سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پس از انتشار اظهارات فرمانده سپاه قزوین صورت گرفت:تلاش سپاه برای تظاهر به بی‌طرفی ...

پس از انتشار اظهارات فرمانده سپاه قزوین صورت گرفت:تلاش سپاه برای تظاهر به بی‌طرفی در انتخابات

چکیده :فارس در تلاش برای تحریف و انکار گفته‌های یک فرمانده سپاه نوشته که سالار آبنوش گفته بود: «منافقین تحلیلی داشتند که اگر نتیجه انتخابات مجلس نتیجه‌ای نباشد که در راستای ارزش‌های ما (منافقین) باشد، سال ۹۱ باید سالی بسیار خطرناک و حتی خونین...


خبرگزاری فارس اظهارات یک فرمانده سپاه که گفته بود اگر نتیجه انتخابات آینده مجلس در راستای ارزش‌ها نباشد سال ۹۱ سالی خونین خواهد بود را به «منافقین به دنبال خونین کردن فضای انتخابات سال آینده هستند» تغییر داد.

به نوشته سایت دیگربان، سردار سالار آبنوش فرمانده سپاه صاحب‌الامر استان قزوین پنج‌شنبه گذشته در همایش ناظران شورای نگهبان این اظهارات را مطرح کرده بود که گویای دخالت مستقیم سپاه در انتخابات است.

آبنوش به صراحت گفته بود: «اگر نتیجه انتخابات مجلس نتیجه‌ای نباشد که در راستای ارزش‌های ما باشد سال ۹۱ سالی بسیار خطرناک و حتی خونین است.»

وی افزوده بود: «اگر مجلس بعد مجلس سالمی نباشد سال ۹۱ فتنه، خونین است زیرا با هم می‌جنگیم و جریان انحراف سر در می‌آورد.»

با انتشار گسترده اظهارات این فرمانده سپاه، خبرگزاری فارس در تلاش برای انکار اظهاراتی که به روشنی نشان دهنده دخالت سپاه در انتخابات ایران است اعلام کرد اظهارات وی «تحریف» شده است.

اظهارات سالار آبنوش برای نخستین‌بار از سوی خبرگزاری فارس منتشر شد که به نظر می‌رسد این خبرگزاری پس از فشار فرماندهان سپاه امروز شنبه مجبور شده توضیحاتی در خصوص این خبر ارائه کند.

فارس پس از افزایش انتقاد‌ها از اظهارات مداخله‌جویانه این فرمانده سپاه نوشته که در تنظیم خبر اظهارات سالار آبنوش «جا افتادگی و اشتباهی» رخ داده است.

این خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران نوشته در تنظیم خبر فرمانده سپاه صاحب‌الامر استان قزوین واژه «منافقین» جا افتاده بود که موجب تحریف اظهارات آقای آبنوش شده است.

فارس در تلاش برای تحریف و انکار گفته‌های این فرمانده سپاه نوشته که سالار آبنوش گفته بود: «منافقین تحلیلی داشتند که اگر نتیجه انتخابات مجلس نتیجه‌ای نباشد که در راستای ارزش‌های ما (منافقین) باشد، سال ۹۱ باید سالی بسیار خطرناک و حتی خونین باشد.»


48 پاسخ به “پس از انتشار اظهارات فرمانده سپاه قزوین صورت گرفت:تلاش سپاه برای تظاهر به بی‌طرفی در انتخابات”

 1. ناشناس گفت:

  متأسفم از این که دروغگویی شده شمع محفل همه جای ایران مثلا اسلامی!!!!
  اگر سر به سر تن به کشتن دهیم، از آن به که کشور به دشمن دهیم
  درود بر موسوی و کروبی

 2. h گفت:

  منتظر تقلب در خبرگان باشید

 3. ناشناس گفت:

  واقعا هم که فقط یک منافق می تواند این حرفها را بزند

 4. حالم بده گفت:

