سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اطلاعیه دفتر امام خمینی (س) در تکذیب مصاحبه و اخبار جعلی رسانه های دولتی...

اطلاعیه دفتر امام خمینی (س) در تکذیب مصاحبه و اخبار جعلی رسانه های دولتی

چکیده :پیرو درج خبری در برخی سایت های خبری مبنی بر حضور حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی و مصاحبه ایشان با این رسانه ها اعلام می دارد جناب آقای سید علی خمینی روز پنج شنبه نهم دی ماه 1389 در شهر مقدس قم بوده اندو مصاحبه ای نیز با هیچ یک از رسانه های خبری نداشته اند .از دوستان عزیز انتظار می رود پیش از نقل اخبار از بیت مکرم حضرت امام خمینی (س)نسبت به صحت و سقم خبر خویش از منابع معتبر اقدام...


دفتر امام خمینی (س) پیرو درج خبری در برخی سایت های خبری مبنی بر حضور حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی در مراسمی در روز پنج شنبه در تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام کردکه جناب آقای سید علی خمینی روز پنج شنبه نهم دی ماه 1389 در شهر مقدس قم بوده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران ، متن این اطلاعیه بدین شرح است :پیرو درج خبری در برخی سایت های خبری مبنی بر حضور حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی و مصاحبه ایشان با این رسانه ها اعلام می دارد جناب آقای سید علی خمینی روز پنج شنبه نهم دی ماه 1389 در شهر مقدس قم بوده اندو مصاحبه ای نیز با هیچ یک از رسانه های خبری نداشته اند .از دوستان عزیز انتظار می رود پیش از نقل اخبار از بیت مکرم حضرت امام خمینی (س)نسبت به صحت و سقم خبر خویش از منابع معتبر اقدام نمایند.

دفتر امام خمینی (س)

به گزارش کلمه ، این تکذیبیه رسمی پیرو موج خبرهای دروغین که از روز گذشته بر روی خروجی برخی از سایت ها رفته بود انتشار یافت به طوریکه سایت مشرق که از حامیان دولت است در این باره  با اتهام زنی به سایت های جنبش سبز که بر اساس منابع موثق این خبر را پیش از این تکذیب کرده بودند نوشت:سایت های مرتبط با جریان فتنه با انتشار اخبار جعلی و دروغ و بدون ذکر منبع مدعی شدند سید علی خمینی روز پنجشنبه در قم بوده است!

این سایت تنها به این موضوع بسنده نکرد و در گفت و گویی دروغین به نقل از سید علی خمینی نوشت:«سید علی خمینی در پاسخ به این سوال خبرنگار مشرق که موضع شما در قبال جنجالی که رسانه های بیگانه و اپوزیسیون درباره حضورتان در مراسم 9 دی تهران به راه انداخته اند چیست؟ گفت: من اهل مصاحبه و تبلیغات رسانه ای نیستم. هم 9 دی سال گذشته در راهپیمایی حضور داشتم و هم دیروز در مراسم مهدیه شرکت کردم که البته این حضور بر اساس تشخیص و احساس وظیفه بود.»

مشخص نیست اکنون با اطلاعیه رسمی دفتر امام خمینی (ره) واکنش این سایت در جعل خبر چه باشد؟


58 پاسخ به “اطلاعیه دفتر امام خمینی (س) در تکذیب مصاحبه و اخبار جعلی رسانه های دولتی”

 1. علی گفت:

  دولت دروغ به این معناست
  از رهبری تقاضا داریم نسبت به عزل رییس دولت اقدام عاجل نمایند

  • ناشناس گفت:

   آقا عزل که هیچی این حمایت بی سابقه رو هم از دولت بردارن راه دوری نمی ره.

  • راست حسینی گفت:

   داداش من ” علی آقا ” در سطر دوم دیدگاهت چی گفتی ؟؟؟؟ هنوز هم ؟؟؟؟!!!!!!!!

  • elmadonino گفت:

   دوست عزیز از کدام رهبری حرف می زنید؟!

