سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ادامه محدودیت‌ها در نمایشگاه مطبوعات؛ دفاتر یادبود و حضور اصلاح طلبان هم تحمل نشد...

ادامه محدودیت‌ها در نمایشگاه مطبوعات؛ دفاتر یادبود و حضور اصلاح طلبان هم تحمل نشد

چکیده :پس از تعطیلی غرفه مجله آیین، مسئولان دولتی این نمایشگاه حتی دفاتر یادبود غرفه های اصلاح طلب را نیز تحمل نمی کنند و در مواردی اقدام به پاره‌کرن یا جمع‌آوری این دفاتر از غرفه‌ها کرده‌اند. همچنین گفته می‌شود که از حضور برخی چهره‌های اصلاح طلب در نمایشگاه و غرفه‌ها نیز جلوگیری شده...


پس از تعطیلی غرفه مجله آیین، مسئولان دولتی این نمایشگاه حتی دفاتر یادبود غرفه های اصلاح طلب را نیز تحمل نمی کنند و در مواردی اقدام به پاره‌کرن یا جمع‌آوری این دفاتر از غرفه‌ها کرده‌اند. همچنین گفته می‌شود که از حضور برخی چهره‌های اصلاح طلب در نمایشگاه و غرفه‌ها نیز جلوگیری شده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، هفدهمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها در حالی در مصلای تهران برگزار می‌شود که تعداد قابل توجهی از غرفه ها به دلیل عدم استقبال، خالی هستند و به محل نگهداری و انبار برخی نشریات و مجلات تبدیل شده‌اند.

بر اساس این گزارش، از طرفی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد با اختصاص دادن فضاهای اصلی نمایشگاه به خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های دولتی (کیهان، فارس، ایرنا، رسالت، ایران و جام جم) سعی در جذب بازدیدکنندگان به این غرفه‌ها دارد. در همین حال برخی غرفه‌ها از جمله روزنامه جوان با در اختیار داشتن فضای قابل توجهی در نمایشگاه و با به‌کارگیری امکانات صوتی و تصویری، اقدام به برگزاری نشست‌های سیاسی و جناحی تحت عنوان فتنه کرده‌اند.

همچنین برخی سایت‌های خبری شخصی از جمله پنهان نیوز (وابسته به محمدعلی رامین) اقدام به تهیه طوماری علیه مهدی کروبی کرده و اخبار سایت خود را نیز به این موضوع اختصاص داده‌اند.

در همین زمینه غرفه‌ای نیز تحت عنوان فتنه در نمایشگاه وجود دارد که با ارائه تصاویری از میرحسین موسوی، محمد خاتمی و مهدی کروبی به محلی برای توهین و هتک حرمت این مسئولان سابق نظام تبدیل شده است.

خبرنگار کلمه همچنین گزارش می‌دهد که یکی از رفتارهای غیرمنتظره و کم‌سابقه مسئولان دولتی این نمایشگاه، این است که اجازه ورود هیچ مسئول اصلاح طلبی را به نمایشگاه نمی‌دهند، به نحوی که گفته می‌شود قرار بود غلامحسین کرباسچی از نمایشگاه بازدید کند اما به او اجازه این کار داده نشد.

این محدودیت‌ها تا جایی گسترش یافته که حتی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران نیز نمی‌توانند از اصلاح طلبان برای بازدید از غرفه‌های خود و همچنین مصاحبه استفاده کنند؛ حال آنکه بر اساس روال معمول نمایشگاه مطبوعات، خبرنگاران کارشناسان، صاحبنظران و مسئولان مرتبط با حوزه‌های خبری خود را برای جلب نظر بازدیدکنندگان و یا گفت‌وگو با آنها، به غرفه‌های خود دعوت می‌کنند.

این گزارش حاکی است، از دیگر اقدامات جالب نمایشگاه امسال، این است که مسئولان حراست دفتر یادداشت و یادبود روزنامه آفتاب یزد را با خود برده‌اند. آنها همچنین پس از خواندن مطالب دفتر یادداشت و یادبود روزنامه شرق، در ابتدا برخی از صفحات آن را پاره کردند‌، اما در ادامه به کل اقدام به جمع‌آوری دفتر کردند.

گفتنی است غرفه ماهنامه نسیم بیداری نیز با چنین برخوردی از سوی مسئولان دولتی حراست نمایشگاه مواجه شده است.


