سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ابراز همدردی آیت‌الله امجد با میرحسین موسوی / انتقاد شدید از برخورد با تشییع جنازه...
» این برخوردها مغایر با موازین اسلامی و اخلاقی است

ابراز همدردی آیت‌الله امجد با میرحسین موسوی / انتقاد شدید از برخورد با تشییع جنازه‌ی پدر وی

چکیده :آیت‌الله امجد، استاد سرشناس اخلاق و عرفان، ضمن اظهار همدردی با میرحسین موسوی و خانواده وی، از برخوردهای صورت گرفته با تشییع جنازه‌ی مرحوم میر اسماعیل موسوی به شدت انتقاد کرد و این‌گونه رفتارها را سخیف، دور از منطق و خرد و مغایر با موازین اسلامی و اخلاقی دانست....


آیت‌الله امجد ضمن اظهار همدردی با میرحسین موسوی و خانواده وی، از برخوردهای صورت گرفته با تشییع جنازه‌ی مرحوم میر اسماعیل موسوی به شدت انتقاد کرد و این‌گونه رفتارها را سخیف، دور از منطق و خرد و مغایر با موازین اسلامی و اخلاقی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاد محمود امجد، این استاد سرشناس اخلاق و عرفان، پس از لغو مجلس ترحیم میر اسماعیل موسوی پدر مهندس میرحسین موسوی، از برخوردهایی که در تشییع جنازه شد، به شدت ابراز ناراحتی کرده و با میرحسین موسوی و خانواده آن مرحوم ابراز همدردی کرده است.

در خبری که در وب‌سایت منعکس‌کننده‌ی آثار و مواضع آیت‌الله امجد منتشر شده، تاکید شده که استاد چنین برخوردهایی را مغایر با موازین اسلامی و اخلاقی می‌داند و این‌گونه رفتارهای سخیف و دور از منطق وخرد را محکوم می‌کند.


35 پاسخ به “ابراز همدردی آیت‌الله امجد با میرحسین موسوی / انتقاد شدید از برخورد با تشییع جنازه‌ی پدر وی”

 1. ناشناس گفت:

  in vazeyat ba in ravesh be saranjam nemirese bayad baraye ensejame jonbesh va rahbary mohkamtar fekri kard.

 2. بروح بالدم نفدیک یا حسین(ع) گفت:

  هر انسانی که یه خورده انصاف داشته باشد و عادل باشد ، به صداقت و مظلومیت میر حسین موسوی و خاندان ایشان اعتراف میکند ، برای جنبش سبز همین بس که بزرگانی در رشته علم دین و عرفان از میر حسین موسوی دفاع میکنند ، سلام و درود بر :
  آیت الله امجد
  آیت الله صانعی
  آیت الله بیات زنجانی
  آیت الله موسوی اردبیلی
  آیت الله وحید خراسانی
  آیت الله سید علی محمد دستغیب شیرازی

 3. ناشناس گفت:

  درودبراو

 4. امين گفت:

  به نظر من حكومت و ….و اطرافيانش بايد در مقابل شخصيت ها و ستاره هاي جامعه سر تعظيم فرود بياورند و از بداخلاقي دست بردارند.

 5. ناشناس گفت:

  درود بر انسانهای آزاده

 6. ناشناس گفت:

  اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

 7. علی جانباز بسیجی وخانواده شهید گفت:

  خدا وکیلی بین خواص طرفدار این حاکمیت یک نفرآدم با اخلاق وخداترس .مومن وراستگو پیدا میشد.من که بعنوان یه جانباز 45%بسیجی وخانواده شهیدهرچه کنکاش کردم یک نفر پیدا نکردم.آقا یاخانم ناشناس شما کمک کنید.به چهر هر کدامشان نگاه می کنی کراهت وبی تقوای از سروصورت آنها می بارد.آیا طرفدارشون دقت کردند خیلی دقت کنند تاهدایت خداوند شامل آنها بشه انشاالله .خواص جبهه مقابل را هم نگاه کنید مراجع گرامی وحید خراسا نی .آیت الله امجد . صانعی . دستغیب .بیات زنجانی و ….میرحسین .خاتمی.کروبی .حاج حسن آقا وبرادران عزیزش و….. خانواده شهدای والا مقام بهشتی .رجائی .باکر ی.همت …

 8. ناشناس گفت:

  درود بر روحانیان مستقل و شجاع

 9. ناشناس گفت:

  آقای امجد به میرحسین نقد هم وارد کردند اما این کار را چون غیراخلاقی بود محکوم نمودند

 10. ناشناس گفت:

  اين همه طرفدار اقايان موسوي و كهروبي چون نخست وزير امام بود نه شهردار اردبيل حال بايد هر كسي را در جايگاه خودش باشد بايد هر چه زود تر به نجات تمامي زندانيان بشتا بيم

 11. سید گفت:

  چقدر دلم برات تنگ شده میرحسین .ابر سیاه رفتنی خورشید دوباره در میاد

 12. امیر گفت:

  درود بر استاد امجد. من از دوران دانشجویی که ایشان در کوی دانشگاه نماز جماعت می خواندند به ایشان علاقه و ارادت داشتم، مسائل اخیر نشان داد که ایشان واقعا شایسته ی احترام و بزرگی است!

