سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افزایش قیمت برق و گاز در جریان هدفمندی یارانه‌ها، گوشت مرغ را هم گران می‌کند...

افزایش قیمت برق و گاز در جریان هدفمندی یارانه‌ها، گوشت مرغ را هم گران می‌کند

چکیده :دبير انجمن صنفي گوشت مرغ كشور با اشاره به تعيين قيمت40 توماني برق از سوي وزارت جهاد كشاورزي گفت: با افزايش 5 برابري قيمت برق صنعتي پس از طرح‌هاي تحولي، هزينه تمام شده واحدهاي مرغداري افزايش يافته و هر كيلو گرم گوشت توليدي 25تومان هزينه در بر خواهد داشت. وی با اشاره به تعيين قيمت 60 توماني گاز در هر متر مكعب تأكيد كرد: به همين ميزان قيمت گازوئيل كه يكي از مصارف مهم صنعت مرغداري است نيز با افزايش مواجه...


دبير انجمن صنفي گوشت مرغ كشور گفت: افزايش قيمت برق صنعتي، هزينه تمام شده واحد هاي مرغداري را افزايش داده و باعث مي‌شود كه قيمت هر كيلو گرم گوشت مرغ از يك هزار و950 تومان به 2 هزار و 200 تومان افزايش يابد.

علي آذروش در گفت‌وگو با ايلنا با اشاره به تعيين قيمت40 توماني برق از سوي وزارت جهاد كشاورزي گفت: با افزايش 5 برابري قيمت برق صنعتي پس از طرح‌هاي تحولي، هزينه تمام شده واحدهاي مرغداري افزايش يافته و هر كيلو گرم گوشت توليدي 25تومان هزينه در بر خواهد داشت.

آذروش همچنين با اشاره به تعيين قيمت 60 توماني گاز در هر متر مكعب تأكيد كرد: به همين ميزان قيمت گازوئيل كه يكي از مصارف مهم صنعت مرغداري است نيز با افزايش مواجه مي‌شود.

آذروش گفت: در حال حاضر به ازاي هر كيلو گرم گوشت توليدي مرغ يك ليتر گازوئيل مصرف مي‌شود كه با افزايش 5 برابري قيمت گاز، اين ميزان نيز به همان نسبت با افزايش مواجه مي‌شود.

به گفته آذروش، افزايش هزينه‌هاي حمل‌ونقل، دستمزد كارگران و خدمات تعمير و نگهداري نيز از ديگر معضلاتي خواهد بود كه گريبانگير واحدهاي مرغداري در كشور خواهد شد.

دبير انجمن صنفي گوشت مرغ كشور در خصوص سرنوشت توليد اظهار داشت: البته توليد كماكان با همان ميزان ادامه خواهد داشت زيرا با ايجاد زير ساخت‌هايي كه انجام گرفته و همچنين سرمايه‌گذاري‌هايي كه صورت گرفته توليد با كاهش مواجه نخواهد شد.

به گفته آذروش بايد نتيجه اين طرح را در زمان اجراي آن بررسي كرد.

اين مقام مسوول صنفي در انجمن مرغ گوشتي كشور، وضعيت بازار گوشت را آرام توصيف كرد و گفت: بازار مرغ در حال حاضر با عرضه به موقع در وضعيت مطلوبي قرار دارد و قيمت مرغ نيز متعادل است.


یک پاسخ به “افزایش قیمت برق و گاز در جریان هدفمندی یارانه‌ها، گوشت مرغ را هم گران می‌کند”

  1. سوسن گفت:

    بگویید بر چه اثر نمی گذارد ! این یارانه نیست تازیانه است بر مردم و البته به تیشه ای بر پی حکومت تبدیل خواهد شد