سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ۲۵ خرداد تکرار شد، هرچند انقلاب را اشغال کردند و راه آزادی را بستند...
» وقت آن است که بار دیگر کاری زینبی کنیم

۲۵ خرداد تکرار شد، هرچند انقلاب را اشغال کردند و راه آزادی را بستند

چکیده :مسیر پرمعنا و نمادین خیابان انقلاب تا خیابان و میدان آزادی، امروز در میدان انقلاب به بن‌بست رسیده بود. هزاران هزار مامور موتورسوار و باتوم به دست، میدان انقلاب اسلامی را اشغال کرده بودند تا از راهی شدن سیل جمعیت به سمت آزادی جلوگیری کنند. همین بیان نمادین، برای اتفاقی که امروز در تهران افتاد، کافی...


کلمه – گروه سیاسی: روز بیست و پنجم بهمن‌ماه، رو به پایان است و یک شادی جمعی، یک امید مضاعف به آینده و یک تجدید عهد دوباره با راه سبز امید بود که پس از 20 ماه، امروز بار دیگر زنده بودن خود را به همه‌ی کسانی که چشم دیدن حیات جنبش سبز را ندارند، ثابت کرد. اما هنوز کارهای نکرده‌ای هم باقی است.

بسیاری از کسانی که در راهپیمایی امروز حضور داشتند و همفکران سبزاندیش خود را در خیابان‌ها دیدند که چگونه با آرامش و روحیه‌ی عالی از کنار عزم آشکار نیروهای انتظامی و امنیتی برای سرکوب، عبور می‌کردند و سعی می‌کرد حتی برای یک قدم هم که شده، خود را به آزادی نزدیک‌تر کنند.

مسیر پرمعنا و نمادین خیابان انقلاب تا خیابان و میدان آزادی، امروز در میدان انقلاب به بن‌بست رسیده بود. هزاران هزار مامور موتورسوار و باتوم به دست، میدان انقلاب اسلامی را اشغال کرده بودند تا از راهی شدن سیل جمعیت به سمت آزادی جلوگیری کنند. همین بیان نمادین، برای اتفاقی که امروز در تهران افتاد، کافی است.

امروز در تهران 25 خرداد تکرار شد. این توصیف را بسیاری از کسانی که در ساعات عصر روز  25 بهمن در خیابان‌ها بودند، با هم تکرار می‌کردند. آنها جمعیتی را که می‌دیدند، با سومین روز پس از کودتای انتخاباتی 1388 مقایسه می‌کردند و بسیار شنیده می‌شد که به هم بگویند: اگر جلوی مردم را نمی‌گرفتند و می گذاشتند به آزادی برسند …

صدها هزار تهرانی و هزاران نفر در مشهد و شیراز و اصفهان، امروز در خیابان‌ها نتیجه‌ی  تنها  و تنها یک هفته تلاش سبزها در تنگنای شدید رسانه‌ای برای تدارک راهپیمایی مسالمت‌آمیز را دیدند و نتیجه‌ی آن را هم مشاهده کردند؛ گویی جنبش سبز بار دیگر «رسانه شمایید» را تجربه کرد.

حضور مردمی از طبقات و گروههای اجتماعی مختلف، به خصوص کارگران و اقشار مستضعف، و نیز افراد مسن یا بسیار جوان، از نکات مشهود در راهپیمایی امروز بود.

همچنین رفتار مدنی راهپیمایان و پرهیز گسترده از مقابله خشونت‌آمیز با رفتار خشن سرکوب‌گران در خیابان‌ها، پرهیز بسیاری از تظاهرکنندگان از شعار دادن و در پیش گرفتن رویه‌ی راهپیمایی سکوت توسط بسیاری از مردم به خصوص در ساعات ابتدایی راهپیمایی، از نشانه‌های آن بود که فضای عمومی جامعه تفاوت مهمی با ماههای ابتدایی پس از کودتای انتخاباتی نکرده و همچنان همان فضا بر جامعه حاکم است و همان خواسته‌ها، اقبال اکثریت مردم را به دنبال دارد. از این رو می‌توان به صراحت، سخنان آن مقام نظامی را تایید کرد که جنبش سبز را آتش زیر خاکستر توصیف کرده بود.

رفتارهای مردم همچنین نشان داد که برخی پیش‌بینی‌ها مبنی بر احتمال بروز خشونت از سوی برخی از سبزها، دور از واقعیت است و معترضان به عملکرد حاکمیت، بیش از آنکه تصور شود، رفتاری مدنی و عقلانی از خود نشان می‌دهند.

