سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دعوت شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد برای تجمع اول اسفند...
» 25 بهمن نشان داد جنبش آزادی‌خواهی و ضد استبدادی همچنان به پیش می‌تازد

دعوت شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد برای تجمع اول اسفند

چکیده :شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد در کمال افتخار از هشیاری مردم سرزمین بزرگ ایران و هم میهنان آگاه و فداکار کرد برخود بالیده و اذعان می دارد حرکت عظیم مردم در بیست وپنجم بهمن نشان داد جنبش آزادی خواهی و ضد استبدادی ملت همچنان پر نفس و پویا به پیش می تازد و برعکس ادعا و آرزوی حاکمان عقل گریز نه تنها از میان نرفته است بلکه با تدبیر و تعمیق بیشتر، مسیر درست تغییرات تدریجی و مسالمت آمیز را طی می کند...


شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد درباره تحولات اخیر منطقه و حرکت عظیم ملت ایران در 25 بهمن بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش کلمه، شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد، در این بیانیه، ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدار صانع ژاله و محمد مختاری و همه آزادیخواهان، از مردم شریف و عدالتجوی کردستان ، به ویژه جوانان سلحشور و آزادیخواه آن دعوت کرده است که همدل و همدوش با سایرمردم ایران تجمعات اعتراضی که در روز 1 اسفند در میادین اصلی تمامی شهرهای ایران برگزار خواهد شد را همراهی نمایند.

این شورا همچنین آورده است: حرکت عظیم مردم در بیست وپنجم بهمن نشان داد جنبش آزادی خواهی و ضد استبدادی ملت همچنان پر نفس و پویا به پیش می تازد و برعکس ادعا و آرزوی حاکمان عقل گریز نه تنها از میان نرفته است بلکه با تدبیر و تعمیق بیشتر، مسیر درست تغییرات تدریجی ومسالمت آمیز را طی می کند.

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

ملت شریف ایران، مردم سرافراز کردستان

تحولات اخیر کشورهای عربی و خیزش ملت های تحت ستم در کشورهای تونس ، مصر ، یمن ، بحرین ، سوریه ، اردن ، مراکش و لیبی نشان دهنده ظهور روشن بینی ، آزادی خواهی و عدالت طلبی در میان ملت های سرزمین هایی است که چند دهه است تحت سلطه حاکمان مادام العمر اداره می شوند. نگاهی اجمالی به تاریخچه وسرنوشت این مردمان به خوبی نشان می دهد که : حاکمان مادام العمر، استبداد طولانی، بی کاری و سطح رفاه پائین علیرغم برخورداری از ذخایر و منابع قابل توجه، سلطه ایدئولوژیک ، سخت گیری در برابر تنوع فرهنگی و یا بازیچه قرار دادن آن توسط حکام و تحقیر ملت و تنزل دادن حرمت آن ملت ها در انظار جهانیان از جمله ویژگی های مشترک مناطقی است که خیزش نوین در آن ها آغاز شده است. البته بی گمان شاه بیت و علت العلل این اعتراضات را می توان اعتراض ملت ها به فقدان انتخابات آزاد در این کشورها دانست. رفتار حاکمانی چون قذافی، حسنی مبارک، علی عبدالله صالح و بن علی در انتخابات های اخیر را باید عامل اصلی آغاز اعتراضات ملت های لیبی، مصر، یمن و تونس دانست.

در حالی که انتظار می رفت در چنین شرایطی که موج روشنگری منطقه را در برگرفته است حاکمان ایران به خود آمده و پس از نارضایتی ها و اعتراضات سال گذشته در پی انتخابات دهم ریاست جمهوری به جبران فرصت های از دست رفته بپردازند ، مشاهده گردید در کمال ناباوری و در یک شبیه سازی ناشیانه ، دولت تا دندان مسلح خود را به مردمان تحت ستم مصر وتونس و یمن تشبیه و میلیون ها ناراضی ایرانی را در کنار دولت های مستبد آن کشورها قرار دادند. همان شبیه سازی ناشیانه ای که در عاشورای امسال انجام داده و خود را با امام حسین مظلوم فاقد قدرت حکمرانی شبیه دانسته و مردمان بی پناه و تحت ستم ایران را به حکومت اقتدارگرای یزید مشابه دانستند! ودر ادامه رفتارهای متکبرانه خود ، درخواست رهبران جنبش سبز برای راهپیمایی در حمایت از قیام مردم مصر وتونس را رد کرده و تظاهرات میلیونی مردم در شهرهای تهران ، اصفهان، مشهد، شیراز و کرمانشاه را به شدت سرکوب و اعتراض مدنی و مسالمت آمیز مردم به شیوه های غلط حکومت داری و مطالبه آزادی و دمکراسی در روز بیست و پنجم بهمن ماه را به خاک و خون کشیدند. در این رابطه متاسفانه تعداد زیادی از هموطنان بازداشت، زخمی و بر اساس اخبار موثق دستکم دو تن از جوانان طرفدار جنبش سبز به شهادت رسیدند.

