سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نماینده بافت: دولت توان اجرای چنین بودجه‌ی حجیمی را ندارد...

نماینده بافت: دولت توان اجرای چنین بودجه‌ی حجیمی را ندارد

چکیده :در سال گذشته 38 هزار میلیارد تومان بودجه اعتبارات اجرای عمران اختصاص داده شده بود که به خاطر هدفمند کردن یارانه ها این کار به تعویق افتاد که در حال حاضر به بزرگترین مشکل اعتبارات اجرایی بدل شده...


به گفته یک عضو کمیسیون عمران مجلس در بودجه عمرانی تعریف زیربنایی درست نیست وبه نظر می رسد دولت توان اجرایی این بودجه را با چنین حجمی نداشته باشد.

به گزارش خبر آن لاین، براساس اظهارات محمد نقی بختیاری، در سال 90، 47 هزار میلیارد هزینه بودجه عمرانی در نظر گرفته شده است و این هزینه در مقایسه با سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است. این هزینه عمدتا به امور دفاعی، امنیتی و بودجه عمومی اختصاص داده شده است.

وی در عین حال متذکرشد: در حال حاضر فعالیت های عمرانی کشور مخصوصا در بخش خصوصی در بسیاری از کارها زمین گیر و اجرای این هزینه ها بالاتر از هزینه ابلاغ شده است.

این نماینده مجلس تاکید دارد: در سال گذشته 38 هزار میلیارد تومان بودجه اعتبارات اجرای عمران اختصاص داده شده بود که به خاطر هدفمند کردن یارانه ها این کار به تعویق افتاد که در حال حاضر به بزرگترین مشکل اعتبارات اجرایی بدل شده است.

بختیاری در ادامه متذکر شد: امسال بودجه با 27 درصد کاهش مواجه شده است. بودجه سال 89 در مقایسه با سال گذشته نزدیک به 50 درصد یعنی مبلغی بالغ بر 16 – 15 هزار میلیارد تومان افزایش داشته و تا کنون بسیاری از کارها به اتمام نرسیده است. اعتباراتی از طرف دولت در زمینه عمرانی تخصیص داده شده است و تعداد زیادی پروژه و منابع موجودی در دست اجرا قرار دارد که باید انجام شود.

بر اساس اظهارت محمد تقی بختیاری،47 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی و افزایش ان در سال جاری در شرایطی که هنوز بسیاری از پروژه های عمرانی سال گذشته بلاتکلیف مانده اند کمی سوال برانگیز است. چرا که برخی از نمایندگان همچنان برای اجرایی شدن این میزان بودجه در بخش عمرانی در سال 90 با ابهامات زیادی روبه رو هستند.


یک پاسخ به “نماینده بافت: دولت توان اجرای چنین بودجه‌ی حجیمی را ندارد”

 1. یک رزمنده سبز گفت:

  آقای بختیاری، شما تازه مساله دار شدی؟ کل کودتای انتخاباتی و سرکوب مردم برای بالا کشیدن درآمدهای این کشور است و گرنه به این سئول ساده پاسخ دهید: چرا چین ارزشِ یوان را کمتر از نصف بهای واقعی اش نگه می دارد و ایران ارزش ریال را سه برابر دلار؟ چرا آنها دلار را گران نگاه می دارند و ما ارزان؟
  چون حکومت چین میخواهد صادراتش را بالا نگه دارد و آقایان کودتاچی نیز می خواهند سرمایه هاشان را با سه برابرِ ارزش واقعی از ایران خارج کنند. بودجه دزدی نیز یکی از راههای تامین ریال فراوان برای خرید دلارِ ارزان است. ککشان هم نمی گزد که تولیدکننده این کشور نیست و نابود شود. به جز دزدیدن بودجه، راههای دیگری هم برای تهیه ریالِ فراوان دارند، مانند:
  _دو تا سه برابر کردن بهای خودرو نسبت به بازار جهانی و هزار کلک برای فروختن خودروهای ساخت آقازاده ها که لایحه هایش را خودتان تصویب کردید (مانند چهار سرنشین کردن، سهمیه سوخت، طرح تعویض، فروش اقساطی، لیزینگ)
  _انحصار واردات گوشت (در افغانستان 5 هزار تومان در ایران یازده تا نوزده هزار تومان)
  _بندرهای اختصاصی سپاه برای دور زدن گمرک
  _بازی با بازار مسکن
  _بازی با بازار ارز
  _دزدی از گنجینه ها و کاخ موزه
  _دزدیدن پیکره های برنزی میدانهای شهر
  _رشوه و اخاذی در ادارات و شهرداریها
  _قرارهای سنگین وثیقه
  _بالا کشیدن اموال مجهول الوارث، خارج نشینها، بازماندگان قاجار، خویشاوندانِ محکومین و هر چه که تصورش را بکنید.
  آقای بختیاری! تا دیر نشده به دریای مردم بپیوندید و آمرزش بخواهید.