سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احمدی نژاد باشد یا نباشد مسئول عواقب قانون شکنی در هدفمندی است...
» آمارها و اخبار تکان دهنده از وضعیت بودجه و اقتصاد کشور درمجلس

احمدی نژاد باشد یا نباشد مسئول عواقب قانون شکنی در هدفمندی است

چکیده :اگر دولت بخواهد با سبد قیمت های فعلی عمل کند حداکثر 3 هزار میلیارد تومان درامد بدست می آورد و 62 هزار میلیارد تومانی که کمسیون تصویب کرده، حاصل نمی شود و اگر بخواهد این رقم بدست بیاید باید قیمت ها را نسبت به سال 89 دوبرابر کندکه این به صلاح کشور...


به نظر  می رسد با  بالاگرفتن  اختلاف بین باند دولت و محافظه کاران  اشکالات و ایرادهایی که منتقدان و دلسوزان به  وضعیت  اقتصادی کشور  مطرح میکردند در  فضای عمومی رسانه ای نیز جای خود را باز کرده است.

سایت الف  گزارش داد، احمد توکلی امروز در مجلس گفت: احمدی نژاد باشد یا نباشد مسوول عوارض قانون شکنی در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها است که متاسفانه در آینده رخ خواهد داد.

دکتر دهقان امروز در جران بررسی بودجه، پیشنهادی را مطرح کرد که چون دولت در سال 89 بیش از حد قانون، قیمت حامل های انرژی را بالابرده است و مردم در فشار هستند، امسال بیش از 20 درصد قیمت حامل ها را افزایش ندهیم.

دکتر دهقان همچنین افزود:اگر دولت بخواهد با سبد قیمت های فعلی عمل کند حداکثر 3 هزار میلیارد تومان درامد بدست می آورد و 62 هزار میلیارد تومانی که کمسیون تصویب کرده، حاصل نمی شود و اگر بخواهد این رقم بدست بیاید باید قیمت ها را نسبت به سال 89 دوبرابر کندکه این به صلاح کشور نیست.

درموافقت و مخالفت با این پیشنهاد ابتدا کوچکی نژاد گفت:بهتر است که رعایت قانون شود و دولت را در این موضوع محدود نکنیم.

بعد از کوچکی نژاد احمد توکلی به عنوان موافق پیشنهاد دکتر دهقان اظهار داشت:دولت در اجرای هدفمندی که همه موافق اجرای آن بوده ایم بیش از 8 مورد تخلف قانونی کرده است و تنها در یک مورد، بجای پرداخت 30 درصد از درآمد حاصل از گران کردن انرژی به صنعت و کشاورزی ، تنهایک هشتم را پرداخت کرده است و نتیجه ان این شده است که هر روز شاهد تعطیلی بنگاه ها و کاهش سطح تولید درکشور هستیم.

احمد توکلی باشاره به پیشنهاد دهقان تاکید کرد:اگر دولت بخواهد 62 هزار میلیارد تومان بدست اورد باید مثلا قیمت بنزین را 1500 تومان و قیمت گازوئیل را 350 تومان کند که این افزایش قیمت به صلاح کشور نیست و تورم را به شدت افزایش می دهد.

نماینده مردم تهران با اشاره به نپذیرفتن نظر کارشناسان درخصوص افزایش قیمت ها و تورم افسارگسیخته با اجرای شیب تند آزاد سازی قیمت ها خاطر نشان کرد:آقای احمدی نژاد که نظرات کارشناسان در خصوص تورم را استهزاء می کرد، باید توجه کند که کارشناسانی که هشدار می دادند مقصودشان تورم یک سال بعد از اجرای قانون بود و متاسفانه باید بگویم که آمار نرخ تورم ماهانه، نسبت به ابتدای اجرای قانون با شیب تندی در حال افزایش است.

وی با اشاره به نرخ تورم در ماههای پایانی سال گفت:نرخ تورم در دی ماه 2.7 درصد و در بهمن ماه 2.5 درصد و ماه اسفند 3.4 درصد بوده است.در حالیکه در 5 سال گذشته از 83 به تا 88 ، نرخ تورم ماهانه در سه ماهه اخر سال بین 0.8 درصد تا 1.5 درصد در نوسان بوده است و اگر این روند پیش رود و همین شیب تورمی ادامه پیدا کند در پایان آذر ماه 90 متاسفانه با تورم بالائی مواجه خواهیم بود.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به دیدار برخی نمایندگان با رئیس جمهور در نوروز امسال گفت:آقای رئیس جمهور در آن دیدار به این نمایندگان می گوید؛ اجازه دهید قیمت ها را بالا ببریم تا بیشتر بتوانیم به مردم پول دهیم.