13 پاسخ به “ادامه محدودیت‌ها در نمایشگاه مطبوعات؛ دفاتر یادبود و حضور اصلاح طلبان هم تحمل نشد”

 1. بهار گفت:

  با این حساسیتها تنها به خودشان ضرر میزنند زیرا مردم ایران همه بیدار و آگاهند و میدانند حق کدام طرف ماجراست

 2. یاور میر حسین گفت:

  اینها همه نشان دهنده نفسهای آخر دیکتاتوری است به فرارسیدن صبح روشن امیدوار باشید که دیکتاتوری در مسیر سقوط است یا حسین میر حسین مرگ بر دیکتاتور

 3. k.f گفت:

  سلام
  من سری به سایت پنهان نیوز زدم وفقط باید بگویم یک مشت حرفهای بیهوده چیزی ندیدم ضمن اینکه چقدر از شخص آقای کروبی می ترسند تمام صفحه سایت فقط از شخص آقای کروبی اشاره کرد من به آقای رامین می گویم فقط برای یک ماه به سایت کلمه اجازه دهید تا نظرات را بیان کند و بگذارید که جواب شما دهد واقعآ که جاده را یک طرفه میرید اقای رامین شما همان شخصی نیستید که عفت کلام ندارید وبی ادبانه صحبت می کنید واز سایت چه انتظاری می رود از شما گنده تر که لقب میکروب و خس وخاشاک می دهند شما که …………….؟؟؟؟متشکرم میکروب فعال

 4. بابک گفت:

  مرگ بر دیکتاتور

 5. محمد گفت:

  جاتون خالی 4 شنبه با دوستان به نمایشگاه رفتیم آقای بی ادب ارشاد،رامین در نمایشگاه بود و در مقابل غرفه ی روزنامه ی سبز شرق سعی در اجرای یه سیرک با حضور تعدادی از خبرنگاران شد تا از دهان دوستان شرق این را بیرون بکشد که دست دولت درد نکند و همه چیز عالی و منصفانست

  اما با صحبت های مسئول شرق و اینکه دیدن نمی تونن پخش کنند چون باعث رسوایی اونها می شه سیرک اقای رامین به هم خورد و فیلم برداری متوقف شد

  حتی یکی از بازدید کنندگان با اعتراض شدید به اقای رامین ، بی عدالتی و عدم ازادی بیان را به او یاد اور شد و نتیجه ی کارهای غیر عادلانه و بسته ی دولت کودتا را این دانست که امسال بدترین سال از نظر استقبال مردمی بوده است و سالن ها و قرفه های بسیار خلوت را به به این معاون بی خرد ارشاد یاد اور شد که سکوت رامین و عدم پاسخ گویی وی بسیار جالب بود

  زنده باد فرزند زهرا ، مهندس میر حسین موسوی ، یار خمینی کبیر
  و درود بر جنبش راه سبز ، جنبش پرچم سبز ائمه اطهار

 6. سبز اندیش گفت:

  پس ثابت شد که چرت و پرت تحویل مردم می دهند که ما به اصطلاح فتنه رو خواباندیم.

 7. عشقم موسوی گفت:

  سپاسگذار خداوندیم که وسیله زجر کشیدن اینها را در همه جا فراهم میکند و کاری کرده که خودشان وسیله عذاب همدیگر باشند آخه چوب خدا صدا نداره

 8. saeed گفت:

  به امید پیروزی……………

 9. ارتفاع سبز گفت:

  سلام. من وقتي وارد فضاي نمايشگاه شدم احساس كردم وارد يه پايگاه بسيج شدم! اما با وجود فضايي كه مختص ايجاد ضعف اعصاب بود حول و ولاي نشريات وابسته در حمله به جنبش سبز و پخش مستمر جريانات و نسبت آشوبگر دادن و فحاشي به برخي مخاطبان از طرف غرفه داران و همه و همه زندگي و سرزندگي و حيات جنبش سبز را فرياد ميزد. به قول شيخ شجاع اگر جنبش مرده چرا پشت سرش حرف ميزنيد؟ تجربه ثابت كرده هرچه اقبال عمومي به يك جريان بيشتر باشه حمله حاكميت به اون جريان هم بيشتره.

 10. green گفت:

  اينجاست كه معلوم ميشه آماري كه مراجع بينن المللي از وضعيت آزادي مطبوعات در ايران ميدهند تا چه حد صحيح است واقعا بايد به حاكميت دست مريزاد گفت كه ايران را به قعر دروازه جهنمي آزادي مطبوعات كشانده اند.

 11. عباس سبز گفت:

  من از این همه ترس ووحشت حکومتی ها ودیکتاتورها که ازسبزاندیشان دارند, خداوند را سپاس میگویم و به سبزاندیشی خودم افتخار میکنم.

 12. اسلام رحمانی گفت:

  این خبر بر پایه خبر و اطلاعات جرس نوشته شده است..کاش نامی هم از ان رسانه برده شده بود در جهت رعایت قانون کپی رایت

 13. adel sabzdel گفت:

  اینست خانه عنکبوت دیکتاتوری.یا حسین میر حسین