سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیا اینقدر ضعیف شده اند که جلسه قرآن خوانی زنان دردمند را هم بر نمی تابند...
» پاسخ زهرا رهنورد به ادعاهای تازه اقتدارگرایان در باره وی

آیا اینقدر ضعیف شده اند که جلسه قرآن خوانی زنان دردمند را هم بر نمی تابند

چکیده :پرونده سازی و توطئه افکنی شیوه ی کار بخشی از حاکمیت شده است و هر روز شکلی به خود می گیرد .پس از خیال بافی در مورد فتنه مخملی و کاموایی و کتانی براندازی، امروز پرونده سازی با محور منافق سازی در دستور کار گرفته و هر روز بندگان خدا را با این اتهام به سلابه می کشند واین سوال مقدر را نادیده می گیرند که مگر شما مدیون منافقین هستید که با تهمت و افترا جریانی که بدلیل جنایات و خیانت پیش ملت مرده و منفور است دو باره زنده می...


کلمه :در هفته های اخیر، اقتدارگرایان تهاجم وسیعی را علیه دکتر زهرا رهنورد، نویسنده واستاد دانشگاه تهران سازمان داده اند، هر چند که ریشه این تهاجم ها به پیش از انتخابات و حتی به سالهای دورتر نیز باز می گردد، اما در هفته های اخیر هم زمان با افزایش تهاجم به همراهان جنبش سبز از جمله میرحسین موسوی و مهدی کروبی، تهاجم به رهنورد نیز وسیع تر از قبل برنامه ریزی و اجرا شده است تا جایی که اعضای فراکسیون زنان مجلس با ارسال نامه ای خطاب به رئیس قوه قضائیه، خواهان محاکمه زهرا رهنورد شدند .این همه ی ماجرا نیست هم زمان تعدادی از سایت های اقتدارگرایان و همچنین روزنامه های وابسته به دولت، اتهامات بی سابقه و عجیب و غریبی را علیه این نویسنده و قرآن پژوه مطرح کردند.

زهرا رهنورد در یادداشتی کوتاه، فقط به بخش کوچکی از این تبلیغات که به تازگی در یک نشریه و از زبان یک معاون سابق وزارت اطلاعات بیان شده، پاسخ گفته است و نه به همه تبلیغات و تهاجم هایی که علیه وی صورت گرفته است.
به گزارش کلمه متن این یادداشت به شرح زیر است:

درادامه دروغگویی ها وتهمت افکنی های معمول باند مشکوک وا قتدار گرا در چند نشریه که با پول ملت اداره می شود، اتهام های جدیدی مطرح شده است .از آنجا که به بهانه این پرونده سازی ممکن است ظلم مضاعفی بر دیگر بندگان خدا که گروگان اینان اند تحمیل شود، لازم دیدم نکاتی را جهت نشان دادن درجه سقوط اخلاقی این باند و ابهام زدایی از مطالب پرونده سازان و دروغگویان بنویسم
حکایت آنکه یک معاون سابق اطلاعات ومشاور فعلی که خود را همه چیز دان و دانای کل مطرح کرده، در مصاحبه ای در امتداد پروژه وصل کردن جنبش سبز به بیگانگان و منافقان گفته است”زهرا رهنورد جلساتی در سه شنبه ها داشت که خانمی بنام زهرا حاتمی دبیری جلسات سه شنبه رهنورد را بعهده داشت”و سپس می افزاید این فرد دارای سمپاتی به منافقین بوده و از خانواده های منافق است وخواهر وشوهر خواهرش منافق بوده اند.

گنه کرد در بلخ اهنگری به شوشتر زدند گردن  دیگری

البته نتیجه این صغری و کبری چیدن همانطور که مخاطب حدس می زند محاصره رهنورد توسط منافقین و سمپاتهای آنهاست ! و نتیجه آخر آنکه جنبش عظیم و ملی سبز وابسته به منافقان و بیگانگان و جنایتکاران است والخ

1-خانم زهرا حاتمی کیست؟ تا آنجا که با حضور هر از گاه در جلسات خانواده های زندانیان سیاسی متوجه شده ام، ایشان معلمی است دلسوز با تحصیلات کامپیوتر و حقوق، فردی خیر و مادر شش فرزند و دارای عروس و نوه و همسر یکی از بر جسته ترین بنیان گزاران جهاد سازندگی واز مدیران اشنای بر جسته کشور.