وی سپس افزود:آقای احمدی نژاد بیشتر به فکر پول نقد دادن به مردم است ،حال این سوال مطرح است که فرزندان این خانوارهائی که یارانه نقدی می گیرند کارو شغل نمی خواهند یا برخی از سرپرست های خانوار نباید کارشان ادامه داشته باشد ؟

وی در انتها تاکید کرد: احمدی نژاد باشد یا نباشد مسوول عوارض قانون شکنی در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها است که متاسفانه در آینده رخ خواهد دادولذا این پیشنهاد رشد 20 درصدی را اگر چه به نظر مخالف محترم محدود کردن دست دولت است، باید بپذیریم.

گفتنی است این پیشنهاد دکتر دهقان در صحن علنی مجلس امروز تصویب شد.


32 پاسخ به “احمدی نژاد باشد یا نباشد مسئول عواقب قانون شکنی در هدفمندی است”

 1. علی گفت:

  جناب توکلی عدم حمایت ازرهنمودهای تعدادزیادی از اقتصاددانان خبره کشوردرزمینه قانون هدفمندکردن بارانه هارافراموش کرده اید؟
  که حالا صدایتان درآمده است؟برادرعزیزخانه ازپای بسن ویران است وشما نگران نقش ایوان می باشید؟مطمئن باشید این طور که
  اوضاع پیش می رود قطعا مجبور به عقب نشینی مفتضحانه ای خواهید بود.ولی دود این بی تدبیری شما نمایندگان وعدم جراتتان در
  مقابله بادولت قانون گریز به چشم مردم بی گناه وکشوربی پناه خواهدرفت.وشما خواهید ماند باینکه جواب وجدانتان راچه دهید.

 2. ناشناس گفت:

  سلام
  گران گران گران گران گران گران گران گران گران گران گران گران را نرو اگر بگذارد تا رشد اقتضادي تا كمتر برسيد ختي منفي از 10 مي رسد

 3. کاشانی گفت:

  جناب توکلی حالا دیگه !!!!!حالا که صندوق ذخیره ارزی آس و پاس شده !حالا زبونتو ن دراز شده ! موقعی که تمام اقتصاددانان همه بالاتفاق فریاد زدند شیوه دولت را غلط گفتند شماها حفظ مصلحت دانستید و گاهی اوقات برا مصرف داخلی یه تک مضراب میزدید !!وقتی همه فریاد زدند انحلال سازمان برنامه و بودجه خطرات جدی در بر خواهد داشت شماها میگفتید اینها بیگانه هستند و د د د د د د بالاخره همه با هم یک صدا گفتید ضد انقلاب و در اخر فتنه بزرگ !!!!مردم رو صدقه بگیر کردید ماهی 40 تومن به حسابشون واریز میکنید ! اون هم با هزار منـت!! یه نون رو براحتی 100 تومن روش میکشید و با هزار آب و تاب سر تیتر اخبار رادیو تلویزیون وروزنامه ها میگید 1000 تومن بایت نون به یارانه هاتون اضافه شد !!!!ای خاک همه عالم بر سر ما ملت که روزیمون دست قوزی افتاده !!!خیانتی که شورای نگهبان و شما نماینده ها تو این 6 سال به این مملکت کردید در طول تاریخ 2500 ساله سابقه نداشته !!! خدا از سرتون نگذره!!!!!

 4. میرحسین************************ گفت:

  بله همی است که هست . یاد حرف مهندس موسوی افتادم : چند نفر می نشینند و بلند می شوند و تصمیم می گرند

 5. اسد گفت:

  من فكر مي كردم كه دولت 100 درصد يارانه را يكجا برداشته و بنزين را ما الان به قيمت خلايج فارس مي خريم ليتري 700 تومن.
  مگر قرا نبود ( با راي مجلس ) سالي 20 درصد برود بالا كه همه را يكجا رفت بالا.
  حالا دوباره قرار است امسال هم 100 درصد ديگر برود بالا
  عجب

 6. عمار بصیر گفت:

