سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیام تشکر زهرا رهنورد به خانواده مخملباف: در راه آزادی و دمکراسی کنار هم باشیم...
» تقدیم جایزه جشنواره زنان به رهنورد از سوی خانواده مخملباف

پیام تشکر زهرا رهنورد به خانواده مخملباف: در راه آزادی و دمکراسی کنار هم باشیم

چکیده :اصطلاحات خاص شما آقای مخملباف در هنگام دریافت جایزه و اهدا آن به حقیر، مرا بیش از این متعهد می کند که که برای حیات ملت و دفاع از حقی که به آن باور دارم از سختی، رنج و مرگ نهراسم تا صبح پیروزی و سعادت ایران و ایرانی طلوع کند .همیشه هنرمندی شما ،خانواده هنرمند را که آیینه دار دردمندی نسبت به سرنوشت انسان و مقابله با زر و زور و تزویر و دغدغه ای جدی برای عدالت بوده است، ستوده ام...


کلمه :پس از آنكه خانواده محسن مخملباف، كارگردان ايراني، جايزه جشنواره زنان آلمان را كه به خاطر تلاش برای دفاع از حقوق زنان در آثارشان به آنها اهدا شده بود به زهرا رهنورد ،نويسنده و استاد دانشگاه تقديم كردند، او نيز در پيامي از اين خانواده هنرمند تشكر كرد .

به گزارش کلمه، رهنورد در این پیام با تاكيد بر اينكه اين خانواده هنرمند همواره تبعيض ها و سركوبهاي اعمال شده نسبت به مردم ايران و به ويژه زنان را با ابزار سينما به شيوه اي سحر انگير بيان كرده اند، گفت : «در مسیر آزادی ، برابری و دموکراسی همه ما همیشه درکنار هم هستيم و هرگز هنرمان را با هیچ پاداشی جز سعادت خلق مبادله نمي کنیم.»

اواخر هفته پیش، دهمین دوره جشنواره زنان آلمان جایزه ویژه ده سالگی خود را به خاطر تلاش خانواده مخملباف برای دفاع از حقوق زنان در آثارشان به آنها اهدا کرده بود.

در مراسم اهداي اين جايزه به خانواده مخملباف، محسن مخملباف از سوي خانواده اش اين جايزه را به زهرا رهنورد تقديم كرد. او در اين مراسم گفت : «از طرف خانواده مخملباف نور این جایزه ارزشمند را بر شخصیتی مي تابانم که بیش از این ها سزاوار قدرشناسی و احترام مردم روزگارماست. به زنی هنرمند، آگاه و شجاع که سری سبز دارد و زبانی سرخ و صلیب سرنوشت ما و خودش را بر دوش می کشد و به خاطر آن چه نامش زندگی است از مرگ هراسی ندارد: به زهرا رهنورد.»

پيام تشکر زهرا رهنورد، نویسنده و استاد دانشگاه خطاب به خانواده مخملباف به این شرح است :

آقا محسن ، مرضیه خانم ، سمیرا ، حنا ومیثم مهربان وعزیزم

تشکر مرا به مناسبت حسن نیت تان به این دوست بپذیرید.

اصطلاحات خاص شما آقای مخملباف در هنگام دریافت جایزه و اهدا آن به حقیر، مرا بیش از این متعهد می کند که که برای حیات ملت و دفاع از حقی که به آن باور دارم از سختی، رنج و مرگ نهراسم تا صبح پیروزی و سعادت ایران و ایرانی طلوع کند .

همیشه هنرمندی شما ،خانواده هنرمند را که آیینه دار دردمندی نسبت به سرنوشت انسان و مقابله با زر و زور و تزویر و دغدغه ای جدی برای عدالت بوده است، ستوده ام .

کیست که نداند وفاداری و عشق شما به ملت چگونه الهام بخش بزرگی در درک زیبایی شناسی و خلاقیت هنری تان بوده است . تا آن حد که شما را به هنرمندانی نه فقط برای ایران بلکه به هنرمندانی برای بشریت دردمند تبدیل کرده است به ویژه آنکه تبعیض ها و سرکوب ها نسبت به تمام ملت و به خصوص زنان را با ابزار سحر انگیز سینما ، متعهدانه بیان می کنید .

امیدوارم در راه محبت ، لطافت ، زیبایی طبیعت و در مسیر آزادی ، برابری و دموکراسی همه ما همیشه درکنار هم باشیم و هرگز هنرمان را با هیچ پاداشی جز سعادت خلق مبادله نکنیم و البته این باوری است به آن خداوندی که بندگانش را دوست دارد و چهره رحمانی اش را زورگویان و قلدران هرگز نپسندیده اند .

زهرا رهنورد

هفتم آذرماه 1389


9 پاسخ به “پیام تشکر زهرا رهنورد به خانواده مخملباف: در راه آزادی و دمکراسی کنار هم باشیم”

 1. فرهاد گفت:

  با سلام و درود فراوان بر زهرا رهنورد و آقای مخلمباف

 2. مانی افشار گفت:

  درود به خانواده مخملباف…
  واقعا جا داره که از زحمات این خانواده تشکر کنیم و اینکه یکی از افتخارات جنبش سبز، همین حظور مبارزان خوش فکری چون مخملباف می باشد…

  زنده باد بانوی سبز ایران “دکتر زهرا رهنورد”

 3. IRANI گفت:

  Voujode kalami az khanome Rahnavard, SAMBOULE ZANE IRANI, baese delgarmie mellat mibashad

 4. ناشناس گفت:

  درود بر همه مبارزان استوار راه آزادی حق عدالت و برابری

 5. یاور میر حسین گفت:

  زنده باد مادر شجاع ایران خانم رهنورد . همیشه پاینده باشی و استوار تا صبح آزادی . اندکی صبر سحر نزدیک است

 6. هژیر گفت:

  تا صبح پیروزی همه با موسوی.همه سبزییییییییییییم.

 7. جمشید گفت:

  با درود به خانم رهنورد. مردان بزرگی در ایران زندگی می کنند که همه مردم شریف ایران مدیون این بزرگمردانند. شهدای جنگ هشت ساله و مبارزان را ازادی و عدالت در تاریخ ماندگار خواهند بود.

 8. سر سبز گفت:

  اشک در چشمانم حلقه زد!!!!
  درود بر جنبش سبز مردم ایران و حامیان صمیمی بزرگواران زهرا رهنورد و میر حسین موسوی!

 9. دوستان سبز گفت:

  خیلی مخلصتیم آقای مخملباف.