  دیگه دارم بالا می آورم از این همه دروغ
  نه از مسئولان که از مردم هم
  هیچ دینی قد اسلام از دروغ بر حذر نداشته و از ایرانی دروغگو تر در دنیا نیست
  به کسی بر نخوره خودم از همه بدترم
  وقاحت این مسهولان هم که تمامی ندارد

 5. ناشناس گفت:

  فرمانده ناراحت سال 91 نباش .تا اون موقع شماها نیستید

 6. koosha گفت:

  مگر غیر از خودشان کسی هم در این انتصابات شرکت میکند که حالا نگران نتیجه ان هستند؟؟؟؟؟؟؟؟

  کوشا

 7. ابوذر گفت:

  راست گفته اند که اگر برای راس وریس کردن یک دروغ هزار توجیه بیاوری دروغت میشه هزارویکی.این بیچاره ها نمیدونند چه افتضاحی ببار آورده اند.ومردم بلافاصله می پرسند عمله ای که خواسته جبران مافات کنه نمیونسته که راجع به انتخابات 30 سال گذشته چطور؟مگه انتخابات مجلس هفتم وهشتم مطابق ارزشهای منافقین بوده؟که خون راه نیفتاده؟

 8. ناشناس گفت:

  با سلام
  من چهارشنبه گذشته در چهار راه ولیعصر شاهد یک تجمع اتفاقی بودم
  بعضی تقاطع ها یا میدان ها خیلی پر رفت آمد هستن
  چهار شنبه گذشته عده ای با هم قرار گذاشته بودند حدود ساغت ۵:۳۰ بعد هر کسی رد می شد کنجکاو می شد و کمی صبر می کرد در عرض ۵ دقیقه هر کی می رسید می ایستاد و جمعیت زیادی جمع شد که نیروی انتظامی جمعیت را متفرق کرد
  حالا اگر روز هائی که نیروری سرکوب گر نیست فقط چند دقیقه در ساعت و تقاطع های پر رفت و آمد بمانیم همیشه شاهد تجمع های پراکنده خواهیم بود
  با اطلاع رسانی این تجمعات را تکرار کنیم با هم اتحاد داشته باشیم

 9. موسی گفت:

  اینجا نقش اصلی فتنه گران درانتخابات وتقلبها مشخص میگردد

 10. ناشناس گفت:

  نیک
  سلام به همه
  اینها از درون خود ومخالفان درونی خود که همان مسلمانان ازاده وهواداران میر حسین هستند وبسیار هم زیادندمیترسند وبرای تسویه افراد مخالف خود قصد راه انداختن یک تسویه خونین را دارند . ….
  نیک باش و به امید روزها نیک

 11. ناشناس گفت:

  واقعا من سر در نمیارم.ملت از شما درخواست می کنه که بر روی راهپیمایی سه شنبه تاکید کنید اونوقت شما اخباری مبنی بر دخالت سپاه در سیاست می دهید!! و تازه خوشحالید که لابلای صحبت ها به این کشف بزرگ نائل آمدید!! خوب شد گفتید و روشنگری کردید!ملت خیلی از شما به خاطر این کشف بزرگ و به خاطر سنگ تموم گذاشتن برای دستگیری آقایان موسوی و کروبی! و به خاطر تاکیدها و همراهی ها با ملت در تظاهرات بسیار از شما ممنون است.
  پیشنهاد می دهم از حالا یک اعلامیه بخاطر محکوم کردن اعدام آقایان موسوی و کروبی بدهید که کاملا سنگ تموم گذاشته باشید.
  ضرب و المثل ” ما را باش با کی میخواهیم بریم سیزده بدر “بخوبی در مورد شما و سایتهای جرس و سحام صدق می کند.

 12. ناشناس گفت:

  آره آقا درسته ! اصل این خبر رو در تابناک دیدم ! علنا عنوان کرده بود که باید شورای نگهبان غیر ارزشی ها رو رد کنه و در ادامه تهدید کرده اگه کسایی که ما میخوایم نباشن خون به پا میکنیم…!!!
  پست فطرت ها مزدور.