  • شاید بنده خدا گفت:

   از رهبری میخواهیم نسبت به عزل رییس دولت اقدام کند و از خدا میخواهیم نسبت به برچیدن ریشه ظلم عنایت فرماید

  • سمیه گفت:

   این دولت دروغ تا حالا با حمایت بی حد و حصر … که تا الان دوام آورده اون وقت شما فکر میکنی اون رو بر میداره؟مگه نظر رهبر به نظر رییس دولت نزدیکتر نبود پس دروغ های رییس دولت رو هم قبول داره و بر اون مهر تایید میزنه . …

  • احسان گفت:

   علي جان . قربونت برم چه انتظارهاي عجيبي داري . يكي بايد خود اين اقا رو عزل كنه .

 2. ناشناس گفت:

  واضع و اشگار ميباشد از دفتر امام خميني تقاضا دارم هرطوري كه صلاح مدانند انها را بجايگاه اصلي خود (ضد انقلاب) بنشانند

 3. امیر گفت:

  لا اله الا الله
  سو استفاده از بیت مکرم حضرت امام خمینی با چه جراتی
  یاحسین

 4. سکوت در مقابل ظلم،معصیت است گفت:

  از آنجایی که هنوز طرفداران دولت اینجا پیغام نداده اند،من از طرف آنها (البته با همان حد از واقع بینی و حق طلبی) پیغام می گذارم که:

  این گونه خطاها از محبوبیت دولت آقای احمدی نژاد کم نمی کند.زیرا: للمصیب اجران و للمخطئ اجر واحد.(طرفداران دولت فعلی بروند،این جمله را از نظر تاریخی،ریشه یابی کنند.برای شکوفایی فکرشان،بسیار مفید است)

  و دیگر اینکه کلمه جان،ضمن عرض خسته نباشید،منتظر فحش های احمدی نژادی ها در ذیل خبر مربوطه،باش و ما را هم در اجرش،شریک بدان

 5. ناشناس گفت:

  آزادی خواهی وحق طلبی با خاندان خمینی کبیر عجین است
  بصیرت به ما می گوید جایی باشیم که خمینی ها هستند.

 6. حسین شریعتمداریِ سبز گفت:

  ادب و درود
  من فکر می‏کنم رسانه، هر چه باشد، دروغ نخواهد گفت. حتی اگر از خدا، شرمی نداشته‏باشد، می‏داند که کوس رسوایی نزدیک است. پس، یقینا!!!! جناب حاج سیدعلی خمینی، دامة افاضاته، اشتباهی سهوی داشته‏اند، هم تهران بوده‏اند و بر اثر پیری!!! و کهولت سن!!! در نیافته‏اند و گمان برده‏اند قم مقدس تشریف دارند و به زیارت تشرف جسته‏اند، و هم جسارتا، فراموش کرده‏اند که مصاحبه داشته‏اند و فیلم و صدایشان موجوده!!! باور ندارین؟ از جنتی بپرسین، باور ندارین؟ از صفار هرندی بپرسین، از همین خودم (از نوع غیر سبزش) بپرسین، از آیةالله علم‏الهدی!!! بپرسین، از آیةالله سیداحمد خاتمی بپرسین، از فاطمه رجبی، از …. چندتا شاهد بیارم کافیه!!!
  چرا آخه شما باید برین حرف یه الف بچه رو گوش کنین؟ اونجا که ما مبارز بودیم، ایشون کجا بود؟ زمان جنگ تحمیلی کجا بود؟ آخه حرف ما سند نباشه و حرف ایشون سند باشه، گفتن، قابل تکذیب هم نیست، در دفاع ما گفتن، کاملا هم جدی. اما باز هم می‏گم، حرفاشو باور نکنین، مگر اینکه ما منتشرش کنیم!!!

 7. سبزه قبا گفت:

  به جای این اعلام نظر ضعیف، بهتر بود آقای سید علی خمینی نسبت به رسانه های دروغ پراکن اعلام جرم و شکایت میکردند. این حق مسلم ایشان است و درخواست کنند که جوابیه ایشان در همان رسانه ها درج گردد.