اما اگر شادی و امید باقی‌مانده از این روز به یاد ماندنی بگذریم و بخواهیم از تجربه‌ی عاشورای 88 هم درس بگیریم، یک ضرورت باقی می‌ماند که بدون آن، تجربه‌ی خوشایند 25 بهمن ناقص می‌ماند.

این ضرورت چیزی جز همان ضرورتی نیست که در پیام میرحسین موسوی در آغاز ماه محرم به آن اشاره شده بود؛ ضرورت کار زینبی.

همه می‌دانند که حامیان دولت، تجمع ۹ دی بر مبنای یک دروغ بزرگ شکل دادند. آنها به دروغ به مردم گفتند که در روز عاشورای 1388 به امام حسین (ع) توهین شد. حال آنکه واقعیت چیزی دیگری بود و شکوه راهپیمایی گسترده‌ی عاشورا نیز پشت حجم تبلیغات فریبکارانه‌ی صداوسیما و رسانه‌های دولتی پنهان شد.

در عاشورای امسال که مجموعه فیلمهای جامعی از اتفاقات عاشورای سال گذشته در اینترنت منتشر شد، بسیاری از کسانی که این فیلم را دیدند، اذعان کردند که اگر این مجموعه فیلمها همان زمان به دست مردم رسیده بود، فضاسازی رسانه‌ای صداوسیمای دروغ ناکام می‌ماند.

اکنون که راهپیمایی 25 بهمن، با وجود سرکوب گسترده، به یک قدرت‌نمایی آشکار و غیر قابل انکار از سوی سبزها تبدیل شده، باید این سرمایه را حفظ کرد. راه حفظ این سرمایه‌ی بزرگ نیز ایفای رسالت زینبی است.

بخش خبری پر از دروغ صداوسیما (بیست و سی) امشب با پخش فیلمها و تصاویری از آتش زدن چند سطل آشغال که کاملا با فضای حاکم بر راهپیمایی آرام و مسالمت‌آمیز متفاوت بود، ادعا کرد که فتنه‌گران باز شعارهای ضد نظام سر دادند، به امام راحل اهانت کردند! و در نهایت هم فیلمی از تظاهرات چند ده نفر علیه راهپیمایی امروز را پخش کرد که فیلمبردار آن، عامدانه حضور نیروهای نظامی و ضدشورش در حمایت از این گروه را خارج از کادر قرار داده بود.

اینها همه در حالی بود که تجمعات امروز معترضان در برخی کشورهای منطقه، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های وابسته به دولت مستقر داشته است تجمعاتی که تعداد آنها در بهترین حالت، چندین برابر کمتر از حضور امروز شهروندان تهرانی در خیابان‌ها بود.

این رسانه‌ها تصاویر و فیلمهای اعتراضات در الجزایر، یمن و بحرین را در حالی پخش کردند که در ایران، نه تنها هیچ‌کسی غیر از نیروهای اطلاعاتی حق فیلمبرداری از اعتراضات خیابانی را ندارد، بلکه فیلمبرداری با موبایل‌ها و دوربین‌های کوچک شخصی نیز با برخوردهای شدید و خشونت‌آمیز ماموران مواجه می‌شود و حتی کسی حق عکس گرفتن از رفتارهای غیر انسانی برخی ماموران لباس شخصی هم ندارد.

به نظر می‌رسد که رسانه‌های دروغ و فریب باز هم قصد دارند واقعیت را تحریف کنند و صحنه‌های زیبایی را که هزاران هزار ایرانی سبز هم دیدند و هم در خلق ان حضور داشتند، قلب کنند و وارونه جلوه دهند.

سبزها خود می‌دانند که در برابر موج فریبکاری‌های ساعت‌ها و روزهای آینده، چه باید بکنند. رسالت زینبی، وظیفه‌ی آگاهی‌بخشی و لزوم مقابله با دروغ‌پردازی‌های در دستور کار رسانه‌های وابسته به دولت، تعطیلی‌بردار نیست و شکوه 25 بهمن را تنها با تثبیت تصویر واقعی آن در افکار عمومی می‌توان تکمیل کرد و نیز  تا رسیدن به عدالت  و آزادی ادامه داد. چنین باد.


