سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » امروزه برخی مانند معاویه و عمروعاص حکومت می‌کنند...
» مصاحبه با حمزه غالبی، رئیس ستاد جوانان موسوی

امروزه برخی مانند معاویه و عمروعاص حکومت می‌کنند

چکیده :این شهید دزدی بی سابقه نیست، انحصارطلبان سالهاست که خون پاک شهیدان انقلاب و شهیدان جنگ را مصادره به مطلوب کرده اند و از آن برای تطهیر خود سوء استفاده می کنند. جوانانی که در انقلاب جان باختند، در پی برقراری حکومت استبدادی با مذهبی قرون وسطایی نبودند....


کلمه- آزاده افروز: حمزه غالبی، رئیس ستاد جوانان میرحسین موسوی در انتخابات سال 88، معتقد است استبداد حاکم بر ایران می خواهد استقلال و درون زا بودن جنبش سبز را زیر سؤال ببرد، اما سلامت میرحسین موسوی و سایر رهبران جنبش سبز چنان هست که هرگونه تلاش آنها برای زدن اتهامات بی اساس، تنها باعث مضحکه شدن و بی اعتبارتر شدنش در افکار عمومی می شود.

او تاکید می کند که حاکمیت در ادعاهای بیگانه ستیزی خود راستگو نیست و حتی با دریوزگی و روشهای پنهانی برای مذاکره با آمریکا تلاش می کند. به عقیده ی او، مواضع اخیر آمریکا که به استبداد خوراک بتلیغاتی داده هم باید مشکوک بود.

غالبی معتقد است که جنبش سبز یک جنبش فراگیر است و امروز سرکوبگران دچار خشمی ناشی از ترس شده اند که حاصل آن وقاحتی بی شرمانه در دروغ و حیله گری است.

حمزه غالبی به سوالات کلمه درباره آنچه در راهپیمایی 25 بهمن ماه گذشت، پاسخ گفته است:

پس از راهپیمایی 25 بهمن ماه، همه سخنگویان جریان کودتا، از احمد جنتی گرفته تا احمد خاتمی، به تندی سخنرانی کردند و در تظاهرات های سازماندهی شده ای که انجام شد، توهین و ناسزای بسیاری به سران جنبش سبز گفتند و حتی خواستار اعدام آنها شدند. به نظر شما این برخورد تند و خشن با تقاضای مدنی مردم معترض، به چه دلیل است؟

این واکنش، نشانه خشم و عصبانیت است؛ واکنشی عاطفی و نشانه بلوغ نیافتگی نسبت به احساس شکست. بیش از یک سال است با هزینه گزاف، به قیمت از کف دادن مشروعیتشان، به هر روشی برای سرکوب متوسل شده اند. حضور پررنگ مردم در ۲۵ بهمن برای آنها که مدتهاست سعی می کنند وجود جنبش و بحران را کتمان کنند، موقعیت کسانی را ایجاد کرد که احساس می کردند تنها یک قدم به خانه آخر داشتند، اما با ۲۵ بهمن دوباره به نقطه اول بازگشته اند. خصوصا که این حضور در شرایطی بوده است که کشور بیست ماه سرکوب را پشت سر گذاشته است، بسیاری از فعالان سیاسی در زندان هستند، اجازه فعالیت به گروهای سیاسی داده نمی شود، شرایط امنیتی و تهدید مردم ادامه دارد و هزینه حضور به شدت بالا بوده است. وقتی علی‌رغم این همه محدودیت غیر قانونی و هزینه بالای حضور، مردم اینطور حضور پیدا کرده اند، می توان حدس زد وضعیت جامعه چطور است. اینها راهی هم جز سرکوب بلد نیستند، برای همین مستاصل شده اند و رو به وقاحت آورده اند.

