سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آقای نوری‌زاد را به زندان بازگرداندند، چون با آیت‌الله وحید خراسانی دیدار کرده ب...
» فاطمه ملکی، همسر محمد نوری‌زاد:

آقای نوری‌زاد را به زندان بازگرداندند، چون با آیت‌الله وحید خراسانی دیدار کرده بود

چکیده :در ملاقاتی که با آقای نوری زاد داشتم، ایشان گفتند که یک علت را دیدار با آقای خاتمی بیان داشته اند (در صورتی که حتی زمانی که آقای خاتمی می خواستند به ملاقات ایشان به بیمارستان بروند آقای نوری زاد عذرخواهی کردند و این دیدار کنسل شد) و دیگری هم ملاقات با آیت الله وحید خراسانی بود. همچنین در بیست روز قبل از عید ماجراهای زیادی اتفاق می افتد و به آقای نوری زاد توهین می کنند. آقای نوری زاد بسیار عصبانی و وضعیتی که آنها برای ایشان فراهم کرده اند، متاسفانه اصلا وضعیت خوبی نیست....


محمد نوری زاد، روزنامه نگار و مستند ساز که پس از جریان انتخابات ۸۸ به علت نوشتن نامه های انتقادی به رهبری بازداشت شد، مدتی پیش به دلیل وخامت حالش به بیمارستان مدرس منتقل شد که در آنجا پزشکان تشخیص دادند او از ناراحتی سنگ کلیه رنج می برد، او پس از جراحی در بیمارستان برای ده روز به منزلش برگشت. اما پس از ده روز به ناگهان وی را به بند دو الف زندان بازگردانند.

نوری زاد در یادداشتی که پیش از بازگشت به زندان نگاشته بود، نسبت به بازداشت دوباره خود در بند دو الف که زیر نظر سپاه اداره می‌شود، هشدار داده و این بند را “غیر”قانونی دانسته بود.

خانم ملکی در خصوص علت بازگشت همسرش به زندان می گوید: ” در ملاقاتی که با آقای نوری زاد داشتم، ایشان گفتند که یک علت را دیدار با آقای خاتمی بیان داشته اند (در صورتی که حتی زمانی که آقای خاتمی می خواستند به ملاقات ایشان به بیمارستان بروند آقای نوری زاد عذرخواهی کردند و این دیدار کنسل شد) و دیگری هم ملاقات با آیت الله وحید خراسانی بود.

همچنین در بیست روز قبل از عید ماجراهای زیادی اتفاق می افتد و به آقای نوری زاد توهین می کنند. آقای نوری زاد بسیار عصبانی و وضعیتی که آنها برای ایشان فراهم کرده اند، متاسفانه اصلا وضعیت خوبی نیست.”

متن کامل گفت و گوی جرس با فاطمه ملکی همسر محمد نوری زاد در پی می آید:

خانم ملکی لطفا از آخرین اطلاعی که از همسرتان دارید صحبت بفرمایید.

بعد از سه هفته بی خبری، روز بیست و هشتم اسفند جهت ملاقات با آقای نوری زاد با ما تماس گرفتند. من گفتم دو روز دیگر عید است و به ایشان مرخصی بدهید اما آنها پاسخ دادند که شما برای ملاقات بیایید بعد برای مرخصی عید اقدام می شود اما تا امروز خبری از مرخصی نشده است. از آن روز که من و بچه ها موفق شدیم آقای نوری زاد را ملاقات کنیم تاکنون خبری از ایشان نداریم فقط یک تماس کوتاه تلفنی داشتند و این آخرین خبری است که از وی داریم.

یعنی ملاقات هفتگی ندارید و هر وقت که آنها بخواهند ملاقات می دهند؟

بله، هروقت خودشان تشخیص دهند با ما تماس می گیرند و قرار ملاقات می گذارند.

آقای نوری زاد الان در چه بندی نگهداری می شوند؟

در بند دو الف نگهداری می شوند این در حالی است که قرار بود ایشان به بند ۳۵۰ منتقل شوند.

خانم نوری زاد به چه علت ایشان را دوباره به زندان بازگردانند؟

بعد از اینکه به علت مشکل کلیه آقای نوری زاد را به بیمارستان مدرس منتقل کردند و چند روز در آنجا بستری بودند، خود آنها او را به منزل آوردند و علی رغم اینکه قرار بود ایشان ادامه درمانشان را پیگیری کنند اما بر خلاف انتظار وی را به زندان بازگردانند. در ملاقاتی که با آقای نوری زاد داشتیم ایشان گفتند که یک علتش را دیدار با آقای خاتمی بیان کرده اند (در صورتی که حتی زمانیکه آقای خاتمی می خواستند به ملاقات ایشان به بیمارستان بروند آقای نوری زاد عذرخواهی کردند و این دیدارکنسل شد) و دیگری هم ملاقات با آیت الله وحید خراسانی بود.

