سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سرگردانی خانواده های بازداشت شدگان تجمع های اخیر مقابل زندان اوین و دادگاه انقلاب...

سرگردانی خانواده های بازداشت شدگان تجمع های اخیر مقابل زندان اوین و دادگاه انقلاب

چکیده : تعدادي از اين خانواده ها هنوز نمي دانند كه فرزندان يا پدر و مادرشان براي چه بازداشت شده و در كجا نگهداري مي شوند؟ تعدادي از بازداشت شده ها هنوز هيچ تماس تلفني با منزل خود نداشته و ديگران نيز تنها در تماسي كوتاه با خانواده اعلام كرده اند كه بازداشت شده اند اما از محل نگهداري خود چيزي نگفته اند . خانواده ها هر روزبه اميد يافتن خبري در اين باره به مراكز قضايي مراجعه مي كنند تا دست كم از محل نگهداري عزيزان شان اطلاع حاصل كنند...


چند صد نفر از خانواده های بازداشت شدگان 25 بهمن، اول و دهم اسفند هيچ اطلاعي از وضعيت بازداشت شدگان خود در اين روزها ندارند .آنها با اينكه هر روز مقابل زندان اوين و دادگاه انقلاب حاضر مي شوند و خواستار پاسخگويي مسوولان درباره وضعيت عزيزان شان مي شوند، اما با اين همه مسوولان هيچ پاسخ مشخصي به آنها نمي دهند .

به گزارش خبرنگار كلمه، در تجمع هاي اعتراضي هواداران جنبش سبز در اين روزها چند صد نفر در خيابانهاي تهران و ديگر شهرهاي كشور بازداشت شدند. اما مسوولان همچنان منكر بازداشت عده زيادي از شهروندان در تجمع هاي اعتراضي اين روزها مي شوند .اين در حالي است كه اگر اين روزها كسي در تهران مقابل زندان اوين و ديگر مراجع قضايي حاضر شود با تعداد زيادی از خانواده هاي بازداشت شدگان مواجه مي شود كه براي جويا شدن از احوال عزيزان شان به اين مراكز مراجعه كرده اند .

تعدادي از اين خانواده ها هنوز نمي دانند كه فرزندان يا پدر و مادرشان براي چه بازداشت شده و در كجا نگهداري مي شوند؟ تعدادي از بازداشت شده ها هنوز هيچ تماس تلفني با منزل خود نداشته و ديگران نيز تنها در تماسي كوتاه با خانواده اعلام كرده اند كه بازداشت شده اند اما از محل نگهداري خود چيزي نگفته اند . خانواده ها هر روزبه اميد يافتن خبري در اين باره به مراكز قضايي مراجعه مي كنند تا دست كم از محل نگهداري عزيزان شان اطلاع حاصل كنند .

برخي خانواده هايي كه مقابل مراكز قضايي حاضر مي شوند مي گويند كه از سرنوشت نامعلوم فرزندانشان نگران هستند و مي ترسند همان بلايي سر آنها بيايد كه روزي بر سر بازداشت شدگان كهريزك آمد.

اما با اين همه عباس جعفري دولت آبادي، دادستان تهران منكر وجود بازداشت شدگان در اين روزها مي شود، در حالي كه تعداد زيادي ازاين خانواده ها هر روز یا در بازار تهران و مقابل دادستاني تهران محل كار دادستان تهران تجمع مي كنند و خواستار ملاقات با وي مي شوند و یا مقابل در اصلی زندان اوین.

دادستان تهران در گفتگوهاي پيشين خود در حالي كه منكر بازداشتهاي گسترده در اين روزها مي شد، گفته بود :« دستگاه انتظامی و قضائی تکلیفی برای ارایه آمار دستگیرشدگان ندارند ،ولی پلیس موظف است خبر دستگیری این افراد را به خانواده آنها اطلاع دهد که البته این کار انجام شده و میزان اعتراض خانواده‌ها کاهش یافته است.»

او در مورد علت عدم اعلام آمار بازداشت شدگان گفت که مخالفان می توانند تعداد بازداشت شدگان را به عنوان نشانه گستردگی تجمع های اعتراضی و موفقیت خود معرفی کنند به همين دليل هم آمار بازداشت شدگان اعلام نمي شود .


17 پاسخ به “سرگردانی خانواده های بازداشت شدگان تجمع های اخیر مقابل زندان اوین و دادگاه انقلاب”

 1. ناشناس گفت:

  من چهارشنبه گذشته در چهار راه ولیعصر شاهد یک تجمع اتفاقی بودم
  بعضی تقاطع ها یا میدان ها خیلی پر رفت آمد هستن
  چهار شنبه گذشته عده ای با هم قرار گذاشته بودند حدود ساغت ۵:۳۰ بعد هر کسی رد می شد کنجکاو می شد و کمی صبر می کرد در عرض ۵ دقیقه هر کی می رسید می ایستاد و جمعیت زیادی جمع شد که نیروی انتظامی جمعیت را متفرق کرد
  حالا اگر روز هائی که نیروری سرکوب گر نیست فقط چند دقیقه در ساعت و تقاطع های پر رفت و آمد بمانیم همیشه شاهد تجمع های پراکنده خواهیم بود
  با اطلاع رسانی این تجمعات را تکرار کنیم با هم اتحاد داشته باشیم

 2. کامران گفت:

  مگه کسی برای خرید بره رو بازداشت میکنن؟!! لطفا از مقامات بخواین اعلام کنن خرید هم ممنوع