 13. حمید221 گفت:

  سپاه جانباز پریروز در جبهه های جنگ عراق بعد از جنگ یعنی دیروز با همه توان و با تمام امکانات در امور اقتصادی حتی واردات اجناس قاچاق تا اسکله های فروش نفت حارج از نظارت وزارت نفت شرکت و دخالت کرد امروز یعنی بعد از انتخابات سپاه فقط می کشد فردا چه خواهد کرد.

 14. مجید گفت:

  سخنان سردار آبنوش و اصلاحیه آن نشانگر آنست که دولت کودتا و منافقین در یک راستا وبا یک تحلیل به میدان آمده اند و این اتفاقی نیست که آنها (منافقین)اولین بار دولت اصلاحات (دولت خاتمی) را فتنه نامیدند.

 15. محمد گفت:

  كلن اينجورين بي منطق و دروغكو
  مثل معلم ما كه بحث رو شروع مي كنه بعد كه كم مياره ضايع نشه ميكه : ها؟

 16. بسیجی زمان جنگ گفت:

  این همون سپاهیه که امام گفت حق نداره وارد سیاست بشه؟

  برادرای پاسدار میدونید دارید تموم وصیت و سفارشات امام رو لگدمال میکنید؟

  وجدانتون و وظیفه شناسیتون کجا رفته؟

  همه عقل و هوشتون رو دادین دست یه عده قدرت طلب متظاهر؟

  آخرت خودتون رو برا دنیای کیا فدا میکنید؟

 17. ناشناس گفت:

  با این اصلاح، باز هم حرف درستی رو زده چون منافق تر از خودشون هم مگه کسی وجود داره ؟؟؟

 18. hamed گفت:

  تیغ در دست زنگی مست

 19. ناشناس گفت:

  چرا از صانع ژاله حرفی زده نمی شود
  مگه شهید دزدی جنایت کمی بود که همه فراموش کردند
  با یاد صانع روحش را شاد کنیم
  وافعا نسبت به صانع کم لطفی شده در این چند روز حتی جمله ای از صانع به زبان نیامده

 20. keshavarz گفت:

  ببینم این آبنوش ،همان سردار مشفق نیست ؟!

 21. sabz hoseini گفت:

  هر کس که در هر انتخابات دیگری در جمهوری اسلامی شرکت کند ، سبز نیست و در واقع خون شهدای سبز را پایمال کرده است.

 22. ناشناس گفت:

  این رفیق مشفقه و مثل این آدم زیادند اینها رای مردم زیور می دانند و فکر می کنند مملکت دربس ارثیه باباشونه . مردم بدانید هر روز حرکت ما ضعیف بشه این جور افراد پر رو می شوند . این سپاه که برای سرکوب مردم قرارگاه می زند دیگر چهار پاست . اینها الات دست اندکی هستند که به مردم فرصت سخن گفتن نمی دن . این جور تفکرها خیلی وقته که مرده است .

 23. مسعود گفت:

  زنده باد جنبش هميشه سبز

 24. ناشناس گفت:

  ” حکومت” و حتی بهتر از آن “خلافت” اسلامی انتخابات میخواهد برای چه برادر من؟ جمع کنید این مردم سالاری بازی در آوردن را – حکومت اسلامی را که نماینده تمام عیار امام زمان و گاهی هم خود ایشان اداره میکند را چه نیازی به ادای دمکراسی در آوردن است؟ پیشنهاد میکنم که همان انتخابات صوری را که موجب اینهمه مشکلات میشود و هر چند سالی یکبار مملکت دچار بحران های سیاسی میکند و در کشور و اذهان مردم را به روی “میکروب ها و ویروس ها” باز میکند را برای همیشه ببندیم. همان شورای محترم نگهبان که مورد تایید رهبری هستند برای همه شما خوب و لازم و کافی است. محصول آن هم نمایندگانی کاملا خدومی میشوند که با دهان های کف کرده و سینه های جلو داده و رگ های برآمده و رنگ و رو و ظاهر کاملا میزان مشغول خدمت رسانی شبانه روزی به دولت خدمتگزار مردم میشوند. بهترین از این هم مگر میشود؟ چون جای دیگر دنیا به عقلشان این نرسیده است مگر دلیل نفی آن میشود …؟ تا حالا این جواب داده و بعد از این بهتر هم جواب خواهد داد … مگر مقالات بیشمار علمی دروغه مگر صنعت هسته ای دروغه مگر ماهواره امید دروغه مگر و مگر هزار پیشرفت دیگر در کشور دروغه؟ جواب داده بعد از این هم حتما جواب میدهد. به فکر اعتیاد و بیکاری و فساد و فحشاء و از دست رفتن سرمایه های اجتماعی نباشید زیاد ….

