سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقاد شدید مرندی از دولت: انحلال دانشگاه بدون اطلاع مجلس، آبروریزی است...

انتقاد شدید مرندی از دولت: انحلال دانشگاه بدون اطلاع مجلس، آبروریزی است

چکیده :باور کردنی نیست، ما از جلسه عصر جمعه برگشتیم و فردا صبح از داخل و بیرون مجلس زنگ می زدند چرا دانشگاه ایران منحل شده و ما خبر نداشتیم. می گفتیم شایعه است. کسی گوش ندهد. بعد از طریق شما روزنامه نگارها فهمیدیم. یک نامه کوتاه حتی از وزارت بهداشت نرسیده که چرا این کار را کرده اند. این برای مجلس، آبروریزی است که چنین دانشگاه و دستگاه بزرگی را منحل می کنند، بدون آنکه اعضای کمیسیون مربوطه‌اش بدانند این اتفاق...


علیرضا مرندی نماینده تهران ضمن ابراز نگرانی و انتقاد شدید از انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران، دولت را به واکنشی تند تهدید کرد و گفت: نمایندگان مجلس در مقابل این تصمیم موضع گیری خواهند کرد تا نشان دهد “تشریفاتی” در بهارستان ننشسته‌اند.

دکتر مرندی، عضو کمیسیون بهداشت، درباره انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌گوید: هیچکس از مجلس، درباره این تصمیم مطلع نبوده و کمیسیون بهداشت نگران است وزارت بهداشت تحت تاثیر فشارهای پشت پرده این تصمیم ناگهانی را گرفته باشد.

با این حال، وزیر اسبق بهداشت کشور تصریح می‌کند که مجلس با این تصمیم مخالف است و ممکن است درباره تعاملاتش با وزارت بهداشت، تجدیدنظر کند. به گفته مرندی، نمایندگان مجلس در مقابل این تصمیم موضع گیری خواهند کرد تا نشان دهد “تشریفاتی” در بهارستان ننشسته‌اند.

او با بیان این که در این رابطه بی اطلاع بوده، می‌افزاید: کلمه ای نه با بنده نه با سایر همکاران از جمله دکتر پزشکیان، دکتر قاضی زاده، دکتر امیدوار رضایی، دکتر صدر و دکتر شهریاری صحبت نشد. نمی دانم این چه وضعیتی است. می گویند این حکم در بعدازظهر روز جمعه گذشته صادر شده. ما تا ساعت 14 در وزارت بهداشت با خانم دکتر دستجردی، دکتر لاریجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و سایر معاونان وزارتخانه جلسه داشتیم. کلمه‌ای در این مورد بحث نشد. این کار را اصلا نمی‌پسندم و آن را نادرست می‌دانم. سایر اعضای کمیسیون نیز همین نظر را دارند.

نماینده تهران در رابطه با اینکه دلیلی که گفته میشود این کار برای کوچک سازی تهران و انتقال دستگاه های زیرمجموعه این دانشگاه به سایر استانها از جمله البرز برای خلوت سازی پایتخت بوده، عجیب و غریب است، میگوید: اصلا چه ربطی دارد؟ مگر بیمارستانهای این دانشگاه را به خارج از تهران می‌برند؟ ساختمان را که نمی‌توانند ببرند جای دیگری. استان البرز که موجودیت پیدا کند، آن قسمت از دانشگاه که در حیطه این استان است به دانشگاه کرج پیوند می‌خورد، این که دلیل انحلال دانشگاهی به این عظمت نمی‌شود. اگر هم نیاز بود به اینکه واحدها را برای استان البرز تفکیک کنند، باید کارشناسی شود و نقل و انتقالات آن قسمت از دانشگاه که در آن استان قرار می گیرد، انجام شود، نه اینکه کل دانشگاه را با یک نامه، منحل کنند. از طرفی، بیش از 90 درصد امکانات این دانشگاه در تهران است و تنها تعدادی از واحدهای بهداشتی و درمانی در حوزه استان البرز قرار می گیرد. پس دانشگاه کجا می رود؟ اینها در تهران خواهند ماند. اینها بهانه است و اصلا منطقی پشت آن نیست.

