سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیام ایستادگی شما را نسیم سبز رساند، اعتصابتان را بشکنید...
» پیام میرحسین موسوی به زندانیان اعتصاب‌کننده

پیام ایستادگی شما را نسیم سبز رساند، اعتصابتان را بشکنید

چکیده :دوستان جان بر کف؛ امروز دلبستگان به آزادی و عدالت و عظمت ایران، نگران سلامت شما هستند و امید آنکه شما با شکستن اعتصاب غذای خود در این روزهای یاد و یادآوری حماسه‌ی حسینی، خانواده‌ها و همراهان جنبش سبز را از نگرانی نجات دهید. ترکیب کسانی که امروز در زندان‌ها جان بر کف نهاده‌اند، قابل تأمل و عبرت است: زن و مرد و هنرمند و کارگر و حقوقدان و معلم؛ انسان‌هایی فرهیخته از هر صنف و طبقه و گروه و...


میرحسین موسوی در پیامی خطاب به زندانیانی که در اعتصاب غذا به سر می‌برند، از همه‌ی آنها خواست که به اعتصاب غذای خود پایان دهند، چرا که به گفته‌ی وی، امروز دلبستگان به آزادی و عدالت و عظمت ایران نگران سلامت آنها هستند.

موسوی در این پیام کوتاه ابراز امیدواری کرده است که این زندانیان با شکستن اعتصاب غذای خود در این روزهای یاد و یادآوری حماسه‌ی حسینی، خانواده‌ها و همراهان جنبش سبز را از نگرانی نجات دهند.

به گزارش کلمه، نسرین ستوده، محمد نوری‌زاد، غلامحسین عرشی، رضا شهابی و آرش صادقی از جمله زندانیانی هستند که در اعتصاب غذا به سر می‌برند و اوضاع جسمی همه‌ی آنها وخیم گزارش شده است.

متن کامل پیام میرحسین موسوی خطاب به زندانیانی که در اعتصاب غذا به سر می‌برند، به شرح زیر است:

دوستان و همراهان در بند،
طرفداران آزادی و حقوق انسانی و پایبندان پر استقامت ارزش‌های ایرانی و اسلامی

ملت ما امروز بیش از همیشه از رنج‌ها و فداکاری‌های شما آگاه است. پیام ایستادگی شما را نسیم سبز آگاهی دهن به دهن و سینه به سینه به همه‌جای ایران عزیز رسانده است.

امروز دوستداران ملت می‌دانند در این راه زنان و مردانی دلیر آماده‌اند که تا آخرین نفس مقاومت کنند تا همچنان امید برای تحقق زندگی شایسته برای مردم زنده بماند.

ترکیب کسانی که امروز در زندان‌ها جان بر کف نهاده‌اند، قابل تأمل و عبرت است: زن و مرد و هنرمند و کارگر و حقوقدان و معلم؛ انسان‌هایی فرهیخته از هر صنف و طبقه و گروه و قشر.

دوستان جان بر کف

امروز دلبستگان به آزادی و عدالت و عظمت ایران، نگران سلامت شما هستند و امید آنکه شما با شکستن اعتصاب غذای خود در این روزهای یاد و یادآوری حماسه‌ی حسینی، خانواده‌ها و همراهان جنبش سبز را از نگرانی نجات دهید.

میرحسین موسوی


138 پاسخ به “پیام ایستادگی شما را نسیم سبز رساند، اعتصابتان را بشکنید”

 1. نوا گفت:

  این قسمت پایانی نوشته بالاست که ناقص ارسال شده و باعرض معذرت دوباره ارسال می شود
  امید است با این گفته حقیر به فرمان که نه ، بلکه به نوای دلسوزانه و ناشی از دلواپسی مهندس موسوی کسی که با معیار های خود حکومت نماینده بی چون و چرای انبوهی از مردم است که به او رای داده و اورا مظهر خواست و خواست های خود می دانند گوش فراداده تااولا بتوانیم درراهی سهل و سالم و خداپسند حرف و نقد خود را که قطعا بسود مصالح اسلام و ایران است بگوش کسانی که در صد بالایی از آنها هم به خیال خود درحال خدمت به ایران و اسلام هستند برسانیم وثانیا باعث شویم ایرانیان مقیم خارج علی رغم دلسوزی و دلباختگی به این حقیقت واقف شوند که بزرگان داخلی که در معرض انواع و اقسام سختی ها و سخت گیری ها قراردارند طبیعتا محق به ارائه راه و راهکار و رهبری بوده ومی باشندو آنانی که درخارج اند می بایست ضمن بدام نیفتادن در دام افراد خودباخته بی مسئولیت و بیگانه پرست ، براساس نرم و قوانین جهانیان و راه و روش های مدنی و حفظ وحدت ایرانیت درخارج از کشور (حتی کسانی که امروزه درداخل حاکم و رفتار و برخوردشان موردقبول ماها نیست) آنجایی که لازم است از برادران داخل مملکت و از سران این حرکت خیرخواهانه و مترقی که قطعات حرکتی مدنی بدور از خشونت طلبی و براندازی است در چارچوبه ی قانون اساسی که بنا بگفته مهندس موسوی اگرچه ممکن است دارای نواقصی هم باشد ثمره ی صد سال مبارزه از مشروطه تا کنون و برآیند همفکری بسیاری از انقلابیون است که در مجلس اول حضور داشته اند می باشد .
  به امید ساعتی که تمامی براداران و خواهرانمان به محض دریافت درخواست مهندس موسوی این مومن و این سید خدا اعتصاب را شکسته وآن کنند که موجب تالم بدخواهان و شادی دوستان شود