 8. سپاه سبز گفت:

  سران حاکم کودتایی یک سناریو در سه روز با یک مشخصه اجرا کردند اما بیچاره ها نممیدانند که با این کارها نمیتوانند مرده ی حاکمیت را احیا کنند برنامه های ابکی و ساختگی حکایت دست و پا زدن و جانکندن است- یا حسین میر حسین

 9. سینا گفت:

  در یک سایت به اصطلاح انقلابی هم این خبر به نقل از یک سایت دیگر آمده بود ، من هم تذکر دادم که دفتر امام تکذیب کرده است. اما جواب ناشایستی دادند ، گفتند” جماران خبر داره ولی خودش خبر نداره کجا بوده و گفتند واقعاً جالب است”!!

  • ناشناس گفت:

   منظورتون سایت تابناک دیگه.من نظرتونو خوندم.این سایتم چیزی کمتر از مشرق نیست.سرو ته یه کرباسن.

  • م - صداقت گفت:

   دوست خوبم آقا سینا سلام،نمی دانم سایت یاد شده تابناک بود یا نه.اما تابناک مدعی پیشتازی هم همچون کاری را خبری کرد و گفت خودش نمی دونه و شما می دونید.وسیل کامنت های دوستان که نوه راستین امام و البته یادشان رفته بود که بانوی نازنین منسوب به دو امام بزرگوار-دکتر طباطبایی که عروس امام خمینی هستند و خواهر زاده امام موسا صدر-گفتند اگر سید احمد هم بودند همان حرف سید حسن را می زد.برای دروغگوی اینان هم احتیاج به شاهد از غیب نیست تکذیبیه بذر پاش و متکی کفایت می کند.اما حیف که برخی به نام جمایت از … دین و شرف خود را به دنیای نه خود که دیگران فروخته اند.زنده باد ایران.زنده باد آزادی.زنده باد برابری.

 10. موسوی دوست دارم گفت:

  سلام
  یک عکسی از آرشیو سایت فارس هم برخی سایت های خبری(مانند عصرایران) استفاده کردند و آنرا به 9 دی 89 نسبت داده اند.
  سایت تابناک هم تیتر خبر خودشو اینگونه عوض کرده است:”تأکید سید علی خمینی بر حضورش در مهدیه + تکذیب دفتر امام راحل (ره)”
  این در صورتی است که این تاکید مورد نظر سایت تابناک برگرفته از همان مصاحبه ی سایت مشرق است .که اصل آن دچار سوال و تردید است.

 11. ب. ع گفت:

  این سایت ها با دروغ زنده اند خدایا مملکت ما را از دروغ نجات بده.

 12. رزمنده دفاع مقدس گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  وقتی اشخاصی مثل طائب ابن همه گستاخانه اراجیف میبافند و تحویل مشتی آدم ساده لوح واقعا بدبخت میدهند، چه انتظاری از حامیان رسانه ای امثال طائب و…دارید!؟ شالوده این جناح از فریب است که با دروغ بهم پیوند خورده است!!

 13. حسن ک گفت:

  با درود به خاندان پاک امام عظیم الشان و راحلمان این پیام رسوایی دیگری بود بر جاعلین و دروغگویان
  یاحسین میرحسین

 14. فتنه گر جوان گفت:

  کلمه جان اینا روشون بیشتر از این چیزاست
  پاسخ تایناک به این کامت که تکذیبیه دفتر امام رو براشون گذاشته ببینید:

  http://i52.tinypic.com/ehxl3n.jpg

  رو که نیست به سنگ پای قزوین گفته زکی برو بذار باد بیاد

 15. ها گفت:

  اسم سایت رو میشه بگین.چون من این خبر رو جایی ندیدم.

 16. آزادمرد گفت:

  فرقی نمی کنه که یک نفر در راهپیمایی 9 دی بوده یا نه مهم اینه که اونایی که بودند پیام خودشان که تبری از فتنه گران بود رو علنا اعلام کردند و ان شاء الله به زودی شاهد محاکمه سران فتنه خواهیم بود

  • هر ایرانی، یک رسانه سبز گفت:

   سلام، آزاد مرد عزیز.
   فرموده‏ای “فرقی نمی‏کند”!!!
   اما باور کن، اگر دین ندارید، لااقل آزاده باشید.
   چگونه است که در دربار امپراطوری دغل، ریا و فریب و دروغ، گام برداریم و نان بخوریم، آن هم نانِ حلال!!!؟
   چگونه است، که دروغ را از مقصد قضاوت خویش دور گردانیم؛ پس چه چیزی برای قضاوت باقی خواهد ماند؟
   چگونه است، که بی‏ادبی و هتاکی، پرونده‏سازی و افترا و تهمت و … را از بساط داوری، دور گردانیم! پس به داوری چه‏چیز می‏اندیشیم؟
   چگونه است، که اصل قرآن در عمل، اصل آموزه‏های رفتار نبوی و علوی در عمل، اصل دین و تشیع به خطر افتد، و … پس از کدامین مذهب دفاع می‏کنیم؟
   می‏دانید، بیش از هر تاریخ دیگری، امروز و در روزهای پس از 9 دی 1389، به فتنه ایمان آوردم. به قول مقام معظم رهبری، فتنه، درآمیختن حق و باطل است. گاهی، به کلام ظاهرا حق، منظوری باطل دارند.
   اما باور کنیم که کلام ظاهرا حق دفاع از قانون اساسی، در مناظره با موسوی، بر مبنای اصول 35و 37 و 39 و … زیر سوال است.
   باور کنیم که کلام ظاهرا حق دفاع از اسلام، بر اساس زیرپا گذاشتن هشدار خداوند در آیه‏ی ویل لکل همزة لمزة، زیر سوال جدی است.
   باور کنیم که کلام ظاهرا حق پایبندی به قانون، بر اساس بارها نقض و دهن‏کجی به مجلس، دیوان محاسبات، دیوان عدالت و … زیر سوال است.
   باور کنیم که کلام ظاهرا حق مشتاق ظهور مهدی(عج) بودن، با رفتار سرشار از دروغ و ریا، زیر سوال است.
   باور کنیم که دفاع از تشیع، به خاطر کهریزک، دفاع از حقوق بشر اسلامی، به خاطر وجود پرت انسان‏ها از پل، جان‏باختن آنها در زیر چرخ‏ها آن هم روز عاشورا، به خاطر دروغ‏های اثبات‏شده‏ی سیمای فرعونی عمروعاص، و به خاطر هزاران سند جنایت دیگر، زیر سوال است. تحمیق، تحقیر، تخریب و … در کدامین فرقه از دین مبین اسلام ظهور داشته؟ در کدامین شعبه از مسیحیت؟ شاید در یهود!؟
   اگر دین ندارید، لااقل آزادمرد باشید.

  • ناشناس مسلمان گفت:

   سلام … !
   لطفا كامنت ” سكوت در برابر ظلم، معصيت است ” رو بخون.
   اگه اشتباه نكنم، رسانه هاي پاچه خوار دولت دروغ نوشته اند و دروغ كليد گناهان است . آنوقت شما ميگوييد كه مهم نيست ؟ !
   عجب مسلماني هستيد ! هاشا به مسلمانيتان !
   اللهم عجل لوليك الفرج

 17. ناشناس گفت:

  دروغگو ديگر دشمن خدا نيست!!!!!

 18. محمد امی گفت:

  به نام خدا
  سلام
  هدف از این همه دروغگویی چیزی فراتر از ترس یا ناتوانی است. ( البته این دو تا را هم شامل میشود ) من فکر میکنم این دولت میخواهد این سئوال را در فرهنگ ما جاسازی کند که بعد از هر اظهار نظری_فارغ از اینکه گوینده چه کسی است_ اولین چیزی که به ذهنمان میرسد این باشد : ” آیا این دروغ است؟” یک چیز رایج !

 19. علي گفت:

  خانه از بيخ ويران است ……اب از سر چشمه گل الود است ……..

 20. ناشناس گفت:

  ای بابا آقا علی چه تقاضایی داری برادر!! اینا همه مثل هم هستند. فکر کردی نمی دانند؟!

