سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آزادی میثم بیگ محمدی و علی ارشدی، از زندانیان عاشورای 88...

آزادی میثم بیگ محمدی و علی ارشدی، از زندانیان عاشورای 88

چکیده :ميثم بيگ محمدي و علي ارشدي دو تن از زندانيان عاشوراي 88، از زندان آزاد شدند. میثم بیگ‌محمدی 30‌ آذر ماه آزاد شد و علی ارشدی نیز که قرار بود روز اول دی ماه آزاد شود، به بهانه پرداخت نكردن جريمه 300 هزار توماني كه آن را چند هفته پيش پرداخت كرده بود، يك روز اضافه به شكل غير قانوني در اوين نگه داشته شد و عاقبت در دوم دي ماه آزاد...


ميثم بيگ محمدي و علي ارشدي دو تن از زندانيان عاشوراي 88، از زندان آزاد شدند.

به گزارش جرس، میثم بیگ‌محمدی 30‌ آذر ماه آزاد شد و علی ارشدی نیز که قرار بود روز اول دی ماه آزاد شود، به بهانه پرداخت نكردن جريمه 300 هزار توماني كه آن را چند هفته پيش پرداخت كرده بود، يك روز اضافه به شكل غير قانوني در اوين نگه داشته شد و عاقبت در دوم دي ماه آزاد شد.

پیش‌تر این دو زندانی چندين بار براي نوشتن عفو به دادسراي اوين احضار شدند، اما هر دو از نوشتن عفو سر باز زدند و در تنیجه مدت طولانی‌تری در بازداشت ماندند. به این دو زندانی گفته شده بود که در صورت امضای تقاضاي عفو، می‌توانستند همراه با عفوهاي خرداد 89 يا عيد غدير آزاد شوند.

ميثم بيگ محمدي دانشجوي سال آخر مترجمي زبان در دانشگاه علامه طباطبايي است كه در دادگاه قاضي صلواتي به سه سال حبس تعزيري محكوم شد و در دادگاه تجديد نظر اين حكم به يك سال كاهش يافت.

علي ارشدي نیز دانشجوي دكتري برق- مخابرات است كه در دادگاه قاضي مقيسه به دو سال حبس تعزيري محكوم شد و در دادگاه تجديد نظر اين حكم به يك سال كاهش يافت.


4 پاسخ به “آزادی میثم بیگ محمدی و علی ارشدی، از زندانیان عاشورای 88”

 1. سرباز سبز گفت:

  زنده باد آزادی مرگ بر دیکتاتوری

 2. ناشناس گفت:

  مرگ بر ديكتاتور

 3. سعید گفت:

  خدا این دانشجویان آگاه را حفظ کند.

 4. مهرداد گفت:

  آیا تحصیلات بالای دانشگاهی اکثریت زندانیان سیاسی بیان کننده همه چیز نیست؟درود بر زندانیان سبزمان