سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » با حمایت دولت، 100 کتاب درباره حوادث بعد از انتخابات سال گذشته منتشر می‌شود...

با حمایت دولت، 100 کتاب درباره حوادث بعد از انتخابات سال گذشته منتشر می‌شود

چکیده :وزیر ارشاد دولت احمدی نژاد در مراسم رونمایی از کتاب «حماسه تلخ» اعلام کرد که با حمایت دولت، تاکنون صد کتاب درباره حوادث پس از انتخابات سال گذشته مجوز دریافت کرده و حدود 12 کتاب در این مورد در روزهای اخیر رونمایی شده...


وزیر ارشاد دولت احمدی نژاد در مراسم رونمایی از کتاب «حماسه تلخ» اعلام کرد که با حمایت دولت، تاکنون صد کتاب درباره حوادث پس از انتخابات سال گذشته مجوز دریافت کرده و حدود 12 کتاب در این مورد در روزهای اخیر رونمایی شده است.

خبرگزاری فارس گزارش داد: مراسم رونمایی از کتاب «حماسه تلخ» امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساختمان روزنامه جام جم برگزار شد. این کتاب به شرح وقایع پیش و پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 پرداخته است.

سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم رونمایی از کتاب «حماسه تلخ» با تشریح و تحلیل وقایع سال گذشته که از دو جهت حضور 40 میلیونی مردم پای صندوق‌های رای و حوادث و وقایع پس از انتخابات، سالی مهم و ویژه برای کشور بود، گفت: با گذشت بیش از یک سال از آن وقایع لازم بود چنین کتاب‌هایی منتشر شوند تا نسل‌های آینده با نیات و اهداف فتنه‌گران بیشتر آشنا شوند.

وزیر فرهنگ‌وارشاد اسلامی با اشاره به این که تاکنون یکصد کتاب درباره حوادث پس از انتخابات در سال گذشته مجوز دریافت کرده و حدود 12 کتاب در این مورد در روزهای اخیر رونمایی شده است، بر حمایت از نویسندگانی که در این مسیر اقداماتی انجام داده‌اند، تاکید کرد.

امیر سیاح، نویسنده کتاب هم در ادامه مراسم در سخنانی با تاکید بر این که این کتاب واقعیت را به نسل آینده نشان می‌دهد، گفت: سعی کردیم در کتاب حماسه تلخ با نگاهی بی‌طرفانه حوادث و وقایع سال گذشته کشور را تبیین کنیم تا خوانندگان تصویری روشن و واقعی از اتفاقات سال گذشته دریافت کنند.

مهدی فضائلی، مدیرعامل موسسه سروش هم با اشاره کوتاهی به حوادث سال گذشته در کشور، وقایع‌نگاری را در رویدادهای مهم امری بدیهی دانست و گفت: نباید اجازه داد یکی از بهترین فصل‌های تاریخ انقلاب از سوی برخی جریان‌های منحرف تحریف شود.


28 پاسخ به “با حمایت دولت، 100 کتاب درباره حوادث بعد از انتخابات سال گذشته منتشر می‌شود”

 1. سبز گفت:

  انقدر کتاب چاپ کنن تا شبيه کتاب بشن!
  حيف کاغذ که اين مزخرفات رو توش چاپ ميکنن!

 2. Setare گفت:

  Hammase talkh va hammase robodane AZADE AZADI va natije YEK ESHTEBAH,,, IRANE BE GEL NESHASTE

 3. ناشناس گفت:

  خوبه خوبه کاغذ قابل بازیافته . وقتی دمشون رو گذاشتن رو کولشون و رفتند میتونیم این کتاب ها رو به چیزهای با ارزش تبدیل کنیم .مثلا کتاب هایی که راست و بر اساس حقیقت جنبش نوشته شده باشه.

  البته اگر روز های بعد درگیری ایجاد بشه و برای خنثی کردن گازهای فلفل و اشک آورشون روز نامه کیهان کم اوریم که آتش بزنیم از اینا هم میتونیم اسفاده کنیم.