 21. ناشناس گفت:

  جالبه خودشون دروغگو تشریف دارند به دیگران تهمت دروغ می زنند!
  راست می گویند که کافر همه را به کیش خویش پندارد.
  آخه بیچاره ها! (دولت و دولتیان) هنوز نمی دونید که حنای شما برای مردم رنگ نداره.
  چه کسانی 2 هفته ی قبل مثل تام و جری به جون هم افتاده بودند و به هم می گفتند دروغگو. فکر کنم رئیس دولت بود و وزیر خارجه ی سابق.
  آخه شما ها که شناخته شدید برای مردم، چرا انقدر تابلو دروغ می گویید.
  مردم یادگاران بنیانگذار کبیر انقلاب را می شناسند و هرگز اراجیف شماها را باور نخواهند کرد ای دروغگذاری های دولتی.
  درود بر مهندس موسوی
  درود بر سیدحسن و سیدعلی خمینی

 22. شیرازی گفت:

  وای من شبکه ی 3 رو دیدم بعد از ظهر جمعه مربوط به تجمع مهدیه تهران ، خیلی حرفای بد و دروغی می زدند تا حالا اینجوری ندیده بودم که در تلوزیون مثلا ملی اینجوری شخصیت هارو تخریب کنند مخصوصا کسی که 8 سال رئیس جمهور بوده سید هست وای به حال ما که توی مملکت اسلامی اینجوری زندگی می کنیم ، واقعا معلوم شد این مملکت …نداره …

 23. حسين گفت:

  از اينها و خبرگزاري هاشون به غير از دروغ انتظار ديگه اي نيست.
  واقعا كه نوه امام هستي. زنده باشيد سيد…

 24. ايراني سبز گفت:

  اگر اي خبر درست بود , يعني پشت کردن به مردم

 25. hassan گفت:

  درود بر خاندان امام خمینی

 26. ناشناس گفت:

  آخ دلم خنک شد…ممنون..من این خبر و تو سایت وابسته به آقای رضایی(همکار دولت) خوندم.

 27. امیر گفت:

  عکسی که در خبر گذاری ها منتشر شده رو قبلا خود مشرق تحت عنوان دروغ دیگری استفاده کرده بود اینم لینکش:

  http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=2659

 28. کاوه گفت:

  واقعا چه شده که ایرانیان راستگو این چنین شده اند؟نه مکتب ایرانی دروغ را قبول دارد نه مکتب اسلامی.آیا اینان از مکتب شیطان نیستند؟

 29. امیر گفت:

  جالب اینجاست که تابناک هر دو را زده و خبر سایت جماران را در ذیل خبر مشرق آورده و در جواب یکی از خوانندگان که گفته بود: بد نبود به سایت جماران هم سری میزدی (و بخشی از خبر سایت جماران رو ذکر کرده) گفته:
  آهان یعنی سایت جماران می دونه ایشون کجا بوده ولی خودش نمی دونه. خب البته اینم یه اظهار نظریه برا خودش.

  • احمد گفت:

   آره منم این خبر رو روی تابناک دیدم… واقعا شکل کاری تابناک تاسف باره…. اخبارش کمتر از کیهان دروغ نیست. نمی دونم آیا واقعا این وبسایت با آقای رضایی در ارتباطه با نه…. افتضاحه!!!

  • سکوت در مقابل ظلم،معصیت است گفت:

   متاسّفم که تازه فهمیده اید لطایف سایت مشرق چقدر روح انگیز است.

   جالب اینکه ما شنیده بودیم آیت الله سیستانی،دعوتنامه ی معظّم له را برای شرکت در همایش مراجع تقلید،نه پاسخ دادند،نه در همایش شرکت کردند.
   شایع شده بود وقتی هم هواداران … پیغام دادند که آقا منتظر پاسخ شماست،آیت الله سستانی جواب دادند،اگر بخواهم نامه را پاسخ دهم،ایشان را آیت الله خطاب نمی کنم و می نویسم حجّت الاسلام.

   حالا سایت مشرق از قول نوه ی امام می نویسد که آیت الله سیستانی گفت برو به مردم بگو پشت سر ولایت فقیه باشند و حتما هم بگو من گفتم.

