سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سفیر ایران: اعتراضات اخیر در سوریه، فتنه‌ی طراحی شده از سوی دشمن است...

سفیر ایران: اعتراضات اخیر در سوریه، فتنه‌ی طراحی شده از سوی دشمن است

چکیده :سفير دولت احمدی نژاد در سوریه، اعتراضات اخیر مردمی در این کشور را «فتنه» نامید و با شرکت در همایشی تحت عنوان «بررسی بیداری اسلامی و مبارزه با فتنه» در سوریه، ادعا کرد که تظاهرات اخیر در سوریه «نسخه دوم فتنه 88 ایران» است و از سوی «دشمنان» طراحی شده است!...


سفير دولت احمدی نژاد در سوریه، اعتراضات اخیر مردمی در این کشور را «فتنه» نامید و با شرکت در همایشی تحت عنوان «بررسی بیداری اسلامی و مبارزه با فتنه» در سوریه، ادعا کرد که تظاهرات اخیر در سوریه «نسخه دوم فتنه 88 ایران» است و از سوی «دشمنان» طراحی شده است!

به گزارش کلمه، احمد موسوی سفیر ایران در دمشق، در سخنانی که در خبرگزاری فارس وابسته به جریان حامی دولت منتشر شده، حوادث جاری در سوریه را ساخته و پرداخته دشمن و نسخه دوم فتنه سال 1388 ايران دانسته و گفته است: «دشمن امنيت و آرامش سوريه را هدف قرار داده است.دشمن در فتنه سال 88 در ايران شعار نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران را سر داد و اكنون در حوادث “درعا ” شعار نه حزب الله و نه ايران سر دادند و اين امر نشان مي‌دهد كه منبع اين شعارها يكي است. كساني كه شعار “نه حزب الله و نه ايران در درعا سر دادند مزدوران خارجي بوده كه از دشمن و از صهيونيست‌ها خط مي‌گيرند.»

او در عین حال در بخش دیگری از سخنان خود که اتفاقا در خبرگزاری فارس هم منتشر شده، در موضعی صراحتا دوگانه، از اینکه یک عالم سنی درباره اعتراضات مردمی در بحرین، موضعی دوگانه و مغایر با موضع پیشین‌اش در قبال مصر و لیبی اتخاذ کرده و ناآرامی‌های بحرین را «فتنه» نامیده، انتقاد کرد!

موسوی گفت: «يكي از علماي اسلام كه همگي وي را مي‌شناسيد مردم را به تظاهرات عليه رژيم سابق مصر تشويق مي‌كرد وقتي نوبت ليبي رسيد براي قتل قذافي فتوا صادر مي‌كند ولي هنگامي كه اين اعتراضات به بحرين رسيد آنرا فتنه مذهبي مي‌خواند.»

سفیر دولت احمدی‌نژاد البته توضیح نداد که چرا خودش همین موضع دوگانه را در قبال سوریه و ایران روا می‌داند، اما موضع‌گیری دوگانه‌ی عالم سنی – که ظاهرا منظورش قرضاوی است – را مورد انتقاد قرار می‌دهد.

او البته برای اینکه سوری‌ها را به مقاومت در برابر خواست مردم تحریک کند، موضعی دوگانه – اما این بار از سمت دیگر – را نیز مطرح کرد و با ادعای اینکه «دشمن» به دنبال تجزیه کشورهای اسلامی است، افزود: «دشمن پس از تجزيه سودان و ايجاد اسرائيل دوم در جنوب اين كشور، در حال حاضر در راستاي تجزيه يمن و ليبي تلاش مي‌كند. همچنين توطئه‌هايي براي تجزيه سوريه دارند.»


9 پاسخ به “سفیر ایران: اعتراضات اخیر در سوریه، فتنه‌ی طراحی شده از سوی دشمن است”

 1. ناشناس گفت:

  زند باد سبزها

 2. سید گفت:

  این بابا حالش بده خبر نداره 22 خرداد قراره ایران یک پارچه فریاد بشه

 3. Sabzkhah گفت:

  What else do you expect him to say??

 4. ناشناس گفت:

  سخنگوی حزب بعث سوریه شده

 5. ناشناس گفت:

  خداییش فیلم کمدی از این باحالتر دیده بودین؟

 6. مشقاسم گفت:

  آقا سفیر داستان بحرین چیست؟ کشوری خارجی درآن دست دارد؟

 7. کاوه گفت:

  گمان می کنم اگر کلمه ای به نام دشمن درفرهنگ ماوجود نداشت آقایون هیچ حرفی برای گفتن نداشتند.ایکاش دشمن نبود حال
  وروز اینها رامی دیدیم.

 8. محمد گفت:

  چرا آقایون اینقدر سنگ سوریه را به سینه می زنند؟آهان فهمیدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. ناظر تنها گفت:

  عجیب است وقتی بیداری اسلامی- به قول خودشان- به سوریه میرسد تبدیل به فتنه میشود؟یعنی مردم سوریه خق بیداری ندارند؟ بهتر است آقایان خجالت بکشند و دست از این تناقضات شرم آور بردارند..