سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » این همه هیاهو و تدارک برای چند صد معترض!...
» تناقض های اقتدارگرایان در باره تظاهرات 25 بهمن

این همه هیاهو و تدارک برای چند صد معترض!

چکیده :هر كسي مي تواند اين سوال ساده را از دولتمردان جمهوري اسلامي كه اين همه نيرو را به خيابان آورده بود بپرسد که چطور و چرا چند هزار نيروي امنيتي و لباس شخصي را فقط براي مقابله با سيصد- چهار صد معترض به خيابان ها آوردید؟ آيا اين با هيچ عقل و منطقي همخواني دارد ؟چرا برای چند صد نفر این همه برنامه تلویزیونی و تیتر در روزنامه هایتان اختصاص داده اید؟ و چرا به خاطر این جمع کوچک سرعت اینترنت را پایین آورده و موبایل ها را قطع...


کلمه -سارا پردیس :باز ههم راهپيمايي اعتراضی ديگري در تهران و چند شهر ايران برگزار شد و تعداد زيادي از شهروندان در آن شركت كردند .راه پيمايي 25 بهمن ماه ، تظاهراتي كه با حضور گسترده مردم در حمايت از مردم مصر و تونس برگزار شد و همراهان جنبش سبز نيز با حضور در آن بار ديگر نشان دادند كه جنبش سبز زنده است . اما هنوز چند ساعتي از برگزاري اين تظاهرات نگذشته بود كه صدا و سيماي به اصطلاح ملي كه با پول بيت المال اداره مي شود، به همراه ديگر رسانه هاي دولتي به وارونه كردن حقيقت پرداختند و تعداد شركت كنندگان در اين تظاهرات را به چند صد نفر رساندند و از صبح تا شب در رسانه هايشان دروغ نوشتند و نوشتند و گفتند. در اين گزارش تنها به چند نمونه از برنامه هايي كه اقتدارگرایان در اين چند روز براي به گفته خودشان چند صد نفر! شركت كننده اين تظاهرات اجرا كرده، اشاره مي كنيم و قضاوت را تنها بر عهده خوانندگان مي گذاريم .

هزارها نيروي امنيتي و گارد ضد شورش در خيابانهاي شهر

از همان ساعات ابتدايي روز دوشنبه 25 بهمن ماه و حتي روزهاي قبل از آن چهره شهر كاملا تغيير كرده بود و همه جاي شهر نيروهاي امنيتي و ماموران گارد ضد شورش حضور داشتند تا جايي كه اگر كسي هم از برگزاري اين راهپيمايي بي خبر بود با ديدن اين همه مامور مي فهميد كه به زودي تظاهراتي در اعتراض به دولت برگزار خواهد شد .

در اين روز مثل هميشه نيروهاي لباس شخصي و بسيج نيز با چماق ها و انواع و اقسام سلاح هاي گرم و سردشان در خيابان حضور داشتند . هر كسي مي تواند اين سوال ساده را از دولتمردان جمهوري اسلامي كه اين همه نيرو را به خيابان آورده بود بپرسد چطور و چرا چند هزار نيروي امنيتي و لباس شخصي را فقط براي مقابله با سيصد- چهار صد معترض به خيابان ها آوردید؟ آيا اين با هيچ عقل و منطقي همخواني دارد ؟چرا برای چند صد نفر این همه برنامه تلویزیونی و تیتر در روزنامه هایتان اختصاص داده اید؟ و چرا به خاطر این جمع کوچک سرعت اینترنت را پایین آورده و موبایل ها را قطع کردید؟

مردم كه در اين روز همواره جنبش هاي اعتراضي منطقه را با جنبش سبز مقايسه مي كردند بارها به حضور اين نيروها اشاره مي كردند و مي گفتند مصري ها و تونسي ها فقط با ارتش و پلیس (و به ندرت با لباس شخصی ها) طرف بودند اما معلوم نيست ما با چه گروهي طرفيم ؟ نيروي انتظامي ،بسيج ، سپاه ، لباس شخصي ها و ….همه و همه براي برخورد با ما آمده اند، هرچند با اين همه نيرو باز هم اطمينان داريم منكر حضور ما خواهند شد .