پیش از این شهیدان سبز یا کتمان می شدند و یا متهم می شدند به اینکه خودشان در یک سناریو، نقشه ی کشته شدنشان را کشیدند، اما این بار پیکر شهیدان را ربودند و ادعا کردند که آنها هوادار همان چیزی بودند که به آن اعتراض داشتند و بدتر اینکه مدعی شدند شهید “ژاله ” برای روزنامه کیهان خبرچینی می کرده است. فکر می کنید چرا حاکمان تا این اندازه از درجات اخلاقی سقوط کرده اند؟

برای اینکه سابقه این وقاحت ها را بدانیم، یادآوری یک نمونه تاریخی شاید بد نباشد. بعد از شهادت عمار یاسر،با توجه به حدیثی که از پیامبر نقل شده بود مبنی بر اینکه عمار توسط گروهی ستمگر به شهادت می رسد، ولوله ای در سپاه معاویه افتاد. اینطور نقل شده است که “عمروعاص” برای حل این بحران گفت: عمار را علی به جنگ آورده، پس علی مسبب شهادت عمار بوده است و حتی معاویه بعدها مجلس های باشکوه عزاداری برای عمار ترتیب داد. این شیوه ها و این حد از وقاحت، چیز جدیدی نیست؛ آقایان قبلا هم نشان داده اند.

البته وقاحت اینها حد و مرز ندارد. اصلا این شهید دزدی بی سابقه نیست، انحصارطلبان سالهاست که خون پاک شهیدان انقلاب و شهیدان جنگ را مصادره به مطلوب کرده اند و از آن برای تطهیر خود سوء استفاده می کنند. جوانانی که در انقلاب جان باختند، در پی برقراری حکومت استبدادی با مذهبی قرون وسطایی نبودند. آنهایی که در جنگ 8 ساله جانشان را بر سر دفاع از میهن دادند، در پی تحکیم قدرت عده ای چماقدار و… نبودند.

من می خواهم این عبارت میرحسین را تکرار کنم که تا وجود یک بحران جدی در کشور به رسمیت شناخته نشود، راهی برای خروج از مشکلات و مسائل پیدا نخواهد شد. عدم اذعان به بحران، توجیه گر ادامه راه حل های سرکوبگرانه خواهد شد. اینها غافل اند از اینکه هر باتومی که فرود می آورند، مثل تیشه ای است که به ریشه ی مشروعیتشان می زنند و با هر تنی که اسیر می کنند، آه مظلومی به هوا می رود. این اعتقاد جا افتاده ی ماست که آه مظلوم، خانمان برانداز است.

حاکمیت سعی می کند تا جنبش سبز را به غرب و آمریکا وصل کند و سران جنبش در رسانه های حکومتی متهم به ارتباط با صهیونیست ها و آمریکا می شوند. شما فکر می کنید چرا این اتهام زنی ها در دستور کار قرار گرفته است؟

کودتاگران در حالی برای تخریب رقبای خود، آنها را به دول خارجی نسبت می دهند که به هر روشی در حالت دریوزگی برای مذاکره با آمریکا متوسل می شوند و حتی قبل از کودتای ۲۲ خرداد سعی کرده اند موافقت آمریکایی ها را برای همراهی با کودتا به قیمت فروختن دستاوردهای کشور فراهم کنند. متاسفانه آمریکایی هم مثل کودتای ۲۸ مرداد، طرف کودتاچیان را گرفتند و نامه نوشتند به مقامات که آنها خیالشان راحت باشد و بلافاصله اعلام کردند که احمدی نژاد را به رسمیت می شناسند. حتی من به مواضع اخیرشان هم که خوراک برای جنگ تبلیغاتی به استبداد می دهد، مشکوک هستم. اما نکته ی مهم این است که درون زا بودن جنبش سبز و استقلال آنچنان مهم است که اینها سعی می کنند چهره ی آن رو مخدوش کنند، وگرنه سلامت میرحسین موسوی و سایر رهبران جنبش سبز چنان هست که هرگونه تلاش آنها برای زدن اتهامات بی اساس، تنها باعث مضحکه شدن و بی اعتبارتر شدنش در افکار عمومی می شود.

