سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آقای رئیس قوه قضائیه! همسرم را به نام شما به زندان بردند...
» فاطمه ملکی، همسر محمد نوری زاد:

آقای رئیس قوه قضائیه! همسرم را به نام شما به زندان بردند

چکیده :آقای رئیس قوه قضائیه, همسرم را روزی که بردند به نام شما از ما جدا کردند و به خاطر توهین به شما, نامه اش هم در دفاترتان موجود است.شش ماه به خاطر شما حکم گرفت. بحثی نیست اما من ایشان را با تنی و روحی سالم به داد گاه تان فرستادم و فقط می خواستم ایشان را با بیست کیلو کاهش وزن و تنی ضعیف وقتی برای مرخصی آمده بودند می...


محمد نوری زاد اخیرأ دچار عفونت فک و دهان گردیده و در مریضی بسر می برد، اما مسئولان زندان بر خلاف قانون اساسی توجهی بدان نکرده اند.  این مستندساز و روزنامه نگار به اتهام فعالیت تبلیغی و توهین علیه نظام ۳ سال و نیم حبس و تحمل ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده و پس از طی کردن مرخصی چند ماه مجددا به زندان اوین بازگردانده شد و هم اکنون به همراه مصطفی تاجزاده در قرنطینه زندان اوین به سر می برد. فاطمه ملکی همسر نوری زاد در رابطه وضعیت جسمانی همسرش می گوید: ” ایشان چندین هفته است که نمی توانند به علت عفونت و لقی دندانها غذا بخورد و در نتیجه بنیه ی ضعیفی پیدا کرده اند . سوالم تنها از آنها که نامشان مسوول است این است که آیا فقط یکشب توانسته اند با درد دندان بخوابند که اینطور راحت از عفونت دهان یک انسان می گذرند؟”

متن کامل این مصاحبه به نقل از سایت رسمی محمد نوری زاد “گاه نوشت”  به شرح زیر است :

خانم ملکی , مدتی ست که از آقای نوری زاد خبری در رسانه ها دیده نمی شود و شایعه ای مبنی بر بیماری ایشان در جریان است که مایه ی نگرانی ست.شما این خبر را تایید می کنید؟

بله.تایید می کنم و شایعه بودن این خبر را تکذیب. طی آخرین ملاقاتی که طبق روال چهارشنبه ها داشتیم ایشان را بسیار رنگ پریده و ناتوان یافتم.البته اخلاق ایشان طوری ست که اصلا به ما چیزی را منتقل نمی کنند و همیشه در پاسخ ما می گویند: شکر خدا.همه چیز عالیست!اما این دو دفعه ی آخر نتوانستند رنگ پریده گیشان را پنهان کنند و چهارشنبه گذشته از عفونت فک و دهان بسیار بسیار در آزار بودند.

آیا ایشان تحت معاینه یا مداوای پزشکان اوین قرار نگرفته اند؟

چرا.ولی مثل اینکه دندانپزشک اوین تنها کاری که گفته است می تواند در مورد ایشان انجام دهد تجویز مسکن است که خب مشکلی را حل نمی کند.به هر به ایشان گفته اند با امکانات داخل زندان امکان مداوا ندارند و ایشان چندین هفته است که نمی توانند به علت عفونت و لقی دندانها غذا بخورد و در نتیجه بنیه ی ضعیفی پیدا کرده اند . سوالم تنها از آنها که نامشان مسوول است این است که آیا فقط یکشب توانسته اند با درد دندان بخوابند که اینطور راحت از عفونت دهان یک انسان می گذرند؟