چند ساعتي از راهپيمايي نگذشته بود كه با وجود بسيج همه نيروهاي سرکوبگر وابسته به نهادهای مختلف نظامی و انتظامی براي سركوب مردم معترض، پيش بيني مردم درست از آب در آمد و حامیان دولت مثل هميشه مدعي شدند كه فقط چند صد نفر در خيابان هاي تهران حضور يافته اند. آنها در عين حال منكر وجود هر گونه تظاهراتي در ديگر شهرهاي كشور شدند .

برنامه هاي ويژه صدا و سيما براي چند صد نفر معترض !

از همان شب برگزاري تظاهرات 25 بهمن ماه، اغلب شبکه های صدا و سيماي جمهوري اسلامي برنامه هايش را 24 ساعته به اين تظاهرات اختصاص داده و با انواع دورغ پردازي ها، تهمت ها و دروغ ها براي اينكه ثابت كند كسي در اين تظاهرات حضور نداشته تلاش كرد .ولي باز اين سوال ساده اينجا هم تكرار مي شود: چرا رسانه ملي براي چند صد نفري كه تنها در چند خيابان شهر تهران حضور يافته اند اين گونه برنامه هايش را تغيير مي دهد؟ و با حب و بغض از صبح تا شب به قشر وسيعي از مردم يك كشور توهين مي كند . برنامه خبري شبكه دو هم در اين چند روز با فحش و تهمت عليه رهبران جنبش سبز شروع شد و همه دقايق آن به توهين گذشت تا با اين توهين ها به همه ثابت كند كه شركت كنندگان در تظاهرات اندك و مشتي فريب خورده بوده اند !

اما در مصر و تونس چه اتفاقي رخ داد ؟ هر چند رسانه هاي دولتي اين دو كشور نيز تا اندازه اي حقايق را وارونه جلوه داده مي دادند اما در آنجا تا اين حد حقايق تغيير نمي يافت و حداقل وجود معترضان پذيرفته مي شد و از آنها با نام اراذل و اوباش و خس و خاشاك، بزغاله و گوساله و فتنه گر و …نام برده نمي شد.

تعطيلي مترو ،قطع تلفن هاي همراه و كندي اينترنت

در روز برگزاري تظاهرات 25 بهمن ماه، مانند همه تجمع هاي اعتراضي كه پس از انتخابات رياست جمهوري سال گذشته برگزار شد، خطوط تلفن همراه قطع شد و ايستگاه هاي مركزي مترو در نقاط مختلف شهر تعطيل شد؟ آيا براي سيصد يا چهار صد تظاهر كننده همه اين اقدامات انجام شد ؟ و سرعت اينترنت نيز كاهش يافت ؟آيا به جز اين بود كه تمام اين اقدامات انجام شد تا تعداد كمتري از مردم از برگزاري انتخابات و سازماندهي آن در خيابان اطلاع يابند ؟

در مصر و تونس هم تلفن هاي همراه و اينترنت قطع مي شدند تا تظاهر كنندگان امكان ارتباط با يكديگر را نيابند. اما مسوولان آن كشورها منكر اين واقعيت نمي شدند و رييس مجلس آن كشورها هم آن گونه كه علي لاريجاني مدعي مي شد كه با اين كارها نمي توان صداي اعتراض مردم را خاموش كرد و با بي اعتنایی از آنچه در كشور خودش مي گذشت،نقش بازي نمي كرد.يعني علي لاريجاني نمي داند كه حكومت ايران هميشه از اين روش براي محدودیت و سركوب معترضان استفاده كرده است که در باب محدودیت در مصر و تونس داد سخن سر می داد ؟ يا شايد هم براي سيصد چهار صد نفر معترض چنين كارهايي اصولا لازم است !