 13. مجاور امام رضا گفت:

  اگر از لسان فردی چون استادامجد موضع دیگری ببینیم جای تعجب است .شخصیتی که لباس پاک دین را آلوده نکرد .همیشه حق گفت و حق هم حمایتش کرد .آخ که دلم لک زده واسه اخلاصی که تو حرفاشه .کاش بازم بیان مشهد و دلمونو با حقانیت گفتارشون روشن کنند .خدای بزرگ نگهدارش

 14. حسين سبز انديش گفت:

  هر انسانی که یه خورده انصاف داشته باشد و عادل باشد ، به صداقت و مظلومیت میر حسین موسوی و خاندان ایشان اعتراف میکند ، برای جنبش سبز همین بس که بزرگانی در رشته علم دین و عرفان از میر حسین موسوی دفاع میکنند ، سلام و درود بر :
  آیت الله امجد
  آیت الله صانعی
  آیت الله بیات زنجانی
  آیت الله موسوی اردبیلی
  آیت الله وحید خراسانی
  آیت الله سید علی محمد دستغیب شیرازی

 15. ناشناس گفت:

  هیچکدام از این آقایان در عرفان سررشته ندارند
  اگر راست می گویید برید نظر آقای حسن زاده آملی و یا آقای خوشوقت را بپرسید

 16. بسیجی خمینی گفت:

  آیت الله جوادی آملی: آقای امجد جمیع اضداد می باشد.
  علامه طباطبایی: ایشان قوی است به اوامجدکرمانشاهی نگوئید بلکه امجد کربلائی بگوئید.
  امام خمینی خطاب به میرحسین: مخالفان شما عرضه اداره یک نانوائی راهم ندارند.
  کسانی که ادعای مدیریت جهان را می کنند از برگزاری مراسم تشییع و ترحیم چهارستون نظامشان میلرزد.

 17. حسن گفت:

  نرود میخ آهنین در سنگ.بادرود به آیت الله امجد متاسفم برای اقتدارگرایان که قادر نیستند از نوک بینی خود دورتر را ببینند.
  قدرت چنان مستشان کرده که ازدوروبرخودپند نمی گیرندوازخود نمی پرسند مبارک وبن علی کجا رفتند.باورکنید آسیاب به
  نوبت است وردخور ندارد.به خاطر خانواده خود هم شده به خود آیید قبل ازآنکه خیلی دیر شود.

 18. علی از کرمانشاه گفت:

  درود بر آیت الله امجد. دلمان برای میر حسین خیلی تنگ شده

 19. خسرو گفت:

  بزرگانی همانند ایت الله امجد در این جامعه کم نیستند که کلام حق را به زبان جاری میکنند آنهاییکه این انتقادها را می بینند و می شنوند باید در افکار خود بیندیشند و راه خود را اصلاح کنند

 20. اسد گفت:

  به پندارنيک است گفتار نيک چوپنداروگفتارتونيک شود نيايد زتو جزکردار نيک درودوهزاران درودبرنيک انديشان اين بوم بخصوص اقاي امجد

 21. محمد.ف گفت:

  آیت الله امجد وموضع گیری های ایشان یکی از مصادیق بارز این آیه شریفه می باشد که ” الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا ”
  بعنوان یک طلبه و بسیجی زمان جنگ به وجودامثال ایشان وآیت الله صانعی ؛ دستغیب افتخار میکنم .مردم در هر لباسی خوب و بد را تفکیک میکنند . ” نه همین لباس زیبا ست نشان آدمیت “

 22. مجتبی.خ گفت:

  با تشکر از علمای بزرگ اسلام
  در اینچنین زمانهایی که اطلاعات به درستی انتقال نمیابد اگر اسامی بزرگانی چون شما در زمره حامیان نبود شاید خیلی ها به شک می افتادند
  خطاب به بقیه مراجع،علما و فضلا : اگر انحرافی وجود دارد دستور بفرمائید اصلاح شود و اگر نه تائید بفرمائید تا یقینمان راسختر و استوارتر شود.

 23. رزمنده دفاع مقدس به ناشناس گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  میگویید آیت الله امجد به میرحسین هم نقد وارد کرده اند لطفا کلام را پرت نکنید و بروید! سند لطفا!! تا آنجا که بنده میدانم ایشان یعنی آیه الله امجد بخاطر حمایتهای بی دریغ شان از موسوی، شدیدترین تهاجمات غیر اخلاقی از جمله تمهت منافق! و ….را بجان خریدند تا آنجا که از امامت دانشگاه تهران و امامزاده صالح هم برکنار شدند! البته بنده نمیگویم موسوی قابل نقد نیست همه ما قابل نقد هستیم ولی چیزیکه مهم است این است که اولا نخست وزیر محبوب امام(س) بر جای حق تکیه زده است و ثانیا سلامت نفس و تقوا و صداقت او بر همگان از جمله شخصیت بزرگی و عارفی چون امجد واضح و مبرهن است!!

