سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ۱۸سال حبس تعلیقی و جزای نقدی برای دانشجویان و استادان دانشگاه بین اللملی قزوین...

۱۸سال حبس تعلیقی و جزای نقدی برای دانشجویان و استادان دانشگاه بین اللملی قزوین

چکیده :پیش از این نزدیک به ۲۰تن از فعالین دانشجویی این دانشگاه با احکام اخراج و تعلیق، از تحصیل محروم شده بودند، اما در یکی از تازه ترین برخورد های صورت گرفته با فعالین این دانشگاه، ۴ فعال دانشجویی و ۲ استاداین دانشگاه، در مجموع به ۱۸ سال حبس تعلیقی و جزای نقدی بدل از شلاق محکوم شده...


دانشگاه بین المللی قزوین که پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته یکی از فعال ترین دانشگاه های کشور در اعتراض به نتایج انتخابات بوده است، با احکام انضباطی و قضایی سنگینی در برهه های مختلف روبرو شده است که این برخوردها همچنان ادامه دارد و در آستانه ترم جدید تحصیلی، موج جدیدی از برخوردهای امنیتی آغاز شده است.

به گزارش دانشجو نیوز، پیش از این نزدیک به ۲۰تن از فعالین دانشجویی این دانشگاه با احکام اخراج و تعلیق، از تحصیل محروم شده بودند، اما در یکی از تازه ترین برخورد های صورت گرفته با فعالین این دانشگاه، ۴ فعال دانشجویی و ۲ استاداین دانشگاه، در مجموع به ۱۸ سال حبس تعلیقی و جزای نقدی بدل از شلاق محکوم شده اند. محاکمه این افراد در مرداد ماه امسال در شعبه ۱۰۳دادگاه قزوین به صورت «دسته جمعی» و به اتهام «اخلال در نظم عمومی، از طریق برگزاری و شرکت در تجمعات و راه پیمایی های اعتراضی در خرداد ماه سال ۸۸ و توهین به مسئولین» صورت گرفته بود که به تازگی احکام آن صادر گشته است که به شرح زیر است:

– پیام حیدرقزوینی، دبیر یک دوره ی تشکل اصلاح طلب این دانشگاه، به سه سال حبس تعلیقی و جزای نقدی بدل از شلاق محکوم شده است. وی که مسئول شاخه دانشجویی ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در استان قزوین نیز بوده است،پیش از این از دانشگاه اخراج و به مدت ۳ سال از شرکت مجدد در کنکور محروم شده بود. این فعال دانشجویی، در حوادث پس از انتخابات دو بار بازداشت شده بود.

– فرهاد فتحی، دبیر یک دوره تشکل اصلاح طلب این دانشگاه که پیش از این به ۲ترم تعلیق از تحصیل محکوم شده بود،، به سه سال حبس تعلیقی و جزای نقدی بدل از شلاق محکوم شده است .وی نیز دوبار در روزهای پس از انتخابات بازداشت شده بود.

– سعید سکاکیان، عضو یک دوره ی شورای مرکزی تشکل اصلاح طلب این دانشگاه که او نیزپیش از این به ۲ترم تعلیق از تحصیل محکوم شده بود، به سه سال حبس تعلیقی و جزای نقدی بدل از شلاق محکوم شده است .وی در آذر ۸۸دستگیر شده بود.

– سجاد عالی، دیگر دانشجوی این دانشگاه که او نیز به سه سال حبس تعلیقی و جزای نقدی بدل از شلاق محکوم شده است.وی در خرداد ۸۸ در جریان اعتراضات در قزوین دستگیر شده بود.

همچنین دو تن از اساتید این دانشگاه به نامهای دکتر حسن رئیسیان و دکتر فرهاد درویشی نیز هریک به به سه سال حبس تعلیقی و جزای نقدی بدل از شلاق محکوم شده اند.

بر اساس اخبار رسیده، در متن حکم صادره به جزاستناد به کیفر خواست صادره و گزارشات و تحقیقات اداره کل اطلاعات استان قزوین و مرجع انتظامی، به اظها رات سرپرست دانشگاه بین المللی قزوین(آل بویه)، مسئول کمیته انضباطی(حسینی و بیات) و مسئول حراست دانشگاه (سرداغی و علوی) نیز استناد شده است.


5 پاسخ به “۱۸سال حبس تعلیقی و جزای نقدی برای دانشجویان و استادان دانشگاه بین اللملی قزوین”

 1. ناشناس گفت:

  یاحسین میرحسین

 2. ناشناس گفت:

  اخرش میخان چیکار کنن

 3. علی گفت:

  يعنی اين حکومت فکر کرده تا 18 سال ديگه هنوز هست و داره جنايت ميکنه؟

 4. عبید سن خوزانی گفت:

  چرا مجازات اینها این اندازه سبک است؟ چرا اینها را به سیخ نکشیده اند. یارو فقط یک خانم دکتر بی مصرف را کشته آنوقت او را به یک و آن دیگری را به دوسال حبس محکوم کرده اند، آنوقت این استادان و دانشجویان دانشگاه بین المللی که آبروی برای جمهوری اسلامی و رهبرعزیزمان نگذاشته اند، فقط هیجده سال زندان؟ همین؟ خوب این همان تعصب است وعدم رعایت عدل اسلامی اینها را باید تا آخر عمرانداخت زندان البته با اعمال شاقه باید بروند مستراح ها را تمیز کنند، جاده تهران قزوین را درست کنند و بعد بروند سراغ جاده قزوین رشت. هیجده سال هم شد مجازات. هتل درست کرده اید. همین کارها را می کنید که تعداد این فتنه جویان بجای آنکه روزبروز کمترشود، عین قارچ روز به روز دوبرابر می شود. نه آقا درست نیست شما به فرمایشات مقام معظم توجه نمی کنید واین درست نیست و کار انقلابی نیست.

 5. اشکان گفت:

  دیکتاتور به پایان خط رسیده تا صبح زمان زیادی نمانده