سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » امیرارجمند: ۲۵ بهمن یک پیروزی بزرگ و نشانه شادابی جنبش سبز بود...

امیرارجمند: ۲۵ بهمن یک پیروزی بزرگ و نشانه شادابی جنبش سبز بود

چکیده :امیرارجمند افزود: "اگر دولت به ظیفه خود عمل می کرد و اعلام مجوز راهپیمایی و تضمین امنیت مردم در این راهپیمایی صورت می گرفت، قطعا میلیون ها نفر در تهران و سایر شهرستان ها حضور به هم می رساندند."او در عین حال خبر داد که در ۴۸ ساعت گذشته کلیه ارتباطات آقایان موسوی و کروبی قطع شده و ماموران امنیتی جلوی سه تلاش جداگانه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را برای پیوستن به راهپیمایان گرفته...


اردشیر امیر ارجمند، مشاور ارشد میر حسین موسوی، حضور خیابانی روز ۲۵ بهمن را در تهران و دیگر نقاط ایران یک “پیروزی بزرگ” و “خارج از انتظار” و نشانه شادابی جنبش دانست.

وی در مصاحبه با بی بی سی فارسی تاکید کرد: “آنچه ما به دنبالش بودیم یک حرکت مسالمت آمیز از جانب مردم ایران بود و نشان دادن اینکه جنبش سبز، علی رغم تمام ادعاهایی که یک سال گذشته شده، زنده و شاداب است.”

امیرارجمند افزود: “اگر دولت به ظیفه خود عمل می کرد و اعلام مجوز راهپیمایی و تضمین امنیت مردم در این راهپیمایی صورت می گرفت، قطعا میلیون ها نفر در تهران و سایر شهرستان ها حضور به هم می رساندند.”

او در عین حال خبر داد که در ۴۸ ساعت گذشته کلیه ارتباطات آقایان موسوی و کروبی قطع شده و ماموران امنیتی جلوی سه تلاش جداگانه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد را برای پیوستن به راهپیمایان گرفته اند.

اردشیر امیر ارجمند افزود که روز بر اساس خبرهایی که به دست او رسیده، منزل محمد خاتمی و عبدالله نوری نیز در محاصره بوده و آنها هم نتوانسته اند علی رغم تصمیم خود، در تظاهرات شرکت کنند.

مشاور ارشد میرحسین موسوی در مورد برنامه های بعدی رهبران اصلاح طلب اظهار داشت: “با ارزیابی آنچه امروز اتفاق افتاده، تاکتیک های بعدی تعیین می شود.”


18 پاسخ به “امیرارجمند: ۲۵ بهمن یک پیروزی بزرگ و نشانه شادابی جنبش سبز بود”

 1. مانی افشار گفت:

  اردشیر امیر ارجمند عزیز، تا برآورده شدن خواسته های مردم باید در خیابان ها حظور داشت.
  جوانان ایران دیگر نمی توانند صبر کنند. به همین نحوه مسالمت آمیز می توان در خیابان ها حظور داشت.
  بفرمایید و راه حل بدید..
  تشکر

 2. زنده باد سبز گفت:

  مشاور ارشد میرحسین بسیار رسا،محکم با نشاط و با ایمان صحبت کرد،عالی بود دم همه شما گرم

 3. ناشناس گفت:

  اندکی صبرسحرنردیک است .

 4. Nevid گفت:

  اخرین خبرها از رهبران جنبش چیه ؟

 5. ناشناس گفت:

  سلام بر حماسه آفرینان 25 بهمن 89
  جا دارد آقای امیرارجمند پیام تبریکی به خالقین این حماسه بزرگ که روح امید را در ملت رشید ایران زنده کرده از جانب ابوذر زمان موسوی قهرمان و شیخ شجاع صادر نمایند.