  شما که در مجلس حرف خداو پیغمبر می زنید و از دوش مردم بلا میروید چه گلی بسر این جامعه زدید آیا بهتر نیست با همکاری صمیمانه با دولت حامی مردم بصیر این ملت باشید شما که خودتان را از گناهان تبره دیده می خوانید چه کردید

 7. ناشناس گفت:

  جناب توکلی
  آن زمان که قانون تثبیت قیمت ها را در دوره اول همین دولت تصویب کردید و خود شما جزو طرفداران سینه چاک آن لایحه بودید آیا به فکر امروز نبودید.
  به راستی الان وضعیت زندگی مردم طوری هست که باز هم قیمت انرژی را 20% دیگر هم افزایش دهید؟
  آقایان وکیل الدوله !
  شرم کنید.

 8. خس وخاشاك گفت:

  خدا نبخشد كساني را كه بخاطرمنافع
  جناحي وبا حمايتهاي بيمورد از دولت
  تيشه به ريشه اقتصاد,فرهنك,سياست
  وحتي دين ملت زدند.بيش بيني امروز
  با روالي كه دولت ازسال85 در بيش كرفت سخت نبود.دكترتوكلي خود ميدانيد عواقب كاراي دولت و مجلس
  بله قربان كو تا ساليان دراز كريبانكير
  ايران است.خدا امثال جنتي را كيفر
  دهد كه اساس تمام كجيهاست.
  جرا حالا هم ملاحظاتي داريدكه باز
  كامل حق را نمي كوىيد.

 9. ناشناس گفت:

  خودمونیم خدا بزرگه ولی داریم بد بخت میشیم

 10. علی گفت:

  دولت دروغ بزرگی گفته که سالانه صد هزار میلیارد تومان یارانه به انرژی و نان میدهد و اگر این صد هزار میلیارد یارانه قطع شود و از این میزان پول سی هزار میلیارد تومان سالانه به مردم بدهند و سی هزار میلیارد تومان هم به صنعت و کشاورزی کمک کنند در نهایت 40 هزار میلیارد میماند که آنرا در بخش اشتغال و بخش عمرانی هزینه میکنند و مملکت گل و بلبل میشود ولی حالا دروغ بزرگ رو شده است که با حذف یارانه ها دولت حداکثر سی هزار میلیارد تومان درآمد خواهد داشت و بقیه آن تا صد هزار میلیارد تومان کشک است که اگر این را هم به مردم بدهند بخش صنعت و کشاورزی چه کنند ؟ وعده کارهای یزرگ عمرانی و اشتغال را چه کنند ؟ اگر قرار بود یارانه ها حذف و تورم اینطور شود و درآمد آنرا هم با چهل هزار تومان ناقابل به مردم بدهند و هیچ اثر مثبت دیگری جز تورم نداشته باشد باید عقل از کف داده باشند که داده اند.

 11. ناشناس گفت:

  این حاصل استقرارحکومت اسلامی است…ازدست دادن جانهای عزیز، سرمایه های ملی مملکت… ودرآینده نه چندان دورتمامیت ارضی مملکت.

 12. شب زده گفت:

  ریشه قانون شکنی را باید جای دیگری جست.چه کسی از احمدی نژاد کورکورانه حمایت کرد.مسئول عواقب قانون شکنی در وهله اول شخص خامنه ایست و بس.

 13. شیرازی گفت:

  کدام مجلس کدام بدبختی ما که مجلس نداریم

 14. . گفت:

  سلام
  چرا از وضعیت فعلی دولت نمی نویسید و خبرها رو پوشش نمی دید؟!

 15. ناشناس گفت:

  جناب توکلی مسئول اصلی قانون شکنی و تورم افسار گسیخته بیکاری و تعطیلی بنگاههای تولیدی در در جه اول خود مجلسیان است که در مورد حذف یارانه ها دست احمدی نزاد را باز گذاشت.در درجه بعدی هم این شورای نگهبان جنتی است که بجای ملت ایران نماینده انتخاب میکند.چرا تمام مسئولیتها را بگردن احمدی نزاد می اندازیدءبیشترین گناه و مسئولیت متوجه کسانی است که بوسیله شورای نگهبان ناقص الخلقه این مصیبت را بملت ایران تحمیل نموده اندوبس.اگر مجلسیان نماینده واقعی مردم بودند هر گز چنین فاجعه اقتصادی بوجود نمی آمد.