نمايندگاني كه حكم اعدام صادر مي كنند

نمايندگان مجلس فرداي روز برگزاري اين تظاهرات آن قدر از اين تظاهرات خشمگين شدند، كه در مجلس شعار دادند وحركات عجيبي كردند كه شايد در دنيا بي سابقه باشد . اين نمايندگان نقش قوه مقننه را نيز به قوه قضاييه تغييردادند و در مجلس بدون برگزاري هيچ دادگاهي سران جنبش سبز را به اعدام محكوم كردند .آنها در اين روز هرگز نپرسيدند كه مردم در اين تظاهرات چه مي خواستند و چرا كتك خوردند و كشته شدند و تنها فرياد مرگ بر و اعدام سر دادند .

در مصر و حتي بحرين نمايندگان مجلس چه كردند ؟ نمايندگان مجلس در اين كشورها به كشته شدن مردم اعتراض كردند و خواهان برخورد با متخلفان شدند . چند روز پيش وقتي يكي از معترضان بحريني در جريان تظاهرات اعتراضي كشته شد ، نمايندگان مجلس اين كشور خواستند كه هر چه زودتر اين موضوع پي گيري شود .

مصادره شهيدان جنبش و سخناني تناقض آميز درباره بازداشت معترضان

اين بار دولت ايران كار را يكسره كرد و تمام اصول اخلاقي را يك جا زير پا گذاشت . آنها يكي از شهداي جنبش سبز را كه به دست نيروهاي خود سر به شهادت رسيده است ، با عنوان شهيد بسيجي در صدا و سيما به مردم معرفي كرد. اتفاقي كه هر گز و هرگز در كشورهاي مصر و تونس و ديگر كشورها رخ نداده است . اينكه يك شهيد را با نام و عنوان و با عقيده ديگري به همه معرفي كنند . حتي مبارك ديكتاتور مصر بارها از كشته شدن معترضان مصري ابراز تاسف كرد و گفت كه به خاطر كشته شدن آنها غمگين است و مثلا ادعا نکرد که کشته شده ها از لباس شخصی های حامی او هستند، اما حكومت ايران نه تنها منكر كشته شدن معترضاني مي شود كه قرباني سركوب آنها هستند، كه آنها را به نام خود نيز مصادره مي كند .

برادر شهيد صانع ژاله امروز در گفت و گو با يكي از شبكه هاي فارسي زبان اعلام كرد كه برادرش طرفدار جنبش سبز بوده و هرگز بسيجي نبوده است . اين شهيد در چند روز گذشته توسط صدا و سيما به عنوان يكي از شهداي بسيجي معرفي شده است .شهید محمد مختاری نیز بدون اینکه برایش کارت شهید صادر شود، دزدیده شد.

در اين روز همچنين هزاران نفر از معترضان به حكومت دستگير و زنداني شدند، اما به گفته مسوولان پلیس 150 نفر و به گفته نیروهای امنیتی 1500 نفردستگير شده اند . البته جاي سوال دارد كه چگونه 400 معترض توانسته اند، هزاران نيروي انتظامی و امنيتي را به شهر بكشانند و در نهايت چند برابر معترضان!! دستگير شوند ؟

دولت باز هم براي اينكه ثابت كند كه معترضان تنها چندين نفر فتنه گر هستند و از كشورهاي غربي خط مي گيرند، سخنان چند رهبر غربي را مثال آورد و آن را بارها در رسانه به اصطلاح ملي نشان داد . اما هيچ وقت تلويزيون ايران اشاره نكرد كه دولتهاي غربي بارها و بارها از مردم معترض در مصر و ديگر كشورها حمايت كردند، آنها هيچگاه به خاطر این حمایت ها، معترضان اين كشورها را وصل به بيگانگان نكردند اما معترضان خودي و سران آنها را بارها و بارها متهم به وصل بودن به بيگانگان كردند .


