سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تذکر 18 نماینده به وزیر بهداشت: دانشگاه ایران را منحل نکنید...

تذکر 18 نماینده به وزیر بهداشت: دانشگاه ایران را منحل نکنید

چکیده :هجده نماينده اصولگرا و اصلاح طلب تهران خواستار تجديدنظر در تصميم انحلال دانشگاه علوم پزشكي ايران شدند و گفتند: در شرايطي كه كشور در حال توسعه خدمات پزشكي و ارتقاء سطح علمي و گسترش فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي وابسته است، انحلال دانشگاهي با قدمت بيش از سه دهه و داراي اعتبار علمي و خدمات شايسته امري نادرست...


هجده نماينده اصولگرا و اصلاح طلب تهران در مجلس در تذكري به وزير بهداشت، خواستار تجديدنظر در تصميم انحلال دانشگاه علوم پزشكي ايران شدند.

به گزارش ايسنا، نمايندگان در اين تذكر كتبي با اشاره به آنچه كه آن را “تصميم غيركارشناسي و نادرست انحلال دانشگاه علوم پزشكي ايران مي‌خواندند”، درخواست كردند، از توزيع ماموريت و امكانات دانشگاه علوم پزشكي ايران با بيش از سه دهه قدمت بين دانشگاه‌هاي علوم پزشكي تهران و شهيد بهشتي اجتناب شود.

اين نمايندگان در شرح اين تذكر يادآوري كرده‌اند: برابر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به بهانه فراهم كردن زمينه خروج عده‌اي از كاركنان دولت از تهران، تصميم به انحلال دانشگاه علوم پزشكي ايران و ادغام آن در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي تهران و شهيد بهشتي گرفته شده است. به دليل غيركارشناسي بودن اين تصميم و عدم خروج احدي از اين بابت از تهران و ايجاد عوارض اجتماعي، علمي و خدماتي (بهداشتي – درماني) براي جامعه پزشكي و مردم عزيزمان، تجديدنظر در تصميم انحلال دانشگاه علوم پزشكي ايران را خواستاريم زيرا:

1-در شرايطي كه كشور در حال توسعه خدمات پزشكي و ارتقاء سطح علمي و گسترش فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي وابسته است، انحلال دانشگاهي با قدمت بيش از سه دهه و داراي اعتبار علمي و خدمات شايسته امري نادرست مي‌باشد.

2-اضافه نمودن مسووليت‌هاي دانشگاه علوم پزشكي ايران به وظايف دو دانشگاه علوم پزشكي تهران و شهيد بهشتي كه خود مسووليت‌هاي متعددي در ارايه خدمات آموزشي، پژوهشي، درماني و بهداشتي در حوزه ماموريت خود دارند (با اذعان به زحمات كشيده‌ شده در اين دو دانشگاه و شايستگي‌هاي آنها) امري خلاف مصلحت و غيركارشناسي است.

3-علي‌القاعده بايد براي انحلال دانشگاهي كه در حال خدمت‌رساني است و بيش از 700 عضو هيات علمي،‌ هزاران دانشجو و صدها كارشناس و مدير داشته و بيمارستان‌ها و واحدهاي مختلف آموزشي و خدماتي تحت مديريت او است، دلايل قوي كارشناسي وجود داشته باشد، متاسفانه تا امروز مسوولان وزارتخانه دليل روشني براي اين تصميم اعلام شده ابراز نداشته‌اند.

نام نمايندگان امضاءكننده اين تذكر به شرح ذيل است: عليرضا محجوب/حسين فدايي/حسين نجابت/مهدي كوچك‌زاده/بيژن نوباوه وطن/زهره الهيان/ فاطمه رهبر/ پرويز سروري/ سيدعليرضا مرندي/ طيفه صفايي/ علي‌اصغر زارعي/ الياس نادران/ اسماعيل كوثري/ اسدالله بادامچيان/ عليرضا زاكاني/ علي مطهري (تهران)/ علي عباسپور تهراني‌فرد/ احمد توكلي


5 پاسخ به “تذکر 18 نماینده به وزیر بهداشت: دانشگاه ایران را منحل نکنید”

 1. ناشناس گفت:

  وکيل الدوله ها بدانند مجلس شان در راس انتهاست.

 2. سبز سبز گفت:

  دیکتاتور هر کاری که بخواهد می کند وچون پشتش به … گرم است از شما وکیل الدولها ابا ئی ندارد کما اینکه در خیلی از موارد مشابه به مجلس به دیده تحقیر نگاه کرده است تا جائیکه فرمایش امام ره را نیز منسوخ شده اعلام می کند و این به دوسبب است یک عدم مشروعیت ومقبولیت مجلس در نزد مردم ونیز … وکیل الدوله ها دوم حمایت شدید …

 3. ناشناس گفت:

  لعنت برمجلس بی کفایت

 4. ناشناس گفت:

  دولت فرمایشی…….مجلس خیلی فرمایشی…………………………..
  چه انتظاری میرود شما سوالی دارید بروید کهریزک پاسخ آنجاست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. یک استاد دانشگاه گفت:

  قرار است دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز منحل شود.