من نمی دانم چرا همه ی مسائل را سیاسی می بینیم.ایشان با همه ی جنایت های قلمی!!! که به زعم خودشان مرتکب شده اند یک انسانند.با همان ظرفیت و آستانه تحمل آدمی.کاش آقای رئیس قوه قضائیه صدای من را بشنوند : آقای رئیس قوه قضائیه, همسرم را روزی که بردند به نام شما از ما جدا کردند و به خاطر توهین به شما, نامه اش هم در دفاترتان موجود است.شش ماه به خاطر شما حکم گرفت. بحثی نیست اما من ایشان را با تنی و روحی سالم به داد گاه تان فرستادم و فقط می خواستم ایشان را با بیست کیلو کاهش وزن و تنی ضعیف  وقتی برای مرخصی آمده بودند می دیدید! من برگه های معالجه پزشکی ایشان را فرستادم خدمت دکتر دادستان.تا شاید اگر لازم باشد بررسی کنند و فرصت بدهند ایشان به تیمار بپردازد که متاسفانه برادران صبوری نکردند.

حالا هم دست ما کوتاه است آقای لاریجانی ولی یادتان باشد همسر من شش ماه برای شما حکم گرفت و گذراند ولی شما شش سال از سلامتی او را تراشیدید و حالا حتی اجازه درمان هم نمی دهید.

خانم نوری زاد توانسته اید با ریاست زندان یا مقام مسوولی در این رابطه صحبت کنید؟

مشکل این است که همه فکر می کنند مسولی نشسته است تا به صحبتهای ما گوش کند. رئیس سابق زندان به آقای نوری زاد گفته بودند که  دندانپزشکی را از خارج اوین برای تعیین وضعیت می فرستند که همانطور که گفتم این دو پزشک متخصص عفونت شدید را تایید و در پرونده ایشان در تاریخ ۴/۸/۸۹ درج کردند.در خبرها هم خواندید که رئیس زندان عوض شد و ما هم درخواست ملاقات دادیم که جوابی نگرفتیم ولی متاسفم که هرچه ما تلاش می کنیم داد و بیداد نکنیم کسی جوابمان را نمی دهد.ما اهل حاشیه نیستیم! تا امروز سکوت کرده ایم.نمونه اش را هم خودشان می دانند.آقای نوری زاد به تشخیص اشتباه پزشک زندان دچار اگزما و عفونت پوستی شدید شدند به طوری که تمام پوستشان لزج و فاسد شده بود.این را امروز از ما می شنوید که بیشتر از دو ماه از ماجرا می گذرد.گرچه به تمهید معالج بعدی وضعیت اورژانسی ایشان حل شد ولی هنوز عارضه ی آن در چهره ی ایشان مشخص است.چهره ای که روزی مردم ما به نام راوی روایت فتح می شناختند, بسیار سرخ و ملتهب است. ایشان بیشتر از سه ماه است در قرنطینه اند.بیشتر از دو ماه هواخوری نداشتند و تنها برای ملاقات از سلول بیرون می آمدند .همه ی این رفتارها غیر قانونی که هیچ ضد بشری است.منظور اینکه ما سکوت کردیم ولی عفونت دهان چیزی نیست که من ساکت بمانم.کجای دنیا که ما ادعای مدیریت آن را داریم با مرد شصت ساله به خاطر نوشتن چنین می کنند؟با کسی که جوانی اش را وقف مردم محروم کرد و هیچ وقت نخواست که پشت میز نشین باشد و عافیت طلب.مرخصی برای درمان حق مسلم ایشان است .

کاش آقای رئیس قوه قضائیه صدای من را بشنوند : آقای رئیس قوه قضائیه, همسرم را روزی که بردند به نام شما از ما جدا کردند و به خاطر توهین به شما, نامه اش هم در دفاترتان موجود است.شش ماه به خاطر شما حکم گرفت. بحثی نیست اما من ایشان را با تنی و روحی سالم به داد گاه تان فرستادم و فقط می خواستم ایشان را با بیست کیلو کاهش وزن و تنی ضعیف  وقتی برای مرخصی آمده بودند می دیدید!