30 پاسخ به “این همه هیاهو و تدارک برای چند صد معترض!”

 1. اميرارسلان گفت:

  حمله شدید دفتر آيت الله هاشمی رفسنجانی به صدا و سیما برای پخش “مرگ بر هاشمی”

  سایت آيت الله هاشمی رفسنجانی : وقتی می توان در صدا و سیمای جمهوری اسلامی اعترافاتی را که صراحتا رهبر معظم انقلاب نامشروع دانستند بی کسب تکلیف از ایشان پخش کرد و احساس تقصیر و گناه نکرد ؛ وقتی می توان بی اذن روسای ارشد این سازمان در مهم ترین برنامه های سیاسی پخش زنده آدم برد و آورد و آب هم از آب تکان نخورد ؛ وقتی می توان در صدا و سیما را برای اتهام زنی به اشخاص غایب دو لنگه باز کرد و بر دفاع غایبان سه قفله کرد ؛ وقتی می توان در همین صدا و سیما قبح مقدس پخش شعار « مرگ بر ولایت فقیه » و تقدس نمایش آتش زدن عکس امام راحل ( ره) را شکست ولی در عین حال با تمام توان از قبح پخش هر نوع شعاری علیه شخص رئیس جمهور و شخص بانی مکتب ایران حراست و صیانت کرد ؛ به راستی آیا انتظار اجابت یکی دیگر از آرزوهای دیرین صداو سیمای قطب زاده و بنی صدر را در پخش شعار مرگ بر هاشمی به صورت زنده و مسقیم باید جایی برای تعجب داشته باشد؟ شعاری که پخش آن هر چند هم آن آرزوی دیرین را برآورده کرد و هم ایام را به کام دل یاران اسلام ایرانی حاضر در واحد مرکزی خبر ولی به یقین قلب مبارک رهبر معظم انقلاب را اندوهگین ساخت . رو سفیدی اسلام ایرانی مبارکتان باد

 2. ناشناس گفت:

  فوق العاده بود .
  واقعا نقد بجا ، قوي و پر محتوايي بود.

 3. سبز حسینی گفت:

  ننگ ما صدا و سیمای ما …..

 4. ناشناس گفت:

  خیلی تند تند دیدگاهتان مینویسید

 5. ناشناس گفت:

  300و400نفر بعلاوه صهیونیزم و کنگره آمریکا و منافقان تروریسم

 6. ناشناس گفت:

  مي گويند دروغگو فراموشكار است. به صحبتهاي زير دقت كنيد:
  «علی عبداللّهی معاون امنیتی انتظامی وزارت كشور در گفت‌وگو با فارس، در خصوص ترور دانشجوی شهید صانع ژاله گفت: با توجه به اینكه نیروهای ما در روز ۲۵ بهمن اسلحه نداشتند، و نوع گلوله‌ای كه این جوان بسیجی را به شهادت رسانده در سازمان نیروهای مسلح ما نیست، باید گفت كه این ترور از قبل برنامه‌ریزی شده است. وی با اشاره به اینكه جریان نفاق سابقه برنامه‌ریزی را برای ترور افراد جهت ایجاد اختلافات قومی و كشته سازی و در نتیجه موج‌سواری داشته است، تصریح كرد: طبق بررسی‌های انجام شده ترور دانشجوی دانشكده هنر دانشگاه تهران كه اتفاقا از هموطنان عزیز كردزبان نیز بوده، یك برنامه از قبل طراحی شده است تا بتوانند از این طریق موج‌سواری كنند.»
  اگر براي كشتن شهيد ژاله از قبل برنامه ريزي شده پس بايد مطمئن مي بوده اند كه ايشان در اين روز به خيابان مي آيد. مگر شما نگفته ايد كه وي بسيجي بوده و طرفدار جنبش سبز نبوده پس چطور برنامه ريزان مطمئن بودند كه وي به خيابان مي آيد؟!!!!
  شايد بگوييد كه خوب مطمئن بودند كه بسيجي ها هم براي دفاع از نظام مي آيند. ولي آقاي پناهيان در مراسم تشييع وي گفته اند كه وي اصلاً براي اين جريان در خيابان نبوده و عابر بوده است.

