سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دانشجویان سبز دانشگاههای تبریز: از راهپیمایی 10 اسفند حمایت می‌کنیم / زندانی شدن مو...

دانشجویان سبز دانشگاههای تبریز: از راهپیمایی 10 اسفند حمایت می‌کنیم / زندانی شدن موسوی و کروبی، اوج بی‌قانونی کودتاگران است

چکیده :حصر غیر قانونی ( یا به عبارتی بهتر زندان غیر قانونی ) دو یار و همراه جنبش سبز آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی به همراه خانواده هایشان بدون حکم هیچ محکمه ای، نشان دهنده اوج بی قانونی کودتاگران و نمایانگر نهایت استیصال و درماندگی آنان است. ایشان حتی جسارت آن را ندارند که در دادگاهی علنی، هرچند فرمایشی چون تمامی دادگاه های حوادث پس از انتخابات، به محاکمه این عزیزان بپردازند و در پایان حکم دلخواه خویش را صادر...


دانشجویان سبز دانشگاه‌های تبریز در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی حمایت خود را از فراخوان شورای هماهنگی راه سبز امید در خصوص راهپیمایی ده اسفند اعلام کردند. متن این بیانیه به نقل از ندای سبز آزادی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

با اعلام نتایج مهندسی شده انتخابات ریاست جمهوری 88 و وقوع کودتای انتخاباتی در آن، موج جدیدی از اقدامات غیر قانونی آغاز گردید و تمامیت خواهی اقتدارگرایان وارد مرحله نوینی گشت. ایشان که دیگر خود را یکه تاز میدان قدرت می دیدند ظاهر قانون را نیز به کناری نهادند و آشکارا در جهت سرکوب و نادیده انگاشتن حقوق مردم و نیز سلب آزادی های مشروع و قانونی آنان گام برداشتند و روز به روز عرصه را تنگ تر نمودند و صد البته فرجام خود را تلخ تر و ناخوشایند تر.

کودتاگران با بازداشت های بی حد و مرز فعالین سیاسی و دانشجویی بدون رعایت ضوابط قانونی، برگزاری دادگاه های فرمایشی استالینیستی و اخذ اعترافات اجباری و نیز محکوم کردن جمعی از نخبگان دلسوز و منتقد کشور به زندان های طویل المدت بار دیگر ذات انحصارگرا و قانون ستیز خود را به منصه ظهور رساندند و با تحت فشار قرار دادن خانواده این عزیزان، نهایت ناجوانمردی خویش عیان کردند.

اما حصر غیر قانونی ( یا به عبارتی بهتر زندان غیر قانونی ) دو یار و همراه جنبش سبز آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی به همراه خانواده هایشان بدون حکم هیچ محکمه ای، نشان دهنده اوج بی قانونی کودتاگران و نمایانگر نهایت استیصال و درماندگی آنان است. ایشان حتی جسارت آن را ندارند که در دادگاهی علنی، هرچند فرمایشی چون تمامی دادگاه های حوادث پس از انتخابات، به محاکمه این عزیزان بپردازند و در پایان حکم دلخواه خویش را صادر کنند.

گویی اتاق های فکر کودتا چنان به سست و بی اعتبار بودن ادعاهای خود در خصوص رهبران جنبش سبز واقفند که حتی با در اختیار داشتن تمامی دستگاه های تبلیغاتی و اطلاع رسانی، خود را حریف مستندات و دفاعیات مستدل و منطقی آقایان موسوی و کروبی در دادگاهی علنی نمی بینند.

ما دانشجویان سبز دانشگاه های تبریز ضمن محکوم کردن اقدامات فراقانونی حاکمان، از بیانیه شماره چهار شورای هماهنگی راه سبز امید استقبال می نماییم و در محوریت قرار گرفتن این شورا را به منظور جلوگیری از ناهماهنگی میان طیف های مختلف جنبش سبز مفید دانسته از آن حمایت می کنیم.

هم چنین به حاکمیت اقتدارگرا هشدار می دهیم که وضعیت فعلی – حصر یا همان زندان رهبران جنبش سبز – خط قرمز تمامی آزادیخواهان و از جمله دانشجویان سبز دانشگاه های تبریز است و در صورت عدم رفع حصر در کوتاه ترین زمان، می بایست منتظر عکس العمل شدید و غیرمنتظره این دانشجویان باشید که ایشان، دو یاور همیشگی خود را تنها نخواهند گذاشت.