به نظر می رسد جنبش سبز پس از یک سال نهفتگی، امروز دوباره به سطح آمده و با همه سرکوب ها، دوباره به بار نشسته است. شما فکر می کنید جنبش سبز چه بخشی از جامعه ایران را نمایندگی می کند؟

جنبش سبز جنبش فراگیری است، اما با کسانی که در خدمت استبداد بوده اند، مرز مشخصی دارد؛ چه کسانی که قبل از انقلاب اسلامی در خدمت استبداد و علیه مردم بوده اند و چه کسانی که بعد از انقلاب می خواهند مظاهر استبداد سلطنی را بازتولید کنند. مرز جنبش سبز با اینها به نظر مرز مشخصی است. برای ما یک زمانی عجیب بود حتی تصور اینکه در خیابانهای کشور عده ای خون شهروندان را برای خودشان مباح بدانند و دست به ترور های گسترده بزنند و حتی به صورت کور، زن و مرد بی گناه را بکشند. برای ما غیر قابل تصور بود که عده ای به خاطر اغراض سیاسی شان رو به همکاری و نوکری صدام بیاورند، اما اسلحه ای را که باید به سمت دشمنان کشور باشد، به سمت مردم کشورشان گرفتند. در این مدت دیدیم هنوز هم هستند کسانی که از سر اطاعت کورکورانه از قدرت، حاضرند اسلحه ی جنگی را که باید به سمت دشمنان کشور نشانه برود، به سوی مردم گرفتند و حاضر شدند به سمت مردمی که رای شان را مطالبه می کردند، شلیک کنند. ریختن خون مردم برای جنایتکارانی که البته تنها در رسانه مستبدان زنده هستند، برایشان تنفر مردم را آورد. سرنوشت منافقین جدید هم که خون مردم را بر خودشان مباح می داند، چیز متفاوتی نیست و پوشیدن لباس فرم و استفاده از عنوان رسمی نمی تواند نقش کلاه شرعی را برایشان بازی کند.

به نظر شما آنها پیام 25 بهمن را خواهند شنید؟

درسی که باید از ۲۵ بهمن باید بگیرند، این است که سرکوب و اتهام زنی جواب نخواهد داد، و تنها آنها را از درک حجم تحولاتی که در زیر پوست جامعه می گذرد، ناتوان تر خواهد کرد. مطالباتی که جلویشان سد شود، تنها سیلهای بزرگتری را سبب می شوند که هر بار غافلگیرانه تر خواهند بود. البته خوشبینانه است که که فکر کنیم استبداد به این راحتی ها حاضر است دست از کتمان خواسته های جامعه بردارد، اما نکته این است که کتمان آنها، تاثیری در حجم مطالبات محقق نشده، ندارد و در عزم مردم برای تغییر، خللی ایجاد نخواهد کرد. من فکر مردم این را در ۲۵ بهمن بلند فریاد زدند.

برخی احتمال می دهند خشونت عریان نیروهای سرکوب، می تواند موجب واکنش های تندتر مردم شود. نظر شما چیست؟

جنبش سبز یاد گرفته است که از روشهای مختلف و در شرایط گوناگون، راهش را پیش ببرد، اما روشهای خشونت آمیز قصه اش فرق می کند. من می توانم همدلی کنم که وقتی نیروی سرکوب بی امان خشونت می ورزد و حتی مردم شاهد صحنه های دلخراش ضرب و جرح افراد مسن هستند، فرد در معرض خشونت گاهی راهی جز دفاع از خودش ندارد؛ اما به نظرم وقتی ما استفاده از خشونت را نفی می کنیم، باید حواسمان باشد که خودمان از روش آنها استفاده نکنیم. این جدا از این است که خشونت معمولا در تاریخ هم پیامدهای خوبی نداشته است. از طرفی، مامور نیروی انتظامی هم یک جوانی مثل امثال ماست که دوره ی سربازی اش را می گذراند و یا همسایه ای است که برای امرار معاش در پلیس کار می کند. مطمئنا بالاخره هموطنانمان در نهادهای نظامی و انتظامی در کنار ما خواهند بود.