   پیدا کنید پرتقال فروش را

 30. سبز گفت:

  خاندان امام خمینی از اول با مردم بودن به کوری چشم کودتا چیان و با مردم هم میمونند . حالا هی دروغ به هم ببافید .
  عزیزان هیچ شخص محترمی باشما نیست . هیچ افتخاری ندارید نه خاناده شهدابا شما هستند نه خانواده امام خمینی نه مردم . خودتون با دروغ هاتون تنهایید . وبه زودی باید تنهایی هم جواب پس بدین

 31. زنده باد سبز گفت:

  این ۹ دی‌ ساختگی و با برنامه ریزی بوده اما بی‌ اثر،حالا میخواین از خانواده امام سود جویی‌ کنند ،چرا نمیگید ….،چرا از خانواده امام مایه میذارید،چون میدونید مردم این خانواده را دوست دارند و اگه اومده باشن ازشون دلگیر میشن ولی‌ میدونید اگه فرزندان …. بیان واسه مردم اعتباری نداره،دست از امام و خونواده‌اش بردارید،دیگه جای ظاهری امام رو از صدقه سری اقای رفسنجانی صاحب شدید ولی‌ جایگاه مردمی امام خمینی رو که نمیتونید بگیرید.رفتم سایت تابناک کامنت‌ها رو خوندم ،آخه یکی‌ نیست به این رضائی بگه چاپ لوسی به کجا رسوندت،جز اینکه رای مردم رو گفتی‌ مثل ناموسم میمونه ،و … حالا این سایت تابناک هم از چاپ لوسی تارناک شده،غبار گرفته شده حسابی‌.

 32. رضا گفت:

  در مورد 9 دي پارسال آنقدر تبليغ كردن و سخن از اتحاد و امام حسين (ع) و نابودي دشمن خارجي كردنند كه گوي مي خواهند اصلاح شوند خوب ماهم مانند ديگران به همراه بيشتر دوستان شركت كرديم ولي با شروع شدن مراسم چيزي كه نديديم اتحاد بود حتي فحش مثل نقل ونبات سريعا مسير عوض كرده و برگشتيم ولي خدايش جمعيت 25 خرداد كم كم 8 برابر نهم دي بود ولي امان از قضاوت يك طرفه

 33. حقیقت سبز گفت:

  یک سیدعلی خمینی بصورت مشابه و جعلی در راهپیمایی برده اند.

 34. غلامرضا گفت:

  پس چرا برای جواب رسوائی هایی که علیه جنبش سبزتان بر ملا شد حرفی نمیزنید

 35. بی شماران گفت:

  درود برخمینی کبیر

 36. مینا گفت:

  درود بر موسوی درود بر خاتمی
  امیر منم دیدم اصلا سیستم تابناک عوض شده ، متوجه شدی ؟ دیگه به اون سایت سر نمی زنم.

 37. علي علوي گفت:

  منبع: تابناك
  كد خبر: 22788 تاريخ انتشار: 10 دی 1389 ساعت 16:16
  دستاورد اصلی سیدالشهدا، شكستن بت قداست خلیفه نامشروع بود

  قداست بخشی به این خلفا و اوامرشان عملا به مهمترین مانع مقابل مسیر هدایت انسانها تبدیل شده بود و مسلمانان با تمسك به این قداست، انواع محرمات الهی از قتل فرزند پیامبر گرفته تا شرابخواری و تخریب كعبه را به قصد قربت انجام می دادند…آنها با لعن علی(ع) و خاندان پیامبر فضایی به وجود آورده بودند كه افراد منسوب به خاندان پیامبر حتی از حضور در كوچه و بازار واهمه داشته باشند