 25. حسین جعفری گفت:

  حرف راست و بی شیله پیله را باید از زبان بچه های معصوم شنید. این سپاهی ها آدم های صاف و ساده و بی شیله پیله ای هستند. او حرف دل خود را برزبان رانده است.

 26. یک رزمنده سبز! گفت:

  “کودتای دوم، فرضیه ای که نمی توان نادیده گرفت”
  اتفاقا سردار سخنرانی سالار آبنوش و تکذیبیه اش خبر بسیار مهم و تعیین کننده ای برای ماست. زیرا تحلیل این دو خبر و اخبار مرتبط کمک می کند راهبرد راهپیمایی های خیابانی را بهتر طراحی کنیم و راهکارهایی هماهنگتر با راهبرد جدید بیابیم. (کلانراهبردِ جنبشِ سبز هنوز آگاهی بخشی است و فراموش نکرده ام)
  اخبارِ مرتبط:
  1_سند فوق سری اطلاعات سپاه در موضوع آماده باش به سبب حالت اورژانسی خامنه ای در بهمن 89 که به تازگی به یوتیوب (توماس لینک) نشت کرده است.
  2_پیدایشِ یک نامزد رقیب، یعنی مهدوی کنی، برای هاشمی رفسنجانی بر سر ریاست مجلس خبرگان رهبری.
  3_حصر ناگهانی رهبرانِ جنبش سبز و انتقال آنان به جایی نامعلوم و احتمالا غیرقابل دسترس برای مردم.
  4_هجوم ناجوانمردانه به خانواده رفسنجانی و برکناری پسرش از ریاست مترو که سرانجام منجر به عصبانی شدن محسن شد.
  4_تلاش سپاه در به دست آوردن دلِ مردم در راهپیمایی های 25 بهمن، یکم اسفند و 10 اسفند، با اعلام عدم شرکت در سرکوب راهپیمایان همچنین ابراز دلسوزی به راهپیمایانِ سبز (به من که سیگار هم تعارف کردند «بیا سیگار بکش چشمت نسوزه»)
  اخبار و مشاهداتی از این دست می توانند مرتبط با سخنانِ سالار آبنوش همچنین تکذیبیه ی فالس نیوز باشند؛ البته اگر سناریوی زیر را در نظر بگیریم.
  سناریوی کودتای دوم:
  الف _هسته ی اصلی کودتا آگاه شدنِ مردم در گذر زمان را به سود خود نمی بیند؛ بر پیامدهای رکودِ تورمی ناشی از هدفمند کردن یارانه ها آگاه شده است و در نتیجه امیدی ندارد مردم را در انتخابات آینده سرِ صندوقهای رای بیاورد. پس به دنبال یک راه قاطع برای چیره شدن بر اوضاع است.
  ب_ هسته ی کودتا از دیگرسو احتمال شورشهای سراسری را نیز می دهد و بر مبنای نوارهای صوتی محرمانه ترین نشستهای اطلاعاتی که به یوتیوب نشست کرده و به نظر من در اصالتشان تردیدی نیست؛ کودتاچیان احتمال ورود به وضعیت بحران را در هر روز می دهند. چنین وضعیتی فشارِ روانیِ فوق العاده ای بر مغزهای متفکر کودتا وارد آورده است.