دکتر مرندی درباره مطلع شدنش از این قضیه نیز اظهار میکند: باور کردنی نیست، ما از جلسه عصر جمعه برگشتیم و فردا صبح از داخل و بیرون مجلس زنگ می زدند چرا دانشگاه ایران منحل شده و ما خبر نداشتیم. می گفتیم شایعه است. کسی گوش ندهد. بعد از طریق شما روزنامه نگارها فهمیدیم. یک نامه کوتاه حتی از وزارت بهداشت نرسیده که چرا این کار را کرده اند. این برای مجلس، آبروریزی است که چنین دانشگاه و دستگاه بزرگی را منحل می کنند، بدون آنکه اعضای کمیسیون مربوطه‌اش بدانند این اتفاق افتاده.

او همچنین ابراز نگرانی میکند: می‌ترسیم این ماجرا، مقدمه ای باشد برای تفکیک بحث آموزش از ارائه خدمات بهداشت و درمان. این مسئله نگران کننده ای است که آقای دکتر سیم فروش هم اعلام خطر کرده اند. می خواهند دستاوردهای نظام بهداشت و درمان کشور را مخدوش کنند. می‌ترسیم این موضوع منفی، پوست خربزه ای باشد که زیر پای دکتر دستجردی و معاونانش گذاشته و آنها را واداشته باشند با تصمیمات غیر کارشناسی و سیاسی، این انحلال را اجرا کنند. این مسایل، نگرانی جدی مجلس را به دنبال دارد.

منبع: خبر


24 پاسخ به “انتقاد شدید مرندی از دولت: انحلال دانشگاه بدون اطلاع مجلس، آبروریزی است”

 1. ناشناس گفت:

  چرا نمی گوید دیکتاتوری؟چرا نمی گویید فاشیستی؟؟ و از این قبیل

 2. ناشناس گفت:

  این نشان از بی هویتی دولت منتسب است

 3. لیلا گفت:

  :) ما هم منتظریم تا ببینیم شما به طور تشریفاتی آنجا حضور ندارید. واقعا با این همه خبر هیجان آور آدم روانش پاک می شود!

 4. ماه سبز گفت:

  ای بابا این آقای نماینده گویا نمیدونند این اظهار نظرها بدور از بصیرته و اون چیزی که مهم هست حفظ نظامه که اوجب واجباته. این آبروریزی ها که اصلا اهمیت نداره( از منظر بعضی ها)

 5. ناشناس گفت:

  نمی‏دانم کی‏بود که سال 88 می‏فرمود به خاطر کینه‏ای که از میرحسین داشتم، با ریاست جمهوری وی مخالفت کردم. در حالی که برخی در کنار نیروی انتظامی از بالای پل بر خودروهای پایین پل سنگ می‏انداختند، آن را به یاران میرحسین نسبت دادم و هیچ باک نداشتم بگویم که از روی حب و بغض شخصی و کینه فردی، نه‏تنها وی را برای ریاست جمهوری مناسب ندیدم، بلکه آنچه از تهمت و افترا و دروغ بود، به وی نسبت دادم.
  خاطرات منتشرنشده دکتر م، وزیر سابق!

 6. احسان یوسفی گفت:

  آقای مرندی تازه اولشه بذار این شتری هست که دم خونه شما هم میخوابه/.

  دانشگاه رو بتونید ببندید

  مجلس رو فرامایشی کنید

  واسه 2 یا 3 روز جلوی اعتراض مردم رو ببندید

  با گلوله از ÷ای در اوردیم

  با باور و فهم سبزم چه میکنی

 7. ناشناس گفت:

  حالا حالا ها باد از دست این دولت کودتایی بکشید .

