سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بازداشت دو فعال دانشجویی و ناپدید شدن یک استاد دانشگاه در قزوین...

بازداشت دو فعال دانشجویی و ناپدید شدن یک استاد دانشگاه در قزوین

چکیده :در پی تجمعات مسالمت آمیز ٢۵ بهمن فرهاد فتحی و سعید سکاکیان، دو تن از فعالین دانشجویی قزوین توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند. رضا ایزدی استاد دانشگاه غیرانتفاعی غزالی قزوین، که چندین بار در جریان حوادث بعد از انتخابات بازداشت شده بود، نیز طی چند روز گذشته ناپدید شده و تا کنون خبری از وی در دست...


در پی تجمعات مسالمت آمیز ٢۵ بهمن فرهاد فتحی و سعید سکاکیان، دو تن از فعالین دانشجویی قزوین توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند. همزمان گزارش رسیده است که رضا ایزدی استاد دانشگاه غیرانتفاعی غزالی قزوین، که چندین بار در جریان حوادث بعد از انتخابات بازداشت شده بود، طی چند روز گذشته ناپدید شده و تا کنون خبری از وی در دست نیست.

به گزارش جرس، در جریان برگزاری تظاهرات و تجمعات حامیان جنبش سبز در ٢۵ بهمن ماه امسال، که جهت حمایت از قیامهای اعتراضی منطقه شکل گرفته بود، دو تن از دانشجویان دانشگاه بین المللی قزوین توسط ماموران امنیتی دستگیر و به زندان اوین منتقل شدند.

این گزارش خاطرنشان کرده که این دو نفر طی چند روز اخیر هر دو با خانواده خویش تماس داشته و از سلامتی خود خبر دادند ، اما همچنان از وضعیت پرونده و اتهامات وارده به آنها خبری در دست نمی باشد.

همچنین کمیته گزارشگران حقوق بشر نوشت رضا ایزدی فارغ التحصیل دانشگاه و استاد دانشگاه غیرانتفاعی غزالی قزوین، مدتی است که ناپدید شده و تا کنون خبری از وی در دست نیست.

این گزارش به نقل از منابع محلی افزود “نامبرده سال گذشته نیز پس از اجتماعات ۱۶ آذر ٨٨ در تهران بازداشت و مدتی نزدیک به دو ماه را در بند ٢٠٩ زندان اوین در بازداشت به سر برده و بعد از دو ماه با قید وثیقه صد میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود.

طی روزهای اخیر، تعداد زیادی از دانشجویان و فعالان دانشجویی و چند استاد دانشگاه بازداشت شده اند.


یک پاسخ به “بازداشت دو فعال دانشجویی و ناپدید شدن یک استاد دانشگاه در قزوین”

  1. احسان گفت:

    پروردگارا رهايي اسيران از چنگال حاكمان ظالم را تعجيل فرما
    آمين يا رب العالمين