این بانوی محترم دوماه است در زندان انفرادی به سر می برد و فرزندان و شوهر و شاگردان و دوستانش از فراق او بی تابی می کنند.ما همه امیدواریم که در زندان مشمول پروژه تواب سازی و اعتراف گیری نشده باشد.

2-جلسه روزهای سه شنبه که این نشریات حامی دولت از آن سخن گفته اند، چیست؟ این جلسات سه شنبه نه متعلق به رهنورد است ونه دارای رئیس و مرئوس و دبیر و سر دبیر!بلکه این جلسه به شکل یک هیئت سنتی در خانه افراد گوناگون و با حضور قرآن دوستان و خانواده های زندانیان سیاسی بر گزار می شود و آنان الام و دردهای خودرا با پناه بردن به قران و زیارتنامه خوانی و رسیدگی به هم دیگر تسکین می دهند و تشفی می بخشند.

این جلسه مثل همه هیئت های مذهبی،درش به روی همه باز است.تا آن حد باز که سربازان گمنام اطلاعات و دوستان این مقام همه چیز دان نیز به گواهی همین مصاحبه (منتشر شده در نشریه تازه ی اقتدارگرایان) درآن ورود دارند.
من وسایر خانواده های زندانیان سیاسی وعلاقمندان به قرآن ، از جمله خانم حاتمی نه بصورت منظم که هر موقع فرصت داشتیم در ان شرکت می کنیم و از فضای معنوی آن بهره می بریم واز دنیای سیاه و تاریکی که اطرافمان ایجاد شده به نورقران پناه می بریم.آیا قران خواندن یک عده درد مند هم از نظر آقایان جرم است که ازجلسات آن رئیس و دبیرو منافق و ضد انقلاب صید کنند؟آیا حکومت تا این حد ضعیف شده است که جلسه قران خوانی را برای دردمندان فرزند ازدست داده ومادران و خواهران و همسران غمگین زندانیان را نمی تواند برتابد؟

3-سوال مقدر دیگر آن است که آیا اگر اقوام سببی و نسبی وهمسایه کسی منافق باشد آن شخص به این دلیل باید مجرم و متهم شناخته شود و باید علیه او پرونده سازی شود؟اگر این منطق عمومیت یابد باید از بسیار ی از مسئولان کشوری یاد کرد که قوم و خویش های سببی و نسبی درجه اول انها منافق بوده اند و خودشان هم اکنون از مواهب جمهوری اسلامی و امکانات و تریبونها و حتی تریبون نماز جمعه بهره می برند .ایا کلید واژه منافق می تواند حلال مشکلات سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشوربشود ؟

4-پرونده سازی و توطئه افکنی شیوه کار بخشی از حاکمیت شده است و هر روز شکلی به خود می گیرد .پس از خیال بافی در مورد فتنه مخملی و کاموایی و کتانی براندازی، امروز پرونده سازی با محور منافق سازی در دستور کار گرفته و هر روز بندگان خدا را با این اتهام به سلابه می کشند واین سوال مقدر را نادیده می گیرند که مگر شما مدیون منافقین هستید که با تهمت و افترا جریانی که بدلیل جنایات و خیانت پیش ملت مرده و منفور است را دو باره زنده می کنید؟

5-وسرانجام به این مقام ناشکر امنیتی می گویم شما اگر با من و موسوی به دلیل دفاع از صداقت وحقوق ملت و آرمانهای انقلاب اسلامی وآزادی خواهی و دمکراسی طلبی مساله دارید چرا به سراغ بندگان دیگر خدا می روید و بندگان آزاده و بی پناه خدارا برای حفظ قدرت با راههای گوناگون زجر و شکنجه می دهید.آیا سخن امام خمینی را فراموش کردهاید که “عالم محضر خداست ؟

زهرا رهنورد


30 پاسخ به “آیا اینقدر ضعیف شده اند که جلسه قرآن خوانی زنان دردمند را هم بر نمی تابند”

 1. 349 گفت:

  ضعیف نشده اند مریض شده اند آنهم مرض تعظیم به قدرت و ثروت مرض توهم مرض خود بزرگ بینی
  شخصا بعنوان یکی از سلولهای این جنبش سبز از سران جنبش سبزعلی الخصوص خانم رهنورد آقایان موسوی کروبی خاتمی و … متشکر و ممنونم چرا که در طول این چهل و چند سال عمرم ندیدم کسانی را که تمامی منزلت هایی که در مناصب دولتی داشته و می توانستند خیلی خیلی بیشتر داشته باشند را بخاطر مردم فدا کردند و با استواری و پای فشاری بر اصول اخلاقی الهی انسانی به لاک ترس و یا پیوستن به لشکر خادمان زر و زور فرو نرفتند از خداوند رحمان و الرحیم عزت و سربلندی هر چه بیشتر این عزیزان و تمامی رهروان مسیر الهی مبارزه با زر و زور را دارم

 2. بنی گفت:

  خدا قوت .کا ش ملت قدر شما را بداند که همچون زینب پیام آور عاشورا ی سبز هستید.