این رفتارهای سرکوب گرانه و اقدامات خشن ، نشانه اوج استیصال کسانی است که برخلاف ادعاهای خود درمورد مردمان آزادی خواه کشورهای منطقه وعلیرغم تصریح قانون اساسی، هیچ گونه حق اعتراض، تجمع و راهپیمایی را برای شهروندان خود به رسمیت نمی شناسند. مشخص نیست چرا حق اعتراض را برای همه ملت های دنیا به رسمیت می شناسند اما این حق را از ملت خود دریغ می ورزند؟! بی شرمانه تر اینکه هراس و وحشت آنان از سرریز خشم ملت و شروع مجدد تظاهرات خیابانی باعث شده که به دروغگویی در مورد شهدای جنبش آزادیخواهی و دمکراسی مردم ایران که امروز در رنگ سبز تجلی یافته است، دست یازیده و در اوج وقاحت و بی شرمی با مصادره گرامیداشت و یاد شهدا، در پندار خود علاوه بر ایجاد جو ارعاب و وحشت، از انرژی زایی و موج آفرینی خون های به ناحق ریخته شده جوانان ، در رگ های تشنه اصلاحات و تغییر مسالمت آمیز ممانعت بعمل آورند غافل از اینکه سنت زمانه، تقدیر همه حاکمان مردم ناباور را با سرنوشت امثال حسنی مبارک و بن علی گره زده است.

اگرچه در طول سالیان گذشته ، همواره کردستان عزیز و مردمان شریف و وطن دوست آن به واسطه وجود نگاه امنیتی حکومت و تسلط نظامیان برهمه شئونات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی این منطقه، هزینه های سنگینی پرداخته اند اما به نظر می رسد کینه ونفرت طراحان و سناریونویسان اقتدارگرا هنوز از آن همه اعدام و شکنجه و زندان و ترورهایی که توسط فرماندهان سابق و برکنار شده سپاه کردستان طراحی و اجرا شده بود، سیراب نشده است و همچنان به تحمیل هزینه های بیشتر بر مردم ستم دیده کرد می اندیشند. در تازه ترین مورد آن با طراحی ترور شهید صانع ژاله دانشجوی کرد پاوه ای دانشگاه هنرتهران و سپس تلاش مذبوحانه برای انتساب او به نهادهای غیر مردمی که امروز در یک دگردیسی آشکار، به ابزاری برای سرکوب هم میهنان مبدل گشته است، زمینه های گسترش نفاق و نفرت درجامعه را فراهم نمایند.

شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد در کمال افتخارازهشیاری مردم سرزمین بزرگ ایران و هم میهنان آگاه و فداکار کرد برخود بالیده و اذعان می دارد حرکت عظیم مردم در بیست وپنجم بهمن نشان داد جنبش آزادی خواهی و ضد استبدادی ملت همچنان پر نفس و پویا به پیش می تازد و برعکس ادعا و آرزوی حاکمان عقل گریز نه تنها از میان نرفته است بلکه با تدبیر و تعمیق بیشتر، مسیر درست تغییرات تدریجی ومسالمت آمیز را طی می کند.

شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد، ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدار صانع ژاله و محمد مختاری و همه آزادیخواهان، از مردم شریف و عدالتجوی کردستان ، به ویژه جوانان سلحشور و آزادیخواه آن دعوت می نماید که همدل و همدوش با سایرمردم ایران تجمعات اعتراضی که در روز 1 اسفند در میادین اصلی تمامی شهرهای ایران برگزار خواهد شد را همراهی نمایند.

شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد
29 بهمن 1389


20 پاسخ به “دعوت شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد برای تجمع اول اسفند”

 1. سبز فسفری گفت:

  من وتو ما میشویم اگر با هم باشیم

 2. - گفت:

  قسم به بوسه آخر، قسم به تير خلاص
  قسم به خون شقايق، نشسته بر تن داس

  قسم به آتش پنهان به زير خاكستر
  قسم به ناله مادر، قسم به بغض پدر

  قسم به مشت برادر، قسم به خشم رفيق
  قسم به شعله كبريت و قسم به خواب حريق

  قسم به بال پرتو، به عطر فروردين
  قسم به نبض ترانه، قسم به خاك زمين

  كه خون‌بهاي تو خون سياه جلاد است
  سكوت دامنه در انتظار فرياد است

  كه خون‌بهاي تو اتمام اين زمستان است
  طنين نام تو در ذهن هر خيابان است

 3. تکاور سبز گفت:

  کاخ دیکتاتور را بر سرش ویران میکنیم اگر به موسوی و کروبی گزندی برسد.
  حتی اگر ارتباط ایشان را با ملت قطع کنید ما خود با هماهنگی کامل تظاهرات را سازماندهی میکنیم.
  ما با حمایت کامل از سرورانمان تک تک اعتراضات را تا اجرای بدون تنازل قانون و رسیدن به آزادی و نفی استبداد ادامه میدهیم.