 2. قلندر گفت:

  درود بر سبز انديشان راه آزادي

 3. سبز گفت:

  سلام ودرودبرميرحسين عزيزكه هميشه حق گفته وبرگفته هايش ايستادگي مي كند

 4. سوسن گفت:

  از پی کلام روانه شویم و راه یابیم به معنا
  و بیاندیشیم به مقصد
  و روی بیاوریم به قبله گاه شرافت
  و رهاکنیم کمان آگاهی را در
  چشم اسفندیار قدرت
  که کمان قامتمان را خمیده می خواهند
  و پای رفتنمان را به خار نا آگاهی خلیده می خواهند
  که تاب استقامت و صف در صف بودنمان را ندارد
  که می دانند این صف نه دل در رتبه دارد و نه سکه
  و نه عطش به ساندیس می نشاند
  که ما عطش جز به آب کوثر از دست مولایمان ننشانیم

 5. عاشق میر حسین گفت:

  salam mir hosein jan bi shak ayandeye fardaye iran be talashe emrooze to va hemeye ma bastegi darad pas ta paye jan yaro tavaretim

 6. علي گفت:

  سلام جناب مير حسين
  به شما درود مي فرستم
  آقاي مير حسين ميدونم كه هيچ راه ارتباطي باقي نمونده تا با شما ارتباط داشت و اين رو هم مي دانم كه با شديد ترين فشار ها دست و پنجه نرم ميكنيد و براي من قابل ستايش هست اما واقعاً چرا من شايد هم به اشتباه اين احساس رو دارم كه شما كمي از شعله آتشتان فرو خوابيده ؟؟
  چرا افرادي مانند محمد نوري زاد در بند زماني كه قلم به دست ميگيرند و يا با تمام فيلترينگ ها پيامي به بيرون ارسال مي كنند آن پيام آتش مردم را شعله ور تر مي نمايد اما در پيام هاي شما از اين بر افروختن آتش در جان مردم و يا زنده نگه داشتن نامتان به عنوان مير حسين موسوي كسي كه هنوز واقعاً مردم دوستش دارند ديگر كمتر خبري هست..؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  به هر حال شما و تاريخچه زندگي شما هميشه براي من قابل ستايش بوده و آرزوي سلامتي و استواري براي شما دارم.
  به اميد روز آزادي ايران …

  • اميد رسا گفت:

   سلام علي جان
   من به نظرم مي رسه که ميرحسين موسوي واقعا هوشيارانه بيانيه ميده.
   يکم به حرف هاي آقايان نگاه کن،ببين چقدر دلشون مي خواهدکه مردم رو کفري کنند ودوباره به خيابان ها بکشند.
   ما بايد صبور باشيم،وضعيت حکومت واقعا خوب نيست،نبايد بهانه دستشون بديم که با نمايش هايي مثل عاشوراي سال پيش بتونن سوار احساسات مذهبي مردم بشن.
   حکومت واقعا منتظره که با يه سرکوب شديد آنچنان خفقاني ايجاد کنه که حتي اگه طرح هدفمندي يارانه ها هم اجرا بشه ومردم تحت فشار اقتصادي هم قرار بگيرن صداشون در نياد(دليل اصلي تعليق طرحم به بهانه هاي مختلف همينه)
   مطمئن باش اينها در پرتگاه سقوطن و ما با حفظ آرامش با کمترين هزينه پيروزيم.
   سبز باش و آگاهي بده،فقط همين.
   به اميد پيروزي

  • .... گفت:

   دوست عزیز اگر موسوی به مردم آرامش نده که همه جوشی میشن و ممکنه کارایی بکنن که به ضرر جنبش باشه. متوجه باشید که اعضای جنبش بیشتر جوانانی هستند که به شدت شور انقلابی تو سرشون افتاده و دلشون میخواد جنگی عمل کنن. ما نباید احساساتی بشیم. حکومتیها رو نمی بینید؟ عمدا هرچند وقتی یه نیش میزنن که مردم عصبانی بشن و دست به خشونت بزنن و بهانه دست حکومت بدن که علیه سبزها استفاده کنن. نباید بذاریم فریبمون بدن.