 7. hadi گفت:

  25 بهمن من میدون آزادی بودم. دور میدون آزادی نیروهای زد شورش گذاشته بودند. ترسیده بودن که یه وقت مثل میدون التحریر نشه!

 8. هو العادل گفت:

  سرکار خانم پردیس بسیار زیبا این موضوع را مورد برسی قرار داده اید

 9. ناشناس گفت:

  خدا می داند از این همه دروغ خسته شدیم حالم از صدا وسیما به هم می خوره .باور کنید این ها با این جهل مرکب که دارن حسابی کور و کر شدن وهیچ چیز را نمیبینند وچون حق را به خودشون میدهند حکم اعدام صادر میکنن ادم می ک.شند همه بچه ها ی انقلاب را مفسد فی الا رض می داند.بنا بر این به خاطر اسلام ایرانی که برای خودشان ساختند مجوز هر کاری هم صادر می شود .این همه جوان که از دین بر ی شدن چه کسی جوابگو خواهدبود . بیدار شوید از خواب غفلت.ایت الله بهجت این روزها را می دید ند وچون آگاه به موت بودند نمی خواستند شاهد این روزها باشندکه چه جور جوانها از صف دین خارج میشند.اللهم عجل لولیک الفرج.

 10. xara گفت:

  درود بر شما

 11. احسان گفت:

  واقعا ظلم به چی میگن؟! اینا همه ظلمه دیگه !
  این حکومت باید باور کنه غیر از اصلاحات بنیادین هیچ راه فراری نداره ! آقای خامنه ای قبول کن انقلاب رو به انحراف کشوندی…!
  بخدا دیشب تو تاکسی با راننده که اتفاقا خیلی هم ادعای مذهبی بودن داشت صحبت میکردیم، فقط اصرار داشت که بگه به قیافه من نگاه نکنید که مذهبی ام ولی اصلا هیچ نقطه توافقی با رژیم ندارم ! یعنی حتی خودشون هم دیگه اکراه دارن از اینکه نزدیک به این رژیم باشن !
  نمونه ی دیگه پسر عمه ی خودم که تو هوا فضای سپاهه ولی همیشه میناله و از این برخوردا ناراضیه…!

 12. رضا گفت:

  وعده ی ما پنجشنبه شب ساعت 22 با نوای اللعه اکبر و مرگ بر دیکتاتور. به پا خیزید…

 13. بسیجی همیشه سبز گفت:

  سلام ، جالب این است که حتی افرادی که در راهپیمایی 25 بهمن شرکت نداشتند به واسطه ی این همه جنجال و تناقض گویی حکومت ، متوجه بزرگ بودن این حرکت و ترس سران زر و زور و تزویر شدند .

 14. فرشاد گفت:

  کاملا درسته،من خودم نبودم ولی از بس رسانه ی به اصطلاح ملی گفت و گفت که فهمیدم خیلی 25 بهمن شلوغ شده!!!دم اونایی که رفتن گررررم.

 15. یه خس سبز گفت:

  میگم گیریم که اصلا 400 نفر اومده بودند تظاهرات. اینها که به گفته خودشون 150 نفر رو بازداشت کردند که می مونه 250 نفر… خب چه کاریه؟؟؟ اصلا چرا 150 نفر دستگیر کردن؟ که چی بشه؟ که اقتدارگرایان ” ملت با نظاط” بشن؟

 16. ای کیو سان گفت:

  دیگه آی کیو آدم باید اندازه جلبک باشه که متوجه عملکرد دوستان عزیز اقتدارگرا نشه !!