  ج_ در پی حالت اورژانسی(احتمالا سکته ی ناقص) رهبر در بهمن 89 که سند فوق سری آن( با آدرس توماس لینک) از سوی نفوذیهای مردم در یوتیوب منتشر شد، کودتاچیان ناچار شدند احتمال مرگ ناگهانی رهبر را در راهبرد کلان خود بگنجانند.در چنین احتمالی، هیئت رییسه خبرگان رهبری شامل: هاشمی رفسنجانی، مهدوی کنی، هاشمی شاهرودی، احمد خاتمی و احتمالا جنتی یا یزدی رهبری ج.ا.ا. را به شکل شورایی در دست خواهند گرفت؛ ازینرو در نگاه کودتاگران بهتر می شود اگر جای مهدوی کنی که با آنان همراهی کامل کرده است با رفسنجانی عوض شود تا احتمال رهبری رفسنجانی از میان برود.
  د_ باز در همین احتمال اورژانسی، بهتر بوده است مردم هیچ رهبر دیگری پیدا نکنند. ازینرو به بهانه راهپیمایی 25 بهمن موجی از اعدام خواهی و حصرطلبی از سوی عوامل کودتا در مجلس شورای اسلامی و منابر نماز جمعه همچنین رسانه های حکومت به راه افتاد تا حصر و سرانجام ناپدید شدنِ رهبران جنبش سبز (رهبران خاص فتنه، بر زبانِ کودتاگران) توجیه پذیر شود و در نتیجه ذهن مردم از سناریوی کودتای دوم منحرف گردد.
  ه_در همین سناریو، می باید نخبه ترین رهروانِ جنبش سبز (رهبران عام، به زبانِ سندِ فوق سری دیگر در یوتیوب، توماس لینک) که توانایی برپایی راهپیمایی های خیابانی و خط دادن به مردم را دارند حذف شوند تا کودتای دوم با راهپیمایی های میلیونی و غیرقابل کنترل سبزها روبه رو نشود. ازینرو برخلاف راهپیمایی های پیشین، اینترنت و حتی فیلترشکنهای وی پی ان که سرنخشان در دست سپاه است، در شبهای پیش از راهپیمایی باز ماند تا سبزهای نخبه به خیابانها بیایند و به دام بیافتند. اطلاعات سپاه از دیگرسو با نشتِ خودخواسته استعدادِ فوق العاده حکومت برای سرکوب (نوار صوتی، یوتیوب) باعث شد توده ی مردم از همراهی با سبزهای بازگشت ناپذیر بیم کنند و خیابانها را برای بازداشت نخبگان سبز خلوت بگذارند.
  [برای نمونه خودم مشاهده کردم که در راهپیمایی های یکم اسفند و سه شنبه دهم اسفند لایه های گوناگونی از مامورین حفاظت اطلاعات سپاه در پیاده روها با مردم راه می رفتند و کارشان فقط شناسایی سبزهای شعار دهنده بود. مثلا من تنهابه یاریِ خدا و هوشیاری یارِ پوششی ام توانستم از چنگ دو مامور لایه های دوم و سوم بگریزم. بازداشت نمونه گیرانه (رندوم، تصادفی) چند صد سبز در اواخر شبِ 10 اسفند نشانگر نومیدی هسته ی کودتا از شناسایی سبزهای شعاردهنده (لیدر بر زبانِ کودتاچیان) بود].
  و_ در نگاه هسته اصلی کودتا، برای امن کردنِ فضا (اجرای کودتای دوم) لازم است “باند رفسنجانی” به حاشیه رانده شود زیرا وی تنها کسی است که قادر است یک ضد کودتا به راه بیاندازد و خود را منجیِ مردم معرفی کند. ازینرو در تراز اول تهاجم به خانواده ی وی آغاز شد؛ به دخترش هتاکی شد و پسرش محسن از ریاست مترو برکنار گشت تا شاید رفسنجانی عصبانی شود و پیش از رخ دادنِ کودتای دوم عوامل ناشناس خود را به صحنه بکشاند. این عوامل همان کسانی هستند که اسناد فوق سری بیت رهبری و حفاظت اطلاعاتِ سپاه را یوتیوب نشت می دهند و شخص رهبر نیز تا کنون قادر به شناسایی شان نبوده است.