 7. منصور گفت:

  ما بیشماریم ای میر حسین
  خیلی دوست دارم

 8. موسوی دوست دارم گفت:

  من دچار خفقانم خفقان

  من به دنبال فضایی می گردم
  لب بامی/ سرکوهی /دل صحرایی
  که در آنجا نفسی تازه کنم
  می خواهم فریاد بلندی بکشم

  من هوارم را سر خواهم داد چاره ی درد مرا باید این داد کند
  از شما خفته ی چند چه کسی می آید با من فریاد کند

  چه کسی می آید با من فریاد کند؟؟؟؟؟

 9. یک رزمنده سبز گفت:

  بر جایگاه رهبری میرحسین موسوی ارج می گذاریم و همنوا از شما پیشروان راه سبز می خواهیم برای فردایی که دور نیست زنده بمانید. “الیس صبح بقریب؟”

 10. جانبرادر گفت:

  “روزه بودی رفتی و روزیت کو
  هان همان نان و دو خرما کو بگو

  روزه هایت مانده بختِ من شده
  دستهایم سخت چون آهن شده
  جنگِ روزی می کنم هر روز من
  با هر آنکه گیرد این روزی ز من
  هست جانم این نبردی تن به تن
  با زلیخا دیوهای آهرمن

  _دیوهایش عشوه گر هم جنگی اند
  هم شکمبارند و هم نیرنگی اند
  پشم و مو افشانده اند و بی شمار
  عشوه می ریزند در هر کارزار_

  لشگری دارم اگر هم پیشِ دست
  پیر و گیج است و جوانش خرد و مست
  پشتِ لشکر مادر پیرم شده
  پشتِ شیر و مهرِ شبگیرم شده
  بچه ها هم در میان دشمنند
  جیره جنگیِ دشمن می خورند”

 11. فریبا گفت:

  یا حسین میرحسین با سپاس از پیام شما برای برادر دربندمان خداوند حافظ همه شماباشد صبح پیروزی نزدیک است

 12. با سلام و درود بر سید بزرگوار
  ولی همچنان یک سوال تا کی سکوت…

 13. محسن گفت:

  مير حسين عزيز، جدت حسين بن علي، فرياد عدالت خواهي اش در سرتاسر تاريخ پيچيد و تو در راه او گام نهادي و دنيا و… را به هيچ گرفتي و قدم در راه انسانيت و آزادي نهادي. خوشا به حال تو و بدا به حال يزيديان زمان که بد راهي در پيش گرفتند. يزيد آن زمان يزيد شد که انسانيت و آزادگي و مردمي را زير پا نهاد.

 14. ماد گفت:

  واقعا برادران کودتاچی ما خوب می دانند چه کسانی را دستگیر و زندانی کنند قطعا بر روی این ساعت ها کا ر کارشناسی انجام شده است (بر خلاف سایر کارها و امور مهم مملکتی) گلچین کردن این همه نخبگان واقعا کار سختی است درود بر رهبر و یاور سبز ما میرحسین موسوی

 15. hossein hajiaha گفت:

  سی سال مردم ایران دارند جواب منفی به پر حرف های سیاسی میدهند رو که نیست سنگ پای …..چند کازیکاتوریست سابق گل آقا بودم که پناهنده به کانادا شدم شما از شنیدن حقیقت وحشت دارید …یک تیکه پا تشریف ببرید غرب و یا کانادا ۶ ماه عذاب و سرما و گرانی و مالیات و کارگری ….بعد می فهمید در دنیا چه خبر است. آقا زاده بازی و بخور بخور شما ها … خیانت ها تفرقه و تنبلی شما ….اصلا شما ایرانی هستید یا … تحصیل کرده انگلیس

  • ناشناس گفت:

   برادر من یه کمی مؤدبانه تر مینوشتی که انقدر کامنتت سانسور نشه. خدایی من که نفهمیدم منظور شما چی بود! چون نصفش نقطه چین بود

 16. شاهرودسبز گفت:

  باسلام خدمت آقای موسوی:جناب آقای موسوی امروزه مردم به زیر ظلم وستم حکومت کمرشان خم شده است. به جای لای لفافه وبا لا پوشونی حرف زدن،بهتر نیست کمی فقط کمی با هدف تر و با انگیزه تر پا به میدان مبارزه گذاشته ومردم تشنه آزادی را به سر منزل ارام وامن راهنمایی کرده،وفرصت تاریخی خود را به سخنان تکراری و بی نتیجه هدر ندهید. وبرای یک بار تصمیم قاطع گرفته ویک خط مبارزاتی بدون خشونت(به شیوه های اعتصاب و نافرمانی مدنی )که حال حاضر بهترین زمان از سقف نار ضایتی ملت است.برسانید.به امید ایران آزاد وآباد ،وداشتن یک دلسوز واقعی برای یک ملت مظلوم.

