سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » زندانیان سیاسی زن رجایی شهر در معرض خطرات جدی قرار دارند...
» افشاگری جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی خطاب به رییس قوه قضاییه

زندانیان سیاسی زن رجایی شهر در معرض خطرات جدی قرار دارند

چکیده :بر اساس كدام ماده و آيين‌نامه، براي 200 زنداني، تنها يك سرويس بهداشتي در نظر مي‌گيرند؟ بر اساس كدام قانون، زندانيان ما از داشتن آب گرم محرومند؟ بر اساس كدام آيين، زندانيان ما بايد هر لحظه در بيم حمله زندانيان شرور به سر برند؟آيا جرم عزيزان ما بيش از انديشيدن است؟ آيا بر اساس آيين‌نامه سازمان زندانها، تفكيك جرايم يك اصل پذيرفته شده...


جمعي از خانواده‌هاي زندانيان سياسي زن زندان رجايي‌شهر در آستانه سال نو نامه ای خطاب به صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه نوشته و از وی پرسیده اند که «آیا عزیزان ما محکوم به مرگ تدریجی هستند؟»این خانواده ها ضمن فاش کردن ابعاد خطرات جدی که عزیزان شان را در این زندان تهدید می کند از وی درخواست رسیدگی سریع کرده اند.

به گزارش کلمه، متن کامل نامه خانواده‌هاي زندانيان سياسي زن زندان رجايي‌شهر به این شرح است :

رياست محترم قوه قضائيه

جناب آيت الله صادق لاريجاني

با احترام

اين نامه را در حالي براي شما مي‌نويسيم كه ماه‌هاست پيگيري‌هاي ما براي بهبود وضعيت عزيزان زنداني‌مان، بي‌نتيجه و بي‌پاسخ مانده است. ما جمعي از خانواده‌هاي زندانيان سياسي زن زندان رجايي‌شهر كرج هستيم كه لازم دانستيم با توجه به شرايط اسفبار زندانيانمان، ضمن ارائه گزارشي از وضعيت اين زندان، از شما درخواست كنيم با فرستادن نماينده‌اي به اين زندان شرايط زندانيان را از نزديك مشاهده كرده و نسبت به بهبود وضعيتشان اقدام كنيد.

هم‌اكنون بيش از 10 زنداني سياسي زن، در بند زنان زندان رجايي‌شهر نگه‌داري مي‌شوند. اين بند در حال حاضر 200 زنداني زن با جرايم مختلف از قبيل، قتل، قاچاق، دزدي و … دارد، اين در حالي است كه با وجود جمعيت بالا، تنها يك سرويس بهداشتي و يك حمام براي استفاده زندانيان وجود دارد. در حالي كه آب معمولا قطع است و فقط چند ساعت از شبانه‌روز ‌امكان استفاده از سرويس بهداشتي براي زندانيان فراهم است. زندانيان زندان رجايي‌شهر، به طور روزانه، تنها يك ساعت از آب گرم برخوردارند و در ساير ساعات روز، در صورت استحمام، مي‌بايست از آب سرد استفاده كنند.

مساله ديگري كه موجب نگراني بسياري از خانواده‌هاي زندانيان سياسي شده است، وجود زندانيان شرور در اين زندان است، كه در مواردي در زندان دست به كشتار ديگر زندانيان زده‌اند. مسائل خلاف اخلاق، به وفور در اين زندان مشاهده مي‌شود به طوري‌كه در چندين مورد زندانيان جوان‌تر پس از اينكه از سوي زندانيان شرور به انحاء مختلف مورد تجاوز قرار گرفته‌اند، از سوي آنان به قتل رسيدند. هم‌اكنون فردي در همسايگي اتاق زندانيان سياسي نگه‌داري مي‌شود، كه تابحال 3 زنداني را پس از تجاوز به قتل رسانده است و مسئولان زندان، جهت تأمين سلامت جاني زندانيان، هيچ‌گونه اقدامي را انجام نمي‌دهند.

ابعاد اين خطر، به حدي است كه زندانيان سياسي جهت استحمام با مشكل مواجه بوده و هميشه با نگراني حمله زندانيان شرور مواجه‌اند، به طوري‌كه جهت استحمام يك زنداني مي‌بايست دو تن ديگر به عنوان مراقب پشت در حمام حضور داشته باشند تا مورد حمله قرار نگيرند.