 16. حاجی گفت:

  کاش اماممان با آنهمه اقتدارش زنده بود و با یک حکم حکومتی محکم و صریح و با یک عزل ساده و بی پرده یک شبه و با اقرار به اشتباه جلوی اینهمه بی عدالتی و بی قانونی ها را میگرفت و خیال همه مردم چه خودی چه غیر خودی را راحت میکرد و …. ایکاش

 17. سبز گفت:

  حكومت ولايت مطلقه اقاي توكلي كه شما ودوستا نتان در ان ميدميد عاقبتش همين است هنوز صبر كن كجا ش ديدي؟

 18. ناشناس گفت:

  تنها راهی که میشه مردم ایران را ساکت کرد،همین کاری هست که حکومت ایران داره انجام میده،البته بگم اینم از جهل مردم سواستفاده میکنن.کاملا مشخص که دارن به مرگ میگیرن که مردم به تب رازی بشن.اول میگن ۱۰۰٪ بعد هم بامنت ۲۰٪ اضافه میکنن.بنده و شما هم میگیم آخ جون ۲۰٪ اضافه شد.فقط میشه گفت متاسفم

 19. ناشناس گفت:

  تنها راهش تحریم انتخابات مجلس است،مجلسی که قرار بود در راس امور باشد حالا دربست گوش به فرمان دولت کودتاست

 20. سبز سبز گفت:

  بایستی به امثال آقای توکلی تبریک گفت که اصول‌گرایی‌شان رذالت را به جای فضیلت نشانده و مقدرات یک کشور را به فردی نالایق و نادان و آرتیست‌باز سپرده است

 21. شاهد جنگ تحمیلی گفت:

  تک صدایی در کشور یعنی همین/ وقتی یک نفر می تواند به اندازه تمام مردم در انتخابات رای داشته باشد نتیجه اش همین می شود/ وقتی شخصی مانند احمدی نژاد که از رجال سیاسی نبود و دیگران را نبردبان قدرت خودش کرد و به آن بالا ها رسید نتیجه می شود همین/ فقط احمدی نژاد مقصر نیست مقصر اصلی کسی است که دوست 52 ساله اش را بر ایشان ترجیح داد و گفت من فکرم به احمدی نژاد نزدیکتر است / آن زمان بود که ما احساس کردیم نظام فرو ریخت و این احساس کاملا درست بود.

 22. Dubai men گفت:

  دلم براي مردم بي گناه ميسوزد.

 23. ناشناس گفت:

  د دورانی شده. ما ایرانی ها خوش استقبال و بد بدرقه هستیم. یادمان می آید آیت حق که بود و در چه وضعی بدرود حیات گفت؟ یادمان می آید سردار سازندگی که بود و الان در چه شرایطی به سر می برد؟ احمدی نژاد و جایگاهش را به یاد داریم و الان که با بنی صدر مشابهت پیدا کرده؟ خدا واقعا میر حسین را دوست داشت که رییس جمهور نشد.
  بداخلاقی و فساد در بین ما غوغا می کند. مداح اهل بیت توهین می کند و افراد را به باد دشنام می گیرد. علیه وی در دادگاه پرونده تشکیل می شود اما شب اول ایام فاطمیه برای برگزاری مراسم ایام فاطمیه به بیت رهبری دعوت می شود. به قول خودش: این تذهبون؟
  وای به احوال آنانی که با این تاریخ قبیح بخواهد برای رسیدن به این منصب تلاش کند.
  آینده تاریک تری را بری این مملکت می بینم.

 24. ناشناس گفت:

  نظر دهندگان محترم انگار یادشون رفته که ما جنبش سبزی ها کاملا پایبند به قانون هستیم. آقای توکلی نماینده مجلس است و نه رییس قوه مجریه. نحوه اجرا به عهده قوه مجریه است و البته تمام مسئولیت نابسامانی در اجرا نیز به عهده همین قوه است.

 25. محمد گفت:

  بزودی طوفان خشم گرسنگان حکومت طاغوتیان را در می نوردد

 26. فومنی گفت:

  کسی که جای اصلح تر از خویش را تصاحب نموده ملعون است !