 17. زنده باد سبز گفت:

  درود بر میرحسین عزیز،امیدوارم زندانیان عزیز دست از اعتصاب بردارند که ایران به وجود این عزیزان نیازمند است
  میر حسین
  خیلی دوست دارم

 18. سحر گفت:

  آری ای معلمان آزادگی پیام ایستادگی شما را نسیم سبز آگاهی دهن به دهن و سینه به سینه نه تنها به گوش ما رساند بلکه به جان و دل و روح ما رساند ما همه با شماییم و نیازمند وجود شما . زنده باد مهندس محبوب رئیس جمهور ملی

 19. زنده باد سبز گفت:

  ایرانیهای بد بخت آواره دنیا شدن. همین ۲-۳ روز پیش قایق پناهندگان ایرانی در استرالیا غرق شد. ملت ایران مورد تمسخر همه دنیا. شما چرا در این مورد نمینویسید؟

 20. سبز گفت:

  سلام میرحسین .دلم برات تنگ شده بود

  من هم از دوستان عزیز میخوام که اعتصابشون رو بشکنند . ما بهشون احتیاج داریم .این اعتصاب غذا در کشورهایی جواب میده که دوزار انسانیت وشرف تو وجود مسئولان کشورشون مونده باشه نه اینجا
  لطفا حرف میرحسین ، کروبی ، خانواده هاتون ، هنرمندان وما مردم عادی رو گوش کنید و اعتصاب رو بشکنید

 21. اهواز گفت:

  سلام بر میر حسین
  پروردگارا:حسین فرزند مولا را مدد کن / مرا از اهل کوفه بر حذر کن
  حسین یا حسین یاحسین م / حسین یا حسین با میرحسینم
  نذر کردم که اگر بازآئی / چشم نازک بین را بکشم در ره تو/
  تاج فرخنده هسنی بزنم بر سر گل/ بدهم مژده به بلبل /
  که رسیده است بهار /آن بهاری که دگر نیست بر آن پائیزی/

 22. مريم گفت:

  درود بر ميرحسين رهبر سبز جنبش سبز ايران
  باز هم بجا و با بهترين بيان
  ميرحسين رهبري زيرك و با ايمان كه رژيم هم به خوبي اين موضوع رو ميدونه
  و به همين دليل تهديد ميكنه كه اگر بيانيه جديد بدي چنين و چنان ميكنم!
  ميرحسين به معناي واقعي كلمه اصولگرايي اصلاح طلب و من بسيار خوشحالم كه
  مير حسين رييس جمهور منتخب من بوده و خواهد بود
  آقاي نوري زاد خانم ستوده ما هم خواهش ميكنيم اعتصاب غذاي خودتون رو بشكنيد
  تا همين جا هم آبروي نداشته اين يزيديان رو بر باد دادين
  در فرداي پيروزي به تك تك شما آزادگان نياز خواهيم داشت
  ما رو تنها نذاريد