 4. سبز باشید گفت:

  دوستان عزیز، شجاع و جان بر کف می خواستم ازتون خواهش کنم وقتی مامورا دارن کسی رو دستگیر می کنن همه با ترس و وحشت پراکنده نشین بلکه هجوم ببرین تا جلوی دستگیری افراد گرفته بشه. همه مون میدونیم وقتی یکی دستگیر میشه دیگه معلوم نیست چه بلایی سرش میاد. پس در این مورد انقدر منفعل عمل نکنید

 5. فرهاد گفت:

  احزاب کردستان هم به حمایت از جنبش سبز و نیز گرامیداشت شهدای 25 بهمن، برای 1 اسفند، اعتصاب عمومی در کردستان اعلام کرد.
  امیدوارم احزاب دیگر اقوام هم با جنبش سبز همراه شده و اعلام اعتصاب عمومی نمایند.

 6. ناشناس گفت:

  زنده باد کردستان. مرگ بر تبعیض

 7. ناشناس گفت:

  سلام در سایت جرس یه مطلبی هست با عنوان “دفاعیات ماندلا و حکایت این روزهای ما” اگه مقدوره شما هم این مطلب و بذارید. بسیار برازنده ی امروز ماست.

 8. ناشناس گفت:

  خیلی خوبه امیدوار تمام دوستان شرکت کنند اگر همینطور تجمعات پشت سرهم برگزار بشه،هزینه ها به حداقل خواهد رسید و بهترین نتایج را خواهیم گرفت .

  مگه ما چی از عرب ها کم داریم؟مردم لیبی در یک روز بیشتر از25 کشته دادن و فردای اون روز باز به خیابون ها ریختند و کشته دادند.ما هم باید مثل اونها از هزینه دادن نترسیم و فریادمون رو بلند کنیم….
  ان شاء الله

 9. مسعود گفت:

  امید دارم امید به آزادی عدالت واقعیت چراکه
  اسیر شده اییم زخمی شده اییم از دروغ خسته شده اییم

 10. همیشه سبز گفت:

  دستهایی که کمک می کنند بسیار مقدس تر از لبهایی هستند که دعا میکنند
  ) کورش بزرگ)

  s-a-r-a..y

 11. علمدار سبز گفت:

  شهیدان سبز چه مظلومانه رفتند.

  ما نمیگذاریم خونشون پایمال بشه

  تو رفتی و ز هجرانت دراین وادی غم افزا سرود غصه میخوانم پریشانم پریشانم

  برای شادی روح شهیدان سبز صلوات

 12. ازادي گفت:

  سلام تو رو خدا يه فکري براي آباداني ها…. کنيد که همين جور تو خونه نشستن.
  اباداني ها ….
  نشون بديد که با غيرت هستيدو
  1اسفند پارک شاپور ساعت 7 در خانه نمانيد.
  شمع و روبان مشکي فراموش نشه.

 13. خبرنگار سبز گفت:

  اینا هنوزم فکر می کنن که با دستگیری یا قطع ارتباط موسوی و کروبی آتش خشم مردم خاموش میشه. ولی وقتی یه جنبشی بی سر باشه یعنی به تعداد اعضا رهبر داشته باشه اینکار غیر ممکنه. سرتون رو از برف بیرون بیارین و مردم رو ببینین.

 14. ایران گفت:

  توروخداخجالت بکشید.امنیت بزرگترین نعمت الهی است توروخداتوروامام حسین این نعمت وبرکت بزرگ راازمون نگیرید

 15. ري را گفت:

  دلم براي خانواده ي صانع سوخت. دلم براي خود صانع تنگ شد. علي وقتي شنيد خلخال از پاي زن يهودي كشيدند گفت: مرد مسلمان اگر از غصه بميرد رواست ، نمردم ولي به خدا الان دارم اشك مي ريزم. ارحم من راس ماله الرجا و سلاحه البكا…
  از خداوند پيروزي شما و نابودي رياكاران رو بدون ريختن قطره اي خون مي خوام.
  و سيعلموا الذين ظلموا اي منقلب ينقلبون
  رمز وجودي عالم رو فراموش نكنيد:
  يا فاطمه الزهرا…

 16. سبز گفت:

  احسنت بر شما.ما پیروزیم.ما هستیـــــــــــــــــــــــم

 17. ناشناس گفت:

  زنده باد ایران رنده باد کردستان؛ریشه و خاستگاه ایران.زنده باد فرزندان راستین کاوه آهنگر ایرانی.کرد هر جا باشد ایرانی است و آزادی خواه

 18. میترا گفت:

  تو الان امنیتی می بینی ایران جان
  جائی که با آرامش نمیتونی سرتو بذاری زمین و هر لحظه امکان داره همهچیتو زیرو رو کنن احساس آرامش می کنی
  خدا بهت برکت بده خواهر یا برادر عزیزم
  ایرانیییییییییییییی باش
  نه ایران

 19. مهر گفت:

  ازسرزمین ستارخان و باقرخان خبری نیست؟

 20. ناشناس گفت:

  همتي بي حرف