 6. صبح امروز گفت:

  تحریر آزادی
  امروز 25 خردادی دیگر بود.
  امروز هم دوشنبه بود و سه روز از رخدادی می گذشت که حکومت آن را به نام خود مصادره کرده بود.انتخابات 88 و 22بهمن 57.
  برای امروز هم اطلاع رسانی رسمی نشده بود. دست کم نه هیچ روزنامه ای و نه رسانه ای اجازه داشت به اطلاع مردم برساند که به مراسمی دعوت شده اند.
  بازهم اینترنت و چشمه ای دیگر از قدرت این روش که بازهم چون 25خرداد با محدودیت و فیلتر شدید روبه رو بود.
  جمعیت با آن همه تهدید و ارعابی که از سال قبل دیده بود و تجربه کرده بود , با آرامشی خیره کننده به خیابانها آمد و باز هم با ندانم کاری نابخردانه نیروهای امنیتی و لباس شخصی به درگیریهای متعدد کشیده شد.
  امنیتیها همه تلاششان آن بود تا مردم را از رسیدن به میدان ” آزادی ” باز دارند. به انحای مختلف ؛ با سد معبر و شلیکهای هوایی و گاز اشک آور و باتوم و ایجاد رعب و وحشت و اهانت.
  امروز خیابانهای شهرمان صحنه پرشوری از قدرت نمایی مردمی بود که می خواستند به حکومت یادآورشوند که همچنان هستند. هستند و بی شمارند.
  امروز ایرانیان در خیابانهای شهرشان ” تحریر آزادی ” کردند.
  امروز در خیابانهای شهرهایمان به یاد چشمهای دریده و از حدقه بیرون زده نماینده رهبری در روزنامه بیت المال بودیم که دائم دم از خاموشی جنبش سبز می زند و این جمعیت را یکسر به جایی نسبت می دهد که به زعم من, خود و رئیس حکومتش وابسته بدانجاست. روزی کوس رسوایی اش ازبام فرو خواهد افتاد و البته چندان هم دور نیست.
  امروز روز بزرگی بود,بزرگ .

 7. ali گفت:

  من يه سوال دارم اينا واقعا مردم را نميبينند يا صداي مردم را نميشنوند يا نمي فهمند انگار توي فضا زندگي ميکنند

 8. علی گفت:

  باید دستور کار جدیدی تهیه وابلاغ شود که تامردم گرمند به حرکت بعدی ادامه دهند..

 9. iman گفت:

  یا حسین میر حسین دورود بر تو

 10. زنده باد سبز گفت:

  مشاور ارشد میرحسین بسیار محکم،با نشاط و با ایمان صحبت کرد دم این مشاور ارشد گرم،یا حسین میرحسین

 11. بانوي سبز گفت:

  اكه تظاهرات ادامه داشته باشه ميتونيم بريم ومحاصره خونه هاي اين 2عزيز (مهندس موسوى وآقاى كروبى) رو بشكنيم اينطورى حساب بدست آقايون كودتاخي مياد

 12. سبز گفت:

  اگه در راهپیمایی دیروز کسی دستگیرشده به نظر من باید سید عزیز باید دست از مماشات با این حکومت بی منطق بی ابرو بردارند و بگویند چون این افراد طبق قانون اساسی مجاز به راهپیمایی بودند و حتی انها در راهپیمایی در حمایت از یک کشور دیگر شرکت کردند هیچ گونه جرمی مرتکب نشده اند و اگر تا 12 ساعت اینده ازاد نشوند شخصا در میدان ازادی تحصن می کنم
  باینکار جنبش جان تازه ای خواهد گرفت و حکومت در جدا کردن مردم از اقای موسوی شکست خواهد خورد چون انها هر بار با محاصره خانه ایشان مانع حضورشان می شوند و ممکن است یک عده نادانسته فکر کنند که انها مارا جلو می فرستند و خود از ما حمایتی نمی کنن
  اما این کار باعث می شود مردم هرچه بیشتر به ایشان دل ببندند که ایشان مارا رها نمی کند همچنین دیگر حکومت نمی تواند با ازار زندانیان هر روز از شمار ما بکاهد و در دل مردم ترس ایجاد کند اقای موسوی کاری کنید که مردم ایک پیروزی بدست بیاورند و گرنه هر روز نا امید تر می شوند وقتی رهبر معنوی یک جنبش حاضر به از خود گذشتگی باشد مزدم ان جنبش هم از خودگذشتگی نشان خواهند داد

