سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احضار بیش از 30 دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر به کمیته انضباطی...

احضار بیش از 30 دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر به کمیته انضباطی

چکیده :منابع دانشجویی گزارش داده‌اند که پس از برگزاری تجمعات مربوط به سالروز بازداشت میلاد اسدی (عضو زندانی دفتر تحکیم) و همچنین مراسم ۱۶ آذر در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر، بیش از سی تن از دانشجویان این دانشگاه به حراست احضار و بازجویی...


منابع دانشجویی گزارش داده‌اند که پس از برگزاری تجمعات مربوط به سالروز بازداشت میلاد اسدی (عضو زندانی دفتر تحکیم) و همچنین مراسم ۱۶ آذر در دانشگاه صنعتی خواجه نصیر، بیش از سی تن از دانشجویان این دانشگاه به حراست احضار و بازجویی شدند.

بر اساس این گزارش، دانشجویان پس از احضار به حراست دانشگاه، از سوی عیسی عباسی، معاون حراست که در بازداشت‌های گسترده فعالین دانشجویی این دانشگاه در سال گذشته نقش به سزایی داشته، مورد بازجویی و در مواردی مورد توهین قرار گرفته‌اند.

همچنین مأموران حراست، دانشجویان را به احضار به کمیته انضباطی، اخراج، احضار به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات و بازداشت تهدید کرده‌اند.

این گزارش همچنین خاطرنشان می‌کند حراست دانشگاه که پیش از ۱۶ آذر بیش از ٢٠ فعال دانشجویی این دانشگاه را ممنوع‌الورود کرده بود، بلافاصله پس از برگزاری تجمعات اخیر در آن دانشگاه، ضمن تماس تلفنی با خانواده برخی از دانشجویان اقدام به تهدید آنها و در مواردی اقدام به فحاشی کرده است.

دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر در نهم آذر امسال (سالروز بازداشت میلاد اسدی، دانشجوی بازداشتی آن دانشگاه) در دانشکده برق و در ۱۶ آذر در دانشکده مکانیک دانشگاه اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

همچنین دانشجویان دانشکده مکانیک در سالروز ۱۶ آذر با تجمع سکوت، مراسمی به یاد شهدای ۱۶ آذر ۱۳۳۲ و گرامیداشت روز دانشجو برگزار نمودند.

گفتنی است طی روزهای اخیر، و پس از برگزاری تجمعاتی که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاههای مختلف کشور انجام شد، شش تن دانشجویان دانشگاه هنر نیز بازداشت شدند، که از وضعیت آنها خبری در دست نیست.

یکی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان آن دانشگاه، اسامی دانشجویان بازداشتی را به ترتیب وحید نصرتی، هومن جعفری، سوین شیوا، مجید صادقی، حجت صحرایی و سعیدی اعلام کرد، که روز سه شنبه ١۶ آذر بعد از مراسم روز دانشجو توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.

امسال با وجود تهدیدات صورت گرفته از سوی نهادهای رسمی و ارگانهای امنیتی مستقر در دانشگاهها جهت عدم برگزاری مراسم بزرگداشت ۱۶ آذر و روز دانشجو، فعالان دانشجویی و دانشجویان دانشگاههای مختلف کشور دست به برپایی تجمعات و مراسم اعتراضی زدند و در چندین مورد مورد هجوم و ضرب و شتم توسط اعضای بسیج و بازداشت توسط لباس شخصی ها قرار گرفتند.

در این حال، از وضعیت دانشجویان بازداشتیِ دانشگاه‌های امیرکبیر تهران، صنعتی شیراز و رازی کرمانشاه که در روزهای ١۵ و ١۶ آذر بازداشت شدند نیز هنوز خبری منتشر نشده است.


2 پاسخ به “احضار بیش از 30 دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر به کمیته انضباطی”

  1. شهرام گفت:

    از اطلاع رساني شما ممنون

  2. زهرا گفت:

    خواندن این خبر دلم را لرزاند ،یاد اولین باری افتادم ک به کمیته انضباطی دانشگاه فراخوانده شدم …………
    متاسفم ….تنها چیزی هست که میتونم بگویم