 27. مرادی گفت:

  وای بر ما نمایندگان بی تدبیر وای وای وای خدا از سر تقصیراتتان نگذرد البته اگه واقعا خدایی بود شما ها نباید تو دنیا میبودید . ببینید چه کردید که خدا شما را رها کرده وای وای وای

 28. بسیجی سبز گفت:

  یادم می آید که در پایان دولت دوم سید محمد عزیز، و ابتدای کار مجلس هفتمی که با نظارت استصوابی جنتی و علیرغم تحصن نمایندگان غیور مجلس ششم شکل گرفته بود برای فریب ملت چه غوغا ها که نمی کردند. راهیافتگان بی اصول(و نه اصولگرای) مجلس هفتم برای اینکه به مردم نشان دهند که مثلا” طرفدار آنها هستند و انتخابات فرمایشی بد چیزی هم نیست مکررا” ژست طرفداری از ملت را می گرفتند. رییس آن مجلس خبر از تحقق عنقریب “ژاپن اسلامی” میداد و راهیافتگان دیگر از جمله امثال همین آقای توکلی با طرح تثبیت قیمت ها بزرگترین خیانت را در حق صنعت آب و برق کشور کردند و برای اینکه ژست مردم داری گرفته باشند، حداد عادل این طرح را عیدی نمایندگان مجلس (بخوانید راهیافتگان) به مردم اعلام می کرد. همین حداد عادل غاصب که با ابطال رأی هفتصد هزار نفر از مردم تهران به مجلس ششم راهیافته بود و در آن مجلس دلاور به گوشه ای می خزید، با همان تعداد رأی قبلی به این مجلس وارد شده و به ریاست رسیده بود و در نطق خود که باید به حیاتی ترین مسائل مملکت اختصاص داده شود از “گرانی پودرهای شوینده” اظهار ناراحتی می کرد و به خاتمی برای رسیدگی به این موضوع تذکر می داد!
  کجا هستید حالا آقای حداد غاصب و آقای توکلی و آقای خوش چهره اقتصاد دان که این نان را در دامان ملت گذاشتید؟
  کجا هستی آقای جنتی که بجای مردم تصمیم می گیری و نماینده تعیین میکنی و مشتی غاصب بی کفایت ناتوان را راهی خانه ملت می کنی به گونه ای که حتی توان دفاع از حیثیت خود و مجلس را هم ندارند چه برسد به استیفای حقوق ملت.
  کجا هستید آنانی که بر خلاف قانون اساسی این رجاله را به اسم رجل سیاسی بر کرسی ریاست جمهوری نشاندید و مقدرات این نظام الهی و این کشور بزرگ را به مغز کوچک و سینه حقیر او و اطرافیانش سپردید و اکنون ملت باید تاوان پس بدهد.
  کجاست آن ژاپن اسلامی که وعده اش را داده بودید؟ نکند سهو کلام بود و منظورتان بقول تاجزاده ی آزاده “گابن اسلامی” بود و ما اشتباه شنیده بودیم!
  کجاست آن آقایی که نظرش به نظر بعضی ها نزدیکتر است و در زمان دولت سید بزرگوار خاتمی ترجیع بند سخنانش “فقر و فساد و تبعیض” بود و الآن برایش انگار نه انگار که مردم زیر پای چرخدنده های دولت بی کفایت این مردک بی ادب حقیر له می شوند.
  دیر نیست که توفان خشم خدا و ملت تومار سیاهکاری ستمکاران را در هم بپیچد و این ملت مظلوم را از چنگال فقر و فساد و دیکتاتوری، رهایی بخشد. انشاءالله

 29. سید احمد گفت:

  بابا شما نفهمیدید هنوز که همه چیز از بالا تعیین میشه؟؟؟؟؟؟

 30. سید خراسانی گفت:

  احمدی نژاد باشد یا نباشد، کار مملکت می چرخد. ما این احمدی نژاد را فقط برای جوری جنس گذاشته ایم که یعنی ما رئیس جمهور هم داریم وگرنه گرداندن کار این مملکت کاری ندارد. حتی می شود با یک دست آنرا گرداند. این احمدی نژاد هم زیاد پر رو نشود.

 31. رضا گفت:

  به نظر من انقلاب 57 يك انقلاب تمام و كمال بود. چون بالا پايين رفت و نابود شد و پايين بالا آمد و آقا شد. بنابر اين از ماست كه بر ماست. كسي كه در زمان طفوليت يك شكم سير غذا خورده و در جواني بالاي يك ميليون تومان چك نكشيده كه نبايد بشود نماينده مجلس و عضو شوراي نگهبان و رئيس جمهمور .

  خود كرده را تدبير نيست

 32. رضا گفت:

  باش تا صبح دولتش بدمد…