جمعی از دانشجویان سبز دانشگاه های:
سراسری تبریز
علوم پزشکی تبریز
آزاد تبریز
صنعتی سهند تبریز


19 پاسخ به “دانشجویان سبز دانشگاههای تبریز: از راهپیمایی 10 اسفند حمایت می‌کنیم / زندانی شدن موسوی و کروبی، اوج بی‌قانونی کودتاگران است”

 1. araz گفت:

  ضمن محكوم كردن بازداشت آقايان موسوى وكروبى به آقايانى كه از طرف آذربايجان بيانيه مي دهن بكويم تازمانى كه حقوق ملت آذربايجان قبول نداريد خبرى تو آذربايجان نخواهد بود حقوق ملت آذربايجان1 رسمى شدن زبان تركى 2رفع تبيعض نژادى 3 فدارال شدن ايران تشكيل دولت فدرال آذربايجان

 2. مسعود دیپلمات گفت:

  فردا روز سرنوشت ساز است .
  اگر ایستادید و محکم و استوار جلو رفتید مشمول آیه کریمه = ان کنتم عشرون صابرون یغلبوا ماتین= خواهید شد انشاء الله .
  و اگر پس ایستادید و نظاره کردید مشمول آیات کریمه زیر می شوید = لاَّ يَسْتَوِي الْقَاعِدُونَ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ غَيْرُ أُوْلِي الضَّرَرِ وَالْمُجَاهِدُونَ = فَلْيَحْذَرِ الَّذِينَ يُخَالِفُونَ عَنْ أَمْرِهِ أَن تُصِيبَهُمْ فِتْنَةٌ أَوْ يُصِيبَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ = یا علی

 3. ناشناس گفت:

  حرفها زده شد، نكتها گفته شد ،ايرادها گرفته شد و……..ديگه همچى به خودمون بستگى داره.در ضمن به نظر من فردا امثال اقاى خاتمى بايد اول صف حاضر بشوند خيلى تاثير گذاره.

 4. بوعلی سبز گفت:

  ازطرف دانشجویان پیرو جنبش سبز دانشگاه بوعلی سینا سوگند می خوریم تا آخرین قطره خونمان در برابر این جلادین در راه آزادی میهنمان بایستیم (یا همه آزاد می شویم یا به آزادی بزرگتر از آن که شهادت است می رسیم)

 5. koroghlul گفت:

  آقاي araz رسيدن به خواسته هاي مشروع آذربايجانيها تنها در سايه يك حكومت دموكراتيك امكان پذيراست و تمام تلاشهاي جنبش سبز برقراري چنين حكومتي است كه همچنانكه در منشور جنبش سبز آمده حقوق اقليتها و قوميتها به رسميت شناخته شود، به همين خاطر وظيفه انساني تمامي كساني كه معتقد به حقوق بشر هستند پيستن به اين حركت است.

 6. ناشناس گفت:

  به آراز:
  به خدا قسم همین مردم آذربایجان شما میهن فروشان رو با دم گرفته و به اعماق ترکیه پرت خواهند کرد……..
  گفته های شما نشانه بی سوادی و کوته فکری و عمق نفرت شمایی که ادعای انساندوسیتی دارید ، است…
  پاینده ایران

 7. ناشناس گفت:

  آقای یا خانم araz در صورت وجود حکومت دموکراتیک شما نیز به این حق ها می رسید. ذات دموکراسی این است. پس لطفا شما برای دموکراسی و آزادی تلاش کن تا در مرحله بعدی میوه آن را بچینی. قبولاندن حقوق مردم آذربایجان به خود مردم بستگی دارد.البته این را هم بگویم من هم یک آذربایجانی هستم . اما این دلیل نمی شود برای کشورم ایران تلاش نکنم.

 8. ناشناس گفت:

  امیدوارم که مردم آذربایجان جدی تر از قبل جنبش رو همراهی کنند. ما آذری های ساکن تهران از سکوت مردم غیور آذربایجان در تعجبیم. همراه شو عزیز

 9. ناشناس گفت:

  کاملا موافقم
  آقای خاتمی بایدتکلیف خودشون رو مشخص کنند . شجاعتی رو که طی دوره 8 ساله باید به خرج می دادند اما ندادن حالا رو کنند.