 17. پدرام گفت:

  بالاخره یک انقلاب اینطور شکل میگیره و الان میشه گفت در آستانه یک تحول بزرگ هستیم. الله اکبر

 18. ناشناس گفت:

  واقعا جالبه شریعتمداری رو میارن تا ثابت کنن این فرد بسیجی بوده مگه ایشون رئیس بسیج هم هست علاوه بر روزنامیه کیهان
  بسیجی ما سنی بوده و به دیدن مرحوم منتظری هم رفته خیلی جالبه
  چی میشه به اینا گفت واقعا بعد انتخابات جوانها و مردم اعتقادات دینی شون دارن دچار تردید میشن یعنی این دینه؟

 19. مختارسبز گفت:

  درود بر جنبش سبز . وعده ما یکشنبه ساعت 3

 20. ناشناس گفت:

  این کامنتی بود که من به مطلب کار شده تابناک داده بودم که این همه شوکر و باتون و موتور و بسیجی با لباس نظامی و لباس شخصی همه برای جمع چند صد نفری در میدان امام حسین و انقلاب و دسته های چند ده نفری در خیابان آزادی؟که نشر نیافت و مگر به تمسخر حضور سید علی خمینی را در مهدیه و تکذیب سایت جماران را کار نکرده بود.اما به هنگام تکذیبه خود ایشان و اعلام اینکه در صورت شیطنت از طریق لازم پیگیری میکنیم این خبر را ظرف چند ساعت از روی سامانه برداشتند.موضوع این است که حتا مدعیان اعتدال گرایی جناح محافظه کار و راست گرا – نئو کان های ایرانی-برای شب نمایاندن روز چه تلاش مذبوحابه ای میکنند.چه خوش خدمتی هایی که نثار آستان ارباب قدرت دنیا نمی کنند!و دین خود رادر این بازار به چه چیز نمی فروشند.آری بگذار بگویند ده ها نفر بودند اما دیده شد بسیج و نیروهای امنیتی از عبور مردمان پیاده از ساعت چهار و نیم به سمت میدان انقلاب از تقاطع پل چوبی جلوگیری می کردندو بگذار بگویند.اما به قول عباس عبدی ای کاش این شعور در همه اینان از طیف رجا نیوز و مشرق و تابناک و…باشد که لااقل دروغ های رسانه ای خود را باور نکنند و گزارش واقعی به مقامات بدهند که نظام عزیز در پایتختت پس از بیست ماه آنقدر مخالف داری که با وجود داستان کهریزک و عاشورا و سرکوب، چنان به جان آمده اند که در فراخوانی که احتمال همه آنها هست دوباره شرکت می کنند ای کاش وزیر اطلاعات و فرمانده سپاه ایشان لااقل اینقدر درایت داشته باشند که دروغ های عزیز!!مصلحانه!!!رسانه ضرغامی و روزنامه های شریعتمداری و دیگران را باور نکنند

 21. ناشناس گفت:

  صدا و سيماي ايران امروز يادآور تلويزيون هاي دولتي بلوك شرق قبل از فروپاشي شده كه براي حفظ اقتدار دروغين نظام ديكتاتوري به هر حيله و نيرنگي هرچند احمقانه متوصل ميشه.
  به اميد روزي كه همه اين نوكران قدرت و مزدوران حكومت به درك واصل شن، انشاءا…

 22. ایرانی گفت:

  تحمل حرف مخالف رو اصلاً ندارید
  اونوقت ادعاتون اونجای فلک رو پاره می کنه
  قبل از اینکه هیچ کسی کامنت بذاره طبق معمول یه کامنت بر علیه شما حضرات که نوکرا بی مواجب امریکایی و اسرایل هستید گذاشتم
  اما طبق معمول منعکس نکردید
  البته جوابی هم برای گفتن ندارید
  دوباره هم تکرار می کنم
  هرچند فکر نمیکنم بازم منعکس کنید
  اولاً که این همه نیرو و بسیجی و …نبود
  بلکه یه پژواکی از صدای حزب الله بود
  که البته اگه حزب الله وارد عمل بشه همتون خودتونو خراب میکنین
  اما:

  وقتی یه دیونه یه سنگ تو چاه می ندازه چند تا عاقل باید بیان و اون سنگو در بیارن؟

  وقتی چندتا دیونه پامیشید میایید تو خیابون خوب قاعدتاً در مقابل چند برابر عاقل باید بیان بیرون
  حرجی بر شماها نیست
  سئوال طرح کردن ها تونم مثل خودتون آب دوغ خیاری هست.

 23. سبز گفت:

  آقا من خيلي نگرانم خبري از سيد (موسوي) نيست هر كي خبري داره خبر رساني كنه تورو خدا

 24. boozzai گفت:

  واقعا برای این حکومت متاسفم که تحمل شنیدن صدای مخالف رو نداره!

 25. ناشناس گفت:

  لطفا براي عبور دائمي از فيلترينگ از نرم افزار AOL9.5 استفاده کنيد و به همه اطلاع رساني کنيد

 26. ايران گفت:

  آقاي هادي نيروهاي ضدشورش نه زدشورش
  بي سواد
  مرگ برضدولايت فقيه

 27. ناشناس گفت:

  ایرانیان مواظب استعمار پیر باشید!

 28. ناشناس گفت:

  ببخشید آن جا میدان آزادی بوده نه التحریر اینجا ایرانه نه مصر وما طرفدار نظامیم حتی وقتی ارتش هم نظام را رها کند شما باید از رو نعش ما رد بشید تا نظام رابگیرید

 29. جوابیه گفت:

  آقای ایرانی میخوام جوابت رو بدم پس خوب گوش کن .
  1 – شما از کجا میدونید ما نوکر آمریکا و اسرائیل هستیم ؟ اها فهمیدم از رسانه دروغگوی ملی اما عزیزم این که نامش روشه رسانه دروغگو !
  2 – دیدین که کامنت شما گذاشته شده حالا شما ها که اینقدر ادعای عدالت دارین یدونه هم از کامنت های ماها رو تو سایتهای فارس و تابناک و … بزارین ! اها فهمیدم چون ما فریبخورده آمریکا هستیم به همین خاطر نمیزارین .
  3 – اینو برات حرفی نمیزنم چون شما اونقدر دروغهای نظام رو باور کردین که واقعا فکر میکنید 80 درصد طرفدار شمان و 20 درصدد ضد انقلاب یا شایدم 99 درصد طرفدار شمان 1 درصد فریب خورده اما خدایش واسه این 1 درصدد اینقدر هم همه و چه چهه لازمه ؟ اره بابا لازمه اسلام ناب سید علی در خطره !
  4 – والا دیدیم حزب الله وارد عمل شد کسی هم خودشو خراب نکرد البته حرب الله هم واقعا از طرف خداست البته نه خدای یکتا بلکه خدای … چون خدای ما نمیشه مقابل مردم بی دفا با باتوم و مسلسل بیا . حالا دیگه شما هم واسه خودتون خدایی دارین حالا ببینیم خدای کدوممون قدرتمندتره .
  5 – با این حرفت موافقم …. اول انتخابات یه سنگ تو چاه انداخت که هر چقدرم عاقل بیاد نمیتونه درش بیاره .مگر اینکه اصلا کلا چاه رو خراب کنند.
  6- عزیزم اگه لازم بشه از…. رد میشیم .
  7 – یه سوال دارم عزیزای برادر ( بسیجی ) خواهشا جواب بدین زود . سوال : حکومت فعلی با حکومت معاویه چه فرقی داره ؟

 30. ناشناس گفت:

  به اميد پيروزي يکم اسفند دمکراسي سکولار جداي دين از سياست ازادي هاي مدني انتخابات ازاد در تمام مذاهب فقط براي ايران وتشکل احزاب