سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احمدی نژاد: آن چیزی که درباره تفسیر قانون اساسی مدنظر من بود، هنوز محقق نشده است...

احمدی نژاد: آن چیزی که درباره تفسیر قانون اساسی مدنظر من بود، هنوز محقق نشده است

چکیده :احمدی‌نژاد در نشست خبری امروز خود، با دفاع از آنچه به عنوان نتایج مذاکرات کارگروه حل اختلاف دولت و مجلس اعلام شده، خود را عالی‌ترین مقام ایران بعد از رهبری نامید و تاکید کرد که: "آن چیزی که مدنظر من بود، هنوز محقق نشده...


محمود احمدی‌نژاد در نشست خبری امروز خود، با دفاع از آنچه به عنوان نتایج مذاکرات کارگروه حل اختلاف دولت و مجلس اعلام شده، تاکید کرد که آنچه او در پی‌اش بوده، هنوز محقق نشده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، وی در پاسخ به سوالی درباره نظرات کمیته حل اختلاف مجلس و دولت و اظهارنظرهایی که در این رابطه انجام شد، خود را عالی‌ترین مقام ایران بعد از رهبری نامید و تاکید کرد که: “آن چیزی که مدنظر من بود، هنوز محقق نشده است.”

رئیس دولت دهم گفت: در قانون، سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه وجود دارد که طبق اصل 75 این قانون همه این قوا زیر نظر رهبری فعالیت می‌کنند و هیچ یک برتری بر یکدیگر ندارد. اما قانون اساسی جایگاه دیگری به نام رئیس‌جمهور تعریف کرده که طبق اصل 113 قانون اساسی بالاترین شخص بعد از رهبری، مجری قانون یا همان رئیس‌جمهور است.

وی افزود: بنده به عنوان مجری قانون و بالاترین مقام بعد از رهبری به این نتیجه رسیدم که برخی در تفسیر جایگاه‌ها در قانون اساسی برداشت‌های متفاوتی را انجام می‌دهند که بر این اساس موارد را طی نامه‌ای به مقام معظم رهبری منعکس کردم و ایشان نیز این نامه را به آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان فرستادند که بعد از آن گروهی مشخص شدند و آیت‌الله جنتی نیز جمع‌بندی نتایج این گروه را برای رهبری ارسال کردند.

احمدی نژاد ادامه داد: صرف‌نظر از اینکه آن چیزی که مدنظر من بود هنوز محقق نشده است اما روند، روند قانونی و درستی است و تعجب می‌کنم که چرا بعضی‌ها ابهاماتی را در این رابطه دارند.

رئیس دولت مستقر در حالی از نظرات کارگروه حل اختلاف دولت و مجلس حمایت کرده که بسیاری از نمایندگان به این نظرات اعتراض دارند و رسانه‌ها نیز نوشته‌اند که این کارگروه، به جای تفاهم و حل اختلاف، در واقع همه چیز را به نفع دولت تمام کرده است.


یک پاسخ به “احمدی نژاد: آن چیزی که درباره تفسیر قانون اساسی مدنظر من بود، هنوز محقق نشده است”

  1. ali گفت:

    امام خميني : اين من من شيطان است