  حجت الاسلام والمسلمین جاودان نتیجه و دستاورد اصلی قیام سیدالشهدا (ع) را شكستن بت قداست خلفای نامشروع اموی دانست و افزود: قداست بخشی به این خلفا و اوامرشان عملا به مهمترین مانع مقابل مسیر هدایت انسانها تبدیل شده بود و مسلمانان با تمسك به این قداست، انواع محرمات الهی از قتل فرزند پیامبر گرفته تا شرابخواری و تخریب كعبه را به قصد قربت انجام می دادند.
  در واقع در آن زمان مقام خلیفه رسول خدا(ص) در چشم و ذهن مردم از خود رسول خدا بالاتر رفته بود، چرا كه آنها برای اطاعت از فرمان حضرت خلیفه، اوامر قطعی خدا و رسول را زیر پا می گذاشتند.
  به گزارش خبرنگار “آینده”؛ استاد جاودان شب گذشته در مراسمی در شب شهادت حضرت سجاد (ع)، افزود: همواره وظیفه امامان شیعه(ع) تبیین مسیر درست هدایت در مقابل مردم بود و البته آنها به میزان یاورانی كه داشتند، می توانستند در جامعه منشا اثر باشند. امیرالمومنین(ع) در زمان خود فرمود با 40 تن می تواند قیام كند كه البته 3 یار بیشتر نداشت؛ امام حسین (ع) هم در مقابل لشگر 30 هزار نفره یزید، 72 یار بیشتر نداشت و البته كاركرد این 72 تن نیز چیزی جز شهید شدن نبود، اما آنها با شهادت خود قداست بیجای به وجود آمده برای خلفای ناحق اموی كه به واسطه آن دستورات و احكام مسلم دینی تبیین شده از سوی رسول خدا(ص) را زیر پا می گذاشتند و روشن است وقتی آنها با قصد قربت نوه پیامبر را به شهادت رساندند، شرابخواری و محرمات دیگر را راحت تر انجام می دادند.
  حتی زمانی كه لشگر یزید به مكه حمله كرد و برای آتش زدن كعبه منجنیق آوردند و قبل از پرتاب اولین سنگ آتشین چند نفر با صاعقه كشته شدند، فرمانده آنها صاعقه در آن منطقه را طبیعی و عادی دانست و خود سنگ آتشین دیگری به سوی كعبه پرتاب كرد و آنها حتی خانه خدا را آتش زدند.
  با این حال قیام امام حسین (ع) باعث شد تا آرام آرام این قداست جعلی ایجادشده برای دستگاه خلفا شكسته شود و با آگاهی مردم، این سد اصلی مقابل دینداری برداشته شود.
  استاد جاودان این باور عمومی را ناشی از ده ها سال كار تبلیغاتی بنی امیه، لعن امیر مومنان و معرفی كردن خاندان پیامبر به عنوان اصلی ترین مانع دین دانست و با اشاره به چند مثال تاریخی افزود: به عنوان نمونه در جنگ صفین فردی از سپاه معاویه به سراغ هاشم مرقال، از بزرگان لشكر امیرالمومنین رفت و گفت، چرا در لشگر كسی رفته اید كه اصلا نماز نمی خواند؟ در حالی كه اولین كسی كه در عالم بعد از رسول خدا نماز خواند، علی بن ابیطالب بود. اما آنها با لعن علی(ع) و خاندان پیامبر فضایی به وجود آورده بودند كه افراد منسوب به خاندان پیامبر حتی از حضور در كوچه و بازار واهمه داشته باشند.
  این استاد تاریخ اسلام معجزه امام سجاد(ع) را معجزه اخلاق و كاشتن بذر محبت دانست كه باعث شد در 35 سال دوران امامت خود، فضا را تغییر دهد و از دوران امام باقر(ع) ائمه از ابتدا آموزش احكام اسلام به مسلمانان را آغاز كردند. این در حالی بود كه امام سجاد می گفتند در كل مكه و مدینه حتی 20 نفر نیستند كه خاندان پیامبر را دوست بدارند و به علاوه حضرت با برخی مشكلات حتی در خود خاندان اهل بیت روبرو بود.
  ایشان ادامه داد: زمانی كه لشگر یزید به مدینه حمله كرد و آن جنایات را انجام داد، شماری از مخالفان بنی امیه هم دست به شورش زدند. در این شرایط مروان حكم، از سران بنی امیه برای زن و خانواده اش احساس خطر كرد و بعد از آن كه عبدالله بن عمر به او جواب رد داد، به سراغ امام سجاد (ع) رفت و ایشان مدتها از خانواده او در باغهای مدینه پذیرایی كردند؛ این برخورد اخلاقی امام با خانواده شخصی بود كه به حاكم مدینه توصیه كرده بود اگر امام حسین(ع) بیعت نكرد، او را بكش. امام سجاد همچنین هرشب ناشناس به ایتام و فقرای شهر كمك می رساند و معجزه اخلاق ایشان و كاشتن بذر محبت خاندان نبوت وضع را تغییر داد؛ به گونه ای كه چند سال بعد، زمانی كه امام به حج می رفتند، علمای شهر همه منتظر ایشان می ماندند و پشت سر ایشان می رفتند و یا در شلوغی حج، زمانی كه هشام بن عبدالملك، فرزند خلیفه قادر به استلام حجرالاسود نبود، مردم خود برای حضرت زین العابدین(ع) راه باز می كردند كه نشانه احترام بالای آنان به ایشان بود.

