سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مادر نازنین خسروانی به دادستان تهران: دخترم بیمار است، لااقل به او لباس گرم بدهید...

مادر نازنین خسروانی به دادستان تهران: دخترم بیمار است، لااقل به او لباس گرم بدهید

چکیده : ارائه این درخواست به معنای تقلیل خواسته همیشگی من (از آزادی فرزند بی گناهم به تقاضای اعطای لباس گرم و پتو به وی) نخواهد بود بلکه این نامه را به عنوان تذکر به شما و اجزای دستگاهتان برای فراهم کردن حداقلهای حقوق زندانی می نویسم و امیدوارم هرچه زودتر از حل مشکل دخترم آگاه...


کلمه :اعظم افشاريان، مادر نازنين خسرواني روزنامه نگار زنداني كه بيش از 70 روز است در بند 209 وزارت اطلاعات نگهداري مي شود در نامه اي به دادستان تهران از آخرين وضعيت دختر دربندش گفته است . اينكه در دو ملاقات آخر با او فهميده است كه دخترش در سلولي نمور و سرد به سر مي برد بدون اينكه مسوولان زندان به او لباس كافي بدهند و يا لباسهايي را كه خانواده برايش برده اند به او تحو.يل بدهند .

مادر نازنين در نامه اش به دادستان تهران ، جعفري دولت آبادي ضمن تاكيد بر بي گناهي دخترش نوشته است : عنقریب است که پیکر نحیف دخترمان با تشدید بیماری های قبلی وی و بروز بیماری های جدید ناشی از ضعف و برودت شدید هوای سلولش، دستخوش عوارضی شود که تحفه همکاری دستگاه اطلاعاتی و قضایی کشور برای تضییع حقوق زندانیان و تحدید روزنامه نگاران است. این محدودیت ها بی شک بدون تردید از مصادیق عینی شکنجه جسمی محسوب می شود. نامه مادر اين روزنامه نگار را به دادستان تهران بخوانيد :

جناب آقای جعفری دولت آبادی, دادستان محترم تهران

احتراما به اطلاع جنابعالی می رساند، نازنین خسروانی، فرزند اینجانب در هر دو ملاقاتی که تا کنون با وی داشته ایم اعلام کرده در سلولی به شدت سرد و نمور با پنجره ای شکسته، با پتو و لباس هایی شدیدا نامناسب روزهای یخبندان زمستان را سپری می کند و از سوز و سرمای غیر قابل تحمل سلول خود شکایت داشته است. این در حالی است که لباس هایی را که مدتها پیش برای تحویل به او، به زندان اوین داده ایم به وی تحویل نداده اند و عنقریب است که پیکر نحیف دخترمان با تشدید بیماری های قبلی وی و بروز بیماری های جدید ناشی از ضعف و برودت شدید هوای سلولش، دستخوش عوارضی شود که تحفه همکاری دستگاه اطلاعاتی و قضایی کشور برای تضییع حقوق زندانیان و تحدید روزنامه نگاران است.

در مورد بی گناهی وی و تقاضاهای مستمر خویش برای عدالت ورزی در حق ایشان سخن تازه ای نمی گویم و هنوزامید خود را برای مشاهده رفتاری عاقلانه و مبتنی بر انصاف از دستگاه قضایی از دست نداده ام .چرا که تجربه دادخواهی از کسانی که باید دادستان مظلومان باشند، برای ما تجربه ای تلخ و نا امید کننده بوده است. اما امیدواریم از اعتبار و قدرت دستگاه قضا حداقل آنقدر باقی مانده باشد که بتواند به بازجویان اعمال کننده این محدودیت ها که بی شک و بدون تردید از مصادیق عینی شکنجه جسمی محسوب می شود، بقبولاند که فراهم کردن زمینه مرگ تدریجی زندانیان از طریق اعمال محدودیت ها و كمبودهاي بهداشتی ، غذایی و محیطی، کمکی به حل مشکل نخواهد کرد.

بدیهی است ارائه این درخواست به معنای تقلیل خواسته همیشگی من (از آزادی فرزند بی گناهم به تقاضای اعطای لباس گرم و پتو به وی) نخواهد بود بلکه این نامه را به عنوان تذکر به شما و اجزای دستگاهتان برای فراهم کردن حداقلهای حقوق زندانی می نویسم و امیدوارم هرچه زودتر از حل مشکل دخترم آگاه شوم.

اعظم افشاریان(مادر نازنین خسروانی, روزنامه نگار دربند)


5 پاسخ به “مادر نازنین خسروانی به دادستان تهران: دخترم بیمار است، لااقل به او لباس گرم بدهید”

 1. تندر سبز گفت:

  کاش می شد کاری کرد , درود بر نازنین

 2. ايمان سبز گفت:

  ايران اشغالی را آزاد خواهيم کرد. همه با هم..

 3. setare گفت:

  Dar gharne hazer anham dar nezame Eslami, khejalat avarast. dorood bar azadio zadegi

 4. paniz گفت:

  vaghti az ensaneat boye nabordan cheh entezari az in ensan namah darid?

 5. mostafa گفت:

  درود بر رهبری عزیز
  و ایران اسلامی

  مرگ بر منافق