 23. رزمنده دفاع مقدس به همگان گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  «اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم»
  «خداوند سرنوشت هیچ قوم و ملتی‌ را تغییر نمی‌دهد، مگر آن که آن‌هاخود را تغییر دهند»
  مسلما این وضعیت ادامه نخواهد یافت، چرا؟ کاملا مشخص است: از طرفی این قول خدا و رسول اوست که ظلم پا برجا نخواهد ماند و شکی در قول حق نیست چنانچه تاریخ و انقلاب ما گواه آن است و از طرفی سطح آگاهی مردم به مراتب از روزهای اول انتخابات بالاتر است و اصلا قابل قیاس با آن روزها نیست! بنابراین: با توجه به این مورد وظیفه ما چیست!؟ با توجه به اینکه برخورد این دوجناح، کاملا به درون خانه ها و خانواده ها کشیده شده است یعنی برادری طرفدار این و خواهری طرفدار آن یکی است و در بسیاری موارد حتی باعث اختلافات بسیار شدید بین خانواده ها و حتی تا مرز جدایی زن و مرد و طلاق نیز پیش رفته است و همچنین صبوعیت بیش از حد جناح پادگانی که اوج آن را در عاشورای 88(کوی دانشگاه، کهریزک و…اینک وقایع وحشتناک اوین) کاملا و بوضوح شاهد بودیم و تبلیغات بواقع معاویه صفت آنان، میبایست راهی منطقی و کاملا هوشیارانه ای را که سید بزرگوار موسوی در پیش گرفتند یعنی مبارزه فرهنگی تمام عیار بمنظور روشن کردن و بالا بردن سطح بینش مردم و تا حد بالایی، یکی و یه دست کردن هر چه بیشتر مردم و عمق بخشیدن هر چه بیشتر جنبش سبز به درون خانواده ها را پی گرفت!
  دقت کنید:
  به دوستانی که مرتبا پیغام می دهند که چرا رهبران جنبش«فعالتر» نسبت به ورود فیزیکی مردم به این جریان برخورد نمیکنند در واقع باید گفت:
  «نکته دقیقا همینجا نهفته است»
  شما با جریانی روبرو هستید که بعد از رحلت حضرت امام(س) یعنی حدود بیست سال با تمام توان، انحراف عظیمی(بخوانید بسیار عظیم!) رو با جعل و قلب تاریخ از ظهور شیعه گرفته تا ظهور انفلاب اسلامی باعث شده و متاسفانه با قداست تراشی عجیب، انحراف عظیمی رو (بخوانید یک باور خطرناک) در بحث «ولایت فقیه» بوجود اورده اند تا جایی که پیله و حصاری سنگینی شبیه به معصومیت بدور اطراف یک شخص کشیدند (که به نظر بنده ازان بالاتر، چرا که در زمان پیامبران الهی و حضرات معصومین(ع) شما هرگز با فصل الخطابی این چنینی بهیچ وجه روبرو نیستید و اصولا امام معصوم(ع) آمده است تا مردم رشد کنند! پیامبر و معصوم(ع) که در اوج کمالند! و این مردم هستند که تا به رشد فرهنگی و ذهنی مناسب برای درک ذهنیت(راه کمال) حضرات معصومین(ع) نرسند، نه تنها بحث حکومت اسلامی کاملا منتفی است(که حکومت وسیله ای است برای وصول همین کمال) بلکه یگانه راه رسیدن به این رشد همان راه توآم با لطافت بسیار بالای فرهنگی است، موردی که حضرت امام رضا(ع) برای فضل بن سهل روشن میکند که سیره همه اهل بیت(ع) و اصولا باعث شهادت تک، تک امامان(ع) شد و در سیره عملی حضرت امام (س) در دهه شصت کاملا و بوضوح مشخص است!) و با جاگذاری عجیب ایشان بجای امیر المومنین(ع)(بعد از رحلت حضرت امام(س) برای اولین بار این شعار از دهان عده ای خارج شد که «ما اهل کوفی نیستیم، علی تنها بماند، حالا چرا!؟ مگر کسی به ایشان تعرضی کرده یا مثلا مخالفی داشتند!؟») عملا از این به بعد کلماتی مانند غدیر و کوفه و عاشورا و….همگی دارای «بار معنایی» خاص شدند چیزیکه در دهه شصت، امام(س) بدون کوچکترین ترحمی با آن برخورد میکرد و متاسفانه با نهادینه کردن این انحراف(باور) در ذهنیت نسل جوان نورسیده(مثلا بسیجی) با بینش بسیار محدود و غالبا تهی مذهبی- سیاسی که بهیچ وجه نه درک درستی از اصول و فروع دین و وقایع تاریخی شیعه و اسلام داشتند و نه از دهه شصت، نیروهایی اماده بخدمت، کاملا گوش به فرمان را در اختیار گرفتند، بطوری که هر مطلبی از ناحیه اینان(نه لزوما رهبری، هر شخص دیگر منتسب به ایشان مثل همین آقای پناهیان و..!)خارج شود بلا استثناء وحی منزل است و باید باور کرد و بعد منتظر فرمان شد، با اتکا به آن ذهنیت و عمق و وسعت ایجاد شده در این نسل،هر خشونتی را تئوریزه کردند و وقتی بر پایه «مصلحت اندیشی» این جناح، دروغها و فریبها (چون کارنوال شادی 76 و..)چاشنی کار شده، ناگهان همگی با ظهورجریانی مواجه شدند، که اصول رفتاری آنان به همه چیز میخوردغیر از اسلام!در روز اول بعد از انتخابات 88 یعنی شنبه، وقتی خبر خشونت این افراد به گوش دوستان رسید بلافاصله بعد از ظهر همان روز به خیابان ولیعصر رفتیم و خشونت عجیب(که البته باعث درگیری شدید بنده – که از نظر ظاهری تفاوتی با لباس شخصی ها نداشتم – با لباس شخصیها شد بطوریکه چیزی نمانده بود که بنده را نیز با خود ببرند!) کاملا از نزدیک لمس کردم موردی که در سال 78 فقط شنیده بودم حالا از نزدیک به عمق فاجعه ان، آشنا می شدم و دقیقا متوجه ظهور«اژدهایی چند سر» در بستر انقلاب امام(س) شدم، انقلاب رحمانی ما حالا شاهد جریانی بود که فقط نقابی از آن را برای فقط «رد» گم کردن بر صورت داشت و دیگر هیچ! بنابر این برای مبارزه با چنین ذهنیتی که مسلما در خیلی از خانواده ها نهادینه شده است چه باید کرد؟ یا باید مثل اول انتخابات به وسط خیابان رفت و شعار داد و یا راه دیگری را انتخاب کرد؟ چیزیکه کاملا مشخص، با ورود این ذهنیت خطرناک بدرون خانواده ها شاهد نزاعی بسیار سنگین در درون بسیاری از خانواد ه ها هستیم یعنی اگر بنده الان بروم وسط خیابان امکان اینکه یکی از بستگان حتی درجه یک بنده(برای اطاعت از ولی زمان!؟) بر روی بنده آتش بگشاید و حتی من را بکشد بسیار زیاد است و این اختلاف اساسی این زمان با زمان طاغوت است چرا که در انقلاب 57 قاطبه مردم(حدافل بالای 95 درصد) یکطرف و رژیم شاه در طرف دیگر بودند و لی الان بخاطر نهادینه کردن این انحراف سنگین، در شرایط فعلی نمیتوان اقدامی همچون اوائل انتخابات کرد و مطمئنا هزینه آن بسیار بسیار بالاتر از آن است که مثلا به پیروزی جنبش منتهی شود!و این همان چیزی است که سید بزرگوار موسوی را مجبور به «دست به عصا»حرکت کردن وا داشته است یعنی از طرفی نفوذ جهلی سنگین در بین طرفداران جناح پادگانی(که مطمئن باشید خیلی از اینها صادقانه و فقط از روی جهل دل به این جریان سپرده اند!) و از طرفی همان صبوعیت وحشتناکی که متاسفانه نقابی از دین بر چهره دارد! بنابراین با روشنگری و کار فرهنگی بسیار زیاد و بی وقفه و اطلاع رسانی دقیق (چه وضعیت نا بسامان اقتصادی- سیاسی دولت وچه از مردان دربند و چه از وضعیت معترضین به این خشونتها از جمله مراجع و..) و انتشار آن در بدنه حامی این جناح، راه را برای فشار هر چه بیشتر به آنان برای تن دادن به رای مردم باز کرد و بنده با توجه به شواهدی که میبینیم مطئمن هستم در آینده ای نزدیک این اتفاق خواهد افتاد و در آن زمان که اتفاقا بسیار هم نزدیک است اگر جناح تمامیت خواه تن به رای مردم ندهد آنگاه با سران جنبش است که چه گزینه ای را برای تحقق آن یعنی برگشت به آرمانهای معمار انقلاب اسلامی که همان اطاعت بی چون و چرا از قانون اساسی است را در پی گیرند! و به جناح به تمام معنا کودتا هشدار باید داد که اگر بخود نیایند نه تنها بیش از بیش اسیر و غرق در اقیانوس مکر خدا یعنی سنت استدراج میگردند بلکه با قهر سنگینی از جانب مردم به قعر تاریخ فرستاده خواهند شد! و یک پشینهاد جدی به سایت کلمه: پیشنهاد میکنم با توجه به اینکه شما، یگانه سایت و مرجعی هستید که سید بزرگوار آنرا برای اعلام نظرات و صدور بیانیه های خود معرفی کرده است(که با فعالیت و صداقت بسیار بالا، بحق شایسته این مورد هستید) تالاری زده شود مثل همین صفحات خبری، که دوستان با سلایق مختلف بتوانند عقاید خود را(کامنتها) در آن مطرح کنند با این تفاوت که ضمن طرح موضوعی مثلا تقلب (که حتی میتواند مثلا یکی از پیامهای سید بزرگوار موسوی باشد!) همچنان این صفحه باز باشد، یعنی روانه آرشیو سایت نگردد و همچنان بصورت فعال باقی بماند. مسلما با توجه به اینکه تعداد این موضوعات زیاد نیست(تقلب، جریانات دهه شصت و چند مورد دیگر) میتوان کادری را برای آن در نظر گرفت و با قرار دادن لینک آنها در آن، بطوریکه مراجعه کننده به سایت متوجه فعال بودن آن گردد(نه حالتی که برای پیامهای سید بزرگوار موسوی است که با جابجایی آن از مکان خبری، احساس بیات شدن خبر و آرشیو بودن به همه دست میدهد!)، طرفدران جناح مخالف( از اشخاصی مثلا آقای قدیانی و مثلا وبلاگهایی مثل آهستان) را به اینجا کشاند، و وظیفه بچه های سبز نیز این باشد که هر جا بحثی میشود(چه در فضای مجازی و چه غیر آن) یکی از کارهای انان، دادن نشانی این صفحات و کشاندن پای آنها به این به اصطلاح تالارها(که همچون یک صفحه وب بسیار فعال خبری است و نه بیشتر) باشد! و نکته آخر اینکه چون جناح پادگانی علاوه بر خشونت وحشتناک، استاد جعل سند و خبر است (همچون س ر د ا ر مشفق!) هر جا که نیاز به مستندات بود با مراجعه به سایت کلمه این نقیصه نیز بر طرف گردد مسلما با اینکار چون مکانی«صفحه وبی» باز میشود که جمیع اطلاعات بسیار مهم از مسائل مختلف در آن جمع میگردد براحتی میتوان با مخالفین در کمال سعه صدر بحث کرد و آنان را(حداقل بسیاری از آنان را) مجاب به پذیرش حق کرد و یا حداقل ایجاد شک کرد، چیزی که در خارج از فضای مجازی برای بنده اتفاق افتاده است!