خبر جدیدتری از وضعیت ایشان دارید؟

نه خیر.ملاقات به ملاقات. دسترسی به تلفن نداریم.بیشتر از هفتاد روز است که ملاقات حضوری نداشته ایم.تلفن هم که ندارند .می گویند باید صبر کنید چهارشنبه به چهارشنبه. ولی به خدا قسم اگر کسی بتواند فقط و فقط یک هفته با عفونت دهان سر کند که ایشان طی این یکماه. و اگر پیگیری نشود هم ایشان اعتصاب می کنند و هم ما ساکت نمی نشینیم. تمام دادم این است که آقای نوری زاد بنیه اعتصاب جدید را ندارد و همین وضعیت جسمی شان هم حاصل انفرادی طولانی مدت و فضای نامناسب و اعتصاب قبلی ایشان است.

من نمی دانم طرف مسوول کیست.اطلاعات یا قوه قضائیه؟دادستان یا رئیس زندان؟نمی دانم .ولی تک تک آنها می دانند که آقای نوری زاد فردی متعهد است.با یک احضار تلفنی! خودش را تحویل سیستم قضایی داد.آنها می دانند که اگر در زندان را سالها باز بگذارند ایشان یک قدم آنطرفتر نخواهند رفت! و حالا به خدا قسم برای سلامتی ایشان نگرانیم.بگذارید به درمان ایشان بپردازیم تا تنشان در زندان جمهوری اسلامی! تلف نشود .بگذارید لحظه ای با خودمان به باور برسیم که هنوز کسی برای آدمی برای انسانیت ارزشی قائل است.همین!


33 پاسخ به “آقای رئیس قوه قضائیه! همسرم را به نام شما به زندان بردند”

 1. مینا گفت:

  این یک نوع شکنجه است که شکنجهگری ندارد.و زندانی را در وضعیت بیماری بدون درمان قرار می دهند تا روز و شب بوسیله بیماریش شکنجه شود.خداوند پناه این بی پناهان باشد . امین

 2. ناشناس گفت:

  مشکل نوری زاد این است که پاسپورت خارجی ندارد پس و الی اله المشتکی

 3. یار سبز گفت:

  با سلام خدمت خواهر بزرگوارم
  خیلی سخت است که این را بگویم و لی مجبورم :
  اندکی صبر سحر نزدیک است

 4. نیک گفت:

  دل وبدن شکسته واستخوان لای زخم
  خدایا ما هم به این مرد بزرگ افتخار میکنیم ودعا میکنیم خدا به او اجر و سلامتی وخلاصی از دست قوم ظالم بده و مارا هم از دست تمام ظلم وتفرقه نجات بده.
  نیک باش وبه امید روزگار نیک

 5. فرزند ایران گفت:

  روز و شب لعنت می فرستیم مسبب اصلی همه این بدبختی ها را ، به حق مظلومیت اهل بیت. ان شاء اله خدا در همین دنیا هم، خار و ذلیل کندشان که این مردم را و نوری زاد هایمان را این چنین ستم می کنند. الهی آمین
  خدایا این عزیزمان را کمک کن از دست این ظالمان.

 6. زید گفت:

  بهشت را به بها می دهند نه بهانه راوی فتح دیروز ما خود امروز فتحی بزرگتر از فتح اول را بیان میکنند . این بار فتح قلوب مومنین و انسانها ی خدا جویی است که تحت هیچ شرایطی به تاسی از مولایشان سید الشهدا ظلم را تائید نمی کنند.
  آیا قلب سلیمی را می شناسید که به شناخت ومعرفت علی بن ابیطالب (ع) رسیده باشد و در اوج خفقان معاویه به او دشنام دهد میل به پاکیها و خوبیها در فطرت انسانها نهادینه شده و این تفسیر نابودی ظلم و ظالم است

 7. سعید گفت:

  برادران من
  برادران شجاع و آزاده ام
  تاجزاده و نوري زاد و آزام نژاد
  برادران قهرمان و سمبل عشق و هنر و مقاومت ايران
  سمبل کوفتن بر تن استبداد پير که تو رفتني هستي و ما ماندني
  آهاااااااي مستبد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ننگت باد
  بزودي شيريني مرگت را با مردم و سرزمين مان جشن خواهيم گرفت!!!
  ياحسين ميرحسين

 8. عترتی گفت:

  خانم ملکی‌

  ضمن تبریک به شما و بچه‌هایتان برای داشتن چنین همسر و پدر خیلی‌ متاسف هستم و با شما و فامیل همدردی می‌کنم که چنین مرد بزرگوار و تاج زاده، مومنی و صد‌ها وطن پرست و مبارز دیگر در دست کسانی‌ گرفتار شده اند که بویی از انسانیت نبرده اند . جنابعالی در نامه تان چنین مرقوم فرموده اید: “”ایشان با همه ی جنایت‌های قلمی!!! که به زعم خودشان مرتکب شده اند “” حضورتان عرض کنم که ایشان هیچ جنایتی حتی قلمی نکرده اند منتهی حکومت گران زبان نفهم هستند. حقیقتاً من شانس دیدن فیلمهای ایشان نداشتم ولی‌ چند تا نامه ای که ایشان مرقوم فرموند سعادت خواندن آنهارا داشتم، ایشان که جز خیر خواهی این دنیا دوستان چیزی نگفته که جنایت تلقی‌ به شود جنایت را آقایان میکنند که انسانهای با ارزشی مثل زندانیان موجود در اوین و گو هر دشت گرو گان گرفته اند.

 9. علی گفت:

  درود بر ایشان

 10. سمیه گفت:

  این شکنجه گران انسانهای بزرگ در تاریخ این سرزمین مانند ضحاک ماردوش نفرین ابدی را برای خود خریده اند .نوری زاد رو خدایا به خودت سپردیم .او و همه زندانیان آزاده این سرزمین رو .

 11. nasim گفت:

  man vaghan negaranam

  ishon daran be jaye hame ma tahamol mikonan

  sokote ma che mani dare?

 12. حسین سبز گفت:

  به خدا قسم شب و روز برای رهایی این ازاد مردان دعا می کنیم.

 13. ناشناس گفت:

  خواهرم من نيز سبز سبزم و هميشه براي سلامتي زندانيان سبزمان دعا مي کنم دوستمان گفته که اندکي صبر سحر نزديک است ولي من متاسفم که با رنج و اندوه بگويم صبر بيشتر پيشه کنيم که به اين زودي ها سحري در کار نيست و بايد انتظار طولاني بکشيم شايد 15 سال شايد 20 سال شايد هم 30 و يا حتي بيشتر چون با خفقان و محکم کاري هاي حاکميت به اين زودي ها سحري در کار نيست خدا اجر جزيل براي شما و همسرتان عطا فرمايد
  يا حسين مير حسين

 14. كريم گفت:

  براي سلامتي اين مرد فرهيخته دعا ميكنم. اي كاش سالها پيش آقاي نوري زاد اين قوم اشقيا و نا اهل را ميشناخت تا با زبان و قلم خير خواهانه اش شايد ميتوانست از سرعت جنايات آنها بكاهد..

 15. رضا گفت:

  اصلا ممكن اين بنده خدا سبز هم نباشه فقط دهان بي موقع باز كرده و در بد شرايطي حرف حق زده ….. فقط ميترسم شرايط همين جوري بماند و حالا حالا ها نتوان حرف حق زد كه خداي نكرده به كسي بر بخورد شرمنده ام از گفتن اين جمله ولي واي به مملكتي كه نتوان در آن حرف زد آزادانه زيرا بوي تزوير و ريا و چاپلوسي دارد بيداد ميكند به چشم ميبينم كساني كه به هيچ كس و هيچ چيز پايبند نبودند ( حتي اسلام) حالا چه جوري دارن مانور ميدن وما هم بخاطر احتياج به نفر چگونه ساكتيم و دم نميزنيم

 16. نفس گفت:

  مدتی است که شیطان فریاد میزند:آدم پیدا کنید میخواهم سجده کنم. وای بر شما که خودتان رامسلمان خطاب میکنید. نمیبینید که بنده خدا دارد زجر و سختی را تحمل مبیکند؟؟؟به کدامین گناه؟؟؟؟؟؟؟ انسانیت و مسلمان بودنتان کجا رفته؟؟؟؟؟؟ خداوند خودش جوابتان را بدهد