این مسیر می خواهد به کجا ختم شود؟ جنبش سبز چه می خواهد؟

هرچند در بیانیه های مختلف میرحسین موسوی و سایر رهبران جنبش سبز موارد مکرر گفته شده است اما من شخصا فکر می کنم ما می توانیم مشخص تر هم خواسته هایمان را طرح کنیم. این خواسته ها هم چیز عجیب و غریبی نیست. من فکر می کنم در چارچوب اجرای بدون تنازل قانون اساسی، همین اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی که برگذاری تجمعات را آزاد می داند، یک حق بنیادی است که نمی شود از آن گذشت. با توجه به همین است که الان بیش از پیش می توانیم بفهمیم اهمیت تاکید تدوین کنندگان قانون اساسی برای گنجاندن این اصل چه بوده است. البته این یک پیشنهاد است و می تواند از مواضع رهبران جنبش فهرستی از خواسته های مشخص استخراج کرد. اما بدون مجبور کردن استبداد به تمکین در مقابل حق شهروندان برای برگزاری تجمع اعتراضی که در اصل 27 قانون اساسی هم به تصریح آمده است، هیچ خواسته ی دیگری ضمانت اجرایی ندارد. به نظرم تلاش برای اجرایی کردن همین اصل، یک خواسته ی روشن و مشخص است. از طرفی هم در هر صورت نیروی سرکوب باید بفهمد حرکت مستمر جنبش سبز ادامه دارد و همانطور که بیست ماه سرکوب، مسئله ی آنها را حل نکرده است، بعد از این هم نخواهد کرد. حماقت هایی نظیر ایجاد محدودیت و حصر، تاثیری در این مسیر ندارد و فقط فضای جامعه را تندتر و کار را برای خودشان سخت تر می کند.


23 پاسخ به “امروزه برخی مانند معاویه و عمروعاص حکومت می‌کنند”

 1. يك رزمنده.وجان باز گفت:

  واقعا انقلاب به دست دزدان ونا اهلان افتاد.ان همه شهيد وانهمه مبارزه براي ازادي .در زمان شاه ازادي اجتماعي بود سياسي نبود .انرا هم ازدست داديم .1 اسفندبيائيد ..براي ارزوهاي بر باد رفته

 2. ربابه گفت:

  اشتباه نکن بادرإ اینها روی یزید هم سفید کردند. یزید اجازه داد که حضرت زینب در حضور شخص یزید علیه اش بشدت صحبت و افشاگری بکند.آیا یزید ایران حاضر به این کار هست. ایشان را با صدام و استالین میتوان مقایسه کرد

 3. Mahdi Amirisefat گفت:

  این توهم همکاری امریکا با کودتاگران مضحک ترین چیزیه که شوماها دائما از ان دم می زنید. حتی اگر مصلحتی هم این حرف رو می زنید اشتباهی تاکتیکی است. اگر کسی میباست قر بزنه، مصر و گروه هایی مثل اخوان اولی بودند، اما آنها با زیرکی از این مطلب صرف نظر کردند و توانستند مواضع و نفوذ آمریکا بر رسانه ها و متحدینش را به نفع خود مصادره کنند…

 4. goli گفت:

  هرگونه تعرض به دین واعتقادات موجب خشم ونفرت خواهد شد خیلی ها بادین درافتادند امابدجوری برافتادند لطفا حدخودرارعایت کنید.