همچنین در بیست روز قبل از عید ماجراهای زیادی اتفاق افتاد و به آقای نوری زاد توهین کردند. آقای نوری زاد بسیار عصبانی و وضعیتی که آنها برای وی فراهم کرده اند، متاسفانه اصلا وضعیت خوبی نیست.

وضعیت جسمانی ایشان چطور است؟

در آخرین ملاقات وضعیت عمومی اشان خوب بود اما همچنان مشکلات کلیه و دندان را داشتند. وضعیت دندانهایشان بشدت بد و مشکل پوستی اشان حاد است.

از نگرانی هایتان در این ایام تعطیلات نوروزی صحبت بفرمایید.

من بارها گفته ام بیشتر از اینکه نگران وضعیت آقای نوری زاد باشم نگران سرانجام این ماجراهایی که از دو سال قبل شروع شده، هستم. افرادی که در زندان هستند اصلا مستحق زندان نیستند و غیرقانونی در زندان نگهداری می شوند. این مسائل تخم نفرت می کارد و آنها خشم را درو خواهند کرد.

من نگران سرانجام مصیبتی که بر سر افراد خدمتگزار و خیرخواه کشور آورده اند، هستم. اگر آقای نوری زاد و امثال ایشان سه سال و پنج سال هم زندان باشند، سرانجامش چه خواهد شد؟ چه نتیجه ای حاصل می شود؟ آیا با این شیوه ها می شود به نتایج مثبت رسید؟ یا اینکه باید خردمندانه به قضیه نگاه کنیم و مسائل را تا بیشتر از این دیر نشده به شکل مطلوب حل کنیم.

اخیرا قطعنامه ای از سوی شورای حقوق بشر تصویب شد که به موجب آن گزارشگر ویژه ای باید برای بررسی وضعیت حقوق بشر به ایران اعزام شود آیا این اقدام در بهبود وضعیت زندانیان سیاسی موثر خواهد بود؟

من بر اساس شنیده هایی که از زندانیان قبل از انقلاب داشتم فرایند و حاصل بازدید گزارشگران حقوق بشر از زند انیان سیاسی زمان شاه، خوب و نتیجه بخش بوده است. البته امید من به خداوند است و اینها وسیله هستند اما باز تاکید می کنم که گره کار بدست مجریان امور کشورباز خواهد شد و امیدوارم با خردمندی به این وضعیت پایان دهند.

متاسفانه یکسونگری به مسائل اعمال می شود و هرکس از دید خودش می خواهد این قضایا را حل کند، در حالیکه جامع نگری، آینده نگری و عاقبت گرایی برای حل این مسائل، نیاز است. متاسفانه الان مقطعی و با غرض ورزی های شخصی این مسائل پیش می رود و خرد کلی و اصولی، حاکم نیست.

در پایان صحبتی باقی مانده است؟

آرمان و ایده ما این بوده که کشوری رو به رشد و تعالی و با مردمان فرهیخته و با اندیشه داشته باشیم. به همین دلیل آرزویمان این است که این چراغ عقل که در کشور ما رو به خاموشی گرایده، شعله ورتر شود و عقل ورزی حاکم گردد. همچنین امیدوارم این سال نو، نو شدن را برای همه به همراه داشته باشد و به همه هموطنانم تبریک می گویم و سالی پر برکت را برای همه مردم ایران آرزومندم.


16 پاسخ به “آقای نوری‌زاد را به زندان بازگرداندند، چون با آیت‌الله وحید خراسانی دیدار کرده بود”

 1. بی شماران گفت:

  به یاد محمد مختاری روز سیزده به در دستبند سبز می بندیم

 2. ناشناس گفت:

  راوی فتح، به حق قلب آزادگان جهان را فتح کرد.

 3. ناشناس گفت:

  این مگه زندان نبود. چطور ازاد شد؟

 4. ناشناس گفت:

  دلمان برای چهره نورانی و آگاه نوری زاد عزیز تنگ شده است. ایمان راسخ و آگاهی و حق جویی نوری زاد، چیزی که حاکمیت را به ستوه آورده و جسم او را به زندان سپرده اند در حالیکه او در قلب ما و در تاریخ ایران زمین ماندگار خواهد ماند.

