سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده کرمانشاه: اگر دولت به خوبی مدیریت نکند، تورم بعد از هدفمندی سرسام‌آور خوا...

نماینده کرمانشاه: اگر دولت به خوبی مدیریت نکند، تورم بعد از هدفمندی سرسام‌آور خواهد بود

چکیده :اگر دولت بتواند در هزینه مواد اولیه و سوخت به خوبی مدیریت نماید و کنترل بازار را در دست گیرد می تواند تا اندازه ای از شتاب اولیه تورم حاصل از اجرای این قانون بکاهد و در غیر این صورت تورم اولیه سرسام آور خواهد...


عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تورم زا بودن هدفمندی یارانه ها گفت: اجرای قانون هدفمند کردن قطعاً با تورم همراه خواهد بود ولی میزان آن مشخص نیست

به گزارش اکونیوز، جهانبخش امینی افزود: این که این قانون تا چه اندازه تبعات تورمی دارد مشخص نیست و بستگی به مدیریت کلان دولت در مرحله اجرا دارد.

وی اظهار داشت: اگر دولت بتواند در هزینه مواد اولیه و سوخت به خوبی مدیریت نماید و کنترل بازار را در دست گیرد می تواند تا اندازه ای از شتاب اولیه تورم حاصل از اجرای این قانون بکاهد و در غیر این صورت تورم اولیه سرسام آور خواهد بود.

نماینده کرمانشاه تصریح کرد: اگر دولت بخواهد به یکباره تصمیم به آزاد سازی قیمت ها بگیرد این موجب فشار به اقشار ضعیف شده و همچنین تبعات منفی برای بازار خواهد داشت.

امینی در ادامه درباره اساسنامه شرکت نفت نیز گفت: از اظهار نظر در مورد اساسنامه شرکت معذورم چون هراس دارم که چیزی بگویم و به آن عمل نشود.

وی در پایان گفت: از دولت و وزارت نفت درخواست می کنیم که اساسنامه شرکت نفت را تقدیم مجلس نمایند.


یک پاسخ به “نماینده کرمانشاه: اگر دولت به خوبی مدیریت نکند، تورم بعد از هدفمندی سرسام‌آور خواهد بود”

  1. گفتمان سبز گفت:

    هدفمندی یارانه ها = تورم مضاف – بحران مضاعف