سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دیدار زهرا رهنورد با خانواده بهاره هدایت، فعال دانشجویی زندانی...
» روزی زنان ایران به خود می‌بالند که در سحرگاه آزادی، پیشتاز بوده‌اند

دیدار زهرا رهنورد با خانواده بهاره هدایت، فعال دانشجویی زندانی

چکیده :زهرا رهنورد در دیدار با مادر و همسر بهاره هدایت، به آنها گفت: دل خوش دارید و پایدار باشید، چرا که روزی زنان ایران به خود می‌بالند که با الگویی چون بهاره، در سحرگاه آزادی پیشتاز بوده‌اند. او می‌توانست نسبت به آنچه در اطرافش می‌گذرد، بی‌تفاوت باشد، اما راهی دیگر را برگزید و نتوانست در مقابل بی‌عدالتی تاب بیاورد...


زهرا رهنورد، استاد دانشگاه و نویسنده، به دیدار خانواده بهاره هدایت رفت.

به گزارش خبرنگار کلمه، رهنورد در این دیدار، با مادر و همسر این فعال دانشجویی زندانی که به نه سال و نیم زندان محکوم شده است، دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

بهاره هدایت از تاریخ دهم دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. جلسه‌ی رسیدگی به اتهامات وی در اردیبهشت ماه امسال برگزار شد و او به نه سال و نیم زندان محکوم شد. خانم هدایت که ۱۶ مورد اتهام سنگین در پرونده‌ی خود داشت، با تایید حکم خود در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر راهی بند عمومی زنان زندان اوین شد تا دوره‌ی محکومیت ناعادلانه‌اش را سپری کند.

حکم بهاره هدایت یکی از سنگین‌ترین احکامی بوده که تاکنون برای یک فعال دانشجویی صادر شده است.

زهرا رهنورد در دیدار با خانواده‌ی این زندانی سیاسی تاکید کرد: بهار می‌توانست در کنار همسر و خانواده‌اش روز شدن، صبح شدن، شب شدن و باز تکرار این شبانه‌روز کسالت‌آور را در فضای سرشار از بی‌عدالتی به سر آورد و نسبت به آنچه در اطرافش می‌گذرد، بی‌تفاوت باشد، اما او راهی دیگر را برگزید و نتوانست در مقابل بی‌عدالتی تاب بیاورد.

او گفت: اما جنبش زنان ایران که با حضور سرشار از تکاپوی بهاره عزیز به جنبش دانشجویی پیوسته بود، همچنان حضور فعال او را می‌بیند و حس می‌کند. جنبش دانشجویان، جنبش زنان، جنبش کارگران و جنبش معلمان همان جریان اقیانوس بیکران ملت است.

او همچنین خطاب به خانواده بهاره هدایت گفت: دل خوش دارید و پایدار باشید، چرا که روزی زنان ایران به خود می‌بالند که با الگویی چون بهاره، در سحرگاه آزادی پیشتاز بوده‌اند.

بهاره هدایت همراه دیگر زنان زندانی سیاسی، اکنون در بند متادون زندان اوین به سر می‌برد و چند هفته است که از ملاقات با خانواده‌اش محروم است. همچنین زنان این بند حق هیچ‌گونه تماس تلفنی را ندارند.

این دومین بار است که زهرا رهنورد به دیدار خانواده بهاره هدایت می‌رود.


8 پاسخ به “دیدار زهرا رهنورد با خانواده بهاره هدایت، فعال دانشجویی زندانی”

 1. دانشجوی علم و صنعت گفت:

  V
  درود بر همسر و مادر خانم هدایت و خانم رهنورد که به خونواده های شهدا و اسرای سبز سر می زنن

 2. مادرسبز گفت:

  خدا را شکر که شما خانواده ی زندانیان را فراموش نمی کنید و همراه انها هستید و باعث دلگرمیشان می شوید .این رنج دوری از عزیزان فقط با همراهی همه ی ما اندکی سبکتر می شود برای مادر و همسر بهاره عزیز از خدا استقامت ارزو می کنم.

 3. ناشناس گفت:

  خانم رهنورد از شما متشکریم . من خودم یه زن نیستم اما خیلی خوشحالم که زنان نقش فوق العاده ای تو جنبش سبز ما دارن و این رو ما مدیون بهاره ها هستیم.

 4. یکی از پسران میر حسین گفت:

  من با این دید و بازدید ها کاملا موافقم . باعث دلگرمی خانواده ها می شه و اینکه فراموش نشدن . امیدوارم که به همه این خانواده ها خداوند صبر و استقامت عطا کنه

 5. SABERE GHAVAMI گفت:

  V V V V V V V

  YA HOSEIN MIIR HOSEIN
  YA HOSEIN MIR HOSEIN

 6. ناشناس گفت:

  درود بر موسوی

 7. فتنه سبز زنده گفت:

  هر عکس تازه ای از شما عزیزان نمایی از بوی خوش آزادی را به مشام بیننده میرسونه !

 8. نگار گفت:

  درود بــــــر آزادیــــخـــواهان….
  راهتان پررهـــرو بــــــــــــــاد