 3. ناشناس گفت:

  زیبا بود اما کو گوش شنوا…

 4. ش گفت:

  ما با شما هستیم . چرا که قرآن دستور میدهد. آیه 119 سوره توبه ” یا ایها الذین آمنو اتقو الله و کونوا مع اصادقین” ( ای اهل ایمان خداترس باشید و با راستگویان باشید)….
  بعبارتی دیگر از مردم دروغگوی منافق دوری کنید…….اهل دروغ و ربا را حتی میتوان در میان مومنانی که ایمان خود را به ظلم و ستم آلوده اند پیدا کرد…….آیه 82 سوره انعام ” الذین آمنوا و لم یلبسوا ایمناهم بظلم اولئک لهم الامن و هم مهتدون” (آنانکه ایمان بخدا آورده و ایمان خود را به ظلم و ستم نیالودند ایمنی آتها راست و هم آنها به حقیقت هدایت یافته اتد”……….. بعبارت دیگر میشود کسانی هم باشند که ایمان داشته باشند و لی ایمان خود را به ظلم آلوده باشند که به حقیقت هدایت نیافته اند……..و ما امروز گرقتار این قشر باصطلاح مومنان هستیم

 5. محمد گفت:

  ههه همه حكو متهاي تو تا ليتر مانند يكديگر هستند ويژ گي يك حكو مت اليگا رشي تهمت وافترا وسپس سركوب ميباشد…

 6. ناشناس گفت:

  حضرت علی (ع) هم قرآن خوانی معاویه را بر نتافت.

 7. احمد نورمحمدی گفت:

  اگر مقاومت در برابر استبداد دینی و مبارزه با سواستفاده از اعتقادات مردم و استفاده ابزاری از امام زمان و معصومین ، اسمش نفاق است ، پس ما نیز منافقیم !؟

 8. ناشناس گفت:

  چی شد؟ سوء استفاده از اخبار تونس یادتون رفت؟ رفتید سراغ قرآن. خب معلومه انقلاب تونس مورد حمایت آمریکا و غرب نبود و باید هم کلمه آن را فراموش کند. هر چی نباشه کلمه زیر سایه پر برکت آمریکاییها کار می کنه.

 9. زنده باد سبز گفت:

  خانوم رهنورد اینها از جلسات قرآنی مردمی میترسن وگرنه جلساتی که خودشون تشکیل بدهند چون در کنارش سود جویی‌ از دین هم هست واسشون استفاده داره حمایت هم میکنند،اینها قرآنی که متعلق به همه مردم باشه رو نمیخوان ،اینها قرآنی رو میخواهند که خودشون به نفع خودشون تعبیر کنند.

 10. هادی گفت:

  درود با شما شیرزنان مسلمان خطه آزاده گی‌‌

  شهادت میدهم که شما درست میگویید، این قدرت پرستان بی‌ اختیار به همه جریانهای خشونت گرا مدیون هستند. میدانی که استبداد در آن خوب بازی می‌کند میدان نفاق و دروغ و خشونت است، در میدان راستی‌ و آزادگی و دموکراسی، قلدر‌های بی‌ منطق به بازی گرفته نمیشون

 11. پیر سبز گفت:

  درود بتمام زنان ازادیخواه شجاع و اگاه میهن ، باند زر وزور و تزویر ، با الحاق گروه مطلقیه جز زندان کردن ، شکنجه ،دروغ ، تقلب و … نمیتواند دستاورد دیگری داشته باشد !!!!! درود بر خاتمی و کروبی ومیرحسین .

 12. ناشناس گفت:

  يوسف گم گشته بازآيد به كنعان غم مخور
  كلبه احزان شود روزي گلستان غم مخور

  دور گردون گر دو روزي بر مراد ما نبود
  دايما يكسان نباشد حال دوران غم مخور….