 24. جنبش سبز حسینی ایران گفت:

  درود بر تمامی اسیران و زندانیان سبز , با عنایت خدا و مقاومت شما ذلت و فلاکت امویان ایران نزدیک است…
  زنده باد یاد ونام شهدای عاشورای سبز 88

 25. رضا گفت:

  خوش به حالت مير عزيز خيلي ها را ميشناسم در دعا ها بعد از فرج آقا آمام زمان براي سلامتي تو دعا ميكنند هر چند در خفا تو محبوبي و محبوب خواهي ماند همان طور كه يك خانواده با توجه به از دست دادن عزيزانشان حاضر نشد از شما شكايت كند خدا پشت وپناهت باشد مرد

 26. حبیب تبریزیان گفت:

  با سلام به آقای موسوی عزیز!
  دعوت شما برای ختم اعتصاب غذا خوب است ولی جناب موسوی عزیز! این شیوه مبارزه بس پیش از این نقش تاریخی خود را در افشای ستم حکومتی نشان داده است و استفاده از این روش اعتراضی دیگر حیف و میل کردن انرژی مباررزان سبز است.
  حکومت های دنیا به دنسبت اینکه تا چه حد به افکار عمومی خود و جهان اهمیت میدهند، به نسبت اینکه حکومت برای جان انسانها بر ای آبروی خود ارزش قائل استبه چنین اقدامات مبارزاتی عکس العمل نشان میدهند. این رزیم خیال خود را از همه این بابت ها آسوده کرده است چون نه آبرویی برای خود باقی گذارده است و نه شانسی تا اعتماد مردم و افکار عمومی را باز یابد.

