سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یک نماینده حامی سابق دولت: کتمان آمار واقعی و عملکردهای ضعیف، به بهبود اقتصاد کشور ...

یک نماینده حامی سابق دولت: کتمان آمار واقعی و عملکردهای ضعیف، به بهبود اقتصاد کشور کمک نمی‌کند

چکیده :حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان با انتقاد از اعلام نشدن برخی آمارها از سوی مراجع رسمی، گفت: کتمان آمارهای واقعی و ضعیف کشور، کمکی به بهبود آنها نمی‌کند. وی تصریح کرد: ناگفته ماندن برخی آمارها و اختلاف نظرهای چشمگیر در برخی دیگر، اطمینان عمومی به صحت آمار و ارقام اقتصادی را مختل کرده است....


یک نماینده عضو فراکسیون اکثریت مجلس با انتقاد از اعلام نشدن برخی آمارها از سوی مراجع رسمی، گفت: کتمان آمارهای واقعی و ضعیف کشور، کمکی به بهبود آنها نمی‌کند.

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خانه‌ملت افزود: بیش از سه سال است که بانک مرکزی آمار برخی از شاخص‌های مهم اقتصادی کشور را اعلام نکرده است.

نماینده اصفهان تصریح کرد: ناگفته ماندن برخی آمارها و اختلاف نظرهای چشمگیر در برخی دیگر، اطمینان عمومی به صحت آمار و ارقام اقتصادی را مختل کرده است.

این حامی سابق دولت، با بیان این‌که نبود آمارهای اطمینان بخش، امکان تجزیه و تحلیل ساختارها و سیاست‌های اقتصادی کشور را از بین می‌برد، ادامه داد: در سه سال گذشته بانک مرکزی یا یک نهاد رسمی قابل اعتماد، نرخ رشد اقتصادی، نرخ سرمایه‌گذاری صنعتی، نرخ جذب سرمایه خارجی (FDI)، نرخ ارزش افزوده، نرخ تولید خالص و ناخالص ملی و داخلی و بسیاری دیگر از شاخص‌های مهم اقتصادی را اعلام نکرده است.

فولادگر با گفتن اینکه اعلام آمار برخی شاخص‌های پراهمیت، حتی اگر رشد منفی اقتصادی را نیز نشان دهند، به معنی تضعیف دولت نیست، ادامه داد: حتی اگر برخی آمارها، خبر از ناموفق بودن برخی سیاست‌های اقتصادی دارند، باید اعلام شوند تا کارشناسان اقتصادی بر اساس تحلیل‌های مبتنی بر اطلاعات صحیح، مشکل را برطرف کنند.

این نماینده با اشاره به توصیه‌های رهبری به دولت برای اصلاح ساختار کلان اقتصادی کشور، گفت: حالا که بعد از چند سال، دوباره در سال جهاد اقتصادی، ایشان همان توصیه‌ها را تکرار می‌کنند؛ یعنی یک جای کار ایراد داشته است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید بر این‌که اقتصاد کشور به اهداف پیش‌بینی شده در برنامه چهارم توسعه نرسیده است، بر کسی پوشیده نیست، گفت: دولت دهم، دولت پرکاری است، اما شایسته نیست که دشمنان نظام، با سنجش شاخص‌های اقتصادی کشور، دولت و نظام را تخریب کنند و کارشناسان داخلی به علت نداشتن آمارهای صحیح و دقیق، از بررسی کارشناسی مشکل‌ها و تلاش برای برطرف کردن آنها محروم باشند.

به گزارش خانه ملت، عدم اعلام نرخ رشد اقتصادی از سوی بانک مرکزی وارد چهارمین سال خود شده است و این بانک هر بار به علت‌های مختلف از ارائه آن خودداری می‌کند؛ مرکز آمار ایران نیز پس از اعلام نرخ بیکاری در بهار سال گذشته، تاکنون هیچ نرخ بیکاری دیگری را اعلام نکرده و علت آن را آماده نشدن نرخ بیکاری دو استان خوانده است.


2 پاسخ به “یک نماینده حامی سابق دولت: کتمان آمار واقعی و عملکردهای ضعیف، به بهبود اقتصاد کشور کمک نمی‌کند”

  1. ناشناس گفت:

    ما مردم ایران اگه این دولت پرکار رو نخواهیم باید کی رو ببینیم !!!!!

  2. مهران گفت:

    یاد میر حسین عزیز بخیر، 2 سال پیش اینها رو گفت و گفتند خائنی، بنرهای دروغ ممنوع رو یادمون نمی ره هیچوقت، خدا هر جا که هست حفظش کنه.