سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » لاریجانی: دولت باید قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را بر اساس موازین قانونی اجرا کند...

لاریجانی: دولت باید قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را بر اساس موازین قانونی اجرا کند

چکیده :پاسخ رئیس مجلس به همه این تذکرات یکی بود و آن اینکه دولت باید قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را بر اساس موازین قانونی اجرا کند و علاوه بر تعیین درآمدها، هزینه‌های دولت در سه بخش تولید (کشاورزی، صنعت) و مردم و دولت تعیین کند. یعنی سه ردیف هزینه‌ای باید در قانون بودجه...


عدم پرداخت سهم کشاورزی و صنعت از محل درآمدهای ناشی از هدفمند کردن یارانه‌ها تذکرات بسیاری را از سوی نمایندگان روانه عملکرد دولت کرد.

به گزارش خبرآن لاین، در حالی که محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق از لزوم باز گذاشتن دست دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها سخن می‌گفت، رئیس مجلس از او پرسید: با توجه به نگرانی نمایندگان از عدم پرداخت سهم کشاورزی و صنعت، از دولت پرسیده‌اید که این سهم را داده است یا نه؟

مفتح هم گفت: باید گزارشش را به مجلس بدهند که نداده‌اند ولی شفاها در کمیسیون اعلام کرده‌اند که 1500 میلیارد تومان به وزارت صنایع داده شده که به صورت وام به بخش‌های صنعتی داده شود.

محمدرضا خباز نماینده کاشمر در تذکری با بیان اینکه این اظهارات صحیح نیست، ادامه داد: تا کنون هیچ گزارشی به مجلس نداده‌اند و بر اساس اظهارات کشاورزان، هیچ پولی به بخش کشاورزی داده نشده است.

عیسی جعفری نماینده بهار و کبودرآهنگ هم به نقل از کشاورزان حوزه انتخابیه‌اش گفت که هیچ یک از وعده‌های دولت در بسته‌های حمایتی از این بخش، پرداخت نشده است. تذکری که مصطفی کواکبیان و نمایندگان دیگر هم آن را مطرح کردند.

پاسخ رئیس مجلس به همه این تذکرات یکی بود و آن اینکه دولت باید قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را بر اساس موازین قانونی اجرا کند و علاوه بر تعیین درآمدها، هزینه‌های دولت در سه بخش تولید (کشاورزی، صنعت) و مردم و دولت تعیین کند. یعنی سه ردیف هزینه‌ای باید در قانون بودجه باشد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبات روز گذشته مجلس در بودجه 90، 10 درصد از درآمدهای هدفمند‌سازی نیز باید به بخش بهداشت و درمان داده شود، خواستار توجه دولت به این موضوع نیز شد.


4 پاسخ به “لاریجانی: دولت باید قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را بر اساس موازین قانونی اجرا کند”

 1. مهران گفت:

  اونم گفت چشششششششششششم

 2. حسین جعفری گفت:

  علی آقا هروقت مجلس دست از صلاح هست و صلاح نیست برداشت ودست و چشمش به دست آقا نبود. خودش تصمیم گرفت و ازهمه مهمتر نمایندگانش را مردم انتخاب کردند می شود مجلس و توهم می شوی رئیس مجلس. واقعا تو فکر می کنی آن رای ها که به نام تو ازگونی ها درآمد نوشته مردم بود؟ آن گونی پر از پول که از بیت رهبری برایت آمد و پرسید خمس و ذکوتش را داده اند و گفتند نه و گفتی پس قبول نیست، همانها رای مردم بود؟ این حرف ها را خودت گفته ای و به نقل از خودت در مطبوعات نوشته اند و من ندیده ام که تکذیب کنی. کرده ای؟ نشانی بده کجا؟ اگر قرار بود ترا مردم رئیس جمهور انتخاب کنند برای چه از بیت رهبری گونی پول می آمد. این پولها ازکجا به بیت رهبری رسیده بود اگر خمس و ذکوه مردم بود که دیگر برای آن خمس و ذکوه لازم نبود. یالا توضیح بده منتظرم. خنده هم ندارد. سرت را پایین بنداز

 3. حاجی گفت:

  و اینک بنی صدری دیگر !؟

 4. SARKHORDEYE NEZAME گفت:

  Mavazine ghanuni,,, yani,,, ESTEFAYE DASTEJAMIE DOLATMARDANO,,, MAJLESIAN VA TOBEE rahbar