 3. بسیجی دهه 60 گفت:

  بچه ها شاید شما ندیدید یا یادتون نیاد
  ولی تموم اعمال این رژیم داره شبیه اعمال ؤزیم طاغوتی شاه در سال 57 میشه
  تموم چیزایی که باعث خشم مردم و قیام علیه شاه و سرنگونی اون شد تو این رژیم هم دیده میشه
  البته تو این رژیم خیلی وسیعتر و افراطی تر

 4. ناشناس گفت:

  بلاتكليفي خود يك بدترين شگنجه بي دو طرف ميباشد خانواده ها اتحاد خود حفظ كنيد وسعي كنيد حتي المقدور با هم سر يكساعتي همگي جمع شويد بخصوص خيابان معلم كه در انظار عموم م

 5. ناشناس گفت:

  چرا از صانع ژاله حرفی زده نمی شود
  مگه شهید دزدی جنایت کمی بود که همه فراموش کردند
  با یاد صانع روحش را شاد کنیم
  وافعا نسبت به صانع کم لطفی شده در این چند روز حتی جمله ای از صانع به زبان نیامده
  روح صانع از ما توقغ داره کاری براش بکنیم

 6. یک رزمنده سبز گفت:

  خدایا!
  شهدای جنبش سبز نزد تو بلندجایگاه هستند؛ بلندجایگاه ترشان بگردان!
  خدایا!
  بر همه ی زندانیان و بازداشتی های جنبش سبز به ویژه بازداشتی های سه شنبه 10 اسفند 1389 که با خواست آزادی نامزدهای ریاست جمهوری 88 و همسران نستوه ایشان، همراه با ده ها و صدها هزارتن از ما به راهپیمایی آمده بودند جزینکه اکنون زیر سخت ترین فشارهای بازجویان حکومت کودتا هستند، درود فرست و بال فرشتگان را بر آنان بگستران! آمین!

 7. پروین گفت:

  ما زنان ایران فریاد عدالت خواهی را در 17 اسفند به گوش کران می رسانیم که به خود اجازه ندهند امروز به سر کار خانم فائزه رفسنجانی توهین کنند و فردا به ما و دخترانمان

 8. مظلوم گفت:

  سلام آقای امیر ارجمند

  ما بچه های شرق تهران تصمیم گرفتیم تو میدون حفت حوض تجمع کنیم، به امید روزی که شما برگردید ایران و ایرانی آباد و آزاد بسازیم.

  مظلوم از شرق

 9. سبز ايران گفت:

  براي رهائ مشكلات فقط ديكتا توري بايد از بين برود .درود بر سبز .17 اسفند شب الله اكبر فردا راه پيماي. ضمنا من نميدانم شوراي سبز اميد
  بيانيه محكم درست نمي دهد .ساعت مكان .الله اكبر .باد كنك به هوا راه بندان با ماشين و.. ميتواند بسيار مفيد باشد

 10. شهرزاد گفت:

  از کسانی در عجب هستنم که قیام مردم در رنج ما را برای دستیابی به بی بند و باری می دانند، و حکومت امروز را حکومتی اسلامی می پندارند امروز فحشا از هر زمان دیگری در مملکت ما بیشتر است ، فقر اقتصادی فجایع سنگینی را به دنبال داشته، امام علی می فرمایند فقر از هر دری وارد شود ایمان از در دیگر بیرون می رود، من از هموطنان در اشتباه خودم می خواهم که در مقابل ظلم ساکت ننشینند و پشتیبان کسانی باشند که الان در وضعیت نامجهولی به سر می برند ، به خدا غصه ی ما بی بندو باری نیست ؛غصه ما نان است ، غصه ی ما نبود آزادی اندیشه است ؛ دور ریختن افکار غلط و خرافی است ، به گوش خودم از کسانی که خود را بسیجی می نامند شنیده ام که از رنج بردن کسانی که برای بچه های در بند خود نگرانند لذت می برندو هیچ رحمی در دل ندارند.

 11. ناشناس گفت:

  اين آقاي به اصلاح دادستان ! خودش ، خودش را لو داده :) ميگه نميگيم چند نفر را بازداشت کرديم که تعداد انبوه بازداشت شده ها نشان دهنده انبوه معترضان نباشه !!!

 12. فراخوان گفت:

  فراخوان تلاشگران جنبش زنان برای شرکت در تظاهرات هفدهم اسفند
  فراخوان زنان: ۸ مارس، روز جهانی زنان است. روز ما. روزی به نام برابری و آزادی. برابر با ۱۷ اسفند ۸۹، سه شنبه اعتراض. همگام و هم دوش با برادران هم وطن خود به خيابان ها آمده و از خواست همگانی حمايت می کنيم

 13. طارق گفت:

  بسم الله الخیر الحاکمین
  سلام من روز 26 بهمن نامزدم دستگیر شده هنوز ازش خیری نیست واسش دعا کنید فکر کنم منم دارم به رفتن پیشش نزدیک می شم !!!!!!!!!!

 14. طارق گفت:

  دعا کردیم

 15. پدرام گفت:

  بگذارید آنقدر بازداشت کنند که زندانهایشان پر شود
  دیگر کسی از زندان و ضرب باتوم نمی ترسد

 16. طارق گفت:

  من هم دعا کردم واسه نامزذ تو و دیگران

 17. ناشناس گفت:

  خدا به خیر کنه