 5. ناشناس گفت:

  آفرین به تو با این تحلیل واقع گرانه و منطقی خدا کند حاکمیت دست از عناد و لجاجت بردارد

 6. برادر دو شهید دفاع مقدس گفت:

  برادر عزیز این شما اقتدار گرایان هستید که با دست خود درحال قطع ریشه های دین داری مردمید.

 7. علی گفت:

  خدا نابود کند ریشه ظلم و جور را . الهی آمین
  یا حسین
  میر حسین

 8. ناشناس گفت:

  آفرین به این جوان برومند ایران ما – دم همه شما ها گرم که حتی با چشیدن طعم بازجویی های زننده و اعدام و تحقیر باز هم اینگونه جان برکفید برای آزادی ایران عزیز از چنگ بدخویان

 9. ناشناس گفت:

  درود بر جنبش بیدار ایران.

 10. پاینده ایران گفت:

  راهه ملت – راه صانع و محمد——-دزدی تو روز روشن – وای شهیدمون رو بردن——–ایران و مصر و یمن – مرگ بر اهریمن——–ایادی چین و روسیه-دیگه وقت دموکراسیه———-میانه رو هم صدا شو -از زور گو جدا شو——–ایران مدنی – دشمن هر اهریمنی——افراطی گری محکومه – این حرفه همه مونه——-یک اسفند یک شنبه – دموکراسی تو روزه روشنه—–حرف های موسوی و کروبی اًکشنه – دموکراسی تو روزِ روشنه——–صدا و سیمای رهبر نمی خوایم – دولت کودتا نمی خوایم///خفت و خواری نمی خوایم – دولت کودتا نمی خوایم///سپاه زورگو نمی خوایم – دولت کودتا نمی خوایم///روزنامه دولتی نمی خوایم – دولت کودتا نمی خوایم——–عادیه عادیه – فقر و بیکاری عادیه///عادیه عادیه – تورم چهل عادیه///عادیه عادیه – خفت و خواری عادیه———برنامه های توسعه ارزونیتون – ایرانو نمیدیم به چنگتون——–دین هر کی ماله خودشه – حکومت فتیله دشمنی رو بکشه———-مزدور عزیزه – چون پوله نفت لذیذه///پول نفت لذیذه – حکومت از فساد لبریزه———بمب اتم چیه – کودتاچی آپاچیه——-تمدن تمدن – دشمن هر جنگ و خون——–دیکتاتوری دیگه بسه – موسوی فریاد رسه———-همه با حقوق بشر – مبارزه با توپ و تشر———-حمایت حمایت -از شورای امنیت———انزوای ایرانی – مخالف پیشرفت جهانی——–ما فرزندان ملتیم – دنباله حقیقتیم
  ———تا کی گول بزنیم خودمونه – همراه شو بگیریم حقمونه———استقلال آزادی – دموکراسی انسانی——-هموطن قرن بیست و یکه – عقب موندگی یک حقیقته——موسوی آزاده – کروبی همراهه
  این هم شعارهایی که می خواستین.

 11. IRANI گفت:

  BACHEHA MA BAYAD

  MOSTAGHIM BE

  MEYDANE AZADI

  BERAVIM VA DAR

  ANJA MOSTAGHAR

  BESHAVIM

  DROOD IRANE SABZ

 12. ایرانی اصیل گفت:

  واقعا حکومت اینا شبیه به معاویه و عمروعاصه.زنده باد موسویو کروبی.ما هستیم.فردا ساعت 3 همون جاهای همیشگی

 13. moktar گفت:

  be kori chsm doshmanan jonbesh sabz zendeh ast

 14. زن-مرد-دختر-پسر گفت:

  سلام.با حرف چیزی درست نمیشه.باید عمل کرد.فردا بازم میام.مثل همیشه.می دونم شماها هم میاند.نه فقط برای موسوی و کروبی که برای خودتون
  و ازادیتون

 15. آزاد گفت:

  آقا تورو خدا این حرفارو نزن …. صدها و هزاران رحمت به معاویه و عمروعاص. من اصلا تو این دنیا کسی یا حکومتی را نمیتوانم پیدا کنم که شبیه به اینها باشد. …امام جان ظهور کن پس کی میخواهی ظهور کنی

 16. دوستدار آزادی گفت:

  بگذارید من خواسته های جنبش سبز رو بگم:
  1_آزاد کردن تمام زندانیان سیاسی
  2_مجازات کردن تمام کسانی که در کشتار،شکنجه،تجاوز و سرکوبهای وحشیانه و ددمنشانه چه مستقیم و چه غیر مستقیم دست داشته اند و پخش آن در تلوزیون
  3_آزاد کردن فعالیت تمام احزاب اصلاحطلب
  4_اجازه انتشاره به تمام روزنامه های اصلاحطلب، برداشتن فیلتر تمام سایتهای اصلاحطلب
  5_صحبت کردن سران اصلاححطلب و نمایندگانشان در تلوزیون
  6_برگزاری انتخابات دوباره کاملا آزاد با مشارکت تمام احزاب و منتقدان دولت و حکومت

 17. عاشق آزادی گفت:

  بگذارید من خواسته های جنبش سبز رو بگم:
  1_آزاد کردن تمام زندانیان سیاسی
  2_مجازات کردن تمام کسانی که در کشتار،شکنجه،تجاوز و تمام سرکوبهای وحشیانه و ددمنشانه چه مستقیم و چه غیر مستقیم دست داشته اند و پخش آن در تلوزیون
  3_آزاد کردن فعالیت تمام احزاب اصلاحطلب
  4_اجازه انتشاره به تمام روزنامه های اصلاحطلب، برداشتن فیلتر تمام سایتهای اصلاحطلب
  5_صحبت کردن سران اصلاححطلب و نمایندگانشان در تلوزیون
  6_برگزاری انتخابات دوباره کاملا آزاد با مشارکت تمام احزاب و منتقدان دولت و حکومت

 18. سبزه گفت:

  برادرم حمزه جان ، از نیروهای انتظامی بخوبی یاد کردی . ولی من مطمئن هستم برادران پاسدار کاملا طرف مردم و از مردم هستند چنانکه بارها این را نشان داده اند فقط چند نفر از فرماندهان فاسد ویا گول خورده هستند که در سرکوب مردم نقش دارند. مطمئن هستم حتی فرماندهان میانی نیز فکرشان همراه مردم و وطنشان است . سپاه پاسداران مردمی ترین نیروی نظامی در دنیا بودند و من مطمئنم امروز نیز هستند و بالاخره خودشان را نشان خواهند داد

 19. ناشناس گفت:

  کاملا درست میگه اقای غالبی . من به عنوان کسی که مسایل بین المللی رو تخصصی پیگیری می کنم میگم که اوباما با احمدی نژاد توافق کرده نزدیک انتخابات و بعد از انتخابات و در شرایطی که مردم سرکوب می شدن اوباما نامه ای به رهبر نوشت و اطمینان خاطر داد که مساله انتخابات رو موضوع داخلی می دونند و بر اساس توافق صورت گرفته با احمدی نژاد بلافاصله دولت احمدی نژاد را به رسمیت شناختند و اعلام کردند که می خواهند مذاکرات هسته ایشان را ادامه بدهند. اینا که می گم تحلیل نیست بلکه خبره . اگر کسی دقیق تر اخبار و بحث های آمریکایی ها را دنبال کرده باشه متوجه می شه که اصلا هم موضوع محرمانه ای هم نیست. البته دولت اوباما هم کتمان نمی کند و می گویندکه اشتباه کرده اند. پیشنهاد می کنم اون کسی که گفته اینجوری نیست فقط تلوزیون ایران رو نبینه.