 13. سبز گفت:

  البته این را هم بگویم که ایشان یعنی اقای موسوی تا بحال فداکاری زیادی کردند که بر ما پوشیده نیست ولی اگر در سطح جامعه باشد قابل لمستر برای مردم است و همچنین مردم باید یک پیروزی بدست بیاورند چون رسانه ای ندارند و رسانه های حکومتی پیروزیب انها را تبدیل به شکست می کنند و باعث ناامیدی انها می شوند

 14. مسعود گفت:

  آفرین به ملت شجاع ایران. من خودم تو سطح شهر بودم . حکومت تمام نیروهای سرکوبگر رو آورده بود و هرچند سعی داشتن خیلی شدید بر خورد نکنن اما نتونستن و مجبور شدن خیابون رو پر از موتور سوارهای لباس خاکی و لباس سیاه و لباس شخصی کنن. انصافا اولش ترسیده بودم اما شجاعت مردم و بخصوص جوونها و دانشجوها دو باره ما رو متحد کرد. با الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور و سرود خوندن بچه ها چنان ترسی به دلشون افتاده بود که مثل وحوش به زن ومرد حمله کردن. اما درود به این مردم شریف! باز هم موندن و هر جا که تونستن اعتراضشون رو نشون دادن. در نهایت به حاکمیت این پیغام رو دادن که این بار کوتاه نمیان و نمیشه با اعدام و هتک حرمت خواص و با انداختن شعبون بی مخا به جان زنا و مردای بی دفاع صدای مردم رو برید. به امید پیروزی.

 15. زهرا گفت:

  ای آقا تا آقای موسوی و کروبی از حصر خارج شن و دوره هم جمع بشن و تاکتیک جدید بچینن، مردم دوباره رفتن تو خونه هاشون..این فکرارو باید از قبل میکردن به قرآن

 16. حامی گفت:

  هوشمندی بیشتری باید لحاظ بشه! به نظر من این جور حرکت های خیابانی دیگر پاسخگو نیست! باید با برنامه ریزی دقیق و آموزش های دقیق باشه! مثلا تاکتیک هایی به کار بره که مردم رو نتونند کتک بزنند یا متفرق کنند…شعار دادن هم فایده ای نداره چون اگر نشون دادن به رژیم بود که هیچ فردی قبولشون نداره، الان دیگه خودشون خوب فهمیدن ولی شعار دادن باعث میشه نیروهای امنیتی وحشی تر بشن و به مردم حمله کنن یا سر سپرده ها بدون مجوز شلیک کنن….
  باید هزینه رو تا حداقل کاهش داد و این نیاز به هوشمندی زیادی در برنامه ریزی حرکت های آتی داره! چون ریختن هر چه بیشتر توی خیابون ها، مساوی است با خشم هرچه بیشتر رژیم و افزایش شمار بازداشت ها و اعدام ها و احکام انتقام گیرانه!

  من به عنوان کسی که همیشه در رکاب جنبش سبز موندم این خواسته رو از آقایون دارم که یه فکر اساسی بکنند…..

 17. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  لطفاً تظاهرات را مدت دار اعلام بفرمایید ، به طور مثال 10 روز متوالی

 18. بسیجیه دیروز گفت:

  ما ساکن یک شهر کوچک هستیم در شهر ما خبری نبود ولی از عربده کشی های باج خورهای حکومتی که پول ملت آنها را گردن کلفت کرده فهمیدیم که حسابی مردم در تهران و شهرهای دیگر خون آنها را به جوش آورده اند..
  در زمان رضا خان دیکتاتور کسی مثل مدرس را از کاندیدا شدن محروم نمیکنند ..
  وای به حال ما که حتی یک مدرس هم در مجلس نداریم !!!‏
  ‏‎ ‎