سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده کبودرآهنگ: گزارش وزارت بهداشت درباره آلودگی هوا وحشتناک بود...

نماینده کبودرآهنگ: گزارش وزارت بهداشت درباره آلودگی هوا وحشتناک بود

چکیده :در جلسه با حضور مسئولان ذی‌ربط مشخص شد عامل اصلی آلودگی هوای کلانشهرها عدم کمک به توسعه مترو است. نتایج اعلام شده در گزارش ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بسیار وحشتناک بود چرا که پس از تصویب تشکیل شورای عالی محیط زیست هیچ جلسه ای در این زمینه برگزار نشده...


سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در جلسه با حضور مسئولان ذی‌ربط مشخص شد عامل اصلی آلودگی هوای کلانشهرها عدم کمک به توسعه مترو است.

عیسی جعفری در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه جلسه کمیسیون کشاورزی با حضور جمعی از مسئولان زیست محیطی برگزار شد، تصریح کرد: با حضور مسئولان سازمان‎ حفاظت محیط زیست، سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری، سازمان هواشناسی، استانداران و شهرداران کلان‌شهرها و نمایندگان وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امور خارجه، نفت و صنایع، راهکارهای مقابله با چالش‌های زیست‌محیطی و پدیده گرد و غبار و تأثیر آن بر آلودگی هوا بررسی شد.

نماینده کبودرآهنگ و بهار در مجلس با اشاره به گزارش های ارائه شده از سازمان های مختلف، گفت: در نهایت مشخص شد یکی از عوامل اصلی ایجاد آلودگی در کلان شهرها عدم توسعه مترو و استاندارد نبودن خوردوهای تولیدی کشور است.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی با تاکید بر اینکه مسئولان از عدم اجرای دقیق و درست قوانین از جمله در زمینه توسعه مترو گله‌مند بودند، افزود: در این نشست مطرح شد دستگاه های نظارتی از جمله سازمان محیط زیست توجه کافی بر روی افزایش آلاینده ها نداشته و استاندارد دقیقی برای این موضوع تعریف نکرده اند.

جعفری با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: نتایج اعلام شده در این گزارش بسیار وحشتناک بود چرا که پس از تصویب تشکیل شورای عالی محیط زیست هیچ جلسه ای در این زمینه برگزار نشده است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی با تاکید بر اینکه مقرر شده کمیته ای مشترک بین مجلس و سازمان‌های مربوطه تشکیل شود، تصریح کرد: این کمیته به مدت یک ماه باید تعریف دقیقی از استاندارهای محیط زیست در تمام بخش ها ارائه کند، همچنین زمان آلودگی کلانشهرها را مشخص کند.

جعفری ادامه داد: در گزارشی که این کمیته به مجلس ارائه خواهد داد، باید برنامه عملیاتی برای مقابله با ریزگردها و طوفان‌های غرب و جنوب غرب ارائه شود و برای اطفاء حریق در جنگل‌ها نیز فکر اساسی و مستمری صورت گیرد.

به گفته این نماینده، کمیته مشترک در خصوص بازیافت آلاینده های بیمارستانی نیز باید تصمیمی اتخاذ کند.

کمیته مشترک سازمان‌های ذی ربط با مجلس رسما کار خود را از روز شنبه 11 دی ماه آغاز خواهد کرد.


یک پاسخ به “نماینده کبودرآهنگ: گزارش وزارت بهداشت درباره آلودگی هوا وحشتناک بود”

  1. یک رزمنده سبز گفت:

    دیشب یک همرزم قدیمی و جانباز که با وجود شیمیایی شدن حتی برای گرفتن کارت جانبازی اقدامی نکرد؛ در پنجاه و چند سالگی درگذشت. سرهنگ پاسدار محسن پروین گمنامانه در گوشه ی بیمارستان جانباخت. پزشکان هیچ علت مرگی برای او نیافتند و رییس بیمارستان نیز تا دیروز حتی برگه جانبازیِ او را تایید نکرده است مبادا متهم شود اگر نوع بیماری اش را درنیافته بود؛ چرا به خارج از کشور اعزامش نکرد.
    برادر محسن پروین نزدیک به همه ی هشت سال جنگ را در جبهه ها بود؛ پس از آن بازنشسته شد و فروتنانه رانندگی تاکسی کرد. شاید بسیاری از ما سوار تاکسی کرایه او شده و درد دلها نموده و هیچ درنیافته باشیم او که بردبارانه سخنانمان راشنید، یک رزمنده ی خستگی ناپذیر و سرهنگ سپاه بوده است.
    دو دختر، پسر و همسر او از ما خواستند دعا کنیم رییس بیمارستان برگه جانبازی اش را امضا کند و در نتیجه دولت اجازه دهد پیکرش در امامزاده علی اکبر چیذر کنار دیگر همرزمانِ شهیدش دفن شود. الهی آمین!