سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیام حسین: اصلاح حاکمان و نهی از منکر ایشان...

پیام حسین: اصلاح حاکمان و نهی از منکر ایشان

چکیده :لحظه ای نگاهتان را از حکامتان بر ندارید و کمتر از آنی، این دو سلاح برنده و این دو نعمت تعیین کننده – امر به معروف و نهی از منکر – را زمین نگذارید. چه اگر چنین کنید، چنان که پدرم امیر مؤمنان فرمود، خداوند بدترین شما را بر شما حاکم خواهد ساخت و زمام امورتان در اختیار شرورترین شما قرار خواهد گرفت و خواری و ذلت، سرنوشت محتومتان خواهد...


کلمه – گروه معارف:

این حسین است که می‌گوید:

“الا ترون انَّ الحقَّ لا یعمل به و انَّ الباطل لا ینهی عنه”
آیا نمی بینید که به حق عمل نمی گردد و از باطل اجتناب نمی شود؟!

آیا نمی بینید که فضائل اخلاقی در میان امت اسلام، مضمحل شده و جای خود را به رذائل بخشیده؟

آیا نمی بینید که قبح رذیلت ها ریخته و فضیلت ها متروک و مهجور و منزوی شده؟

آیا نمی بینید که دروغ، تهمت، نفاق، خدعه، فریب، فساد و هرچه زشتی و منکر، ارج و اعتبار یافته و در جایگاه قدرت و حکومت نشسته؟

در چنین شرایطی، اولین و ابتدایی ترین قدم، امر به معروف و نهی از منکر است. پس من از جا بر می خیزم تا حکام فاسد و ستمگر را سر جایشان بنشانم، اگر بتوانم.

ابتدا آنان را به راه صلاح و فلاح، فرا می خوانم و از عقوبت اعمال شیطان مدار و هلاکت آثارشان می ترسانم.

من تلاش می کنم که کاروان امت جدم را به صراط مستقیم بازگردانم.

تلاش می کنم که در امتداد رسالت جدم و سیره پدرم، خوبی ها را احیا کنم و با بدی ها به ستیز برخیزم.

تلاش می کنم که سنت امر به معروف و نهی از منکر را در میان امت جدم احیاء و تثبیت و ترویج کنم.

تلاش می کنم که با بلندترین صدا در گوش تاریخ فریاد بزنم و این پیام را به گوش آیندگان اعم از پیروان و غیر پیروان برسانم که:

“نسبت به حکام و زمامدارانتان بی تفاوت نمانید و آنان را به حال خود رها نکنید. این حکام اند که اکثریت مردم و عوام از خلایق را به سعادت می رسانند و یا به تباهی می کشانند. چرا که عامّه مردم، خواه و ناخواه و دانسته و ندانسته، از حکام خود رنگ می گیرند و تأثیر می پذیرند.

پس لحظه ای نگاهتان را از حکامتان بر ندارید و کمتر از آنی، این دو سلاح برنده و این دو نعمت تعیین کننده – امر به معروف و نهی از منکر – را زمین نگذارید.

چه اگر چنین کنید، چنان که پدرم امیر مؤمنان فرمود، خداوند بدترین شما را بر شما حاکم خواهد ساخت و زمام امورتان در اختیار شرورترین شما قرار خواهد گرفت و خواری و ذلت، سرنوشت محتومتان خواهد بود.”


4 پاسخ به “پیام حسین: اصلاح حاکمان و نهی از منکر ایشان”

 1. ناشناس گفت:

  به گمانم که حسین‏بن علی(ع) هم به سیستم بیگانه وابسته بوده و در جهت تضعیف نظام گام بر می‏داشته، و شاید هم از سران فتنه‏ی ظهر عاشورا بوده!!!! (پناه بر خدا، از شرّ نفس و از شرّ شیطان رانده‏شده، و آنانکه پندارها، گفتارها و رفتارهای شیطانی دارند)

 2. رضا گفت:

  سلام
  نویسندهء محترم
  اگر ادب را، مراعات کنید ،نشان از لطلافت روحی شماست.از حسین بقال سرکوچه که صحبت نمیکنید.از سرور جوانان بهشت ،وقتی حرف میزنیم ،کلماتی چون امام ،علیه السلام و… بکار میبریم .کلی از این بی توجهی شما که ظاهرا ،عامدانه است ناراحت شدم. خدا همهء مارا به راه راست هدایت کند.

 3. عاشورای سبز گفت:

  می گویند که عبدالملک ، حاکم اموی پس از شهادت امام حسین (ع) چنان خود را از خطا بری می دید که دستور داده بود : هیچ کس حق ندارد من را به تقوا دعوت کند و هر کس چنین کرد او را گردن بزنید