 4. مرتضی گفت:

  امیر سیاح، نویسنده کتاب هم در ادامه مراسم در سخنانی با تاکید بر این که این کتاب واقعیت را به نسل آینده نشان می‌دهد، گفت: سعی کردیم در کتاب حماسه تلخ با نگاهی بی‌طرفانه حوادث و وقایع سال گذشته کشور را تبیین کنیم تا خوانندگان تصویری روشن و واقعی از اتفاقات سال گذشته دریافت کنند.
  واقعیت بی طرفانه کدوم واقعیت کدوم بیطرفانه همون واقعیت هایی که این همه زندانی سیاسی داخل زندانهای ظلم و استبداد رژیم محبوسند و انکار میشوند یا همون واقعیت های روزنامه نگارانی که میخواستند بیانیه صادر کنند و دستگیر شدند . وقتی که با حمایت چنین دولتی باشه خوب صد در صد معلومه که موضوع این کتابها چی هست و چطور نوشته شده . اگر واقعیت بود که از طرف وزارت ارشاد دولت کودتا حمایت نمیشد . واقعیت چیزهایی هستند که هر روز مردم با پوست و گوشت خودشون اونها رو حس میکنند و میبینند حتی اجازه فکر کردن به اونها نمیدید تا اینکه عنوان کنند . آقایون جمعش کنید واقعیت های تمام سالهای رژیم استکباری در عرض ان یکسال و چند ماه برای مردم و نسل آینده رو شده لزومی نداره تا امسال شما اونها رو تحریف کنید مثل همون دین و قانونی که تحریفش کردین و هرروز اجراش میکنید.

 5. حسین شریعتمداری گفت:

  این حرکت کاملا به صورت خودجوش بوده است،و مطالب فوق کذب محض است.

 6. مهدی گفت:

  حیف که این کتابها به زودی به زباله دان تاریخ ریخته میشه
  به امید پیروزی جنبش سبز
  یا حسین میر حسین

 7. منیژه گفت:

  با سلام،
  تحریف تاریخ راه به جایی نخواهد برد. تاریخ واقعی در سینه ی آدمیان هر عصر نهفته است.

 8. هر ایرانی، یک رسانه سبز گفت:

  کی بود مدعی بود کیسه‏ها و کیف‏های پول، سنـــــــــــــــــــــــ…..ـــــــــــدش هم مـــــوجـــ…………………….ــــــــــــــــوده! بیاین اونوری به جبهه سبز چسبوندیم، اینجوری، خودمون عمل می‏کنیم. کیف و حتی هواپیمای پول هم درسته، چون سندش رو هم داریم. خودمون!!!

 9. حامي سبز گفت:

  حملات گسترده به رهبران جنبش سبز شروع شده همه با هم در فرايندي هماهنگ دفاع قاطع خود را از ايشان نشان دهيم. هر پيشنهادي داريد بيان كنيد.

 10. ناشناس گفت:

  باشه…حتماً هم که بی طرفانه است

 11. حامد گفت:

  باسمه تعالي
  با سلام
  نميدانم مهندس موسوي و دوستان سبز زماني براي بررسي اين مطلب دارند يا نه ليكن اميد دارم كه اين موضوع مهم از نظر دور نماند.
  مدتي است كه با ادامه كم خردي‌هاي دولتي مردم سوختي بسيار عجيب را در خودروها مصرف ميكنند. نتيجه اين مصرف ضمن صدمه به خودرو و اتلاش شديد مالي خصوصاً با قيمتهاي ظالمانه جديد، آلودگي شديد در محيط و هواي تنفسي ما و فرزندانمان است.
  اينك جا دارد دوستا سبز با سبز انديشي راهي پيش روي مردم بگذارند.
  اينك زمان آن است كه ياران سبز، بار ديگر سبزي خود اثبات كرده و براي حفظ سلامت خود و اطرافيان سبزشان ايثار و انفاق كنند.
  اينك زمان زمان ايثار نرم است.
  بسياري از ما ميتوانيم روزها و روزها بنزين بي كيفيت را تحريم كنيم.
  ميتوانيم براي پائين آمدن اين وضعيت ناشي از بيلياقتي دروغ گويان راه و روش پبدا كنبم.
  ما ميتوانيم اگر بخواهيم.
  اينك زمان اين است كه رهروان سبز را به چاره انديشي براي حذف سياهكاري بيكفايتان از هواي خاكستري شهرمان فرآخوانيد.
  مهندس موسوي شما براي اين فرآخوان سبزترين يار ديار ايران زمين هستيد.
  بسم الله.

  سلامت و پيروز.
  سبز باشيد.

  • سرباز سبز گفت:

   عزیز برادر این کتاب هم مثل بعضی روزنامه های بقول خودشون معلوم الحال به زور به خورد کارمندای دولت و مدارس دولتی و این جور اقشار میشه گو اینکه اثری نداره
   زنده باد جنبش سبز
   زنده باد آزادگان ایران عزیز
   زنده باد خاتمی و موسوی

  • ایستاده سرفراز گفت:

   بله حامد جان ما سبزها خیلی کارها می تونیم بکنیم ولی متاسفانه فقط نشستیم منتظر و نگاه می کنیم ببینیم کی و کی بهمون میگن فلان کار رو بکنیم (که اونم بدلیل جو سرکوب و خفقان و عدم تشکل نصفه نیمه انجام میدیم ) . شبی که “طرح هدفمندی یارانه ها ” اعلام و اجرا شد که یادمون نرفته که اونا چقدر از ترسیده بودن از ما ولی ما نشستیم و ….!!!!!!