155 پاسخ به “۲۵ خرداد تکرار شد، هرچند انقلاب را اشغال کردند و راه آزادی را بستند”

 1. عزيز گفت:

  كساني كه حرفي دارند كه مثلا جمعيت اين تعداد نبوده ميتونند از حكومت درخواست كنند يه مجوز بده وبه رسانه هاي خارجي هم اجازه بده پخش كنند.اگه جنبش سبز مرده بود كه شما اينگونه ازرده خاطر نميشديد.

 2. GREEN گفت:

  شعار بعد از این باید به مشکلات جامعه مان برگردد تا لایه های دیگر اجتماع نیز به آن بپیوندند…بیکاری/فقر/غارتگری/گرانی/آدمکشی/فساد اداری و اقتصادی…

 3. مهدی گفت:

  توجه کردید دوستان که این “ساندیس خور” ها چقدر مامان و ناز شدن. سعی می کنن که خیلی مودبانه و معقول صحبت کنن. یا کاسه ای زیر نیم کاسه است ویا واقعاً از “روز خشم” مردم ترسیده اند. این سیستم اگر پتانسیل بهبود داشت که همه مخالفین را از همان اول قلع و قمع نمی کرد. نه داداشان! این جوانان هائی که با همه بگیر و به بند ها و با همه اعدام ها به خیابان ها آمده اند با این حرف های قشنگ خر نمی شوند.

 4. ناشناس گفت:

  جمعيت بين 1 ميليون تا 1.5

 5. هادی سبز گفت:

  موسوی عزيز فراخوان ادامه حرکت های خيابانی و اعتصابات را تا رسيدن به هدف بده تا مردم آمادگی دارند و منتظرند.
  اگر هم به علت قطع ارتباطات تماس مستقيم با مردم ممکن نيست شخص قابل اعتمادی مانند آقای امير ارجمند در خارج را به عنوان سخنگوی جنبش انتخاب کن که خط مشی به مردم بدهد. اميدوارم ديگر اکنون بر همه سران جنبش معلوم شده باشد مردم چه ميخواهند و چه نميخواهند.

  محور شعار های امروز به اصل نظام حکومت مطلقه و شخص ديکتاتور (رهبری) و نهاد های سرکوبگر تحت امرش بود.. بياييد با خود و مردم يکبار برای هميشه رو راست باشيم و آنها را از خود بدانيم همان طور که مردم به شما اعتماد کردند و در راه آن هر هزينه اي را هم در مقابل اين حکومت جبار و ستمگر ميدهند.

  عزيزان کلمه دوستتان دارم از صميم دل..

  فردا را باهم ميسازيم

 6. ناشناس گفت:

  وعده ما روز جمعه بعد از نماز جمعه میدان آزادی

 7. irani گفت:

  پس این همه حمایت آمریکا و اسراییل را چه طور توجیه میکنید . .. خواهش می کنم به فکر پیشرفت کشور باشید و انشاالله از طریق قانونی به
  مطالبات خود برسید. آیا فهمیدید منافقین هم روی حرکت دیروز شما حساب باز کرده بودند….

 8. ناشناس گفت:

  25 بهمن امسال بی نظیر و تکرار نشدنی بود. نمی دونم واقعا آمار واقعی جمعیت چقدر بود ولی از تمامی تجمعات جنبش که درگیری بود (بجز 25 خرداد که می تونستیم منسجم باشیم) با اختلاف فاحشی بیشتر بود. نمی دونم از 25 خرداد هم بیشتر بود یا نه چون اونجا می شد منسجم جمعیت رو دید ولی اینجا نه.
  از ساعت 3 تا 7 که من از چهار راه ولیعصر حرکت کردم تا آزادی تمام مسیر مردم یا تو خیابون های اصلی یا تو خیابونهای فرعی مردم بودن و حضور چشم گیری داشتن.
  واقعا باید به غیرت و ایستادگی این مردم مخصوصا خانم های مسن زیادی که این طوری شرکت می کردن به خودمون ببالیم.

  یا حسین

 9. ناشناس گفت:

  امروز تو کوچه های بن بست که گیر میفتادیم اهالی کوچه درارو باز می کردن و مردم رو پناه می دادن. این چیزی بود که جنبش همیشه بهش نیاز داشت و همیشه ازش رنج می برد. این نشون می ده مردم دارن رشد می کنن و همدلی و هم بستگی داره قوی تر میشه.