 27. رسول گفت:

  موضوع اینه که فکر نمیکنم این پیامها و درخواست ها به داخل زندان برسه

 28. شهروند در ب در گفت:

  عزيزان دربند ملت ابران وخانوادهاي عزيزيتان را فراموش نكنيد همه ي ما براي زندگي اي آزاد ورها مبازره مي كينم و دشمن خونخوارما ن

  براي جانمان هيچ ارزشي قائل نيست ولي شما دوسنداراني داريد كه جان عزيزتا برايشان بسيار ارزش دارد نيم نگاهي به خانواده هاي

  داغدار كنيد كه براي رفتن به سر خاك عزيزان كشته شده شان با جه مشكلاتي دست وپنجه نرم مي كنند سالهاست كه حسرت دارم دهم

  شهريور با بچه هايم برورم بر سر خاك بي نام نشان همسرم و اشك بريزم

  به خانواده وفرزندانتان فكر كنيد به مردم ايران فكر كه ديگر طاقت داغ عزيزان ديگري را ندارد

  زندگي با همهي رنجهايش زيباست وسبز وباشكوه

  زنده بمانيد ودست از اعتصاب غذا برداريد كه … در انتظار مرگ يكاك ما نشسته

  سر سيز زنده بمانيد جوانه ها در راهند بمانيد تا در جشن وشادي پيروزي به هم لبخند بزنيم

  پرتوان باد جنبش سبز ايران عزيز

 29. دانشجوی سبز گفت:

  زنده باااااااااااااااااششششششی سید
  یا حسین میرحسین

 30. masoud گفت:

  ma hame sedaye moghavemat shoma ra shenidem ya hoseyn mir hoseyn

 31. حسین گفت:

  درود به همراه بزرگ ملت ایران

 32. محسن گفت:

  آزادی تو چه شیرینی
  آزادی
  آزادی
  آزادی تو چه هستی که مردن برای تو هم شیرین است

 33. حسین گفت:

  نجابتت هر آینه پا بر جا دوستت داریم آقای موسوی

 34. سمیرا فدایی میرحسین گفت:

  سلام

  میر دلممم

  نمی دونم چطور با این واژه های ناتوان احساسم را بیان کنم

  فقط خواستم بگم تا هستی هستیم تا پای جان

  هزار بار گفتم و نوشتم

  ولی بازم میگم

  از نسل علی و پاک و پاکی سید
  هم درد چفیه و پلاکی سید

  وقتی که خمینی ات امین نامیده
  از طعنه دشمنان چه باکی سید

  یاحسین – میرحسین را یاری کن

  اللهم عجل لولیک الفرج

 35. پویا گفت:

  رزمنده دفاع مقدس
  متنتان آموزنده بود
  امیدوارم همه دوستان و سایت کلمه این متن را بخوانند.

 36. پویا گفت:

  رزمنده دفاع مقدس متنتان آموزنده بود

 37. کاوه آهنگر سبز گفت:

  روزی دست در دست به این روزها خواهیم خندید

  یا حسین میرحسین

 38. مش كوك گفت:

  يكي از كامنت گذاران نوشته:
  “دوستان عزیز من اطلاع پیدا کردم که گروهی وظیفه دارند زمانی که میرحسین عزیز بیانیه یا مطلبی را بیان می کنند و در سایت درج می شود به صورت گروهی و مخالف وارد نظرات شده و با درج مطالبی تعیین شده موضوع بحث را در کنترل خود در بیاورند.چراکه سایت های دروغ پراکنی این افراد از رونق افتاده و تنها جایی که می دانند میتوانند مخاطب فراوان پیدا کنند در بیانیه های رهبران جنبش سبز است”
  بنابراين با توجه به اين كه تقريبا تمام كامنت ها يك طرفه و هماهنگ هستند، يا ادعاي اين كامنت گذار نادرست است، يا ماشين سانسور كلمه فعال است!