 5. ناشناس گفت:

  خدا لعنت کند کسانی را که این مظلومان را و خانوادهای آنها را تحت شکنجه و آزار مداوم قرار داده است و متاسفانه اصرار بر این جنایت از طرف آنها تمامی ندارد. خداوند خودش به داد این بی پناهان برسد. بانی اصلی این همه جنایت کسی تیست جز سخص خامنه ای. این بد بخت برای چند روز بیشتر حکو مت کردن دست به چه جنایاتی که نمی زند. بسیاری از حدود الهی را دریده است و آبروی اسلام و شیعه را برده است و با وقاحت کامل سفارش ساخت فیام ظهور امام زمان نزدیک است را می دهد و خود را سید خراسانی معرفی می کند و با این رفتار جاهلانه هر چه بیشتر دل امام زمان ولیعصر را بیشتر بدرد می آورد غافل از اینکه از اولین کسانی مستحق کردن زدن در ظهور امام زمان ااست این سید بخت برگشته است.
  محمد اسلامی

 6. امیر گفت:

  ترس از روبرو شدن مراجع با حقیقت جنایت های در حال انجام در زندان های کودتا گران دلیل این بازداشت بوده است.

 7. علی گفت:

  همه آزادگان و حق طلبان و مسلمانان واقعی همچون جناب آقای نوریزاد و خانواده صبورشان و دیگر زندانیان برای ملت قابل احترام هستند ولی متوجه نشدم چرا از دیدار آقای خاتمی عذرخواهی کردند ؟ آیا برای رعایت حال آقای خاتمی و جلوگیری از بروز مشکل برای آقای خاتمی بوده یا عوامل امنیتی و یا خود آقای نوری زاد این را خواسته اند ؟ آقای نوریزاد که بهتر میدانند خواسته ها و زیادهخواهی امنیتیها و دولتیها تمامی ندارد و کنسل کردن دیدار با آقای خاتمی اینها را زیاده طلب تر میکند و عدم دیدار باعث امتیازدهی به آقای نوریزاد نشده که اگر عدم دیدار با آقای خاتمی باعث تمدید مرخصی ایشان میشد ما هم خوشحال میشدیم ولی اینها مثلآ وعده میدهند که با آقای خاتمی و… دیدار نکنید تا چنین و چنان کنیم و بعد که بهخواستشان میرسند زیر قئلهای خود میزنند.

 8. ٢۵ بهمن گفت:

  سیزده فروردین به یاد محمدمختاری دستبند سبزمان را خواهیم بست
  در ادامه طرح های بهاری سبزها، صفحه 25 بهمن Facebook در اعلامی از سبز ها خواست تا در روز سیزده به در با دستبند سبز و نماد های سبز در این مراسم باستانی شرکت کنند.

 9. 3000000 سبز گفت:

  انشاء اله به زودی به حبس در امدن دشمنانش را شاهد باشیم.

 10. amir گفت:

  khoda azashon nagzare ke ba mardom in tori raftar mikonand ma enghelab nakardim ke zendaniyi siyasi dashte bashim khoda az shoma naghozarad

 11. Ali گفت:

  khanoom Noorizad bayad resi jomhoor boodand na in dastneshondeh.

 12. ali گفت:

  بابا صد بارک الله به این زن که اینگونه عاقلانه و خردمندانه حرف میزنه فقط یک اشکال داره ؟ گوش شنوا وجود نداره !!!

 13. محسن- قم گفت:

  به امید روزی که ندای آزادی در سرزمین حق پرستان طنین انداز باشد و بساط ظلم مطلقه جمع شود.

 14. ناشناس گفت:

  دلمان برای نامه های حکیمانه آقای نوریزاد تنگ شده است

 15. Fariba گفت:

  تاریخ گواه شکست مستمر طاغوت بوده است و این سنت الهی است که ظالمین بر خاک مذلت بیافتند، پس برادر قهرمانم باید حسین وار ایستاد و زینب وار ندای حق را سر داد که صبح نزدیک است.

 16. علی گفت:

  حضرت علی (ع) می فرمایند
  بزرگترین جهاد گفتن کلمه حق پیش امام جائر(0ظالم) است.
  درود بر اقای نوری زاد که با قلم و زبان خود به این جهاد پرداخته است.
  به امید ازادی هر چه زودتر این ازاد مرد و دیگر آزاد مردان و آزاد زنان.