سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مجلس تصویب کرد؛ دولت نمی‌تواند امسال قیمت انرژی را بیش از 20 درصد افزایش دهد...

مجلس تصویب کرد؛ دولت نمی‌تواند امسال قیمت انرژی را بیش از 20 درصد افزایش دهد

چکیده :نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (شنبه 10 اردیبهشت) که به بررسی آخرین پیشنهادهای درآمدی نمایندگان در بودجه 90 اختصاص دارد، اجازه افزایش یک‌باره قیمت انرژی را از دولت سلب...


نمایندگان مجلس دولت را موظف کردند شیب کند افزایش قمیت حامل‌های انرژی در سال 90 را رعایت کند، از این رو با تصویب پیشنهاد یکی از نمایندگان، دولت نمی‌تواند در سال 90 قیمت حامل‌های انرژی را بیش از 20 درصد افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری کار، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (شنبه 10 اردیبهشت) که به بررسی آخرین پیشنهادهای درآمدی نمایندگان در بودجه 90 اختصاص دارد، اجازه افزایش یک‌باره قیمت انرژی را از دولت سلب کردند.

پس از پیشنهاد محمد دهقان نماینده چناران و طرقبه مبنی بر الزام دولت برای رعایت شیب کند اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و جلوگیری از افزایش یک‌باره قیمت انرژی نمایندگان با تصویب پیشنهاد وی بندی را به بودجه 90 الحاق کردند که بر اساس آن دولت نمی‌تواند در سال 1390 قیمت انرژی و سایر کالاهای یارانه‌ای را بیش از 20 درصد نسبت به سال 1389 افزایش دهد.

این پیشنهاد که احمد توکلی نیز در موافقت با آن سخن گفت، با 164 رأی موافق، 20 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 202 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.

افزایش یک‌باره قیمت حامل‌های انرژی به ویژه گاز در سال گذشته انتقاد بسیاری از مردم و نمایندگان را درباره شیب تند اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها برانگیخته است.


12 پاسخ به “مجلس تصویب کرد؛ دولت نمی‌تواند امسال قیمت انرژی را بیش از 20 درصد افزایش دهد”

 1. ناشناس گفت:

  يعني ميخواهيد بگوئيد مجلس و يا دولت مردميست فعلا 50 در صد گران كرديد خيانت بالاتر از اين سپس شماره تلفن دادند كه هر كس گران فروخت بما اطلاع دهيد

 2. ميكروب گفت:

  خيلي مسخره است .حالا كه قيمتش بيداد ميكنه و بازم ميخواد 20 در صد گران بشه .لعنت .اگه مردشين ابتدا قيمت رو برگردونيد به قبل اونوقت 20 درصد نه 30 درصد گرون كنيد

 3. سبزه قبا گفت:

  پس افزایش یکباره قیمت ها در سال 1389 مشکلی نیست فقط از این به بعد سالی 20 درصد افزایش یابد؟ عدد 20 از کجا بدست آمده است؟ مثلا حقوق کارمندان و کارگران 20 درصد افزایش یافته ؟
  با این حال قیمت بنزین که در این دو سال از لیتری 100 تومان به 400 تومان و اکنون به 700 تومان رسیده در سال 90 به 840 تومان میرسد . به این میگویند عدالت برای مستضعقین؟

 4. ناشناس گفت:

  هر شیبی که میخواهید انتخاب بکنید اکثریت حقوق بگیران با ماهیانه 400 هزار تومان نمیتوانند بلند پروازیهای شما را بجا آورند مخصوصا که حذف یارانه ها نه تنها کوچکترین گشایشی در زندگی اکثریت مردم ندارد بلکه روز بروز سفره آنها را خالیتر و کوچکتر میکند.

 5. کارگر گفت:

  چطورشده اقایان به فکر مردم افتاده اند.حقوق کارگران را9درصد بالا میبرند ولی حاملهای انرزی را20درصد.

 6. علي گفت:

  اين دولت بي كفايت با اين نماينده هاي بي سوادش ديگه چقدر قراره قيمت حامل انرژي رو زياد كنن. به اين آقاي توكلي بي انصاف و دارو دسته اش بگين چرا زماني كه شخصيت محبوب و مردمي كشور جناب اقاي خاتمي با يك منطق صحيح مي خواست قيمت هارو افزايش بده مخالفت كردن ولي الان بايد التماس دولت كنن كه قيمت ها زياد نشه. ضمن اينكه سال گذشته مگر قيمت هاي انرژي و كالاهاي اساسي نجومي و بي منطق و غير عقلاني افزايش پيدا نكرد. و متأسف براي مردمي كه جرأت سرسوزني اعتراض ندارن و فقط دنبال خرافات بي پايه اساس هستند. ضمناً اقاي خامنه اي كه ادعاي رهبري جهان رو دارن كجا تشريف دارن؟؟؟ اينجور مواظب هستند كه مصلحتي زمين نمونه و به ملت اسيبي نرسه!!!!

 7. ناشناس گفت:

  اگر مملكت دست انقلابيون بود اگر پائين نمياوردند حداقل بالا هم نميبردنند حال چون در دست خائنين ميباشد انتظاري هم نداريم اگر 40 در صد را 20 درصد بگوئيد

 8. هر ایرانی، یک رسانه سبز گفت:

  ولی محمودخان، می‌کنه! خواهیم دید.
  هفته کارگر بویژه 11اردیبهشت (اول می)، و 12 اردیبهشت، سالروز شهادت استاد مطهری گرامی‌باد. روز معلم گویا آبان‌ماه و بین‌المللی است. شاید هم مهر، نمی‎دانم ولی قابل تحقیق است.

 9. ناشناس گفت:

  واقعا خیلی لطف کردین در حقمون!!!!!!

 10. mehdi گفت:

  اتفاقا این بزرگترین خیانت مجلس به مردم است. ظرف سال قبل قیمتهای انرژی بین 5 تا 10 برابر شد و افزایش 20 درصدی این ارقام در سال جاری فاجعه بار است. دست مجلس و احمدی نژاد و رهبر در یک کاسه است.

 11. جنبش سبز گفت:

  مجلس غلط کرد/تصویب کرد/مردم و در بدر کرد
  یادش به خیر میگفتن : مجلس باید در راس امور باشد
  یادش به خیر : مجلس می تونست نظارت کنه
  یادش به خیر : مجلس می تونست سوال کنه
  یادش به خیر : مجلس با هر …که از طرف دولت گفته میشد… نمیشد
  یادش به خیر : امام عزیز هر روز حتا واسه دوش گرفتن رئیس جمهور حکم حکومتی از خودش در نمیکرد و حرفش خریدار داشت
  یادش به خیر :…
  وقتی یه عده بچه محصل توسط احمد خان جنتی دست چین شن قبای گشاد نمایندگی تنشون کنن عاقبت میشه این ، از مجلس اسمش موند و یادی از مدرس و الا اینی که الان هستش شیر بی یال و دم و اشکمه.
  شماها مسلمون نیستین اگه بودین میشد شمارو قسم داد دست ازین…
  …، حداقل مرد باشین و قبول کنین مردم زیر بار گرونی له شدن. نامردا

 12. ناشناس گفت:

  اقای احمدی نزاد با این گرونیا میخوای چی رو ثابت کنی ؟؟ میخوای ثابت کنی با ملت هستی!!!!!!!!