 38. علی گفت:

  بابا دوز توهم شما هنوز که بالاست! خدا چشمای کور و دل های مریضتون رو شفا بده.

 39. حامی ولایت گفت:

  واقعا جالبه خود سید علی خمینی می گوید در مراسم مهدیه حضور داشته ولی دفتر امام (ره) ! می گوید در قم بوده یعنی خود نفر نمی داند کجا بوده ولی بزرگترش می داند آقایان سبز واقعا خجالت دارد شما خودتان منبع دروغ هستید اگر واقعا راست می گویید خبر تکذیب خود سید علی خمینی را بگذارید نه خبر تکذیب بزرگترش را. مرگ بر سران فتنه
  حزب فقط حزب علی رهبر فقط سیدعلی

  • ناشناس گفت:

   جناب منبع راستگویی !!! آیا آقای سید علی خمینی شخصا خودش به شما گفته که در مراسم بوده؟؟؟
   رسانه هایی که درغگوییشون بارها ثابت شده حرفشون قابل اعتماد تره یا خود سایت جماران و خانواده امام خمینی ؟؟؟
   وقتی جو میگیرتتون چرت و پرت گویی رو به حد اعلا میرسونیدها .

   یا حسین میرحسین

  • ناشناس گفت:

   آقای به اصطلاح حامی ولایت
   منظورت اینه که خانواده امام خمینی ، بنیان گذار جمهوری اسلامی دروغگو هستند؟؟؟
   برای منافعتون به هرکسی تهمت میزنید و از این خوشم میاد که وقتی عصبانی میشید خوب خودتون رو لو میدین .

 40. ارسلان گفت:

  حکومت الله بر زمين چه نيازي به مشروعيت خواهي از سيد علي خميني دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!! ديدي دم خروستان روز به روز بلند تر مي شود.

 41. سبز گفت:

  نوادگان صالح امام و حاميان واقعي مردم سبز انديش درودبر شما

 42. هوشیار گفت:

  تکلیف تابناک که معلومه محسن رضایی برای اینکه میزش را از دست نده شکایت خودش را بعد انتخابات پس گرفت ، تبریک هم گفت بهرحال بیچاره سالها تلاش کرده پست و میزی و چند سکه پول ناقابل که بعضیها بخاطرش سر امام حسین (ع) را هم بریدند سیدعلی خمینی و موسوی و خاتمی که دیگر هیچ !!!!!!
  بهترین جواب برای تابناک بی محلی و نخواندن این سایت است تا آمارش که به آن افتخار میکند پائین بیاید .
  سایت دروغگو را تحریم کنید .

 43. 349 گفت:

  بنظر من گذاشتن اخبار کذب از طرف سایت های حامی دولت دلیلش این است که یا طرف مقابل را به تکذیب وادار کنه و بدین ترتیب ایشان را در مرزبندی وارد می کنه و می تونن به ایشون فشار بیارن یا اینکه وادار به سکوت که بدین ترتیب ایشون با خودشون هماهنگ نشون بدهند بنظر من کمترین در جنبش سبز حسینی مردمی ایران بایستی اعلامیه ای با مضمون کوبیدن قاتلین مردم در روز عاشورای 88 و محکوم کردن کسانی نیتشان اهانت به سیدالشهدا (ع) بوده صادر می کردند اینجوری مسلما سناریو آنها نقش بر آب می شد چون نیت چیزی است که نیازی به دوربین نداره و خدعه در آن جایی نداره ولی کشتن مردم با توجه به دوربین ها غیر قابل انکار می بود