سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نیروگاه‌ها و پالایشگاه تهران به اندازه یک میلیون خودروی استاندارد، آلودگی تولید ...

نیروگاه‌ها و پالایشگاه تهران به اندازه یک میلیون خودروی استاندارد، آلودگی تولید می‌کنند

چکیده :نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ تهران برابر یک میلیون دستگاه خودروی استاندارد آلودگی تولید می‌کنند. / متأسفانه به بهانه کمبود گاز، سوخت سنگین مازوت در نیروگاه‌های تهران مورد استفاده قرار...


نماینده شهرداری تهران در کارگروه آلودگی هوای پایتخت اعلام کرد: نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ تهران برابر یک میلیون دستگاه خودروی استاندارد آلودگی تولید می‌کنند.

وحید نوروزی با اعلام این مطلب به ایلنا، افزود: مجموع ذرات معلق تولیدی در نیروگاه‌ها و پالایشگاه تهران به اندازه ذرات معلقی است که یک میلیون دستگاه خودرو استاندارد تولید می‌کنند.

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: متأسفانه به بهانه کمبود گاز، سوخت سنگین مازوت در نیروگاه‌های تهران مورد استفاده قرار می‌گیرد و این در حالی است که مسئولان مربوطه برای همدردی با شهروندان اخیراً سوخت مصرفی خود را از مازوت به گاز تبدیل کرده‌اند.

نوروزی با اشاره به آلایندگی کارخانجات سیمان اطراف تهران، تصریح کرد: کمترین اقدام در این شرایط تعطیل این کارخانجات است، کما این که به نظر نمی‌رسد با تعطیل کردن آن‌ها اتفاق ویژه‌ای بیفتد.

او عمده‌ مشکل تهران در روزهای اخیر را وجود ذرات معلق کمتر از 5/2 میکرون در سطح شهر دانست و اضافه کرد: عمده‌ترین منشاء تولید این ذرات که سیستم دفاعی بدن به هیچ عنوان نمی‌تواند برابر آن‌ها مقاومت کند، نیروگاه‌ها و پالایشگاه تهران و نیز کارخانجات سیمان اطراف تهران هستند.

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران در پایان خاطرنشان کرد: مجموع ضرر و زیان اقتصادی ناشی از آلودگی هوا در حوزه‌های مختلف بسیار بالاست که نمونه آن خساراتی است که در حوزه بهداشت و سلامت به شهر و شهروندان وارد می‌شود.


یک پاسخ به “نیروگاه‌ها و پالایشگاه تهران به اندازه یک میلیون خودروی استاندارد، آلودگی تولید می‌کنند”

  1. metaphysician گفت:

    اینا رو بی خیال , wikileaks را دریابید که پیشگویی نوستراداموس در حال تحقق است.