  تو یکی از کوچه ها یه پیر زن پله های خونه اش رو به سختی اومده پائین تا درو باز کنه و ملت رو پناه بده. وقتی رفتیم تو خودش از خستگی اون چند تا پله نفس نفس می زد!!! حتی می خواست ازمون پذیرایی کنه که البته نذاشتیم.

  دوس داشتم دستشون رو ببوسم ولی حیف که فرصت نشد….

  تا آخرین نفس ایستاده ایم..

 10. ناشناس گفت:

  دیروز روز بسیار بسیار خوبی بود،فهمیدم که مردم خیلی خیلی شجاعی داریم،مخصوصا زنان دلاور
  امیدواریم تظاهرات خیابانی به یه سال دیگه موکول نشه و ما حضور مداوم داشته باشیم
  یاحسین میرحسین

 11. majid گفت:

  عدم اذعان به نارضایتی مردم ، و خشونتی که از حکومت میبینیم موقعیت ایران امروز بسیار شبیه لهستان دهه ۱۹۸۰ است. آنجا جنبش همبستگی حکومت یاروزلسکی را با اعتصاب عمومی فلج و به پای میز مذاکره کشاند. این جا با پول نفت، دولت مشکلات لهستان دهه ۸۰ را ندارد و حتا تحریمهای بین المللی هم کار ساز نبوده اند. این یکی حکومت ایران رابیشتر شبیه حکومت صدام در ۱۰ سال پایانی می کند. با سر سختی در سرکوب و بی اعتنائی که حکومتهایی شبیه ایران طالبان و صدام به حقوق مردم و اعتراضات مردمی نشان میدهند تنها دو گزینه روی میز باقی مانده: فشار نظامی از خارج شبیه آنچه بر سر صدام و طالبان آمد، یا اعتصاب از داخل. اعتصاب عمومی در ایران کم هزینه ترین راه به تسلیم وداشتن دیکتاتور ایران است و جنبش سبز باید آنرا مد نظر قرار دهد. گزینه های پیش رو چیست؟

 12. ایرانی گفت:

  قربون قدم تمام کسانی که به نیت شرکت در تظاهرات از خانه و محل کارشون زدن بیرون
  دست همگی درد نکنه
  دو سال دارین دروغ می گین که فته رو چشمش و در آوردیم پس کو ؟؟
  هر بار که چشم درنمارند.
  مثل اینکه ما چشم زیاد داریم نه !!!!
  امروز نشون داد که حساب باختین با در دست داشتن تمام امکانات مالی و نظامی و از همه مهمتر مملکت فروشی تون به ترک ها و قرار داد میلیاردیتون معلومه از کدام خدا و دین و فتنه دارین صحبت می کنین
  این جنبش ها مردم را آگاه تر می کنند , و از این به بعد خبر رسانی ها از طریق دهان به دهان و خیابانی خواهد شد و اهداف مشخصی برای فتح کردن تعریف خواهد شد.
  از این به بعد روی اسکناس ها هر روز و هر روز خواهیم نوشت و به مراکز بسیج و دفتر رهبری زنگ و فکس خواهیم زد
  با همدیگر تقسیم کار می کنیم و با زمان بندی طولانی و بدون دلسرد شدن .
  همه مردم استقامت ما را تحسین خواهند کرد
  از امروز تا شش ماه حتی ایام تعطیل هم و قت می گذاریم و شعار می نویسیم ، روی دیوار ها اتوبوس مترو و … تا برادران دیگر هم برا ی پاک کردن مشغول به کار شوند و ما را دعا کنند بالاخره انها هم روز سیر می شوند و این پول ها را نمی توانند بخورند و شهر می ماند و ما
  عزیزان این را ه طولانی است و ما همگی آماده ایم
  قربان همه عزیزان حتی آنهایی که در این جا نظر مخالف می دهند به امید خدا آن ها هم روزی کار بهتر با درآمد بهتر پیدا می کنند و نون خشمزه تری به خانه خود می برند

 13. حميد بيات گفت:

  عزيزم چرا تصريح مي كني آقا كيه !!!
  خودتم گيج شدي چند تا آقا داري نه ؟!!!
  امان از بي آقايي!!
  تو با آقاي خودت خوش باش ! آقاي ما هم ميآيد و چشم فتنه را بيرون مي آورد !