 8. عباس گفت:

  شما اصولگرا ها با این که می دونید احمدی نژاد و تیمش برای ایران فقط بدبختی و آبروریزی دارند با یک تشر رهبری عقب نشینی می کنید .
  وزیران بی کفایتی رو که با حکم حکومتی رهبری رای اعتماد دادید حالا دارن خودشون رو نشون می دن

 9. IRANE SABZ GOLESTAN گفت:

  Agar hich kesi dar jalase nashnideo nadide, shayad tu otaghe FEKR in fekro kardand, kakhe,,R.J,, ke mire LOBNAN,, koliyeye dafatere moavenine,,R.J,, ham be DAMESH borde mishe. vay bar fardaye Iran

 10. 349 گفت:

  این اعمال دولت همانطور که دکتر مطهری گفت مثل بچه لوسی است که با ترکاندن ترقه مردم را زهره ترک می کند و بخیال خودش از این راه خود را مطرح کرده است

 11. جعفرخان گفت:

  جناب آقاي مرندي فرموده اند ” نمایندگان مجلس در مقابل این تصمیم موضع گیری خواهند کرد تا نشان دهد “تشریفاتی” در بهارستان ننشسته‌اند” آقاي مرندي مگر با هجمه هائي كه به كيان مجلس ميشود و ” راس امور بودن مجلس را مال گذشته ميدانند” هنوز هم در تشريفاتي بودن مجموعه خودتان شك داريد؟

 12. ناشناس گفت:

  فقط باید بگویم متاسفم

 13. رضا گفت:

  خداي چكاري از دستتان بر مياد منحل شد رفت پي كارش مديران علوم پزشكي تهران هم مثل غنايم جنگي حمله ور شدن به امكانات ادانشگاه ايران يك روز صبح كه بيايد مجلس مي گويند به دلايل امنيتي مجلس تعطيل است البته به دستور احمدي نژاد

 14. یک دانشجوی پزشکی گفت:

  آقای مرندی در آینده نزدیک بخاطر حمایت از احمدی نژاد پشیمان خواهی شد.

 15. رضا گفت:

  حالا مثلاً نامه به مجلس هم ميدادند ، چي مي شد ، ميخواستند با دولت فخيمه تعامل كنند و در اين كار همكاري ، چون در بستن دانشگاه اسمي از اقايان نماينده دولت نيست ناراحتند وگر نه دلشون به حال دانشگاه نسوخته.

 16. علی از سیرجان گفت:

  ای اقا کدوم مجلس صد رحمت به مجلس شاه ادعائی نداشت همه بطور شفاف میدونستن که نمایندگانش قبلا انتخاب شد ه اندو باید فرمان ملوکانه را اطاعت کنند اما شما نه اونید ونه مجلسی مستقل مردم فکر میکنن نماینده انتخاب کرده اند اما نمیدانند تعدادی با استفاده از اهرم شورای نگهبان و هزارو یک رانت وارد مجلس شده اند که برای حفظ خود و دریافت رانت مجبورند کنار بیایند بجای … هم ….اختیار را از همه بزدلان گرفته دیگه مجلس مفهومی نداره کافی یک وزیر چهار جمله و تعریف حتی ظاهری از …بکنه هر کاری دلش خواست ازاده از انحلال دانشکاه که سهل است تا انحلال مملکت

 17. میرمحمد گفت:

  آقای مرندی آبروریزی آن روز بود که همانند افراد مسلوب الاختیار و فقط بنا به دستور رهبر تمامی وزیران بی کفایت دولت دست نشانده دهم را تایید صلاحیت کردید و به آنها رای اعنماد دادید

 18. حمید گفت:

  احمدی نژاد بخصوص از دست تهرانی ها ناراحت است که هم به او رای ندادند و هم علیه او تظاهرات کردند . راندن تهرانیها از تهران را به حساب انتقام و تصفیحه حساب بگذارید. برداشتن و حذف هزاران کار خدماتی و منحل کردن یک موسسه علمی , که حاصل زحمت و تجربه صدها فرهیخته این مرز و بوم است, را بایستی در این راستا دید .
  ظاهرا رهبری هم با علم به اینکه احمد ی نژاد حرفش را نمیخواند , از نصیحت و توصیه به ایشان دست کشیده است. حالا این احمدی نژاد است که بر اسب زین شده بالا شده و می تازاند و هیچ کس و هیچ چیزی را یارای مخالفت با او نیست. نه اقتصاد سالمی مانده و نه دیگر دانشگاهی و دانشگاه از لجاجت و یکدندگی او در امان .
  بکجا میرویم رهبرا !!
  حمید