  • ناشناس گفت:

   گوگولی سلام دوباره
   با توجه به این که فیلترینگ شکست خورد:)))))
   تنها چاره سایبریها کامنتگذاری آنهم از نوع مش کوک و بودار و مهمتر اینکه وقتی خودشان اعتراف میکنند پس …ایشان مثل … شما است.
   سانسور به این نمیگویند که … سانسور به قتلهای زنجیره ای میگویند
   سانسور به بربریت لباس شخصیها میگویند
   سانسور به تهدید موسوی با ترور خواهرزاده اش میگویند
   سانسور به شکنجه اندبشمندان و فرهیختگان میگویند
   سانسور به حبس شاهد عینی جنایات ناجا میگویند
   سانسور به بستن تمام نشریات و سایتهای مخالف میگویند
   سانسور به بستن روزنامه هادی خامنه ای به بهانه کاریکاتور موهن! میگویند
   سانسور به وارونه جلوه دادن حقایق توسط رسانه ضدملی میگویند

   • ناشناس گفت:

    نه داداش سانسور به تیکه تیکه کردن بچه بسجیا میگن
    سانتسور به اتیش زدن خیمه ی امام حسین میگن
    سانسور به پایکوبی تو روز عاشورا میگن
    اگه مردی نظرمو منتشر کن کلمه

    • انقلاب خودجوش گفت:


     داداش پیرهن عثمان مال عهد عتیقه که گفتی خیمه آتیش زدند(و عکس پاره کردند و ….).الان خود امام حسین زنده بود با ماشین از رو پیکر علی اکبرش رد میشدند.
     دیگه سناریو هم ننویس خود دولتت جرات نداشت لیست بسیجیهای تیکه تیکه شده !!!!! را اعلام کنه
     شاید منظورت اون بسیجیهایی بود که بعدا مردم عادی از آب در آمدند!!!!!!! ( یعنی هم مردم را کشتید هم انگ بسیجی به مقتولین زدید که تقصیر مردم بیفتد).نکنید این توطئه های کثیف را.از اسراییلیها نیرنگبازترشمایید.

 39. پدرام گفت:

  كل يوم عاشورا كل ارض كربلا
  اين پيامي است كه امروز اقتدارگرايان و كودتاچيان از آن واهمه دارند
  يك ياحسين تا ميرحسين

 40. شبنم گفت:

  پيش از آن كه دير بشود، عزيزان دربندمان را از ادامه اعتصاب غذاي خود منصرف كنيد. نميخواهيم ماجراي بابي سندز اين بار در ايران تكرار شود. مردم با شما هستند و نميخواهند شما در جشن آزادي غايب باشيد. اليس الصبح بقريب

 41. ا.م گفت:

  جنیش سبز به وجود شما بیشتر نیاز دارد رنج و مصیبت زندان را به جان بخرید و چون سرو استوار باشید
  v

 42. كيا از نهاوند گفت:

  درود خدا بر همه حق طلبان در طول تاريخ از ازل تا ابد از حسين تا مير حسين…زندگي قطعه سبزي است ز احساس خدا – سبزي از دامنه خاطره هاتان نرود.

 43. كاميار گفت:

  گيرم كه ميزنيد
  گيرم كه ميكشيد
  با رويش ناگزير جوانه چه ميكنيد؟
  سبز بمانيد قهرمانان دربند

 44. صدرا گفت:

  من نمیدانم آیا شما واقعا غافلید یا خود رو به غفلت زده اید ؟
  من از همه دوستان میخواهم این حرف بلند امام ره را خوب دقت کنند که فرمود اگر دشمنان نظام از شما دفاع کردند به خودتان شک کنید
  آیا واقعا دفاع امریکا و انگلیس و اسراییل رو از این جریان به اصطلاح سبز نمی بینید یا نمی خواهید ببینید؟
  آقای موسوی !!!
  به شما تذکر میدهم به اصالت انقلابی خود برگرد و گول این همه هیاهوی پوشالی را نخور که میترسم به جایی برسی که فرصت توبه رو از خود بگیری
  من از روی علاقه ای که به شما دارم بر عاقبت شما ترسانم.

 45. مهدی گفت:

  درود بر موسوی

 46. فرزند كوروش گفت:

  ياحسين ميرحسين
  اندكي صبر سحر نزديك است

 47. مهرداد از کرج گفت:

  درو بر رئیس جمهور محبوب ملت

 48. reza گفت:

  یا حسین میرحسین

 49. سبز علوی گفت:

  من هم با شما موافقم
  ولی این مطلب و به کسی گفتم گفت مدرکت چیه؟ گفتم از سایت خبرگزاری ها معتبر تر ؟ گفت چه خبر گزاری ای ؟ گفتم کلمه. گفت من این سایت و مدرک نمی دونم . میشه یه مدرک به من بدید که بتونم پوزشو به خاک بمالم؟….

 50. ناشناس گفت:

  جناب رزمنده دفاع مقدس مطلبتان را خواندم. ممنون. و کاملا با این جمله تان موافقم:

  “….میبایست راهی منطقی و کاملا هوشیارانه ای را که سید بزرگوار موسوی در پیش گرفتند یعنی مبارزه فرهنگی تمام عیار بمنظور روشن کردن و بالا بردن سطح بینش مردم و تا حد بالایی، یکی و یه دست کردن هر چه بیشتر مردم و عمق بخشیدن هر چه بیشتر جنبش سبز به درون خانواده ها را پی گرفت!…”
  متاسفانه مشکل تعداد زیادی از مردم ناآگاهی و جهل است. با آگاهی دادن به مردم می توان در حل مشکلات گام برداشت. و به نظرم این یک وظیفه است برای آگاهان.