 14. آزادی گفت:

  اینهایی که میان اینجا و سعی می کنن مردم همیشه سبز را مایوس کنن، کور خوندن! اینها هیچ پشتوانه آرمانی ندارن و برای چندرغاز، حاضرن خودشون را بفروشن و چقدر هم مفت بفروشن! باید به حال اینها افسوس خورد که درک نمی کنند که ظلم رفتنی و حق ماندنی است. به اینها باید گفت: ای بدبختای مزدور، اگر اعتقاد ملی یا مذهبی ندارید لا اقل آزاده باشید!

 15. سبز سبز گفت:

  ديروز يك خانمي رو سر خيابون كاوه ديدم كه بالاي 60سال سن داشت همه بهش آفرين گفتند و من هم با ديدنش نيروي صد چندان گرفتم و بايد بگم ديروز به ايراني بودنم افتخار كردم و ديدم كه مردم ما هنوز هم همان ايرانيان با غيرتند افرين به تك تك كساني كه ديروز همراه شدند و حماسه ديگري آفريدند و ارامش را از مزدوران رژيم گرفتند تا 22:30 شب خودم شاهد بودم كه مردم هنوز در خيابانها بودند و لاك پشتهاي نينجا هم سگ دو مي‌زدند آقرين به ايراني با غيرت آفرين اين مردم ديگه منتظر بيانيه نيستند اين مردم از دروغ خسته شدند اميدوارم ادامه پيدا كنه.

 16. ناشناس گفت:

  آفرین بر مردم همیشه سبز! اندکی صبر، سحر نزدیک است.

 17. وطنم گفت:

  فقط اینو بگم که خیلی رو دارین بابا مردم که شمارو شناختن ان شاا.. به همین زودی ها هم همه منافقان و متظاهران رو دستگیر و همین مردم به خاطر فریبشان شماهارو محکامه می کنند

 18. farshad گفت:

  حالا تکلیف چیه آقای موسوی ؟ بشینیم تا هرروز خبر کشته یا شکنجه شدن ی نفرو بشنویم ؟

 19. محمدرضه گفت:

  آقای ناشناس باید بهتون یادآوری کنم که با این حرفهای بیخودی نمی تونید دیگران رو گول بزنید همه ما می دونیم شما چرا واقعیت رو انکار می کنید .

 20. تبریزیان گفت:

  مبارزه را باید هر روز و در هر فرصتی انجام دهیم.باید راهپیمایی ادامه یابد تا مردم دوباره به ما بپیوندند.در دروزهای آینده باید یک روز دیگر را به هر بهانه ای ترتیب یک راهپیمایی مسالمت آمیز را بدهیم این مبارزه نباید به روزهای خاص منتهی شود چون انرژی مردم اینجوری تلف میشه

 21. ناشناس گفت:

  حماسه 25 خرداد دوباره تکرار شد آقای موسوی تو را به خدا برای اسیرانمان که 25 بهمن دستگیر شدند کاری کنید دوباره نوبت شماست که دستوری دهید مردم وظیفه خودشان را انجام دادند

 22. looooloooo گفت:

  mir hossein ghorbooooooooooooooon namat berm 1000000000000000 bar.ya hossien mir hossien

 23. iman گفت:

  اونایی که میگن کم بودیم از عوامل این رژیم هستن مردم زیاد بودن و پخش شده بودن اگه اجازه میدادن اونوقت میدیدی که چند میلیون نفر خیابانها رو پر کرده بودن با اون همه نیرو بازهم مردم اومدن دل خودتون رو خوش کنید ما کم هستیم و فتنه کور شده شاه هم میگفتن بهش مملکت در امن و امانه اما دیدین که کله شد خودتون رو گول بزنید.ترس رو میشه تو وجود همتون دید شماها ایرانی نیستین.
  دورود بر ملت سبز ایران ما ایستاده ایم
  یا حسین میر حسین

 24. ناصح گفت:

  آفرین بر ملت شجاع ایران. ۲۵ بهمن پایه ای دیگر از کاخ دیکتاتور را خراب کرد و به زودی این کاخ بر سر دیکتاتور خراب خواهد شد.ان شا‍٬الله
  واقعا به ایرانی بودنم افتخار میکنم.
  خونی که در رگ ماست هدیه به ملت ماست

 25. رامتین گفت:

  من فقط می خوام یه چیزیا بگم اینم این که تو این دنیا هیچ موقع خوبی از بدی شکست نمی خوره دیرا زود داره اما یک روز ………………

 26. ناشناس گفت:

  باید دوبارخ رفت نباید صحنه را خالی کرد مزدوران ظالم ر مجلس شعار مرگ سر دادند و به ما آزادی خواهن وطن می گویند منافق اینها جواب می خواهد سبزهای عزیز باید برویم به خیابان ها…

 27. asgh گفت:

  النصر من الله و الفتح القریب!
  پیروزی نزدیک است.