 19. سبز اندیش گفت:

  مجلس زمانی که حکم کودتای انتحاباتی رو امضا می کرد، باید می دونست که این فرزند نا مشروع به زودی در مقابل خودش هم می ایسته.
  بچشید طعم دیکتاتوری رو ای نماینده های…

 20. یک دانشگاه ایرانی گفت:

  ما که منحل شدیم رفت فقط داریم تلاش می کنیم از اسم دانشگاهی که عمرمون و براش گذاشتیم دفاع کنیم، شما آقای مرندی نگران خودت باش چون موج انحلال به تو و دوستات هم می رسه!

 21. ناشناس گفت:

  آقای مرندی اون روزی که به دروغ اومدی و گفتی که سبزها به ماشین من حمله کردن و شیشه های ماشین رو خرد کردن باید فکر اینجا رو میکردی. چیزی که عوض داره گله نداره. ما که از اول گفتیم این مجلس تشریفاتی و فرمایشیه. شما میگی نه؟ حالا غیرتتو نشون بده ببینیم چند مرده حلاجی؟ هرچند این دولت نامشروع کودتایی وقیح تر از آن است که به حرف مجلس و … گوش بدهد. ننگ بر کودتاچیهای دروغگو.

 22. سلام گفت:

  یاد مجلسی که در راس امور بود به خیر….یاد امام ره به خیر……..یاد شهدا به خیر

 23. مجید گفت:

  مدیر محترم کلمه
  برای باز کردن صفحات با فیلتر شکن صفحه جدیدی می آید برای دانلود. مشکل را حال کنید

 24. arash kave گفت:

  خدا را شاکریم که فرمود فرمانروایان خودکامه را بدست خودشان رسوا میکنیم .این دست انحلالها و انتسابها و اخراجها همه و همه به مردم نشان میدهد که این دولت ورئیسش انقدر مغرور وخودکامه هستند که نه تنها به مردم اعتنایی نمیکنند به مجلس و رهبر وحتی فرزند سید اخمد که از یادگاران انقلاب هستند هم اعتنایی نمیکنند این یعنی غرور که بگفته قران گناهی بزرگ است ایا ندیدید که در رابطه با قانون حذف یارانه ها جلو دوربین تلویزیون چگونه صحبت میکرد درست مانند صاحب که با برده هایش صحبت میکند این اقا در غرور قدرت غرق شده وفرمانرواییی دنیا را میخواهد نشنیدید که گفت امریکا وایران قدرتهای حاضر در میدان هستند البته مانند همیشه میگوید بعضی ها اینطور میگویند اما حرف دل خودش را میزند مردم باید بدانید او شیفته فرمانروایی بر جهان شده وهیچ چیز جز مردم نمیتواند جلو زیاده خواهی این مست از قدرت را بگیرد این را به همه میگویم این اقا حد را از یاد برده در رابطه با مشایی همه دیدید که حتی میخواست از رهبری هم حرف شنوی نکند اما دید که نمیتواند هنوز زود است که جلو او بایستد بعد از یک هفته او را معاون خودش قرار داد یعنی در اصل باز هم عقب نشینی نکرد وبا زبان بی زبانی به رهبر هم دهن کجی کرد روی سخنم با تمام مردم ایران است اگر این … قدرت واقعا بفکر استفاده از بمب اتم باشد وبا این حیاه که امام زمان به او اجازه داده دنیا را نابود کند جه جوابی به دنیا میدهید اگر جلو خودکامگی های او را نگیریم چه بسا همهگی محکوم به فنا شویم خوب فکر کنید او باید تابع قانون اساسی کشور شود وباید به مجلس جوابگو شود تکرار میکنم نمایندگان مجلس بیدار شوید وخودتان وکشورتان را به مفت نفروشید ایران میراث بزرگی است که باید برای فرزندانمان بماند