 20. ناهید گفت:

  اگه یه نفر واقعا تو این وسط بخواد بفهمه حق با کدوم طرفه بیاد و ببینه طرفداران این ور چگونه منطقی مستدلل و با رحم وشفقت تفکر میکنه و حرف میزنه و طرفداران اونور چگونه ا ز قتل و کشتن و اعدام و … سخن میگه بعد خداوکیلی خودش کلاهشو قاضی کنه ببینه به نظرش حق و دین و خدا و قران و پیغمبر بیشتر به کدوم طرف نظر داره

 21. جوانی از ایران گفت:

  سلام…
  خسته نباشید…
  من به عنوان یک ایرانی هر دو گروه رو محکوم میکنم….
  من اولین باره اومدم این سایت…
  کاش میشد آقایان موسوی و کروبی یه سایت یا حداقل وبی داشتند که میشد خودشون با مردم حرف بزنند تا این تحریف کمتر صورت بگیر…
  دوستان بالا هرکدوم نظری دارند و توهین نیز کردند…
  در پاسخ خانمی که گفتند هر کس با اسلام در افتاد برافتاد:
  خواهر من،من خودم اسلام گرا هستم و اسلام را آگاهانه پذیرفتم…
  اما شما که اکنون میگویید… آیا به معنی باطنی جمله ی میر حسین کروبی اعدام باید گردند توجه کردید؟
  کجای اسلام همچین چیزی هست؟
  مگر علی و خوارج نبودند؟من نمیگویم موج سبز خوارج هستند نه شاید اینها اکنون علی باشند..اما به نظر من تنها مشکل گروه اینه که منبع مشخصی نداره و در این میان در همه چیز تحریف صورت میگیرد…
  اگرحکومت ما اسلام است پس چرا تو تلویزیون به انسان مسلمان توهین میشه؟
  به نظر من پست و مقام هم در این اختلافات سهم داره….
  من هر دو گروه را محکوم میکنم…
  اما من خودم به موسوی رای دادم….آری من دیدم تقلب را به عنوان یک مسلمان…
  اما گروه سبز اشتباهاتی داشت…
  باز هم از آقای موسوی میخوام هر چند دیر شده طی بیانه ای انزجار خودش رو از کلیه رسانه های خارجی و عوامل خارجی اعلام کند چون تنها چیزی که الان داره روش مانورو میدن همین رسانه هاست…و کار دوم یک سایت و فقط یک سایت برای مردم و موسوی باشد هر چند فیلتر میشه اما فلتر ایران ساده ترین نوع فیلتره…
  پس اولین کار که باید انجام بشه انزجار رسمی و کوبیدن عوامل خارجی است …سپس توکل بر خدا…
  آیند معلوم میشه کی دروغ گفته کی راست….
  و کار دیگه ای که از شما میخوام به آقای موسوی بگید به وبلاگها و سایتهایی که هر کوته فکری برای خودش زده عملا بخواهید که از توهین به رهبری دست بردارند چون اگر هدف شما اسلام است ولایت جز اصلی و انکار نشدنی اسلام است…پس اهانت به رهبری هرچند هیچ انسنی از اشتباه مصون نیست!اشتباه است و موج با دولت دکتر مشکل داره نه رهبری…یادتون نره رهبری یه کلیده….کوته فکر نباشید…تنها تهران را نبینید…جوانانی هم هست که روشنفکر میکنند و دربا شما موافقند اما توهین های وبلاگ هایی که خودشون رو موج سبز مینامد واقعا دور از انتظار هست….به امید ایرانی بهتر و اسلامی کاملتر…
  حرف آخر
  اسلام نیامده تا من فرهنگ و گذشته خود را فرموش کنم….اسلام آمده تا من را انسانی کامل کند…(شریعتی)
  یا حق…
  تنها مالک خداست…

 22. اشكذري گفت:

  شعار روز يكشنبه شهيد ما دزديدند داره باهاش پز ميدند

 23. سن گفت:

  شهیدمون رو دزدیدند
  دارن باهاش پز میدن