 24. عبدالله گفت:

  الان شرایطی هست که با عمل درست و به موقع مراجع و روحانیون آگاه در مقابل بی عدالتی و ضلم حاکمان ، دین اسلام و مذهب تشیع در دنیا و در ایران سربلند و جاودانه شود. در غیر اینصورت با سکوت مراجع و روحانیون باید فاتحه دین و بخصوص مذهب تشیع را برای همیشه خواند.

 25. بسیجی خط امام گفت:

  جناب آقای ناشناس خوشوقت نه و خوشبخت ثانیا این مساله چه ربطی به عرفان داره عزیزم

 26. فارغ التحصيل دبيرستان مفيد گفت:

  به عنوان يك مفيدي خوشحالم كه بارها پاي منبر اين بزرگوار تلمذ كرده ام

 27. جواب قاطع به (ناشناس) گفت:

  میخواهم جواب شخصی که با نام ناشناس کامنت گذاشته و گفته هیچ یک از علمای جنبش سبز در عرفان سر رشته ندارند رو بدم :
  یکی از بزرگترین عرفای عصر ما جناب آقای آیت الله العظمی سید علی محمد دستغیب است ،ایشان سالها در محضر بزرگترین عرفای تاریخ مانند آیت الله العظمی شیخ محمد جواد انصاری همدانی و آیت الله العظمی شیخ حسنعلی نجابت و آیت الله شهید سید عبد الحسین دستغیب بوده اند .
  ای برادر شما اگر اطلاعاتتان راجع به این بزرگوارن کم است لطفا اظهار نظر نکنید .
  آیت الله امجد هم سالها در خدمت آیت الله العظمی بهاالدینی و آیت الله العظمی بهجت کسب معرفت نموده اند .
  آیت الله صانعی هم که شاگرد امام خمینی بوده اند و امام در صحیفه نور چه تعریف زیبایی از ایشان نموده اند .
  یا حسین میر حسین

 28. رزمنده دفاع مقدس به ناشناس گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  شما مگر عارفید که اینطور نظر میدهید؟ عارف بزرگ امجد شناخته شده ترین عارف معاصر است در ضمن اگر ایشان موافق شما بود حتما با امام زمان(عج) هر روز صبحانه میخورد(نعوذ بالله)!! در ضمن سخنی از آقای حسنزاده آملی در خصوص رهبری مبنی بر اینکه گوشتان به دهان رهبر معظم انقلاب باشد چرا که گوشش به دهان امام زمان(عج) است پخش شد که البته بعد از تحقیق متوجه شدیم که این نیز چون فریبهای دیگر دولت کودتا دروغ محض است!! بس کنید لطفا!!

 29. فارغ التحصیل دوره 30 دبیرستان مفید گفت:

  خداروشکر که من از نشستن پای سخنان ایشون پشیمون نیستم!هیچوقت یادم نمیره وقتی چهره واقعی آقای پناهیان رو شناختم چقدر از نشستن پای منبرش پشیمون شدم و احساس بدی بهم دست داد!خدارو شکر.

 30. ناشناس گفت:

  امام چند سال پیش این حرفو زد؟؟
  خود امام گفتند که ملاک حال افراد است

 31. بيات گفت:

  اين مساله واقعا هم عرفانيه ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 32. رضا تفنگ چی گفت:

  سلام.
  سپاس خداوندی را که دشمنان ما را از کبک ها قرار داد.چه کسی هست که چهره ی واقعی اینها ار نشناسد؟حتی از یک مراسم تشییع ساده هم می ترسند.می دانند که اگر مراسم برپا شود چه چهره های سرشناسی از خرد و کلان به مراسم می آیند.نمی خواهند شکافی که خودشان حس اش می کنند را واضح ببینند.اینها قوم کبک اند.

 33. صادق گفت:

  درود بر علمای شجاع و مستقل شیعه نظیر استاد امجد که از مظلوم دفاع می کنند.

 34. مقلد آیت الله وحید خراسانی گفت:

  بنده خدا! آیت الله وحید خراسانی چند بار باید یگه که ما از ضد نظام برائت جستیم! آقای وحید طرفدار مقام معظم رهبری است! انقدر به مقام والای مرجعیت لطمه وارد نکنید! انقدر مرجعیت را سیاسی نکنید!

 35. سورنا گفت:

  سلام دوستان به خدا این نظام ابروی دین هم برد.درود الله بر ایت الله امجد دلم اینقدر گرفته از ظلم که فقط یک دعا دارم اللهم عجل لولیک الفرج