 17. حمید گفت:

  هربار که نوری زاد به بند کشیده شد, بندی دیگر از چهره کریه قدرتمداران دریده شد.
  در این مدت کوتاه بعد از انتخابات , او به فاتح قلبها بدل شد ورهبر قلبها شد , و قدرتمدارن از محبوبیت به منفوریت گرائیدن و مشروعیت نیم بندی که یدک میکشیدند همچون برف در مقابل آفتاب بخار شد و رفت.
  خدایش خیر دهاد .
  حمید

 18. ايراني گفت:

  زمستان تمام مي شود و رو سياهي به ذغال مي ماند.
  اين روزها هم مي گذرد و آيندگان از شكنجه هاي قرون وسطايي در سرزميني خواهند گفت كه سردمدارانش داعيه عدل دارند، همانگونه كه ما از گذشتگان گفتيم. اميد دارم آنروز دير نباشد و ما به همراه نوري زاد عزيز و ديگر آزادگان در بند آزادانه به ساختن كشورعزيزمان بپردازيم.

 19. ناشناس گفت:

  آقای نوریزاد من یه مدت برای شما کار می کیردم.شما که همچین آدمی نبودین

 20. بامداد سبز گفت:

  درود بر تو نوری زاد عزیز
  شرمنده ام که برای آزادی و رهایی ات، فعلا کاری جز دعا از دستم بر نمی آید…
  اما کسانی که می توانند کاری کنند چرا ساکت نشسته اند؟ جامعه ی بین المللی، حقوق بشری، جامعه ی هنرمندان، چرا ساکت نشسته اید؟ چرا برای چنین ظلم آشکاری که به این عزیزان آزاده می رود کاری نمی کنید؟
  این شیر مرد ، دیگر چقدر باید هزینه بدهد؟ او به خاطر همه ی ما امروز در زندان است و چنین شکنجه می شود…او که هیچ گاه ساکت ننشست و هر بار به هر طریق به دادخواهی مردم بی گناه به پاخاست؛ دور از انصاف و شرف است که چنین ساکت بنشینیم باید کاری کنیم.
  نفرین و ننگ بر حاکمان مستبد و ظالم…
  الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم……
  الهم فک کل اسیر

 21. کدبانو گفت:

  درود بر شما خانواده مبارز

 22. jack گفت:

  آنچه از پدران مان یا از کتابها یا … یاد گرفته ایم این دین جمهوری اسلامی اصلا وابدا اسلام نیست وحتی هزاران بار از دوران اموی بدتراست

 23. بهنام گفت:

  حفظ نظام از اهم واجبات است . امام خمینی (ره) . اگر به امام پایبندید در جهت تضعیف نطام برنیایید . البته انتقاد باید باشد .ولی بصورت رسانه ای وعلنی به رهبری .نمونه واقعی تضعیف نظام میباشد. عملی که باعث خوشحالی دشمن میشود. ودرجهت اهداف استکبار گام برداشتن است.

 24. اردشیر گفت:

  سلام و درود بر بزرک مرد راه آزادی . همان گونه که حر عاقبت به خیر شد و نامش جاوذانه ماند حر زمانه ما نیزنام نیکش همواره بر بلندای قامت ایران زمین خود نمایی خواهد کرد و مردمان رها از شر ظلم و جور در آینده این سرزمین پاک نام پاکش را با اوای بلند با افتخار ندا در خواهند داد.درود بر او که خودش و قلمش را با هزاران سیم وزر جابران زمانه عوض نکرد و کنج زندان ستمگر را به پست و مقام و میز و مدال اهدایی … تر جیح داد

 25. روح اله محمدی معین گفت:

  سلام به خانواده سبزتان.