 13. حسن ک گفت:

  باسلام خدمت مادر عزیز تر از جانم
  خوشحالم از اینکه جنبش سبز خاری شدن در چشمان یزیدیان زمان از اینکه یک فتنه گر هستم بخود و خانواده ام میبالم
  یاحسین میر حسین

 14. فرهاد گفت:

  با سلام و درود بر مردم آزاده و آگاه دربند و همچنین درود بر خانم رهنورد
  اندکی صبر سحر نزدیک است.

 15. جوان گفت:

  خدا حفظتان کند.خیلی خوب بود.به مهندس سلام برسونید ارادتمندیم.

 16. مرتضی گفت:

  عالی بود.احسنت

 17. ناشناس گفت:

  هرچند که سنگلاخ و شب تاریک است
  هرچند که پرتگاه و ره باریک است

  با این همه رهنوردها می دانند
  از نیمه گذشته شب، سحر نزدیک است.

 18. ایرانی گفت:

  با سلام
  خانم رهنورد آیا بهتر نیست بعد از گذشت 30 سال برای یکبار هم شده با مردم صادقانه صحبت کنید.چرا اینقدر در لفافه بامردم سخن می گویید.منظورتان از امنیتی ناشکر چیست.چرا هنوز مردم ایران را همانند اوایل انقلاب به منافق و توده ای و…..تقسیم بندی می کنید.آیا رفتار امروز حاکمیت نتیجه رفتار حاکمان قبلی نیست.

 19. ناشناس گفت:

  درود

 20. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  فرد مریض ضعیف میشود.

 21. سارا گفت:

  کسي که بيشترين لطف را به امريکا کرده است همين آقاي احمدي نژاد با رفتارهاي نادرست هستند که مورد حمايت تمام و کمال رهبري قرار داشته و دارند

 22. سا گفت:

  وقتي بي سوادي حاکم شود، حاکميت از هر چيزي مي هراسد

 23. ناشناس گفت:

  پاينده بادجنبش سبز
  اينان ازهيچ چيزبه اندازه جنبش سبزنمي ترسندچون ميدانند چيزي كه نابودشان ميكند همين جنبش است به همين دليل هيچگاه رهايشان نميگذارندبه اميدروزي كه قيام سراسري به رهبري عقل ومنطق آغازشود

 24. محمد گفت:

  علي بودزنده بادچنبش سبزپاينده بادموسوي

 25. عبید سن خوزانی گفت:

  بیش از آن که قکر می کنید ضعیف شده و اعتماد به نفس خود را از دست داده اند. هم از زنان می ترسند، هم از قرآن که آنرا به قول حافظ عزیز دام تزویر کرده اند، هم از مردم دردمند. مگر ممکن است این همه ظلم را جامعه ای برتابد. اطمینان داشته باشید که این اتوبوس وحشت به آخر خط رسیده است و به قول اخوان ثالث رسیده ایم من ونوبتم به آخر خط نگاهدار بگو جوان ها سوار شوند. به امید پیروزی وبهروزی

 26. همبند 350 گفت:

  شاید لازم باشد مردم درباره شیخ علی تهرانی بیشتر بدانند…

 27. صدای ندا گفت:

  بال فرشتگان سحر را شکسته اند
  خورشید را گرفته به زنجیر بسته اند
  اما تو هیچ نپر سیده ای که ای مرد! خورشید را چگونه بزنجیر می کشند

 28. ناشناس گفت:

  به امید پیروزی ما همه هستیم

 29. ع.ر.ق گفت:

  خواهرم ، خانم رهنورد پاینده باشید . ایران همیشه سر فراز به زنانی چون شما نیاز دارد . امام راحل چه زیبا فرمودند که : مرد از دامن زن به معراج می رسد . این زنی که امام اشاره دارند زنانی چون شما است که در تاریخ ایران هم از این چنین زنانی کم نداشته ایم .
  براستی این جلسه قرآنی شما و دوستان دردمند مرا یاد داستان جلسات قرآنی زمان شاه انداخت که ماموران امنیتی شاه هم شدیدا از جلسات قرانی ترس و وحشت داشتند . زمان بسیار نزدیک ، این دولت مردان از سایه های خودشان هم خواهند ترسید…
  پاینده ایران همیشه سبز

 30. ناشناس گفت:

  آه دلم سوخت برای این مادران مظلوم نما و مادر الگو ونمونه خانم زجر کشیده رهنورد. به قرآن پناه ببرید ان شا الله هدایت شوید