جناب آقاي لاريجاني

وجود چنين مسائل اسف‌باري در زندان‌هايي كه مي‌بايست تحت نظر سازمان زندان‌ها و قوه قضائيه باشد، تنها از عمق بي‌توجهي مسئولان به شرايط زندانيان خبر مي‌دهد. آيا عزيزان ما، كه به جرم داشتن انديشه‌هاي متفاوت محكوم به حبس و تبعيد شده‌اند، در اين زندان، محكوم به مرگ تدريجي‌اند؟ آيا آنچه در بند زنان زندان رجايي‌شهر اتفاق مي‌افتد، يك فاجعه انساني نيست؟

بر اساس كدام ماده و آيين‌نامه، براي 200 زنداني، تنها يك سرويس بهداشتي در نظر مي‌گيرند؟ بر اساس كدام قانون، زندانيان ما از داشتن آب گرم محرومند؟ بر اساس كدام آيين، زندانيان ما بايد هر لحظه در بيم حمله زندانيان شرور به سر برند؟
آيا جرم عزيزان ما بيش از انديشيدن است؟ آيا بر اساس آيين‌نامه سازمان زندانها، تفكيك جرايم يك اصل پذيرفته شده نيست؟

جناب آقاي لاريجاني

در حالي كه تنها چند روز به‌ آغاز سال نو باقي مانده است و شما احتمالا در تدارك گذران تعطيلات نوروزي خود هستيد، ما شبها و روزهايمان را با اين ترس مي‌گذرانيم كه ‌آيا مي‌توانيم هفته بعد، دختران و زنانمان را سالم از پشت شيشه‌ها در سالن ملاقات مشاهده كنيم؟

اگر هنوز ذره‌اي از عدالت و انسانيت در دستگاه قضايي تحت امر شما باقي مانده است، به درخواست خانواده‌هاي زندانيان سياسي پاسخ دهيد و جهت بهبود وضعيت بند زنان زندان رجايي‌شهر، اقدام كنيد.

جمعي از خانواده‌هاي زندانيان سياسي زن زندان رجايي‌شهر كرج


10 پاسخ به “زندانیان سیاسی زن رجایی شهر در معرض خطرات جدی قرار دارند”

 1. ندای آزادی گفت:

  خیلی دلم می خواست پسوند اسلامی از روی این مملکت برداشته می شد. شاید آنوقت تحمل شنیدن این وقایع اسفبار اسانتر می شد.

 2. رضا گفت:

  ای انسانهایی که مسولیت مرجعیت، فقیه بودن، عالم بودن، … را بر دوش میکشید …
  مدذانید داستان مولا علی (ع)، و داستان ظلمی که بر زن یهودی رفت.
  شما از کدام دسته ای هستید؟
  مولایمان علی (ع)، امام اول شیعیان، هم او که مانند او نبود و نخواهد بود میدانید در خطبه 32 چه میفرمایند.
  اگر میپتدارند سکوتشان چه سکوت امام علی (ع) است، سخت در اشتباهند. خدا از گناهانشان نگذرد که با ما چنین کردند. روز قیامت از آنها برای تمام بی عدالتی هایی که در حق ما شد بواسطه سکوت آین انسانها، به الله شکوه میبرم.

 3. بب گفت:

  واقعا که! یک روز فکر می کردیم که ملت با غیرتی داریم. لابد باید صبر کنیم تا به همه زنها و دخترها تجاوز(صیغه) کنند و بعد هم آیه شریفه بخوانیم که خدا با صابران است. تا تلافی کرده باشیم.

 4. ناشناس گفت:

  شاید نمونده.

 5. هل تمتی گفت:

  عدالت و انسانیت واژه ی غریبی است ان را دوباره معنی کنید.

 6. احسان ح گفت:

  جل الخالق
  تا کی باید دندون رو جیگر بزاریم
  به خدا این جگرمون دیگه خون شده
  ای ملت با غیرت به خدا اینام مثل ناموس شما به حساب میان
  حالا هی ساکت بشینین و بزارین به اسم اسلام هر کاری میخوان کنن

 7. غمگین گفت:

  خدا به ما کمک کند از دست قوم ظالمین

 8. ناشناس گفت:

  صد رحمت به زندان گوانتانامو

 9. sarbaze ghadim گفت:

  azadi nazdik ast

 10. پرواز در اوج گفت:

  ای کاش بودند پیامبرانمان و امامانمان و می دیدند مسلمان با مسلمان چه می کند که گرگ با گرگ نکرد