سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیام تسلیت آیت‌الله بیات زنجانی به میرحسین موسوی...
» محدودیت‌های غیرشرعی، غیراخلاقی و غیرقانونی هرچه زودتر خاتمه یابد

پیام تسلیت آیت‌الله بیات زنجانی به میرحسین موسوی

چکیده :از خداوند متعال صبر و اجر برای جنابعالی، اخوی مکرم جناب آقای میرمحمود موسوی و خاندان بزرگوار آن مرحوم خواستارم و امیدوارم که حصرها و محدودیت‌های غیرشرعی، غیراخلاقی و غیرقانونی ایجاد شده برای شما، هر چه زودتر خاتمه یابد تا مردم بتوانند هر چه بیشتر از افکار و توانائی هایتان، بهره مند گردند....


آیت‌الله بیات زنجانی، از مراجع معظم تقلید، در پیامی به مهندس میرحسین موسوی، درگذشت پدرش را تسلیت گفت و ضمن غیرشرعی، غیراخلاقی و غیرقانونی توصیف کردن حصرها و محدودیت‌های ایجاد شده برای میرحسین، ابراز امیدواری کرد که این وضعیت هرچه زودتر خاتمه یابد تا مردم بتوانند هرچه بیشتر از افکار و توانایی‌های مهندس موسوی بهره‌مند شوند.

به گزارش کلمه، متن پیام تسلیت آیت‌الله اسدالله بیات زنجانی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

حضور محترم برادر ارجمند و ارزشی جناب آقای مهندس میرحسین موسوی دام بقائه

سلامٌ علیکم بما صبرتم

خبر درگذشت ابوی مکرّمتان موجب تأسف و تألم گردید. در سعادت دنیوی و اخروی ایشان همین بس که فرزند ارزشمند و ارزش‌مداری چون جنابعالی را به یادگار گذاشته اند که امام عزیز(ره) تا آخر عمر حرمتش را پاس داشت و از او در برابر تهمت‌ها و مخالفت‌ها پشتیبانی نمود.

ملت ایران مرهون شیوۀ تربیتی چنین پدری است که فرزندی را به یادگار گذاشت که با همت بلند خویش، توانست در کوران مشکلات دفاع مقدس، سکّان هدایت اجرایی کشور را با سلامت و موفقیت در دست گیرد و در آن شرایط سخت و دشوار، نعمت مجهول و ناشناخته‌ای مثل امنیت معاش را برای مردم به ارمغان بیاورد و با دقت و امانت از آن صیانت کند.

از خداوند متعال صبر و اجر برای جنابعالی، اخوی مکرم جناب آقای میرمحمود موسوی و خاندان بزرگوار آن مرحوم خواستارم و امیدوارم که حصرها و محدودیت‌های غیرشرعی، غیراخلاقی و غیرقانونی ایجاد شده برای شما، هر چه زودتر خاتمه یابد تا مردم بتوانند هر چه بیشتر از افکار و توانائی هایتان، بهره مند گردند.

اسدالله بیات زنجانی
قم المقدسة
یازدهم فروردین ماه 1390
مطابق با 26 ریبع الثانی 1432


9 پاسخ به “پیام تسلیت آیت‌الله بیات زنجانی به میرحسین موسوی”

 1. سبزمشهد گفت:

  درود بر مراجع ازادي خواه.وتسليت به خانواده موسوي وجنبش سبز .به اميد پيروزي سپيدي بر سياهي.

 2. َُSarveSabz گفت:

  درود بر آزادی و آزادی خواهان

 3. شاهدسبز گفت:

  درگذشت پدر بزرگوار رییس جمهور ملت ایران را تسلیت عرض میکنم. یا حسین میر حسین.

 4. ناشناس گفت:

  زنده باد بر شرف و غیرت شما!

  و با عرض تسلیت به میرمان و کلیه خانواده محترم و داغدیده ایشان! ما را در عم خود شریک بدانید!

  اوباش سالاری نمیماند! ظلم رفتنیست!

 5. انسان گفت:

  درود بر مراجع بزرگوار

 6. پارسا گفت:

  بسم الله الرحمن الرحيم

  انّا لله و انّا اليه راجعون

  حضور محترم جناب مستطاب سلالة السادات مهندس ميرحسين موسوي

  خبر درگذشت پدر مكرّم و معزّز جنابعالي موجب تأثّر و تألّم شد، اينجانب در ضمن اينكه به شما و سایر بازماندگان ايشان تسليت مي گويم، به آن مرحوم نيز تبريك مي‌گويم كه خداوند فرزندي به وي عنايت كرد كه عمر پر بركت خود را در راه پي‌گيري اهداف بلند امام راحل(رحمه الله) قرار داده است. امام عزيز اعتلاي كلمه اسلام و سربلندي مسلمين جهان بخصوص مردم مسلمان ايران را مي خواست كه حاصل آن «جمهوري اسلامي ايران» بود، و با تأكيد هرچه بيشتر در تدوين قانون اساسي به آن روحي دائمي بخشيد، و شما هم به عنوان مريد و مقلّد حضرت امام خميني(رحمه الله)، در حيات و ممات ايشان از اهدافشان حمايت كرده و استقامت نموديد، هرچند فعلاً جنابعالي در حصر غير شرعي و غير قانوني بلكه غير انساني مي باشید امّا در واقع و حقيقت آزاديد، و هر چند مطرود شده غير شرعي و غير قانونی مي‌باشيد امّا در قلب با صفاي مردم مؤمن، و مردم آزاده جا داريد.

  اينجانب از هيأت حاكمه مي خواهم كه به حصر شما و همسر محترمه تان و حجّة الاسلام و المسلمين كروبي و همسر ایشان پايان دهند و بدانند كه هيچ مجتهد عادلي اين حصر را امضاء‌ نمي كند. اگر به نظر آنها شما متّهم به جرمي مي باشيد چرا شما و آقاي كروبي را در دادگاه صالح در نزد مجتهد عادل نمي‌آورند تا بتوانيد از خود دفاع كنيد، و همه بشنوند و ببينند كه اينهمه اتّهامات از كجا پيدا شده است.

  در خاتمه همانطور كه بارها گفته‌ام شما و ما و همه دوستداران شما به جمهوري اسلامي ايران علاقمند هستيم و خواستار اجراي دقيق قوانين اسلام و قانون اساسي مي‌باشيم و نيز آزادي بي‌قيد و شرط زندانيان سياسي در بند را خواستاريم.

  والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته

  سيد علي‌محمد دستغيب

  11 / 1 / 90

 7. ناشناس گفت:

  درور بر مراجع آزاد

 8. مرشدسبز گفت:

  آيا رهبري امروز ايران با رهبر كبير انقلاب قابل مقايسه است؟ آيا رييس دولت رهبر امروز با رييس دولت امام خميني قابل مقايسه است؟
  تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل .
  ميان من تا ماه گردون تفاوت از زمين تا آسمان است . يادگاري يك پدر محمود چاخان است و يادگاري يك پدر هم ميرحسين با صداقت و راستگو

 9. 1 گفت:

  زنده باد بر شرف و غیرت شما!