 28. علی گفت:

  با سلام،
  دوستان همگی خسته نباشین. یک نفر به مهندس موسوی بگه این مبارزه باید وارد فاز جدید بشه (اعتصاب یا تظاهرات مرر و نهایت فلج کردن حکومت) اگر بخواهیم فقط بگیم این همه مردم را اوردیم از خانه بیرون و دیگه کاری نداریم سر دستگیر شده ها چی میاد خیلی نامردیه. اینطوری کودتا چی ها سر فرصت خدمت مردم میرسن. قطعا باید ابتکار عمل را به دست گرفت. لطفا به گوش مهندس برسونین

 29. ديويد گفت:

  سلام.به نظربنده اين حكومت به اسم دين مردم راسركوب ميكند واستفاده ناصحيح ازمباني ديني دارد افراددين شناس بايدبامردم باشندتا سطح فهم ديني بالارود ودست نظام كوتاه شودمابايد به سمت جداي دين ازسياست حركت كنيم روحانيتي بااين انديشه كارسازاست

 30. نوید گفت:

  دم همتون گرم… جمعیت خیلی بیشتر از حد انتظارم بود… اگر مانع نمیشدند مطمئنم جمعیت میلیونی تو آزادی جمع میشد. آهای کسایی که ادعای دموکراسی و حق طلبیتون گوش فلکو کر کرده… شما تحمل اعتراض مسالمت آمیز معترضان خودتون را هم ندارید… خوشحالم…. چون شما از ما مثل سگ میترسید….

 31. محمد گفت:

  برای خیلی ها ثابت شد که خاموش بدن مردم از سرکوب بود نه از بصیرت!!!!!!!

 32. ناشناس گفت:

  آقاي موسوي بداند مملكت ما رهبر دارد ، واي اگر خامنه اي حكم جهادم دهد…

 33. حمید گفت:

  منتظر بیانیه میرحسین برای تشکر از حماسه دیروز هستیم

 34. کوروش سبز گفت:

  تکلیف چیست؟

 35. ناشناس گفت:

  منتظر بیانیه میر حسین برای تشکراز حماسه دیروز هستیم

 36. بهروز گفت:

  جنبش اگر رهبری نخواهد حتما هماهنگی و استراتژی می خواهد.
  آقایان موسوی و کروبی شما در قبال اعتماد مردم مسؤِِلید.لطفا پشت سر مردم در حرکت نباشید.تا امروز هزینه های غیر قابل اندازه ای برای
  حمایت از شما توسط مردم پرداخته شده. بین مردم و حفظ نظام یکی را انتخاب کنید این دو مدت مدیدی است که حفظشان در کنار هم امکام پذیر نیست.این تعلل حدافل ما را در منطقه برای اولین بار در تاریخ پشت سر مصر وتونس و شاید در آینده یمن و اردن و…. فرار داده .تاریخ قضاوت خواهد کرد.
  به امید پیروزی نزدیک مردم ایران زمین

 37. sedaye iran گفت:

  آئین سبز بودنمان نه برای جدای است نه برای جنگ و نه برای فرقه گری و …. ما سبزیم چون ایرانی بزرگ و سبز می خواهیم ما ملتی بزرگ و با شعوریم که تنها با رعایت حقوق مساوی برای تمامی ملتمان تلاش می کنیم حقوقی که من تو و همه افکارها و عقاید را کنار هم محکم و استوار بخاطر وطن سبزمان مثل کوهی پرشکوه بر فراز جهان استوار گرداند تا ایرانی بدور از فتنه گری و قربال گری داشته باشیم ، همه فرزندان این آب و خاکیم ، آنهای که به ایران و ایرانی بودنمان و داشتن خق زتدگی در کشور سبزمان را تصاحب نمودند بفهمانیم که ایران هیچگاه در قلمرو گروه خاصی قرار نخواهد گرفت ایران مال همه ملت است و حاکمان دورغ پرداز و دورغ گو جایی در این سرزمین پاک را ندارند، ایران سبز من خاکت را توتیایی چشمانم میکنم پیوند سبزتان مبارک باد و همیشه پایدار و سربلند