  ز_آماده سازی ذهن نیروهای کودتا، گامِ دیگر این سناریوی اورژانسی است که هسته اصلی کودتا با نامه ی آماده باش بهمن 89 نخستین گامِ آن را برداشت و فرماندهان مناطق سپاه مانند سالار آبنوش در حال اجرای گامهای بعدی آن هستند. کافی است سپاهیان را قانع کرد آینده کشور چنان خونین است که چاره ای جز حضور نظامیِ آنان نیست. می دانیم که حکومت نظامی در قانون اساسی ایران تقریبا ممنوع شده است مگر اینکه احتمال تجزیه طلبی یا براندازی نظام برود. هسته ی اصلی کودتا با پراکندن سخنانی همچون “سال خونین 91” ذهن نیروهای نظامی خود را آماده دخالت نظامیان در سیاست می کند تا اصلهای نافیِ این دخالت در قانونی اساسی را منسوخ گرداند.
  _می بینیم که سر و ته سناریوی کودتا دوم با هم جور است و اخبار مرتبط نیز تاییدکننده ی آن به نظر می رسند. شاید بپرسیم: اگر رهبر زنده ماند؛ چه؟ آیا باز این سناریو اجرا خواهد شد؟
  پاسخ: چرا اجرا نشود؟ حتی اگر وضعیت اورژانسی در کار نباشد این سناریو به تثبیت وضعیت موجود می انجامد درست مثل اینکه وضعیتِ کشور را برای معرفی کردنِ یک ولی عهد آماده کنیم. دانشجوهای تاریخ بهتر از ما می دانند زمامداری که ولی عهدِ تثبیت شده داشته باشد سوء قصدکنندگانی را که می خواهند جانشینش شوند، ناامید می گرداند. از دیگرسو هر گاه ولیعهد بخواهد زودتر از مرگ پدر جانشینش شود؛ شایعه بیماری یا مرگ او را بر زبانها می افکند تا مورد توجه رجال نظام قرار گیرد.
  پرسش بزرگ این است: با فرض محتمل بودنِ سناریوی کودتای دوم، چه راهبردی برای سه شنبه های اعتراض طراحی کنیم تا:
  _اندک اندک به مردم دلیریِ حضور میلیونی در خیابانها را ببخشیم.
  _نخبه ترین و نستوه ترین (خستگی ناپذیرترین) یاران سبز را از دامی که هسته اصلی کودتا پهن کرده است، برهانیم و دوشادوشِ خود آزاد نگاه داریم.
  _این توطئه ی کودتاگران را نیز مانندِ توطئه های تقلبِ بی سر و صدای انتخاباتی، سرکوب کامل و مرده انگاشتن جنبش سبز، یکدست کردنِ سپاه و نیروی انتظامی، ارعاب کامل مردم و سرانجام مالِ خود کردنِ خیزشهای منطقه، بی اثر کنیم.
  تردیدی نیست که سه شنبه ها می آییم؛ با میرحسین و شیخ مهدی و دیگر یاران دربندِ خود پیمان بسته ایم که بیاییم و خواهیم آمد. با اینهمه چشم و گوشمان بر هر توطئه ای باز خواهد بود و سرمان پر اندیشه که با چه زبانی دیگر اعضاء خانواده و کشور خود را همراهانی همیشگی گردانیم.

