلاب که یکی از بهترین ها بود هم جای سوال داره؟
  انتخاب شدن خامنه ای هم جای سوال داره؟ در کل ما افرادی رو از دست دادیم که اگر زنده بودند کار به اینجا ها نمی کشید.

 30. ورژن ابله نصیحت گفت:

  نصیحت جان، مگه به شما پول می دن که می نویسید؟ اگه می دن آدرسش رو به ما هم بدید، جان تو وضعمون خرابه، یارانه مارانه هم جواب نمی ده به جان تو. ما که همینجوری مفتکی می نویسیم، تازه پول تلفن و اینترنتش رو هم خودمون می دیم. عجب کلاهی سرمون رفته. بابا دمت گرم خیلی زرنگی شما

 31. صداقت گفت:

  از لحن کلام اين خانم يا اقاي نصيحت مي شود فهميد که نه اهل ادب و معرفت است و نه اهل علم و دانش پس دعا کنيم
  اول ادب و معرفت و دوم دانش ايشان و همفکرانشان افزون شود انسان تا به ادب و معرفت و دانش نرسد از جهل

  رها نمي شود

 32. داش رضا گفت:

  مرگ بر شکنجه گر و دیکتا تور ناب محمدی . مانند عرق ناب می ماند . مست میکنند و شکنجه میدهند

 33. شهروند گفت:

  مطمئنم اینقدر بی سوادی که حتی معنی جلبک رو هم نمی دونی اونی که تو دهنت گذاشتن حداقل مزه مزه کن بی سواد

 34. ناشناس گفت:

  نصیحت!!!!!!اندکی صبر سحر نزدیک است/بیچاره کی میخوای بیدار شی؟به خودت که نمیتونی دروغ بگی!