 12. ناشناس گفت:

  دولت جون! عوضی گرفتی داداش!! مردم ایران روز روزش کتاب‌های واجبشان را نمی خوانند. حالا که شب تار احمدی‌نژادشونه! پول دور می‌ریزید. در ضمن چه چیزی در کتاب‌ها خواهی گفت که مردم آن را به چشم دیده باشند. ما که بودیم و دیدیم تو می‌زدی، تو می‌کشتی، تو زندانی می‌کردی. حالا می‌خواهی بنویسی تو کشته دادی؟ تو زندان رفتی؟ تو کتک خوردی؟ کتابهایت به درد کی می‌خورد جز خودت که بخوانی و فکر کنی چون اینجا نوشته اند راست است.

 13. سبز میمانم بخاطر خدا گفت:

  100هزار کتاب نه بتعداد هر ایرانی یک 100 کتاب هم چاپ کنند و از قران لباس بتن کنند هم دین مردم با اینها فرق دارد هم امام زمانشان فرق میکند . مردم آگاهند یک بچه 8 ساله کلاس دوم از اینها بیشتر متوجه میشود . اینها خدایشان دینشان امامشان و امام زمانشان پول و مقام است . هویت دینی هم ندارند . هیچ اعتقادی هم بگفته هایشان ندارند . همه تلاششان برای سهمیه است انسانی که برای سهمیه متدین شد شعار داد بصیرتش با سهمیه ایی بیشتر 180 درجه فرق خواهد کرد . پیرامونشان را معدودی ترسو ، فرصت طلب احاطه کرده . خودشان هم میدانند و متاسفانه وجدانشان را با توهم سرگردان کرده اند .

 14. admin گفت:

  واقعیت ها هیچ وقت و در هیچ جایی قابل تحریف نیستند ، کسی نمی تواند قران را تحریف کند ، کسی نمی تواند کشته شدن ندا آقا سلطان را تحریف کند ، کسی نمی تواند واقعبت ها را تحریف کند . تنها کاری که می توان کرد سوء استفاده از واقعیت ها و دور زدن واقعیت ها می باشد ولی باز چیزی تغییر نمی کند .

 15. سکوت در مقابل ظلم،معصیت است گفت:

  در شرایطی قرار گرفته ایم که با تمام قوا به موج سبز حمله می کنند.رسانه ی قدرتمند(قدرتمند تر از صدا و سیمای پهلوی که یک سوم شبکه های فعلی را هم نداشت) شبانه روز در حال پخش ابعاد مختلف (و البتّه گزینشی) حوادث عاشورا هستند و وقیحانه تمام شرکت کنندگان عاشورا را،از یک قشر معرّفی می کنند.
  بعید نیست که تجمّع امروز نهم دی ماه را برای تحت فشار بیشتر قرار دادن منتقدین برگزار کنند.

  امّا این سخن را به یاد داشته باشید:مکر خدا،بالاتر از مکر دشمنان دین خداست.یادتان باشد،در هر دوره ی تاریخ،افرادی بوده اند که گمان می کردند منحصر به فرد و تک اند و روششان برای حفظ قدرت،خلّاقانه و بی عیب و نقص است.اینجا بود که درست از جایی ضربه ی مهلک را می خورند که هرگز تصوّرش را هم نمی کردند.

  به هوش باشید و این شرایط خفقان و تریبون های یک طرفه را آزمونی برای الهی بودن یا نبودن خیزش سبز بدانید.انتظار نیست که زود نتیجه بگیریم.چون هیچ تضمینی برای چنین نتیجه ای وجود ندارد و همه چیز به مدّتی که برای آگاهی تمام مردم لازم است،بستگی دارد.امّا اگر با مرور زمان،نام ما پر رنگتر شد و دشمنانمان سیه نام شدند،همین،تضمین همراهی خدا با ما است که وعده ی اوست:
  “حقّ مظلوم را می ستاند،ولو کافر باشد”

  من به فرداهای روشن ایمان دارم.نگاهی به عاقبت امثال هیتلر و موسولینی که یکی خودکشی کرد و دیگری را به دار آویختند،بیاندازید.
  روزی می رسد که ما دست در دست هم،میذان آزادی را با اشکهای شوقمان شستشو می دهیم.عکس شهدایمان را در دست می گیریم.تاریخی که برایمان با دروغ نوشته اند،پاک می کنیم و ثابت می کنیم که:

  تاریخ را پیروز می نویسد

  لبّیک یا حسین

  • سرو سبز گفت:

   با تمام این احوال نکته اصلی همانست که بعنوان شناسه آورده ای هموطن سبز : ” سکوت در مقابل ظلم معصیت است . ” باید کاری کرد باید گفت باید خواند باید نوشت اما ….. نباید ساکت نشست و منتظر ” نابودی ظلم بدست خدا و ائمه خدا ” بود ! کلام حق یادمان باشد که : ” سرنوشت هیچ قومی تغییر نمی یابد مگر بدست همان قوم “.
   یا حسین میرحسین

 16. mohse 17 گفت:

  سلام – من خیلی وقته از سایت کلمه دیدن نکردم..و علتش هم سخت تر شدن عبور از فیلترینگ به دست کودتاچی هاست- که ضعف و نبود اعتماد به نفس اونها رو نشون میده .. تو این مدت به کمک رادیو (( رسا )) تا حدودی از اخبار مطلع می شدم.

 17. p گفت:

  agar bitarafane bud nevisande alaan tu evin bud,,,,,,,jaye an reside ke nevisandegane ma haghaieghe in doran

  ra be sabt beresunand ya az az dustane kharej az keshvar komak begirand.dir bejonbim tarikh ham tahrif mishavad!!!!!!!!!!

 18. حمیدرضا(میکر.ب) گفت:

  آخی،تازه میگن (بی طرفانه).اصلا شما اصولتون بر همین مبناست،بی طرفانه.

  وقتی …. اینطوری حرف میزنه و اینطوری فکر میکنه،از شما …. انتظاری نیست.

  رو که نیست،سنگ پاست.

 19. هر ایرانی، یک رسانه‏ی سبز گفت:

  سلام بر دوستان ناشناسم
  روزی شاید، باور نمی‏کردم این همه اندیشمند پیام‏هایی بسیار مستند و مستدل و واکنش‏های منطقی را به نوشتار سایتی بدهند. آن هم با دشواری ورود به فضای این سایت؛ با تهدیدها و … .
  شاید داشتن نام واقعی را برخی نگارندگان در برنامه داشتند. و البته تهدیدها و محرومیت‏ها و آزارها. اما اینک جمعی صاحب‏نظر در دولتِ آرمانی خویش، گرد سایتی جمع آمده‏اند که میزبان اندیشه‏های رییس‏جمهور محجوب، محبوب و یاور برگزیده‏ی خمینی کبیر(ره)، میرحسین موسوی حفظ الله تعالی هستند. میرحسینی که اگر چه بدخواهان حسود، بدکرداران و قدرت‏پرستان بی‏خدا، امیری وی را بر نتافتند، اما بنا به عهد خدا که لا ینال عهدی للظالمین، مردم گرد رییس‏جمهور محبوبِ دل‏هایشان جمع آمده و به یاری، مشورت و حتی درخواست راهکار و ره‏یافت در باره مسائل زیست‏محیطی و مدیریتی دارند.
  بسیار خوب است که از این فرصت، البته آگاهانه و هشیارانه، در جهت به‏سازی ساختارهای فرهنگی، اجتماعی و مدیریتی بهره گرفته و حلقه‏ی یاران «حلف‏الفضول» مکّه مکرمه را از دل ثانیه‏های تاریخی، به سرزمین پاک و مقدس ایران بکشانیم. ایرانی سربلند، آباد و آزاده، ایرانی که هر ایرانی، به فراخور شایستگی و درایت و اندیشه، از امکانات آن بهره گرفته، و در مدیریت آن شریک و سهیم باشد و هر ایرانی، پلکانی برای رسیدن به اوج ایران و ایرانیان باشد.
  ایرانی که در تسلط فرد، گروه یا بدخواهان نباشد. ملاک پُست‏ها تنها ارزش افراد برای مدیریت همان پست باشد، نه … چیزهای دیگر.
  به هر روی، از دیدن افراد زیر در پست‏های اخیر خوشحال شدم. هر چند بسیارند و بی‏شمار، اما چند نگارنده؛ توجه ویژه مرا به خود جلب کرده‏اند:
  1) یک ایرانی، یک رسانه !! مرحبا، داریم هم‏فامیل می‏شویم!!!
  2) حسین شریعتمداری!!! مرحبا، کیهان هم به جرگه سبزها بپیوندد ان‏شاءالله.
  3) حسین شریعتمداریِ سبز!! امیدوارم مطالب شما نیز برعکس نوشته‏های کیهان، واقعی، مستند، و سرشار از تلخند باشد.
  4) چند تا ناشناس، که توصیه می‏کنم بالاخره مراسم نامگذاری را داشته‏باشند و برای رعایت اخلاق، نام انحصاری خویش را، چون بده، گاهی می‏خواهیم دعایی یا بدخواهی داشته‏باشیم؛ بدانیم که خادم و خائن چه کسانی هستند!!!
  5) برگ سبز
  6) میکروب (حمیدرضای عزیز)
  7) و بی‏شمار یار دیگر که ان‏شاءالله، هماره‏ی گیتی بر مَرکَب بردباری و ادب و خرد و دین، گام برخواهند داشت و هر چه می‏پندارند، هرآنچه می‏نگارند، جز برای نیک‏خواهی و سودرسانی و پیشتازی ایران و ایرانی، نخواهد بود و دین را در عمل پیاده‏سازی خواهند کرد، از شعار گذشته، به شعور باور خواهند داشت و …
  سرانجام، شاد، تندرست و پیروز و سرزنده باشید.