 27. کمال گفت:

  این سرداران باید اولا سنجیده سخن بگویند ثانیا لطف کرده وبگویند این حرفه از طرف همه بدنه شریف وغیور سپاه نیست چراکه انها نیز خون دل میخورند از این همه حرف های نامربوط

 28. ناشناس گفت:

  اینها همه اش فیلم اینها همه کارهاشون را برای مجلس انجام داده اند دارند جامعه را تست می کنند . فریب نخورید

 29. ناشناس گفت:

  باید همت کنیم و این ها را از کشور بیرون بریزیم مرگ بر دیکتا توران

 30. ناشناس گفت:

  نمی دونم چرا خبرگزاری فارس اینقدر خودشو به زحمت می اندازه!؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه همه مردم نمی دونند سپاه همه کاره است بخصوص در دست بردن به نتایج انتخابات !!!!!!!!. این دیگه مثل روز روشن است که انتخابات در ایران کشک است و انتخابات نیست انتصابات است. ما دیگه به این رویه عادت کردیم. اصلاً چرا سردار آبنوش هم خودشو به زحمت می اندازه؟/!!!!!!!!!1 مگه قراره انتخاباتی مثل دوره اصلاحات برگزار بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 31. رضا گفت:

  صبح بخير تازه اين اولش هست

 32. مهدي گفت:

  دوستان به عنوان يك عضو جنبش سبز نظرم اين است كه :

  1- نسبت به خبرها بروز باشيم .

  2- فقط به خواندن خبرها اكتفا نكرده، تحليل ها را هم بخوانيم.

  3- در انتقال اين خبرها و تحليل ها به دوستان ، فاميل ، همكار و … بكوشيم.

  4- هوشمندانه اين اطلاعات را به جامعه بدهيم.

  5- كاري كنيم كه دروغگويي رسانه هاي رسمي حكومت مانند صداوسيما ،خبرگزاري فارس،كيهان،و … به همه گفته شود.

  6 – رسانه هاي جنبش به ويژه سايت هاي سبز را به دوستان و فاميل معرفي كنيم.

  7- در مباحثه با هر كسي ، شرايط و ويژگيهاي شخصي ،مذهبي، اعتقادات، و باورهاي او را دريابيم . ممكن است باورهاي اشتباهي داشته باشد . يكباره به او نتازيم چون او هم در مقابل موضع گيري مي كند. بلكه آرام آرام با دليل و منطق و صبر با او مواجه شويم.نبايستي در او دلزدگي ايجاد كرد.

  8- خود اسوه اخلاق باشيم. اگر حاميان حكومت مرزهاي اخلاق را رد كرده اند ، ماكه خود مخالف آنها هستيم نبايستي مثل آنها باشيم .

  ” آگاهي چشم اسفنديار خودكامگان است. “

 33. ابراهیم گفت:

  زباغ رعیت اگر ملک خورد سیبی/ کنند غلامان درخت از بیخ
  از وقتی احمدی نژاد دروغ را در کشور باب کرد ، از غلامان چه انتظاری می توان داشت؟

 34. رزمنده سابق جبهه گفت:

  از قیافه این آدم ابنوش معلوم است که از هوش کافی برخوردار نیست برای چنین جسارتهایی، بنده احتمال میدهم که این ادم از زبان یکی دیگه سخن گفت ، و ایشان طبق معمول در نقش گماشتگی یکی دیگه عمل کرد.
  در ضمن در جسارتهای اولیه اش زیاد “موسی موسی” میکند.
  بنده حقیر وقتی مطالی ایشان را میخواندم، ناگهان یاد عصای حضرت موسی افتادم که ممکن است یک استفاده دیگری هم داشته باشد به جز عبور از رود مثلا.
  روایت است که عصای درازی هم بوده.

 35. سبزه سبزه سبز گفت:

  به پا خیزید الا ای سوگواران
  الا ای وارثان سر به داران……

 36. newkamb گفت:

  میگن دروغگو کم حافظه هم میشه ! از کی تا حالابه قول خودشون منافقین انقدر قدرت پیدا کردن که میتونن نماینده!!!! مجلس تحمیل کنن.اصولا اینها نمیخواهند بفهمند که قاطبه مردم (حتی جیره خوارهای خودشون ) واقعیتها را کاملا میدونن و نمیشه با این بچه بازیها افکارکسی را منحرف کرد!

 37. حسن گفت:

  شمارا به خدای یکتا قسم بس کنید ازاین همه دروغگویی .واقعا شما نمی فهمید که مردم همه چیز رامی دانندودروغهای شما هیچ درآگاهی های
  آنها اتری ندارد.برگردید به سوی خداوند رحمان ورحیم شاید مورد عنایتش قرار گیرید.