 10. ناشناس گفت:

  من بعنوان یک ترک مدافع سرسخت حقوق ملت آذربایجانم اما این را هم میدانم تا پی یا فونداسییون ساختمانی به درستی و اصولی ایجاد نشود از خود ساختمان خبری نخواهد بود و پی سه حق مسلمی که دوست عزیزم مطرح کرده قطعا برقراری دموکراسی به معنای واقعی آن است پس دست در دست هم دهیم تا انتخاباتی آزاد و جامعه ای آزاد ایجاد کنیم که نتیجه و خروجی آن قطعا نه تنها تامین حقوق ملت ما آذریها بلکه تامین حقوق تمامی قومیتها و شهروندان را نیز شامل خواهد شد.

 11. یا حسین گفت:

  ای اهل وطن میر و علمدار نیامد…علمدار نیامد…علمدار نیامد
  ای اهل وطن سید و سالار نیامد…علمدار نیامد…علمدار نیامد

 12. ناشناس گفت:

  آذربایجان آزادی می خواهد زبان مادری می خواهد

 13. ناشناس گفت:

  آقای موسوی فرزند آذربایجان است.ما فرزندان خود را تنها نمب گذاریم اما آقای موسوی تو هم زبان مادری و دینی که این ملت بر گردن تو دارد را فراموش نکن.برای یکبار هم که شده از ملت بزرگ آذربایجان و حفظ و پاسداشت زبان زیبای آذری سخن بگو

 14. انقلاب خودجوش آخرالزمان گفت:

  آقایی که به اسم آذربایجانی کامنت گذاشتی(احتمالا سایبری باشی) بنده با عنوان یک تبریزی از تمام خواسته های تاریخ مصرف گذشته این چنینی اعلام برائت میکنم و یادآور این جمله تاریخی امام میشوم که در جمع آذربایجانی ها فرمود:
  “شما آذربایجانیها محافظ ناموس این ملت هستید”
  قال الصادق (ع) : لابد من آذربایجان
  حضرت صادق(ع) : “برای ما چاره ای نیست جز آذربایجان”
  ای ملت آذربایجان امروز هم مثل هر روز مثل هر بحران چشم امید ملت ایران به شما دوخته شده بپاخیز , ای آذربایجانی غیور بپاخیز
  ای وارثان ستارخان و باقرخان و صفرخان (صفر قهرمانیان) بپاخیزید

 15. گلاب گفت:

  سلام
  خدمت آقای araz عارضم، عزیزم من هم ترکم و تبریزی هستم ولی برایم تبریز و آذربایجان تنها با ایران است که معنی می شود. فکر نمی کنید این حیلت اقتدارگرایان و تمامیت خواه ها هست که با این ترفند ها مردم سلحشور آذربایجان را از باقی ملت ایران جدا کنند و آنها را بی تفاوت نسبت به اوضاع مملکت سازند؟
  از نگاهی دیگر مگر غیر این است که مانع اصلی تحقق حقوق آذربایجان، همین حکومت و حاکمین هستند؟ پس بیان این که “تازمانى که حقوق ملت آذربایجان قبول ندارید خبرى تو آذربایجان نخواهد بود ” نشان دادن چراغ سبز برای تبعیض بیشتر، ظلم بیشتر و تضییع بیشتر حق مردم آذربایجان است،
  مردم تبریز و آذربایجان در طول تاریخ باران لطف و کرم و حماسه ای بودند که همواره برای ایران و ایرانی باریده اند.
  در صورت برپا شدن حکومتی عادل و قانون گرا ، پی گیری مطالبات این مردم نیز سهل تر و وصول مطالبات دور از انتظار نخواهد بود.
  همراه شو عزیز

 16. ناشناس گفت:

  دوست عزيز در يك كشور يك ملت زندگي ميكنند .كه اكثرا از چند اقوام تشكيل شده اند .البته باي حقوق همه رعايت شود.مثلا ميگويند
  ملت امريكا .كه داراي بيش از صد اقوام است

 17. كرد گفت:

  يك اذر بايجان يك ايران درود بر همه اقوام ايراني.كرد اذري .فارس بلوچ عرب وهمه ديگران

 18. ناشناس گفت:

  چرا من هرچی می نویسم اینجا ثبت نمی شه؟

 19. ناشناس گفت:

  کجایند مردم آذربایجان