 20. داوود گفت:

  آقای دولت! حاضری در مقابل هر 100 کتاب که مجوز چاپ می دهی و حمایت های نجومی مالی و اطلاعاتی هم می کنی، فقط و فقط مجوز چاپ یک کتاب را هم به ما بدهی و هیچ نوع حمایتی هم نکنی؟؟؟
  (البته به این شرط که به محض چاپ کتاب نویسنده و ناشر را بازداشت نفرمایید و علیه شرکت های پخش و توزیع و کتابفروشی های شهرستان های مختلف انواع تضییقات را روا نفرمایید)

 21. ایران داد عمارلویی گفت:

  علی الحساب مملکت شیر تو شیر و قانون جنگل به خوبی در حال سریان میباشد و پر پیداست که برای جا نماندن امار فروش این کتاب های سفارشی و بفرموده خدایان و خدایگان راه کارهای پیش رو در حال اجرا و عمل خواهد بود و به طرق مختلف و با تبختر اعلام خواهد شد که امار فروش این کیلو کتاب ها بدان جا رسیده که موسسه گینس از فروش این خزعبلات به وجد امده وبرای درج در زباله دان اماری به اولین در دنیا رسیده است و از فرداست که با سفارش به مباشرین ریز و درشت در کثیری از وزارت خانه ها و مکان های اموزشی و بفرموده هر یک از مریوسین برای شب عید و پاک کردن شیشه ها و به زور . دغل و دگنک یک جلد از این دروغ نوشته خریداری و به نسبت از قبیل نمره انضباط و گرفتن یک اشل و هزاران وعده و وعید دیگر و حتی به تقسیط بابا وعده های سر خرمنی باعث افتخار نداشته روسا گردند و حال پیشنهادی در قبال دو صد چندان کتاب های این شکلی و سفارشی اقایان که ایا فردی اجازه دارد فقط و فقط یک جلد کتاب در برابر بنویسد و به قول همین اقایان که مردم همیشه از خواص جلوترند و همین مردم قضاوت خواهند کرد و زهی خیال باطل که اگر چنین جریتی که ندارند داشته باشند که این یک در مقابل حد افل صذ انها قرار بگیرد و از بیقراری انها در این باب سخن فراوان است و بماند که جه در عمل اید

 22. اسمان سبز گفت:

  درود بر انسانهاي مبارز . مير حسين دوستت داريم

 23. مانی افشار گفت:

  مردم و جوانان اینقدر آگاه و فهیم هستند که فریب دغل بازی این آقایون رو نخورند!!
  نظام جمهوری اسلامی بجای این کارهای مسخره بره جلوی فقر و بدبختی و فساد و فحشا در مملکت اسلامی! را بگیرد.
  زنده باد جنبش سبز.
  تمام حامیان جنبش سبز باید متحد شوند و نگذارند بچه هایی که الان و در آینده به دنیا میان پس از چند سال عمر فریب این کتاب ها را بخورند.
  خانواده های ایران باید آگاه باشند.
  باید تمام حامیان جنبش دست بکار شوند و خودشون در حال طراحی کتاب باشند و همین روزنامه کلمه و پخش آن در سطح وسیعی از جامعه می تواند به این آگاهی سیاسی گسترش دهد..
  سایت کلمه ممنون بابت انتشار چنین خبری.

  سایت کلمه= آزادی بیان

 24. بی شماران گفت:

  خوبه کاغذ قابل بازیافته

 25. بصیرت سبز گفت:

  دولت کودتایی – کتابهای کذایی