سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ضرغامی: در آزمون بصیرت فتنه، روحانیون و هنرمندان رد شدند، مداحان قبول!...

ضرغامی: در آزمون بصیرت فتنه، روحانیون و هنرمندان رد شدند، مداحان قبول!

چکیده :در حالی كه بخشی از نخبگان، دانشجویان و روحانیون و هنرمندان در امتحان بصیرت فتنه سال گذشته نمره قبولی نگرفتند اما مداحان اهل بیت توانستند این راه را با سلامت...


رئیس صدا و سیما مدعی شد: در حالی كه بخشی از نخبگان، دانشجویان و روحانیون و هنرمندان در امتحان بصیرت فتنه سال گذشته نمره قبولی نگرفتند اما مداحان اهل بیت توانستند این راه را با سلامت بپیمایند.

به گزارش فارس، ضرغامی در مراسم اختتامیه هشتمین همایش تجلیل از پیرغلامان اهل بیت در بوشهر، مدعی شد که جامعه مداحان اهل بیت در فتنه سال گذشته كارنامه درخشانی از خود به جای گذاشتند، و به این خاطر از آنها تشکر کرد و اظهار داشت: در حالی كه بخشی از نخبگان، دانشجویان و روحانیون و هنرمندان در امتحان بصیرت فتنه سال گذشته نمره قبولی نگرفتند اما مداحان اهل بیت توانستند این راه را با سلامت بپیمایند.

وی نقش غدیر را در طول تاریخ اسلام مهم و عبرت‌آموز ذكر كرد و گفت: همچنان كه برخی از صحابه و یاران پیامبر پس از رحلت آن بزرگوار در شناخت راه دچار مشكل شدند كه موجب وارد آمدن آسیب‌های فراوانی به اسلام شد می‌بینیم كه از فتنه‌ سال گذشته نیز برخی از خواص و بزرگان لغزیدند. آنان دارای سوابق درخشانی در كارنامه انقلاب بودند و در طول انقلاب زجر زندان‌ها كشیدند و در همه حال با امام راحل بودند اما گرد و غبار فتنه آن‌ها را گرفت و مشعل فروزان هدایت كه همان مقام عظمای ولایت بود را ندیدند.

رئیس رسانه “ملی” همچنین به تهدید مخالفان دولت پرداخت و گفت: درست است كه در توبه همیشه باز است اما ملاحظات زمانی نیز جایگاه خاص خود را دارد، برخی می‌گویند راه بازگشت وجود دارد این شاید حرف درستی باشد اما فایده آن چیست؟

ضرغامی خطاب به مدیران سایت‌های مجازی و كسانی كه تریبون دارند و مطالب سیاسی می‌گویند و می‌نویسند، گفت: خط درست و صحیحی به نام ولایت وجود دارد كه اگر غیر از زاویه ولایت را انتخاب كنیم محكوم به شكست هستیم.

رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی در پایان بدون اشاره به دخالت های پنهان و آشکار برخی مداحان در جناح بندی های سیاسی، بیان داشت: جواب من به كسانی كه كنایه می‌زنند كه مداحان نباید وارد مسائل سیاسی شوند كه اگر مداحی با منشا یك گروه، محفل و جناح‌بندی سیاسی خاصی وارد عرصه مسائل سیاسی شود كه مردود است اما سیاستی كه معنای بصیرت، آگاه كردن و روشن‌كردن مردم به ویژه نسل جدید باشد از جمله وظایف مداحان است كه با زبان هنرمندانه می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.


8 پاسخ به “ضرغامی: در آزمون بصیرت فتنه، روحانیون و هنرمندان رد شدند، مداحان قبول!”

 1. 349 گفت:

  زاغي بطرف باغ، بطاوس طعنه زد
  کاين مرغ زشت روي، چه خودخواه و خودنماست
  اين خط و خال را نتوان گفت دلکش است
  اين زيب و رنگ را نتوان گفت دلرباست
  طاوس خنده کرد که راي تو باطل است
  هرگز نگفته است بدانديش، حرف راست
  مردم هميشه نقش خوش ما ستوده‌اند
  هرگز دليل را نتوان گفت، ادعاست
  بدگوئي تو اينهمه، از فرط بددلي است
  از قلب پاک، نيت آلوده بر نخاست
  ما عيب خود، هنر نشمرديم هيچگاه
  در عيب خويش، ننگرد آنکس که خودستاست
  احمق، کتاب ديد و گمان کرد عالم است
  خودبين، بکشتي آمد و پنداشت ناخداست
  ما زشت نيستيم، تو صاحب نظر نه‌اي
  اين خوردگيري، از نظر کوته شماست
  آزادي تو را نگرفت از تو، هيچ کس
  ما را هميشه ديده‌ي صياد در قفاست

 2. بچه محل امام رضا گفت:

  پس معلوم شد بصیرت یعنی دروغ بستن به ائمه و پیامبر برای گریاندن مردم خدیا یا ما که بی بصیرتیم و نمی توانیم دروغ بگوییم هدایتمان کن

 3. رضا گفت:

  مخصوصا آقاي ارضي با ادبيات کاملا اسلامي !!!!!!!!!!!

 4. ناشناس گفت:

  هر که مداح تو شد هرگز نگردد بی‌نوا

  فریب دشمن مخور و غرور مداح مخر که این دام زرق نهاده است و آن دامن طمع گشاده احمق را ستایش خوش آید

 5. فومنی گفت:

  وقتی نخبگان جامعه نمره مردودی میگیرند پس وای به حال قبول شدگان

 6. احمد نورمحمدي گفت:

  واقعا صدا و سيماي يك مملكت 70 مليوني رو ايشون اداره ميكنه !؟

 7. ناشناس گفت:

  جناب اقای ضرغامی شماها وهمفکراتون همان رانده شده هستید (از درگاه خدا)مغرور نشید این هم میگذرد یکروزی هم شما پیاده خواهید شد

 8. دوست سبز گفت:

  اينها مداح حكومتند نه اهل بيتي كه حامي مظلومين بودند