  دوست دارم ارتباطات خبری با کلمه را داشته باشم ، ولی میبینم که سایه اتان سنگین شده ودیگر مثل روزهای بهاری قبل از انتخابات نمیتوان شما تهیه کنندگان خبر و زحمتکشان این رسانه را براحتی دید. به هر حال روزهای خوبی را در خیابان میرهادی گذرانیم و صد افسوس که قدر روزهای آفتابی را ندانستیم وهم شما فیلتر شدید وهم ما زندانی سیاسی دربند وهم مردم حق طلب در زندان این حکومت دیکتاتوری و کودتایی…. امیدوارم روزی برسد که آزادی فکرواندیشه، آزادی زیستن، وآزادی قلم ، برهمه واجبات ارجح تر باشد و انسانها بتوانند از حقوق شهروندی ، اجتماعی ، سیاسی و مذهبی بهره مند گردند.

  با تشکر. (باافتخار میگویم) زندانی سیاسی، محمدی معین

 26. مینا گفت:

  باعث تاسف است در کشور ما کسانی مثل اقای نوریزاد در زندان است و چماقداری مثل ده نمکی به عنوان کارگردان و هنرمند ازاد و راحت در جامعه می گردد.

 27. SABZE MARDOMIE IRAN گفت:

  Dorood. dorood be ensaniat, dorood be sharaf, dorood be Noorizadha, va dorood be Tajzadeha va ………….. Ta bot ra nashganim, va khaenin rosva nagardand, Iran azad nagardad. va Toolooee Azadio Rahaee Sabz nazdik ast nazdik

 28. IRANE SABZ GOLESTAN گفت:

  Harche eterazat nesbatbe in ensan setiziha tondo borandetar bashad natayej behtar khahad bod, va ta zamanike angooshte etteham mostaghiman besuye FETNE GARE asli neshane naravad, faghat basande be afrade khatie digar bashim, bayad bahaye sangini ra motehammel shavim. bayad ke BOTHAYE TU KHALI SHEKASTE SHAVAN KE BE HEMMATE ,,JONBESHE MARDOMIE SABZ,, BE IRAN SOGAND, SHEKASTE KHAHAND SHOD. ROOZE BAVAR NAZDIK MIBASHAD.V

 29. پاسخ به بهنام گفت:

  آقا بهنام سلام قبل از همه چیز ممنون از ادبیاتت .
  من هم مثل تو دلم نمی خواهد نظام تضعیف شود اما نظام چیست؟اصل نظام چیست؟جمهوریت نیست؟
  از خوشحالی دشمنان گفتی . . . باور کن آنها از خاتمی عصبانی هسثند که می گوید:اصلاحاتی که ما می‌گوییم، از رواج سکولاریسم و افول دین در جامعه و اذهان و رفتار ایرانیان جلوگیری می‌کند.اصلاحات می خواهد شرایطی که باعث استقرار سکولاریسم می شود، به وجود نیاید.
  از موسوی عصبانیند که میگوید:ما جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد را می‌خواهیم، و آنانی را ساختارشکن و هرج‌ ومرج‌ طلب می‌شناسیم که با بهانه و بی‌بهانه از موازین اسلامی عدول می‌کنند

 30. ShARAFE SABZE IRAN گفت:

  Delam migire, vaghti nameye Noorizade azize mellat, 1hafte, ro site asli bood, hal mibinam, moteasefane che zood in khabare dard nak, as khabarha biroon mire, delam bedard miyad. NOORIZAD bedoon be iran sogand dar ghalbe yeka yeke mellat ja dari, khosusan, pakdelane, JONBESHE SABZ IRANZAMIN, DOROOD BE SHARAFO ENSANIYATO SHOJAATET

 31. کریم خان زند گفت:

  آقا تو رو قرآن پا پیش بذارید . من همیشه پیشنهاد تشکیل یک شاخه ی نظامی چریکی برای حمایت و دفاع از دوستای خودمون رو دادم . من خودم نفر اول اعلام موجودیت می کنم . باید با اینها مثل خودشان رفتار کرد.

 32. ناشناس گفت:

  درود بر آزادمرد بزرگ که دیوارهای زندان شرمنده آزادگیش هستند!