 38. ناشناس گفت:

  یا زهرا
  ملت بزرگ ایران درود بر شما که همیشه پر افتخارید نترسید و نهراسید بهاری دل انگیز در پیش است
  قدمهای سبزتان خونی تازی در رگهای ایران دمید درود بر همه شما

 39. احسان گفت:

  در میان شما از خودگذشتگی نیست چون به هدفتون ایمان ندارید و الا مثل مردم مصر و تونس الان یه کاری کرده بودین

 40. ناشناس گفت:

  بکشید ما را.ملت بیدارتر میشود

 41. حمید گفت:

  مراجع عظام تقلید
  علمای قم و نجف!
  کجایید شما؟!
  کجایید چرا سکوت پیشه کرده اید؟!
  حضرات آیات صانعی، زنجانی ،وحید، جوادی آملی … چرا با رفتن آیت الله منتظری شما ساکت شده اید؟
  نمی بینید جنایات یک رژیم غاصب را که روی اسرائیل را هم سفید کرده؟
  سکوت تا به کی؟ مماشات تا به کی؟ چرا اعاده ی وجود نمی کنید آقایان؟!!!

 42. ناشناس گفت:

  به نظرم میتونیم 25 رو نماد مقاومت کنیم:
  رهبران جنبش سبز هر چند ماه یکبار به انگیزه یکی از موضوعات داغ روز در 25 ماه اعلام تجمع و راهپیمایی کنند تا مردم دوباره خودشون را پیدا کنند. خوشبختانه یا بدبختانه این کشور اینقدر موضوع داغ دارد که هیچ وقت از این بابت کم نخواهیم آورد.

 43. ناشناس گفت:

  جنبش سبز محکوم به پیروزی است……
  این سنت خداست.

 44. مینا گفت:

  اقای موسوی نبودی که ببینی پول نفت چه کرده بود .کارتلهای نفتی به دست یک گروه پول و اسلحه داده بود و به گروه بی پولی و بدبختی و گاز اشک اور .

 45. دانشگاه تهرانی! گفت:

  سلام قولا من رب الرحیم
  میگن کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد و ولی اونی که خودش و زده به خواب هرگز…………
  ما که نمی تونیم شما رو بیدار کنیم حداقل خودتون خودتون و گول نزنید….
  ملت 3 روز قبل جواب شما رو داد….

 46. مری گفت:

  غلط میکنید ما هستیم و تا یک یک شما را زنده زنده نسوزانیم از پای نمی ایستیم

 47. ناشناس گفت:

  مرگ بر دیکتاتور

 48. یه سبز (فتنه گر) گفت:

  سلام خوبید
  ببخید اینو میگم نمیدونم نشون میدید یاه نه ولی باید بدونید که با یه بار اومدن تو خیابان و رفتن فقط دستگیری ها و فشارها زیاد میشه اگه بیایم تو خیابون و نریم خونه اونوقت مجبورن عقب نشینی کنند اخه لباس شخصی ها نیروی انتظامی هفت هشت ساعت می تونن مقاومت کنن و مردم هم مقاومت رو ببین حمایت میکنن

  حالا گیرم میلیونها نفر اومدن 25 بهمن و رفتن خونشون فردا همشونو شناسایی میکنن و میگیرن اگه نرن مجبورن یه جور راضی شون کنند تا به خونه هاشون برن در ضمن هر چیزی هزینه می خواد ما جوانان وطن حاظریم از جونمون هم هزینه بدیم
  اقای موسوی اب که از سر گذشت چه یه وجب چه صد وجب فرقی نداره
  شما هم اعلام کن
  اش نخورده ده سوخته می گن فتنه گرید ضد انقلابید میگن تروریستیم
  نبودیم ولی میشیم

  دستم را بگیر ای برادی!!!!!!!!!1111

 49. ناشناس گفت:

  مرگ بر ضد ولایت فقیه

 50. ناشناس گفت:

  اگر ناچيزيم چرا از دادن مجوز مي ترسيد ؟ اگر ناچيزيم چرا گله اي نيرو مي آوريد كه سركوبمان كنند ؟ اگر ناچيزيم از چرا نمي گذاريد بياييم شعارمان را بديهم بعد ببينيم ناچيزيم و برويم دنبال كارمان ؟؟؟؟
  عزيزم ! ناچيز عقل امثال شماست !!!