سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نماینده زاهدان فاش کرد: مرگ 4000 نفر بر اثر آلودگی هوا...

نماینده زاهدان فاش کرد: مرگ 4000 نفر بر اثر آلودگی هوا

چکیده :رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی فاش کرد که در اثر آلودگی هوایی که در کشور به‌وجود آمده است، حداقل 4 هزار نفر در اثر این آلودگی جان خود را از دست...


رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی فاش کرد که در اثر آلودگی هوایی که در کشور به‌وجود آمده است، حداقل 4 هزار نفر در اثر این آلودگی جان خود را از دست داده‌اند.

حسینعلی شهریاری افزود: طرح دورکاری که اخیرا دولت به اجرا درآورده در کاهش آلودگی هوای تهران نقش موثری خواهد داشت. همچنین طرح انتقال از تهران هم می‌تواند به‌طور قابل توجهی در کاهش آلودگی هوا نقش داشته باشد.

به گزارش اکونیوز، وی افزود: منشا آلودگی هوا به‌خاطر وسایل نقلیه است و همچنین 22 درصد آلودگی به خاطر کارخانه‌ها است و همچنین پالایشگاه نفت تهران نیز 6 درصد و آلودگی هوای تهران دخیل هستند.

نماینده زاهدان تصریح کرد: در اثر آلودگی هوایی که در کشور به‌وجود آمده است و حداقل 4 هزار نفر در اثر این آلودگی جان خود را از دست داده‌اند.

شهریاری ادامه داد: با بررسی‌هایی که به‌وجود آمده است بنزین که در پالایشگاه‌ها تولید می‌شود می‌تواند در آلودگی هوا نقش داشته باشد.

وی اذعان کرد: در اثر آلودگی هوا بیماری‌هایی همچون کند‌ذهنی، سردرد، زودعصبانی شدن، کاهش توان افراد و بیماری‌های سرطانی افراد جامعه را تهدید می‌کند.

شهریاری در مورد راه‌کارهای پیشنهادی برای کاهش آلودگی هوا نیز گفت: دولت باید حمل و نقل عمومی را توسعه دهد بطوری که 2 میلیارد دلار برای توسعه مترو در نظر گرفته شده بود ولی دولت نسبت به آن بی‌توجه بود و همچنین اجرای طرح دورکاری و انتقال از پایتخت و جمع‌آوری خودروهای فرسوده می‌تواند در کاهش آلودگی هوای تهران موثر باشد.


3 پاسخ به “نماینده زاهدان فاش کرد: مرگ 4000 نفر بر اثر آلودگی هوا”

 1. حسین گفت:

  تعجب که اقای شهریاری هم لب به سخن گشودند….

 2. پاز گفت:

  باسلام ایا میشود از دولت بخاطر الودگی هوا ناشی از بنزین الوده شکایت کرد.

 3. ناشناس گفت:

  اول برن بنزينشونو درست كنن ، آلودگي خودش خود به خود كم ميشه