سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آلودگی هوا در برخی نقاط پایتخت به وضعیت اضطرار رسید...

آلودگی هوا در برخی نقاط پایتخت به وضعیت اضطرار رسید

چکیده :تنها 8 روز از آغاز زمستان امسال می‌گذرد اما نه تنها از شدت آﻻینده‌ها در هوای تهران کاسته نشده است، بلکه هوای پایتخت به برای نخستین باردر زمستان امسال به مرز هشدار رسید، همچنین هوا در برخی نقاط از مرز هشدار عبور کرده و به اضطرار رسیده...


تنها 8 روز از آغاز زمستان امسال می‌گذرد اما نه تنها از شدت آﻻینده‌ها در هوای تهران کاسته نشده است، بلکه هوای پایتخت به برای نخستین باردر زمستان امسال به مرز هشدار رسید، همچنین هوا در برخی نقاط از مرز هشدار عبور کرده و به اضطرار رسیده است.

به گزارش ایلنا، بنا بر اعلام مرکز هماهنگی و اطلاع‌رسانی آلودگی هوا براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای تهران بر میزان غلظت‌ آلاینده‌های ذرات معلق کمتر از 10 میکرون افزوده و از میزان غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 2/5 میکرون نسبت به روز گذشته در همین ساعت کاسته شده است.

همچنین در میزان غلظت آلاینده مونواکسید کربن تغییری مشاهده نمی‌گردد بنابراین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 2/5 میکرون فراتر از حد مجاز و شاخص کیفیت هوای تهران هم‌اکنون در شرایط هشدار است.

بنا بر این گزارش ایستگاه‌های شهرداری منطقه 16 و منطقه 19 به لحاظ آلاینده‌ها ذرات معلق کمتر از 10 میکرون در شرایط اضطرار قرار دارند.

مهار توصیه می‌کند بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان از فعالیت‌های طولانی مدت و سنگین در فضای باز اجتناب نموده و بقیه افراد فعالیت‌های طولانی و سنگین خود را در فضای باز کاهش دهند.


یک پاسخ به “آلودگی هوا در برخی نقاط پایتخت به وضعیت اضطرار رسید”

  1. یک رزمنده سبز گفت:

    امشب یک همرزم قدیمی و جانباز که با وجود شیمیایی شدن حتی برای گرفتن کارت جانبازی اقدامی نکرد؛ در پنجاه و چند سالگی درگذشت. سرهنگ پاسدار محسن پروین همه روزهای آلودگی تهران را گمنامانه در گوشه ی بیمارستان بستری بود تا اینکه ساعاتی پیش جانباخت. پزشکان هیچ علت مرگی برای او ذکر نکردند و رییس بیمارستان نیز تا این لحظه حتی برگه جانبازیِ او را تایید نکرده است مبادا متهم شود اگر نوع بیماری اش را درنیافته بود؛ چرا به خارج از کشور اعزامش نکرد.
    برادر محسن پروین نزدیک به همه ی هشت سال جنگ را در جبهه ها بود؛ پس از آن بازنشسته شد و فروتنانه رانندگی تاکسی کرد. شاید بسیاری از ما سوار تاکسی کرایه او شده و درد دلها نموده و هیچ درنیافته باشیم او که بردبارانه سخنانمان راشنید، یک رزمنده ی خستگی ناپذیر و سرهنگ سپاه بوده است.
    دو دختر، پسر و همسر او امشب از همه خواستند دعا کنیم رییس بیمارستان برگه جانبازی اش را امضا کند و در نتیجه دولت اجازه دهد پیکرش در امامزاده علی اکبر چیذر کنار دیگر همرزمانِ شهیدش دفن شود. الهی آمین!