 38. ایران دوست گفت:

  پس معلوم شد احمدی نژاد چطور سر کار آمد دست خودشون را روکردن000ولی مرد باشید حرفی که میزنید رو حرفتو وایسین0
  خدا میداند در زمان بقول شما ستم شاهی دروغ خیلی کمتر میشنیدم با مقایسه کنونی

 39. ماه سبز گفت:

  کلا خبرگزاری فارس خبرگزاری جالبیه !!!
  دلم واسه ملتی میسوزه که وقت میسوزه که پول و وقت میذارن و اخبار اینجور خبرگزاری ها رو میخونن و آخرش هم میگن: ابله ها ملت رو … فرض کردن!!
  اما جالبه که روز بعد روز از نو روزی از نو….
  متاسفانه درست گفتند که ترک عادت موجب مرضه واسه بعضی ها

 40. امين گفت:

  آن چيز كه عيان است چه حاجت به بيان است.پسر عمه من بعنوان نماينده ولي فقيه تو سپاه شهرمون بود كه بازنشست شد.تو ايام انتخابات از طرف امام جمعه …شهرمون ازشون دعوت شد كه بيان.امام جمعه به تمام مدعووين 1000000 تومان از جيب سپاه داده بود كه به موسوي راي ندن.پسر عمم تعريف كرد ك پشت سر موسوي نازنين چه الفاظ زشتي به كار برده بود.عملا گفته بود سپاه نميذاره …. مثل موسوي رئيس جمهور بشه

 41. مقام گفت:

  ای بابا
  سردار آبنوش فامیل ماست . چرا دروغ میگید.
  عجبا

  کلا هر چرت و پرتی می نویسید که کار خودتون رو انجام بدید

  مرگ بر موسوی

 42. هوشیار گفت:

  برادر بسیجی عزیز
  اینکه سپاه (نظامیان) حق نداره وارد سیاست بشه نظر “رهبرکبیرانقلاب (امام)” بود نه نظر “رهبر معظم انقلاب” !!!!!

 43. سعید گفت:

  اگر منظورت از منافقین معترضین هستند که هیچگاه قصد حضور در انتخابات را نداشته و اصولا در این فضا و رویه ی فعلی امیدی به بهبودی نمی بینند از آن گذشته تا بحال این معترضین کی خون و خونریزی کرده اند که حال بخواهند بکنند اسلحه و خشونت در اختیار شماست شما سابقه ی تاریکی در حمله به ملت ایران دارید اگر هم منظورتان مجاهدین خلق است که احدی برای آنها تره هم خورد نمی کند و در معادلات سیاسی به حسابشان نمی آورد. بهتر است خبرگزاری فارس هم منبعد چیزی را از قلم نیاندازد!!!

 44. ناشناس گفت:

  واقعا حال هر انسان آزاده ای از این گونه افاضات کاملا راست !!!!بهم میخوره

  به قول مولانا :کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

 45. یونس گفت:

  مشفق و هم -پالگیهای آ بنوش
  صدتا دروغ گفته بودن، اینم روش

 46. امیر گفت:

  قتنه گران واقعی سردمداران مافیای سپاه هستند که هر روز در پروژه های بزرگ اقتصادی و مسائل سیاسی بیش از روز قبل رخنه می کنند.

 47. Ali گفت:

  inha ke ejaze nemidand kasi joz khodeshoon too entekhabat sherkat kone pas vase chi negaran hastan!!! ehtemalan mitarsan ke khodeshoon ba khodeshoon ham natoonan kenar biyan! vaghean ke gire ajab joonevarhayee oftadim ma! KHODAVAND E BOZORG ro shokr mikonam ke too iran nistam ke majboor basham be arajifhaye inha az radio va television goosh bedam

 48. bi ray گفت:

  velayate faghih migeh agar tame mellat kasi ra antekhab bekonand velayete faghih begooyad na raye mellat mardood ast hala shoma chi migid?